Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Zdraveite mili mami!

Chestita Nowa Godina!! Dano na wsichki nas i bebocite ni 2012 donese mnogo zdrawe i yspexi Simple Smile

Iskam da se poxwalq, che na 29.12.2011 se rodi moeto bebe Nicholas. Teji 3550g i e wisok 53.5cm.

 baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 61
  • Мнения: 42
Благодаря и аз за новата темичка   bouquet

Цитат
Джеймисън - по една капка, която за разлика от Вигантола може да се дава директно в устата, или се капва капчица на зърното и беба да я оближе като засуче.

Вигантола не може ли да се дава директно? Трябва да се смесва ли с нещо?

# 62
  • Мнения: 48
Първо честито на всички нови мами.

Галактик благодаря за прекрасната тема   bouquet

За Вигантола на нас педи вчера ни каза да го давам с лъжичка с малко мляко или водичка 10-15 мин. преди ядене. Преди това му го капвах направо в устата и той повръщаше после и го спрях, да видим сега как ще е още не съм му давала така.

Ох слава богу при нас нещата се нормализираха   , Малкия почна да си хапва вече. Сега искам да попитам колко е нормално да изяжда за едно денонощие. Сега си хапваме по 90-100мл на хранене като хапваме по 8 пъти на ден, това ще рече, че хапва грубо по 750-800мл. на денонощие. Това нормално ли е вече?

# 63
  • Мнения: 4 741
Момичета как е положението при вас докато спите? Аз редовно като се събудя чаршафа е подгизнал от кърмата ми. Започнах и аз да се изцеждам,  но не помага. И в основата на лявата гърда имам някаква лека подутина. Когато бебчо суче от лявата гърда, тази подутина изчезва. Но след час се появява пак. На какво може да се дължи появата й? Иначе тази гърда тече обилно.  Crazy

Днес Йоан стана на 1 месец.  baby_neutral Heart Eyes


Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 08:26 от MuJIuHka

# 64
  • Мнения: 31
подутината е от кърма.И аз съм така.Бебока се храни вече по 6 пъти на ден,но нямам промяна в количеството кърма.Тека не само вечер.Все съм с едни кърпи на гърдите ама нека мляко да има за малчо.Аз не цедя щото тогава съвсем не се виждам.

Честита радост на новите майчета.Да сте живи и здрави

От кога ви почнаха коликите.Забравила съм как беше с каката newsm78

# 65
  • Мнения: 4 741
Коликите започнаха около третата седмица. Малка утеха е, че не са всяка вечер.

# 66
  • София
  • Мнения: 5 285
Забелязвам колко много бебенца са с конюнктивит... с баткото нямам спомен да е било така масово    newsm78

Коликите при нас са по разписание - от около 20 до 24 ч. След полунощ почти с магическа пръчица се умирява  newsm78 Борим се със сукане, топло на коремчето (пробвах и идеята за топлина от фигурките за ръце, дето са с пластинка вътре - не й хареса, та основно с гушкане я топлим), спане върху някой от нас, тигър на клонче, танцуване и подскачане заедно (тати има собствена техника), капки. Чай не намирам да е подходящо за кърмаче и не предлагам... да не говорим пък за тези на гранулките каква обработка са минали, за да бъдат в този вид, а и са подсладени - не, благодаря.


denita_g, Aumi, jeniad, 2b, честита радост   bouquet

Даринанда
, и двамата - все с по 2 капки - били им големи фонтанелите...

MuJIuHka, както и vatzi е споменала, колкото повече и по-често изцеждаш, толкова повече кърма ще имаш... подутина, каквато описваш, понякога може да се получи и от механичен натиск, напр. от притискане на гърдата по време на сън, стегнато бельо/дрехи, презрамка и т.н... ако искаш, би могла да оформиш питането си (с повече детайли) като въпрос към Ла Лече Лига (за по-подробен отговор)...

# 67
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Добро утро:)

Май и при Дара започнаха коликите от две нощи - не плаче, но вместо да си заспи спокойно, както досега, започва да пъшка, да се присвива. От днес започнах да давам Биогая и Еспумизан, ще видя дали ще има някакъв ефект.

Вчера също направихме разходка за 1 час, дано и днес времето да позволи да излезем, че е на мен ми се отразява много добре.

# 68
  • Мнения: 4 741
Тази подутина я забелязах снощи. В момента я няма. Иначе не нося бельо, което да ми стяга. Ако се дължи на механичен натиск, се сещам от къде може да е- докато стоя пред лаптопа си подпирам брадичката в бюрото и усещам, че притискам и гърдите си. Явно трябва да коригирам стойката си пред компютъра.

# 69
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Добро утро,

направо сте късметлии, ако само по няколко часа имате проблем с коликите. При нас са нон стоп и давам задължително преди всяко хранене инфакол, че иначе почва пънене, пъшкане, ръмжене - голяма мъка. И часово няма точно време - снощи я хванаха в 4 сутринтта  Shocked

# 70
  • Мнения: 4 741
Моя бебчо понася по-леко коликите, когато облегна коремчето му на рамото си. Започва да въздиша с облекчение. Нито капки, нито чайчета му помагат.
Вашите бебчета "удрят" ли ви когато имат колики?  Crazy Моя сладур започва да дърпа блузата ми или да ме "налага".  Crazy

# 71
  • София
  • Мнения: 695
Добро утро и от мен.

Пак безсънна нощ  ooooh!
Започвам да отучвам малчо от нощното хранене и хич не е  лесно  Naughty... от 1,00 до 6,30 се гледахме в очите и не мигнахме  Crossing Arms
Някоя мама която има вече изработена техника за отказване от нощното хранене... моля да сподели  Hug Praynig   Ще съм много благодарна   bouquet
Аз засега само давам вода... и залъгалка... за друго не се сещам...  baby_neutral
И тези който са успяли ... моля да кажат, за колко дена са сменили режима на хранене?

# 72
  • София
  • Мнения: 2 105
Момичета, защо ви е зор да отучвате бебетата от нощното хранене?
Та те са толкова мънички още.
Аз предпочитам да накърмя (ако кърмех) или да забъркам едно шише мляко през нощта и детето да  си спи спокойно, отколкото да го държа гладно и цяла нощ да ми реве.
Мое мнение и опит Peace

# 73
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Аз искам да попитам - служба ГРАО, която трябва да ми издаде удостоверение за родените от мен деца, в общината ли се намира?

# 74
  • Мнения: 289
Аз имам въпрос към ЛЛЛ  - от вчера Зара суче в пъти по-продължително време. Преди се наяждаше за 15-20 мин и заспиваше. Сега суче от едната гърда 40мин примерно, оригвам я, слагам я в легълцето и след 5 мин започва да мрънка и да си яде ръцете. Взимам я, слагам я на другата - пак 40 мин сукане (струва ми се че активно суче) и пак същия филм и така стигаме до час и половина кърмене средно.
И будува много по-дълго време, та се зачудих на какво може да се дължи това? Не знам дали будува, защото е гладна и просто си чака още храна или поради друга причина. И дали суче толкова дълго време, защото кърмата не й стига и се опитва да извлече повече или пак поради нещо друго?  newsm78

Само да допълня - кърмя я на поискване, което в нейния случай е на около 3-4 часа. Последните 2 дни обаче с това дълго сукане и будуване се получава на всеки 2-3 часа кърмене. До скоро я дохранвахме с Аптамил след повечето кърмения, сега почти сме го спрели, та не знам дали този дефицит с проявява в повишена нужда от кърма...
Здравей A_vagabоnd,
 Чудесно е , че  кърмиш на поискване и че сте успели да спрете почти добавката . Колкото повече бебетата сучат от гърда толкова повече стимулация оказват и на гърдите да произвеждат мляко.
 Обичайно кърмените бебета имат нужда да сучат около 8-12 пъти в денонощие, приблизително на около 2-2ч и половина. Те често приемат малко по-малко милилитри мляко в сравнение с предвиденото за изкуствено хранените бебета на всяко хранене, но пък обичайно имат едно или повече хранения от тях за денонощие, с които набавят нужните им калории.
 Понякога кърмените бебета биха могли да променят режима на който се хранят. Когато преминават през скокове в растежа,  например,  за няколко дни желаят да сучат по-често. От една страна през тези периоди възприятията им се разширяват и света се променя, което може да е дори плашещо за някои от тях и да имат нужда повече от близостта на мама. От друга страна и хранителните им нужди нарастват и те имат нужда да сучат по-често ,за да набавят нужните им количества мляко. Честото сукане подава сигнал към гърдите да правят повече мляко и обичайно след няколко дни производството се регулира спрямо новите им потребности и бебетата разреждат кърменията.
 Някои бебета биха могли за даден период да предпочетат да се хранят накуп. Това значи, че в даден момент от деня сучат дълго и постоянно,набавяйки си "запас" от мляко, а през останалото време правят малко по-големи паузи.
 Колкото повече растат бебетата толкова по-големи стават периодите, в които будуват. Всяко бебе е инвидуалност и може да преминава през различните етапи на развитие и скокове в растежа на различна възраст.
 Би могла да се опиташ да се довериш на дъщеричката ти относно това кога и колко желае да суче! Справяте се чудесно!   Hug `

Общи условия

Активация на акаунт