Женска консултация в София

  • 47 864
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
След като прегледах обстойно темите установих, че няма неархивирана подобна тема, а мисля, че е актуална. Ще добавя малко инфо и за цени, ако бъкам другите мами и бременни да ме поправят.
Платена Женска Консултация пакет Шейново - 500 лв., трикратно тонове и трикратно ултразвук, без ранен скриниг, фетална и 3D, 4D
Платена женска Консултация пакет Тина Киркова - 450 лв. същото
МД София - по ЗК, допълнително се плащат всички изследвания

# 1
  • Мнения: 54
Много благодаря за полезната тема! Моля всички мами, които са раждали да споделят опит къде са ходили на ЖК и къде са раждали! Аз съм бременна в 6 г.с. и досега съм ходила само веднъж на частен кабинет за диагностициране на бременността в Торакс на Стамболийски.
Иска ми с обаче да споделите при кого сте ходили на ЖК и дали е работил със здравната каса?
Може ли също някой да разясни подробно процедурата или да даде линк:
1) отиваш при личния лекар
2) вземаш направление за АГ
3) при който искаш ли отиваш, работещ със НЗОК  или при този в съответното ДКЦ
Мерси много и поздрави!

# 2
  • Мнения: 62
Интересна е темата, още повече с информацията за болниците. В шейново проверих, но какво значи това, че в МД си плащаш всички изследвания - кръв, тонове, уз .. всичко ли??? Моята лекарка е вече доста възрастна и ми се искаше да я сменя - бях се насочила да търся някой в МД ... ама ако и там се плаща - лошо.
Моля, ако някой може да препоръча добро място за ЖК по ЗК в центъра много ще съм благодарна.

# 3
  • Мнения: 2 286
Здравейте!

Карам по ред:
Установяване на бременността - при АГ, която е само на частно, но не следи бременности, поликлиниката до летището.
Следене на бременност (ЖК) - Люлин, 12 ДКЦ, д-р Елеонора Цандева. Много противоречиви мнения чух и четох, но ми беше препоръчана от близка. Останах много доволна. Винаги ме гледаше на видеозон и не съм платила една ст. допълнително. ЖК на всеки 3 седмици. Обяснява всичко,което питаш. Ако не се държиш надменно с нея, всичко е ок. Peace Насочва те за всички прегледи, които трябва да се направят (БХС), когато трябва. Пуска ти разните му там изследвания, когато им е времето. Единствена забележка - огромното чакане! Винаги отивах на преглед въоръжена с търпение и пълна батерия на телефона Mr. Green .
Раждане: Шейното. Без уговорки, без доплащания. Отидох в болницата с контракции на 5мин, приеха ме, защото бях преносваща, но без разкритие. Родих си нормално, без излишни тъпи коментари, без притеснения. Пак бих родила там, пак без избор на екип.

Успех на всички бъдещи майки! Леко раждане и прекрасни бебоци на финала!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте,
ЖК в Майчин дом е безплатна, това е всъщност програмата “Майчино здравеопазване” на НЗОК.
Всички изследвания и прегледи извън нея се заплащат. Тук да отбележа, че на мен ми дадоха направления трикратно за изследване за антитела - това е за майките с отрицателен резус фактор (т.е. в лабораторията не съм ги плащала, а те хич не са евтини).
Аз се следях на частно в Шейново, там си плащах за УЗ, затова в ЖК в МД казвах, че нямам нужда от УЗ, все пак се възползвах 2 пъти (2 пъти по НЗОК). Иначе УЗ в МД е 30 лв.
Аз бях при д-р Сашо Георгиев, просто отидох една сутрин и казах "който лекар е на смяна".
Мога да разкажа и по-подробно, ако някой се интересува.
Слънчев ден Grinning

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте, търся специалист акушер-гинеколог за ЖК и израждане, да работи със здравната каса.Моля споделете мнения и препоръки също така за доктор Хаджиева от Окръжна болница, някой ако може да ми даде телефона и адрес на кабинета и?

# 6
  • Мнения: 187
Здравейте! Аз също бих искала да помоля за препоръки за АГ за ЖК. Благодаря   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 286
Здравейте! Аз също бих искала да помоля за препоръки за АГ за ЖК. Благодаря   bouquet

За кой квартал/ район?

# 8
  • Мнения: 187
около Дървеница, но не е задължително. Бих пътувала и по-далече, стига да знам, че АГ е добър.

# 9
  • Мнения: 401
В 25то ДКц в Младост- д-р Папукчиев е доказано добър. Даже някъде трябва да има тема за него. Работи със ЗК.

# 10
  • Мнения: 2 286
около Дървеница, но не е задължително. Бих пътувала и по-далече, стига да знам, че АГ е добър.

Аз съм в Люлин. Много ти е далече.

# 11
  • Мнения: 187
В 25то ДКц в Младост- д-р Папукчиев е доказано добър. Даже някъде трябва да има тема за него. Работи със ЗК.
Знаеш ли дали трябва да си запиша час предварително и какво му е приемного време?? Много благодаря!!!

# 12
  • Мнения: 401
Най-добре се обади на регистратурата - телефоните трябва да ги има в Интернет - и оттам ще ти кажат актуалния график и на кой телефон да си запишеш час.

# 13
  • Мнения: 19
Molq vi kajete o6te nqkolko ginekolozi rabote6ti sus zdravnata kasa,za6toto do momenta xodix 2 puti na 4astno i si tursq dobur lrkar za prosledqvane na bremenostta newsm78

# 14
  • Мнения: 2 286
Molq vi kajete o6te nqkolko ginekolozi rabote6ti sus zdravnata kasa,za6toto do momenta xodix 2 puti na 4astno i si tursq dobur lrkar za prosledqvane na bremenostta newsm78

Аз съм много доволна от Цандева, в 12 ДКЦ Люлин 10.
Но аз имах лека бременност и не знам дали е толкова добра ако има нужда от специални грижи и наблюдения.

# 15
  • Мнения: 19
Благодаря обаче аз предпочитам да ходя при мъж давайте още предложения

# 16
  • Мнения: 852
Аз ходя на ЖК при Клисурски в Майчин дом, работи със здравната каса и съм много доволна. Бременна съм в 35г.с.

# 17
  • Мнения: 187
Най-добре се обади на регистратурата - телефоните трябва да ги има в Интернет - и оттам ще ти кажат актуалния график и на кой телефон да си запишеш час.
Много благодаря!!! Ще се обадя още днес!

# 18
# 19
  • Мнения: 187
Момичета, милсля да се запиша при др. Праматаров в Полимед. Знам, че не е темата, но имате ли мнение за него??? В интернет излизат някои неща, но ми се струват малко.

# 20
  • Мнения: 1 479
Здравейте на всички!
Аз съм също в чуденка къде да се запиша на ЖК по здравна каса?  Rolling Eyes
Болниците, в които се ражда имат повечето само платени абонаменти, а пък Тина Киркова със сигурност не води ЖК по ЗК.
Бих се записала в кварталната ДКЦ, но техниките там са много стари както знаете.
Моля за съвет дали в някой от новоформираните медицински центрове водят ЖК по здравна каса?
Благодаря
Поздрави

# 21
  • Мнения: 1 479
Само да кажа, че в района на Красна поляна предпочитам да бъде....
Има един нов център Феникс - там водят ЖК по здравна каса, но аз искам да ходя и на частно при док, който ще ме изражда
Някой знае ли точно какво покрива ЗК? Имаше много статии и линкове, но не разбрах точно освен 2 ехографа....

# 22
  • Мнения: 2 286
Здравейте на всички!
Аз съм също в чуденка къде да се запиша на ЖК по здравна каса?  Rolling Eyes
Болниците, в които се ражда имат повечето само платени абонаменти, а пък Тина Киркова със сигурност не води ЖК по ЗК.
Бих се записала в кварталната ДКЦ, но техниките там са много стари както знаете.
Моля за съвет дали в някой от новоформираните медицински центрове водят ЖК по здравна каса?
Благодаря
Поздрави

Аз бях на ЖК в ДКЦто до нас. ВЪпреки старата техника, АГ е много добра и бях много доволна. Разпитай бременните в квартала дали са доволни от докторите.

# 23
  • Мнения: 1 479
хайли, ами то аз се чудя дали да ходя при Вани Георгиева в 11 ДКЦ, то малко не ми е точно в квартала, но при нея си ходя на гинеколог по принцип (1 път в годината де)....четох по темите за нея за ЖК,  но има малко мнения....иначе аз съм доволна от нея, но не знам за ЖК дали е ОК?
Не знам при евентуално по-сложно протичане на бременността, или някакви прокървявания (имала съм при първата такива) или болки, дали ще може да реагира правилно.....

# 24
  • Мнения: 2 286
хайли, ами то аз се чудя дали да ходя при Вани Георгиева в 11 ДКЦ, то малко не ми е точно в квартала, но при нея си ходя на гинеколог по принцип (1 път в годината де)....четох по темите за нея за ЖК,  но има малко мнения....иначе аз съм доволна от нея, но не знам за ЖК дали е ОК?
Не знам при евентуално по-сложно протичане на бременността, или някакви прокървявания (имала съм при първата такива) или болки, дали ще може да реагира правилно.....

За съжаление и най-добрите грешат. Ако не си доволна, винаги можеш да я смениш. Аз си ходя в 12-та в Люлин. От моята гин. съм много доволна. Първо ми водеше ЖК, сега си ходя на всеки 6м. на преглед при нея. Единствения минус - много се чака. Не е със записване на час, а отиваш и чакаш Crazy

# 25
  • Мнения: 1 479
hailie, сигурна ли си, че мога да сменя следенето на женската консултация? Та нали ти издават картон и ти вписват там данни и др, как да си ги взема тези неща, ако искам да се прехвърля при друг? Ти ЖК си си я водела в 12 ДКЦ, така ли? При коя докторка? А на частни прегледи ходила ли си паралелно за следене на бременността?

# 26
  • Мнения: 167
А някой да знае дали някой от докторите във Вита води ЖК по ЗК? Аз ходя там на частно, но забравих да питам, а до следващия преглед има доста време.
Исках да се запиша в Токуда, но там има свободни часове чак за октомври и не ми върши работа.

# 27
  • Мнения: 1 479
Разбрах, че ЖК може да се прави по ЗК в ДКЦ Света София и ДКЦ Света София Люлин.
На мен Люлин ми е удобно, там обаче само доктор Христо Александров работи (Каирякова идва само в четвъртък)

Някой да е ходил там на прегледи и ЖК? Някакви отзиви от Александров?
Мерси

# 28
  • Мнения: 2 286
hailie, сигурна ли си, че мога да сменя следенето на женската консултация? Та нали ти издават картон и ти вписват там данни и др, как да си ги взема тези неща, ако искам да се прехвърля при друг? Ти ЖК си си я водела в 12 ДКЦ, така ли? При коя докторка? А на частни прегледи ходила ли си паралелно за следене на бременността?

Убедена съм. Както ти водят картона, така си го взимаш и си тръгваш! Отиваш при ЛЛ, казваш й че искаш талон (направление) за ПРЕизбор на лекар, който следи бременността (това е по програма "майчино здраве"). Отиваш при новия лека и даваш талона, катрона и джобчето с изследванията. Лекарката от старата консултация няма НИКАКВО право да ти откаже да ти даде картона!
(така седят и нещата с избор и преизбор на педиатър)

Аз си ходех само при Е. Цандева. Не съм ходила на друг, частен и т.н. лекар. Следвах поговорката "сто баби - хилаво бебе". Но аз й имах доверие. Освен това ми я препоръча една роднина на мъжа ми, която роди близнаци, а те се водят рискови. Беше много доволна. Както и аз.
Платила съм си само БХС в 13-15г.с. - 42лв в МД и 100лв втора ФМ+ФЕ при Томова.
На всеки 3 седмици те вика за конс. и гледате бебето на видеозон, слушате тонове. Не прави предположения колко кг. е бебето Laughing . Може да се каже, че нямам забележка. Peace

# 29
  • Мнения: 151
Гледам, че не е писано от известно време по темата. А съм сигурна, че много хора се интересуват.
malinka_a, как ти се струва Клисусрки? И аз си мисля за ЖК в МД. Удобно ми е.
Някак не ми се връзва да съм здравно осигурена, да имам и допълнително здравно осигуряване, да си ходя от време на време на частно и пак да плащам за ЖК. Не че няма да го направя, но все пак. Някой с мнение за Медицински Център Фемина?

# 30
  • Мнения: 3 695
Доволна от д-р Елица Иванова, 17 ДКЦ /бул. “Евлоги Георгиев”№108, срещу театър София/  - ЖК по здравна каса. Раждане в Окръжна болница - перфектно!
Фетална морфология - във Фемина и при д-р Марков, платено.

# 31
  • Мнения: 401
При кого роди в Окръжна болница? С или без избор на екип?

# 32
  • Мнения: 3 695
С избор на екип при д-р Жекова. Повече от доволна съм, че изпълни желанията ми - да не ми вливат окситоцин, да съм поизправена, да ми дадат веднага бебето да го пробвам да суче, да не ми слагат упойка.  Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 53
да побутна темичката, че докато я изнамеря.... Хайде бъдещи мамчета дайте препоръки и за доктори от Шейново, че и аз съм в 6 г.с. и трябва да реша къде да бъде ЖК. Първото ми раждане беше в Шейново - тогава бях много доволна, но сега не знам(особено след ония тъжни неща, които се случиха там) съм в голяма чуденка.
Вярно е, че в Шейново ЖК е само платена и не работят с касата. Ама на мен ми се иска поне за проследяването да мина с НЗОК.

# 34
  • Мнения: 383
От моето досегашно и не малко проучване, стигнах до извода, че в София изцяло безплатна ЖК има само при АГ в кварталните ДКЦта. В т. нар. "големи" или добри (I АГБ Св. София (бивша Тина Киркова), Шейново, Щерев, Вита, Токуда) не работят със здравната каса по програма Майчино здравеопазване и се заплаща абонамент. В Майчин дом най-добрите (съдейки по препоръки) също не работят с касата. От проучването ми до момента стигнах до извода, че д-р Клисурски в Майчин дом е една от малкото възможности за ЖК по касата при добър специалист. Но все още нямам лично впечатление  Tired. Успех на всички бъдещи мами в търсенето и намирането на "своя" лекар.  Peace

# 35
  • Мнения: 151
В Токуда има лекари, които водят ЖК по ЗК. В темата за болница Токуда може да видите кои са и кои момичета от кого са доволни.

# 36
  • Мнения: 383
В Токуда има лекари, които водят ЖК по ЗК. В темата за болница Токуда може да видите кои са и кои момичета от кого са доволни.
Благодаря за инфото, не знаех. Аз търся предимно в центъра и околностите (работата ми е в центъра и няма възможност за ползване на автомобил през седмицата). Смятам по ЖК да правя само най-обикновените изследвания и други "административни" неща. Но все пак е неприятно, когато поради остарялата апаратура лекарят не може да види и минимума и създава излишен стрес. Сега се чудя между Ташков (МБАЛ Сердика) и Клисурски (Майчин дом). При първия апаратурата е допотопна, иначе самият лекар може би е добър, при другия не знам  newsm78 Моля, ако някой има наблюдения от ЖК при Клисурски да сподели  Peace

# 37
  • Мнения: 937
Момичета, аз също събирах доста инфо, преди 1 година и стигнах до извода, че следенето на бременност само по ЗК е едно голямо нищо. Ходих при този Клисурски, ами доста е подтискаща обстановката в медицинския център и не се върнах. pokita, ако ти трябва само за водене на документация, акушерките на д-р Ташков в Сердика са перфектни, всичко винаги ми е било изрядно. Освен това те са там през цялата седмица и можеш да ходиш за документи и през другите дни.

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 12:35 от tiina

# 38
  • Мнения: 151
Абсолютно съм съгласна с tiina. Не може да се разчита само на прегледите от ЖК по ЗК. Аз се записах при Карамишева в МД. Това, което съм получиал от там досега (в 8 месец съм вече) е кръвна картина и урина - 2 пъти, цитонамазка - 1 път, микробиология - 1 път, видеозон - 2 пъти и един болничен, след като трябваше да си платя за един видеозон. Иначе е много мила, усмихната, бърза. В кабинета винаги има минимум 2 човека, понякога и трима едновременно.
Аз продължих да се следя платено при друг лекар. Той ми казваше кога да ходя на фетална морфология, изписа ми лечение за гъбичките, гледал ме е много подробно на ехото и изобщо всичко, от което се нуждае една бременна жена.

# 39
  • Мнения: 2 286
Предните 2 поста са пълни с пълни глупости Laughing . И говоря от личен опит.

# 40
  • Мнения: 151
hailie,  то всеки говори от личен опит. Аз съм си казала мнението. Това, че е различно от твоето не го прави пълна глупост.!

# 41
  • Мнения: 2 286
hailie,  то всеки говори от личен опит. Аз съм си казала мнението. Това, че е различно от твоето не го прави пълна глупост.!

Прави го, защото не е вярно!

# 42
  • Мнения: 151
hailie,  то всеки говори от личен опит. Аз съм си казала мнението. Това, че е различно от твоето не го прави пълна глупост.!

Прави го, защото не е вярно!

Ако можеш да помогнеш със съвет на момичетата, които влизат тук - помогни. Ако си търсиш с кого да се заяждаш - не си на правилното място. Не виждам смисъл в постовете ти.

# 43
  • Мнения: 2 286
Аз съм помогнала, писала съм, отг. съм на въпроси.
Не виждам какъв ти е проблема? Това, че написахте с др потребителка неща, които не са верни и аз го оспорих, ме направи заядлива?
И как твоя пост е помощ за някого?
Пълна глупост!
Следяла съм си бременността единствено и само по ЖК в кв. поликлиника и съм безкрайно доволна!
Тъй че, пак казвам - пълни глупости! Пък ако искаш се сърди Sunglasses

# 44
  • Мнения: 151
А, ето можело и по-различно нещо да пишеш от "не е вярно" и "пълни глупости".
Това ме подразни. Отричаш и обиждаш ей така. На мен това ми се е случило - не мисля, че ЖК по ЗК е достатъчно. Момичето, писало преди мен има сходен опит. Ти пък си доволна само от ЖК по ЗК.
Аз проблем с различния опит и мнение нямам. Явно при теб не е съвсем така.

# 45
  • Мнения: 2 286
Филийка, като имаш горчив опит, можеш да кажеш бях там и там, при този и този, не съм доволна защото....
ама да заклеймяваш цялата лекарска гилдия....
Аз като попаднах на кофти педиатър за малкия в началото, кво да кажа - всички педиатри са кретени, ходете само на частно? - дали е много умно?

# 46
  • Мнения: 151
Ако се върнеш малко назад, ще прочетеш, че точно това съм написала - къде съм ходила и за кой лекар ми е мнението. И не заклеймявам никаква лекарска гилдия. Нещо неуспешно си интерпретираш по темата.
Това, което се полага по ЗК при проследяване на ЖК, е минимумът. Всичко друго отгоре ти дава повече информация за личното ти здравословно състояние и това на детето, а с това ти дава и спокойствие или пък може да се реагира навреме.

# 47
  • Мнения: 407
Аз съм на мнението на Филийка,че Само по ЗК не е достатъчно,колкото и "добър" да е лекаря Wink

# 48
  • Мнения: 2 286
Това, за което се заядох (според теб) е, че написа, че само по ЗК не е достатъчно, това казах, че е глупост, защото не е вярно.
Има много, много лекари, които, въпреки че следят само по ЗК, правят много повече видеозони - моята лекарка ме викаше на конс. на всеки 3 седмици, въпреки че имах прекрасна бременност с чудесно развиващо се бебенце. Всеки път ме гледаше на видеозон и слушахме тоновете на бебето, изключително внимателна и обясняващам, въпреки че не съм дала и една стотинка. И, повярвай ми, не е само тя такава! Така, че това, че ти си попаднала на кофти "специалисти", изобщо не означава, че ЖК само по ЗК не е достатъчна.
Както не е вярно, че за да родиш и всичко да е наред, трява да си задължително с избор на екип.

Ако твоят избор е такъв, за да си спокойна, изобщо не е общовалидно за всички бременни.

# 49
  • Мнения: 151
Ето сама стигна на моето мнение като казваш, че "въпреки че следят само по ЗК, правят много повече видеозони". По ЗК ти се полагат 2 или 3 в зависимост от възрастта за цялата бременност. Явно и лекарката ти е знае колко недостатъчно е това, за да ти прави повече. А видеозонът е само едно от нещата...
В края на краищата всеки си има критерии - кой по-ниски, кой по-високи.

# 50
  • Мнения: 401
@Филийка
Действително по ЗК се полагат само два видеозона, но има, макар и да не са много, АГ-та по ЗК, които правят повече видеозони безплатно.
@ hailie
Би ли споделила при коя лекарка си си следила бременността? Информацията ще е полезна за много бъдещи майки!

# 51
  • Мнения: 2 286
Аз много пъти съм писала, но пак ще напиша - в 12 ДКЦ (в Люлин) при др Елеонора Цандева.
Лудница е, чакане е, но и сега ми е лична гинеколожка и продължавам да съм много доволна, въпреки че ходя само с направление. (препоръча ми моя позната, която беше бременна с близнаци)

И както писах, не е единствената, която проявява внимание и добро отношение към пациентите си, макар да не й "снасят" по 30-50лв за "добър ден".

# 52
  • Мнения: 5 468
Така и не можа да се види в темата с любопитно заглавие, къде сте били доволни на консултации, къде по ЗКможе да се иде и да сме.що годе доволни.
Шейново?? newsm78

# 53
  • Мнения: 5 468
Аз точно с Цандева съм се сблъсквала преди и имам супер лоши спомени. Изписа ми хормони без изследвания, аз със всичкия си акъл ги пих 2 месеца без никакъв резултат. Познат доктор ми каза, че така хормони не се пият и ги сспрях, но бях станала от 50- 70 кг. Когато отидох при нея да ми дайде обяснение за безотговорната си постъпка, тя ми се подигра, иронизираше ме пред сестрата, вдигаше си грозните вежди нагоре и накрая ме изгони от кабинета си Close

# 54
  • Мнения: 2 286
Така и не можа да се види в темата с любопитно заглавие, къде сте били доволни на консултации, къде по ЗКможе да се иде и да сме.що годе доволни.
Шейново?? newsm78

В Шейново, ако си здравно осигурена, пакет за следене на бременност, с вкл. и изследвания, е 400лв. И те преглежда доктора, който е на смяна, не си при един и същи всеки път.

# 55
  • Мнения: 356
Аз ходих при д-р Праматаров в Полимед, всичко каквото ти се полага по ЗК минава - кръв, урина, 2 ехографа, отрицателни антитела, секрети. Останалото т.е. 7 ехографа /вкл. и феталната/ ми излизаха по 20 лв. т.е. общо 140 лв. Докторът е доста подробен, обяснява и е спокоен и внимателен, за мен достатъчно изчерпателен. Като за по ЗК съм доволна.

# 56
  • Мнения: 69
И аз съм за мнението , че ако гинеколога е добър, прави ехографи извън пакета от ЗК - общо 2 прегледа. Ходих в поликлиника, входа за бременните беше отделен, само и единствено за нас, лекарят ме гледа всеки път, когато съм го посещавала на консултации на видеозон, без да ми взима нито лев никога. Имам приятелки ходят по големи известни болници, многопрофилни при всички вируси и грипове влизат през централния вход и се возят в асансьора наравно с всички болни и накрая само и единствено 2 прегледа на ехографа, за какво да ми мерят корема и килограмите, при положение, че това и аз мога да го направя, губене на време е при такива доктори. Момичета проучете предварително всеки лекар преди да се запишете...

# 57
  • София
  • Мнения: 225
И аз съм за мнението , че ако гинеколога е добър, прави ехографи извън пакета от ЗК - общо 2 прегледа. Ходих в поликлиника, входа за бременните беше отделен, само и единствено за нас, лекарят ме гледа всеки път, когато съм го посещавала на консултации на видеозон, без да ми взима нито лев никога. Имам приятелки ходят по големи известни болници, многопрофилни при всички вируси и грипове влизат през централния вход и се возят в асансьора наравно с всички болни и накрая само и единствено 2 прегледа на ехографа, за какво да ми мерят корема и килограмите, при положение, че това и аз мога да го направя, губене на време е при такива доктори. Момичета проучете предварително всеки лекар преди да се запишете...
А в коя поликлиника си ходила?

# 58
  • Мнения: 69
лс  Peace

Последна редакция: пн, 15 апр 2013, 11:19 от kominоchistach

# 59
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте, моля мамите, които имат информация, да помогнат. Искам да се запиша на ЖК по ЗК в района на Младост. Ходих в 25-та, като имах намерение да се запиша при д-р Папукчиев, но се оказа, че не приема пациентки. Ще съм благодарна, ако ми дадете координати на лекари, от които сте доволни и който приемат пациентки.

# 60
  • Мнения: 1
Виждам, че доста отдавна не е писано, но се надявам някой да помогне със съвет за лекар за ЖК в района на 17, 19 или 22 ДКЦ, май за последния няма никакъв шанс за някой свестен, съдейки по това, което прочетох до сега, но все пак.....

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
Дали можете да ми препоръчате  лекар в Центъра или в Южните квартали за женска консултация по здравната каса !?

Разбрах, че  болницата на д-р Мазнейкова - Света София работи със ЗДравната каза, но не зная към кой лекар да се насоча особено през август  Sunglasses

Ще съм признателна за всеки споделен опит !  bouquet

# 62
  • Мнения: 182
Здравейте!И аз си търся лекар за ЖК по ЗК в р-на на Овча купел или близките квартали!

# 63
  • Мнения: 6
Здравейте мами  Grinning имам следното питане: Каква е разликата между платена женска консултация и женска консултация по здравна каса??? Много ще съм благодарна ако някой ми разясни Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 6 270
По ЗК не се поемат някои изследвания, доколкото си спомням, също ти се полагат само 3 ехографа. С предната бременност с д-ра се бяхме разбрали каквото може по ЗК, плащах ехограф и ме гледаше всеки път. Сега предполагам пак ще е така, идната седмица ще ходя да се запиша.

# 65
  • Мнения: 1
Zdraveite az iskah da popitam dali nqkoi moje da dade mnenei za sv.sofiq liulin na d-r mazneikova i po tochno za Hristo Aleksandrov ,zashtoto kato chet  vijdam che toi raboti sus ZK,molq vi ako nqkoi ima mnenie kvoto i da e to da pishe
 Wink



# 66
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, виждам, че отдавна не е писано по тази тема, но имам нужда от вашите препоръки и мнение. Аз съм в 12 г.с. и се следя при Констанца Тошева по ЗК, но прегледите и напътствията са доста постни. Моля да ме насочите към лекар за ЖК в района на Красно село.

# 67
  • Мнения: 5
Здравейте, макар че от отдавна не е писано по темата все пак да попитам. Някой да ми препоръча лекар за ЖК в района на Оборище, Яворов, Подуене. Исках да се запиша при д-р Елица Иванова в 17-та ДКЦ, това ми е и поликлиниката, но тя ми каза, че лимитът и е запълнен и до януари не приема нови бременни, а тогава вече ще ми е късно. За това съм решила да се запиша на ЖК при друга и евентуално след това да се преместя пак при д-р Иванова. Моля споделяйте мнения. Благодаря.

# 68
  • Мнения: 3
Здравейте!

Бихте ли помогнали с доктор по ЗК , който извършва ЖК в района на жк Яворов?
Следя се на частно, но ми трябва доктор, който да ми издаде този 1-ви болничен от 45 дни?!
Много благодаря предварително!

# 69
  • София
  • Мнения: 27
Мамчета, дайте препоръки и за доктори от Майчин дом  Wink Wink

# 70
  • Мнения: 0
Здравейте мами!
Искам да попитам след като съм платила пакет ЖК и се следя там,може ли да си избера лекар по здравна каса за ЖК.

Последна редакция: сб, 14 яну 2017, 05:22 от Васка Младенова

# 71
  • Мнения: 1
здравейте мами има един въпрос бременна съм в 11 седмица тъикато допреди 1 седмица имах пропуск в здравните осигуровки (вече нямам !) и ходих на частно в Тина Киркова  Мога ли сега да си взема направление от Лич.лекар  за женска консу;лтация .

И бихте ли ми препоръчали АГ за ЖК ж 12

# 72
  • София
  • Мнения: 3 860
Някой да се е следил в поликлиниката на Трета градска? Близо ми е до в къщи, но не познавам гинеколозите там...

# 73
  • Мнения: 91
Здравейте ,виждам ,че не е писано отдавна ,но някои може ли да даде актуална информация за добър АГ за ЖК в Надежда , Люлин или района ?

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 6
Здравейте някой знае в Шейново само прегледа при гинеколожка без направление колко струва ! Извинявам се, ако въпроса ми не е за  тук !

Общи условия

Активация на акаунт