Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 263
http://www.9m-bg.com/?p=news_inner&sub=341

В петък от 10,00 часа в The Mall ще има лекция на тема първи грижи за новороденото. Мисля да отида, утре ще се обадя да се запиша.
Някой, ако иска, можем да се срещнем  Simple Smile

На тази лекция мисля и аз да ходя, само че днес ще говоря с доктора, при к. ще раждам и ако не ме извика за нещо по това вр. и аз ще се запиша.  Peace

# 706
  • Мнения: 678
Добро утро!
защо така няма никой на балкончето?

Имаме ли именници днес?
                       Честит Имен Ден на празнуващите!

Аз спах добре,станах само 2 пъти съм ставала,сега закусвам и пия кафе.Вече сме готови с детската стая.остава да купим матрачето за кошарката.В събота е празник и ще отидем да поздравим мама,и ще взема торбите с дрехи , чаршафчета и одеяла  за да ги изпера.
Вчера така готино си изкарах следобеда с колежките,много ми беше весело,но така ми липсва работата...... Sad
Любче,браво на бебе Мария,нека е послушна.Каката помага ли,сърди ли се за нещо,ревнува ли?

# 707
  • Мнения: 224
Ванче, всичко ще бъде наред  Hug Hug

# 708
  • Мнения: 222
аз да се оплача, снощи такива контракции, стягане и болка, е поносима е и това е успокояващото, обаче бебо такива ритници раздаваше чак подскачах, блъскаше ме в срамната кост, а пикочния ми мехур вече е на пихтия...ама така ще е ....няма как...аз стискам кълки, че тез дни отварят новото ни АГ и ми се иска да лежа на цветни чаршафчета  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 62
Здравейте момичета!
На първо място честито на всички,които вече се радват на своите рожби   bouquet
Нахлувам в темата ви защото имам нужда от помощ.Въпросът ми е на някоя от вас избивал ли е херпес през бременността и какво са казали лекарите?(моят е на окото)
Благодаря ви предварително и пожелавам успех и леко раждане на всички  Hug

# 710
  • Мнения: 15
Здравейте Simple Smile ...Честит имен ден на всички именници   bouquet  bouquet  bouquet
roni.k и аз чакам момента в който ще легна по коремче  , това ми е любимото хахаха Simple Smile
Вчера пак имах контракции ... от които 2 бяха по-силни и това е .
А бе да ви питам понеже не съм много в час с това - Значи овлажнитела за въздуха вчера го пробвахме ..   и въпросчето ми е колко трябва да е влажността на въздуха ?Защото едни казват едно , други друго , а аз и мъж ми не разбираме точно от това  Embarassed
Misence /jenny/  Мале като прочетох написаното  от теб за болницата и отношението ми се изправи още повече косота . Стискам палци за теб  и всичко ще мине наред newsm10
Вчера моя мъж ме разпитваше за раждането  и аз почнах да му обяснявам нали  и стигнах до тапата . И  той : Ма каква тапа бе ? Коркова ли ? И почва да се смее . Викам е как сега да ти обясня ... еми обясни ми вика и аз почвам .. така , така ... а у .. И само се чу: А моля те спри до тук Sick.. После лягаме си  и аз изведнъж му викам , а бе представяш ли си да ми изтекат водите на леглото ... Мълчание ... Ииии ама много ли са? Еми не са малко. При което затишие и следваше: Ооо я ставай да слагаме нещо от твойта страна че ще попие в матрака , как ще го пера , как ще съхне ... Ааз вече се счупвам да се смея от неговите реакции и думи ... Викам споко бееее  hahaha hahaha hahaha

# 711
  • Мнения: 208
Vanya Damyanova, естествено, че ще се похвалиш. Нали затова сме вестителките. Да ни притеснявате все с хубави новини.

Любче, много се радвам, че се възстановяваш бързо и се слушате с Мария.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 53
Здравейте Simple Smile

Пиша  от мобилния , излегната в леглото, с контракции, които доста ме радват, защото ми напомнят колко мъничко остана.

Вчера минах през прегледа с ехограф и бебка е добре  bouquet макар с двойно пресукана пъпна връв.Молим се да се развие поне на 360  градуса, все още има шанс...цели 10  дни, защото амниотична течност и място има  bouquet

Направиха ми и втория преглед заради високото късогледство, диоптрите  не са мръднали, а очните дъна са в добро състояние.Имам второ "да" от офталмолога за второ естествено раждане Simple Smile


Дано Господ е с нас и бебка се чувства добре,днес отново съм на  запис  на тнове и така всеки ден до най-прекрасния  Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 10:47 от major

# 713
  • Мнения: 25
Да се включа и аз преди да сте изписали темата  Grinning
Ох как искам и аз да спя по корем, дори и за по 2-3 часа да е.
Ваня не се притеснявай, всичко ще е наред с теп и бебче, и чакаме хубави новини.   Hug
Petepoy и аз обяснявах на мъжо наскоро за тапата, шийката и т.н, даже и картинки показвах, че да е нагледно, интересно му беше. Ама на самото раждане неще да присъства, теорията му стига  Joy
major дано да се развие бебка и да родиш както искаш.
Любче    bouquet радвам се че сте добре. Качи някоя снимка в албума, да и се порадваме и ние на Мария.
Хубав ден Ви пожелавам, макар и студен. newsm53

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 17:40 от Fabianna

# 714
  • Варна
  • Мнения: 320
BoBoDes ,Misence /jenny/,преди време бях споделила,че и аз съм така и то след първото раждане до днес,все така.Но винаги сутрин рано или ако извършвам по тежка  физическа работа,ако вървя много.Просто се изпускам,постоянно съм с ежедневна превръзка.Не съм се оправила след първото раждане,дано не стане по-лошо след второто.

абе сетих се аз дето ти беше писала, че ти е останало напишкването и след раждането, и това ме притеснява Confused че и очите ми нещо отслабнаха, дано и това да е временен проблем Rolling Eyes

цвети, на мен започнаха да ми излизат херпеси след първата бременност - генитални преди цикъл, и на носа при хрема. за последно ми излезе генитален това лято, бях в трети месец, доктора веднага ми изписа имуностимулатори Биозин мама, които пих три месеца, и оттогава да чукам на дърво ни херпеси, ни болести. тъй че ако искаш вземи да пиеш нещо, че сега зимните месеци с тия вируси не е шега работа. иначе за мазане ацикловира не става по време на бременност

# 715
  • Мнения: 21
Любомира Радвам се писа как се гледкате вече и че ти и малката Мария сте добре  Hug  

Цвети на мен ми излизаха доста често,особено миналите два месеца бях постоянно така,но нищо не са ми казвали лекарите,хем лежах в болница и доста лекари ме видяха,но не коментираха.Само знам че е опасно ако херпеса е генитален,ако ще раждаш естествено,и ако имаш херпес когато бебка се роди,трябва да си с маска(ако е на устата де) и да се спазва много добра хигиена,за да не се зарази бебчето.И аз вчера си мислех,ако ми излезе херпес покрай раждането,че аз съм си податлива и все пак това изживяване си има и стресови ситуации...та мислех да питам ЖК вчера на консултацията,но забравих...

# 716
  • Мнения: 208
Ей, nov den, кажи какво става с вас??/

# 717
  • Мнения: 0
Момичета имам въпросче към вас..вчера докторката при която ще раждам ми изписа капсули полижинакс профилактично преди раждане.6 капсули,но в листовката пише че не се препоръчват при бременост и кърмене.незнам какво да правя:(( някой ползвал ли ги е или да са му ги изписали??? Thinking

# 718
  • Мнения: 8
Момичета имам въпросче към вас..вчера докторката при която ще раждам ми изписа капсули полижинакс профилактично преди раждане.6 капсули,но в листовката пише че не се препоръчват при бременост и кърмене.незнам какво да правя:(( някой ползвал ли ги е или да са му ги изписали??? Thinking
Цитат
И на мен ми ги бяха изписали дори и без преглед. Даже лекарят от ЖК ми каза преди раждането да ги слагам профилактично, че да се ражда бебка "на чисто" Simple Smile Въпреки че пък този, при който ще раждам каза нищо да не слагам-колкото по-малко се пипам, толкова по-добре. И сега прри последния секрет ми беше казал, че дори да има нещо няма да го лекуваме. Абе, по едно време ме бяха побъркали с противоречията си тези лекари Tired .

# 719
  • Мнения: 0
Vanq p виждам че и ти си от пловдив,а и термините са ни еднакви.аз до вчера бях на агументин заради гадинки разни.днес ще правя повторни изследвания да видим дали са избягали вече.ти на къде си се ориентирала да раждаш?аз ще съм във вми.мерси за инфото за капсулите  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт