Женска консултация в София

  • 47 895
  • 74
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 286
Филийка, като имаш горчив опит, можеш да кажеш бях там и там, при този и този, не съм доволна защото....
ама да заклеймяваш цялата лекарска гилдия....
Аз като попаднах на кофти педиатър за малкия в началото, кво да кажа - всички педиатри са кретени, ходете само на частно? - дали е много умно?

# 46
  • Мнения: 151
Ако се върнеш малко назад, ще прочетеш, че точно това съм написала - къде съм ходила и за кой лекар ми е мнението. И не заклеймявам никаква лекарска гилдия. Нещо неуспешно си интерпретираш по темата.
Това, което се полага по ЗК при проследяване на ЖК, е минимумът. Всичко друго отгоре ти дава повече информация за личното ти здравословно състояние и това на детето, а с това ти дава и спокойствие или пък може да се реагира навреме.

# 47
  • Мнения: 407
Аз съм на мнението на Филийка,че Само по ЗК не е достатъчно,колкото и "добър" да е лекаря Wink

# 48
  • Мнения: 2 286
Това, за което се заядох (според теб) е, че написа, че само по ЗК не е достатъчно, това казах, че е глупост, защото не е вярно.
Има много, много лекари, които, въпреки че следят само по ЗК, правят много повече видеозони - моята лекарка ме викаше на конс. на всеки 3 седмици, въпреки че имах прекрасна бременност с чудесно развиващо се бебенце. Всеки път ме гледаше на видеозон и слушахме тоновете на бебето, изключително внимателна и обясняващам, въпреки че не съм дала и една стотинка. И, повярвай ми, не е само тя такава! Така, че това, че ти си попаднала на кофти "специалисти", изобщо не означава, че ЖК само по ЗК не е достатъчна.
Както не е вярно, че за да родиш и всичко да е наред, трява да си задължително с избор на екип.

Ако твоят избор е такъв, за да си спокойна, изобщо не е общовалидно за всички бременни.

# 49
  • Мнения: 151
Ето сама стигна на моето мнение като казваш, че "въпреки че следят само по ЗК, правят много повече видеозони". По ЗК ти се полагат 2 или 3 в зависимост от възрастта за цялата бременност. Явно и лекарката ти е знае колко недостатъчно е това, за да ти прави повече. А видеозонът е само едно от нещата...
В края на краищата всеки си има критерии - кой по-ниски, кой по-високи.

# 50
  • Мнения: 401
@Филийка
Действително по ЗК се полагат само два видеозона, но има, макар и да не са много, АГ-та по ЗК, които правят повече видеозони безплатно.
@ hailie
Би ли споделила при коя лекарка си си следила бременността? Информацията ще е полезна за много бъдещи майки!

# 51
  • Мнения: 2 286
Аз много пъти съм писала, но пак ще напиша - в 12 ДКЦ (в Люлин) при др Елеонора Цандева.
Лудница е, чакане е, но и сега ми е лична гинеколожка и продължавам да съм много доволна, въпреки че ходя само с направление. (препоръча ми моя позната, която беше бременна с близнаци)

И както писах, не е единствената, която проявява внимание и добро отношение към пациентите си, макар да не й "снасят" по 30-50лв за "добър ден".

# 52
  • Мнения: 5 468
Така и не можа да се види в темата с любопитно заглавие, къде сте били доволни на консултации, къде по ЗКможе да се иде и да сме.що годе доволни.
Шейново?? newsm78

# 53
  • Мнения: 5 468
Аз точно с Цандева съм се сблъсквала преди и имам супер лоши спомени. Изписа ми хормони без изследвания, аз със всичкия си акъл ги пих 2 месеца без никакъв резултат. Познат доктор ми каза, че така хормони не се пият и ги сспрях, но бях станала от 50- 70 кг. Когато отидох при нея да ми дайде обяснение за безотговорната си постъпка, тя ми се подигра, иронизираше ме пред сестрата, вдигаше си грозните вежди нагоре и накрая ме изгони от кабинета си Close

# 54
  • Мнения: 2 286
Така и не можа да се види в темата с любопитно заглавие, къде сте били доволни на консултации, къде по ЗКможе да се иде и да сме.що годе доволни.
Шейново?? newsm78

В Шейново, ако си здравно осигурена, пакет за следене на бременност, с вкл. и изследвания, е 400лв. И те преглежда доктора, който е на смяна, не си при един и същи всеки път.

# 55
  • Мнения: 356
Аз ходих при д-р Праматаров в Полимед, всичко каквото ти се полага по ЗК минава - кръв, урина, 2 ехографа, отрицателни антитела, секрети. Останалото т.е. 7 ехографа /вкл. и феталната/ ми излизаха по 20 лв. т.е. общо 140 лв. Докторът е доста подробен, обяснява и е спокоен и внимателен, за мен достатъчно изчерпателен. Като за по ЗК съм доволна.

# 56
  • Мнения: 69
И аз съм за мнението , че ако гинеколога е добър, прави ехографи извън пакета от ЗК - общо 2 прегледа. Ходих в поликлиника, входа за бременните беше отделен, само и единствено за нас, лекарят ме гледа всеки път, когато съм го посещавала на консултации на видеозон, без да ми взима нито лев никога. Имам приятелки ходят по големи известни болници, многопрофилни при всички вируси и грипове влизат през централния вход и се возят в асансьора наравно с всички болни и накрая само и единствено 2 прегледа на ехографа, за какво да ми мерят корема и килограмите, при положение, че това и аз мога да го направя, губене на време е при такива доктори. Момичета проучете предварително всеки лекар преди да се запишете...

# 57
  • София
  • Мнения: 225
И аз съм за мнението , че ако гинеколога е добър, прави ехографи извън пакета от ЗК - общо 2 прегледа. Ходих в поликлиника, входа за бременните беше отделен, само и единствено за нас, лекарят ме гледа всеки път, когато съм го посещавала на консултации на видеозон, без да ми взима нито лев никога. Имам приятелки ходят по големи известни болници, многопрофилни при всички вируси и грипове влизат през централния вход и се возят в асансьора наравно с всички болни и накрая само и единствено 2 прегледа на ехографа, за какво да ми мерят корема и килограмите, при положение, че това и аз мога да го направя, губене на време е при такива доктори. Момичета проучете предварително всеки лекар преди да се запишете...
А в коя поликлиника си ходила?

# 58
  • Мнения: 69
лс  Peace

Последна редакция: пн, 15 апр 2013, 11:19 от kominоchistach

# 59
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте, моля мамите, които имат информация, да помогнат. Искам да се запиша на ЖК по ЗК в района на Младост. Ходих в 25-та, като имах намерение да се запиша при д-р Папукчиев, но се оказа, че не приема пациентки. Ще съм благодарна, ако ми дадете координати на лекари, от които сте доволни и който приемат пациентки.

Общи условия

Активация на акаунт