Пепел от Рози по БТВ

  • 130 313
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Относно заглавието битивито сигурно е изходила от етимологията на последната сричка от Фатмагюл.
Демек, дамо розите са взели от нея Joy

Нещо такова - тя е роза, която е изпепелена след случилото й се в началото на филма, но трябва да продължи и като птицата Феникс да се възроди от пепелта...

Хайде по темата. Simple Smile
Какво ви направи най- силно впечатление в първият епизод. 

Първа серия излъчена ли е вече?

# 31
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Дур, дур....Вдовичкеее....нема да ги зипитваш преди да е предаден урока. Joy

Сега е момента да поспамим, пъ кат го пуснат ще бъдем дълбооооки. hahaha hahaha hahaha

Да се надявам, че няма да ме натирите и от тая тема. Whistling Whistling Whistling

Айде, чао от мене...натирена съм и влизам през задната врата. hahaha Joy

До утре! Hug Hug  bouquet  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 116
Според мен заглавието е избрано, като са имали в предвид следното...
От една страна да се запази, макар и с някаква символика оригиналното заглавие...
Името на Фатмагюл съдържа в края си роза...в буквален превод...и пепел...това са мечтите на самата героиня преди фаталната нощ...
И от друга - заради рейтинга и потенциалните зрители на телевизията...
Мисля, че са отчетени по някакъв начин нагласите на зрителите...
които като електорат са все виновни на някого за нещо, до гуша им е дошло от вина...своята, чуждата...абе, изобщо...
Така със заглавието "Пепел от рози"...сякаш би било по-лесно да се загледа сериала, особено, като се разбере за какво става дума, още в 1 епизод... Rolling Eyes
Знам ли...има някаква логика, и тя е по-скоро в политиката на телевизията.
Предполагам имат и позволението на екипа създаващ сериала... Thinking
Неразумно ми изглежда да правят такива промени на своя глава и без съответните убедителни доводи. Peace
Може да сме в БГ...ама, не сме страна от третият свят... Joy Joy Joy

# 33
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Понеже сложих първият епизод със субс / благодарение на мацките от съседната тема, които се грижат за това/ и дадох малко гювеч си помислих, че дори вече някой го е гледал и има мнение. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 82
И аз съм тук! Peace

# 35
  • Мнения: 14 837
Е както виждам сме се събрали  само по скоро да започне

# 36
  • Мнения: 881
Браво, Вдовицата Hug Чудесна идея за тази тема, Peace
 Изгледала съм до края - това,което е преведено и толкова неща са ме вълнували.
Доволна съм,ако ме приобщите към темата -  сега да мога да коментирам разни неща.
Виждам познати никове - здравейте! Hug
На непознатите - приятно ще ми  бъде да сме заедно Heart Eyes Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 1 296
Честно да си кажа, аз баш не можа да трая такива сцени на изнасилвания. Просто не мога да допусна, че човек може да е така нараняван Wink

# 38
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Сериалът е вдъхновен от стар турски филм с почти същият сюжет. В сцената за изнасилване са спестили мнооооооооооооого. Но пак не е приятно от чисто човешка гледна точка.

# 39
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
не знам колко са спестили но и тази във филма ме разтърси из основи и бях като замръзнала, без думи и без да мога да си поема дъх

# 40
  • Мнения: 1 296
Те и в ,,Ифет,, бяха спестени много неща от сцената с изнасилването. Но в последствие точно този детайл го подсилват многократно и с грим, и с актьорската игра, и с фрази...
Както каза паячето, от човешка гледна точка, само като си го помислиш, хич не е приятно Confused

# 41
  • Мнения: 3 371
Здравейте и от мен !  bouquet
Сега виждам , че има нова тема за тези , които ще гледат филмът за първи път по БТВ-то на културата ! Peace Изгледала съм само първите три епизода , така че може да се каже ,че нищо не съм гледала и ще започна от начало ! Peace
На мен новото заглавие ми харесва ! В оригиналното сякаш вината на Фатмагюл е предопределена , сякаш наистина е виновна и само се питаш "За какво, аджеба ?" А и в новото има прикрита символика - красивото цвете , от което е останало само пепел!
Надявам се , че ще ни бъде приятно заедно ! Hug

# 42
  • Мнения: 1 296
Е нали трябва да си почешем езиците докато започне филма Joy

# 43
  • София
  • Мнения: 627
Хайде и аз да си сложа д......то в тази тема   Hug
Веднъж почнах да гледам първи епизод .... ама се хванах с нещо друго и по-вече не го пуснах . Сега ще го гледам редовно , надявам се да ми хареса  Crazy

# 44
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Много симпатични новобранци се събират в темичката.

Общи условия

Активация на акаунт