Ayça Varlıer & Erkan Petekkaya - стари участия и нови проекти на актьорите ~ 29

• 30 408
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
# 691
Кралице, когато се появиш, моля те разясни ми за какво става въпрос....

Цитат на: E.P;16383167
http://www.ayakligazete.com.tr/haber/erkan_petekkaya_nin_dizisinden_aciklama_.htm

Herkes birşeyler söylüyor.Biz kime inancaz :icon_sorr

Отразяване на предишният пост.....

Цитат
Цитат на: f.koldaguc;16384532
Gerçekten yazılan tüm bu haberler doğrumu değilmi insanların kafalarını karıştırıyorlar,yine eklenen bir haberde okumuştum yanılmıyorsam dizi daha yayındayken ve sezon sonu gelmemişken bunların yazılıp çizilmesi yalan yanlış basında çıkması hiç hoş değil diye yazmıştı yazan kişi ve haklıda...

# 692
Момичетата от дизито или вече са загубили интерес от тъпните на Гошкун, или пък ги домързява. Няма снимки зо епизода - резултата е ясен - няма нови колажи, подписи и аватари.....Ето нещо от снощният епизод - Сонер и сладката докторка....

# 693
# 694
# 695
# 696
# 697
DİZİLEAKS Dizi İncelemesi

Dizileaks Gülse Birsel’in merakla beklenen dizisi Yalan Dünya’nın (Kanal D) yanı sıra, Kalbim Dört Mevsim (STAR), Bir Çocuk Sevdim (STAR) ve Adını Feriha Koydum’u (Show TV) yazdı.

YALAN DÜNYA

Yapım: D YAPIM

Diziyi aylardan beri bekliyorduk. Ne kadar özenildiğinden, nasıl üstüne titrendiğinden haberimiz vardı. Nasıl olmasın ki halkımız adeta bir tanıtım bombardımanına tutuldu. Kadrosu gerçekten müthiş. Neredeyse her bir oyuncu ayrı bir star. Ama açıkcası pek komik değildi, absurd hiç değildi. Avrupa Yakası’nın şahane esprileri bunda yoktu. Bence bunun nedeni kadronun çok kalabalık olması ve ilk bölümde herkese yer verilmek istenmesiydi. Her karakteri tanıtmak da vakit aldığı için ilk bölüm biraz ‘tanışma töreni’ gibiydi. Aslında Avrupa Yakası’nda da dizi asıl alkışı üçüncü, dördüncü bölümden sonra almaya başlamıştı. Sanırım bu da öyle olacak. Tanıtım faslı bittikten sonra olaylar ve espriler tam gaz başlayacak. Diziyi sevmeye ve esprilerine gülmeye öylesine şartlandık ki başka türlüsü düşünülemez zaten. Hemen herkes izlemiş ve çoğu da gülmüş. İzleyenler özellikle Olgun Şimşek ve Bartu Küçükçağlayan’a bayılmışlar. Yolu açık olsun.

KALBİM 4 MEVSİM

Yapım: SİS YAPIM

Temposunda biraz düşme olmakla birlikte gene de zevkle izleniyor. Özellikle Buket’in olduğu sahneler. Ben de herkesle birlikte dizinin esas oğlanını heyecanla bekliyordum. Çünkü eksikliği şiddetle hissediliyordu. Ama ne yazık ki Sedat Mert bizim beklediğimiz jön değil. Ben ikinci bölümde Buket’in İstanbul’a, baba ocağına dönmesinden korkuyordum. Korktuğum da oldu. Buket çok başarılı olduğu işini, hareketli hayatını, makamını bırakıp çorbacı dükkanına geldi! Umarım orada Saadet Lokantası’nın eksenini oluşturduğu küçük insanların hayatına dahil olmaz. Öyle olursa hem Buket karakterine hem de bu gelecek vadeden diziye çok yazık edilmiş olur. Lütfen Buket’i İstanbul’da da iş hayatına sokun, başarılar kazandığını, iyi yerlere geldiğini görelim. Onu güzel mekanlarda, şık kıyafetler içinde seyredelim. Dizi sıradan bir mahalle dizisi olmasın, sadece küçük insanların hayatından ibaret olmasın. İçinde pırıltı ve heyecan görelim. Son iki yıldır dizi anlayışında çok büyük değişiklikler oldu. Artık izleyici kendisine o çekici hayatlardan bir şeyler sunulmasını istiyor. Buket’in karşısına kendisine yakışır çarpıcılıkta hoş, etkileyici bir adam çıkarın. Biz de bu güzel ve güçlü kadının maceralarını, başarılarını, aşkını zevkle izleyelim. Son sahneyle ilgilibir eleştirim olacak ki diziyi izleyen herkes bu eleştiriyi paylaşıyor: İlaçlama aracının peşinden koşup ilaç buharının içine dalmak olacak şey değil. Su buharı değil ki bu. Zehir. Hele kocaman bir kadının yolun ortasında arabayı durdurup kollarını iki yana açarak koşa koşa ilaç bulutuna girmesi zorlama ötesi. Niye yapıyor bunu? Arabasıyla karşı yönden gelen Sedat Mert’in önüne çıkıp heyecan yapmak için!Böyle anlamsız bir zorlama bu güzel diziye yakışıyor mu?

BİR ÇOCUK SEVDİM

Yapım: TMC

Dizinin senaristi mi değişti diye merak ediyorum. Hele bu son bölümde o kadar çok Türkçe hatası vardı ki farketmemek mümkün değildi. Mesela Bülent İnal, karısı ile Sinan’ı başbaşa gördükten sonra Mine’ye “Ne kadar acı çektiğimi.. nasıl kırılıp döküldüğümü bilemezsin” diye bir laf ediyor. Kırılıp dökülmek deyimi aşırı kibar görünmeye çalışmak demektir ve genellikle alaycı bir uslup ile kullanılır. Sinan, Mine’ye “Sana uzattığım elim havada kaldı” diyecekken “elimi havaya astım” diye tuhaf bir laf ediyor. Mine küçük oğlu uyurken onunla konuşuyor: “Babanın hangisi olduğuna ben mi karar vereceğim? Ya bana çok kızarsan?” diyor. Az kızsa mesele yok yani. Restoranda Erdal ailesini masaya oturturken “herkes ya kocasının yanına, ya karşısına” diyor. Zaten ya yanına oturacak ya karşısına. Başka yer mi var? Herhalde öteki masaya oturacak değil! Daha onlarca hata. Senaristlerin hikaye bulmakta zorlandıkları da çok belli oluyor. Gereksiz dolgu sahneleri arttı. Elbette bu kadar uzun bölümler olunca bu biraz kaçınılmaz oluyor, biliyorum. Bu da ancak daha işe başlamadan olay açısından çok yoğun bir hikaye oluşturmakla çözümlenebiliyor.

ADINI FERİHA KOYDUM

Yapım: MED YAPIM

Dizi hâlâ çok izleniyor ama hepimiz de biliyoruz ki bir dizide heyecan yapmak için kaçırma sahnesine başvuruluyorsa hikaye kıtlığı çekiliyor demektir. Dizide senaryo ve özellikle de reji açısından çok büyük bir
düşme var. Reji hataları herkesin dilinde. Devamlılıktaki eksiklikler internette yazılıp çiziliyor. Vahide Gördüm’ün yokluğuna rağmen bu kadar izlenmeye devam eden Adını Feriha Koydum biraz daha fazla özeni hak etmiyor mu?

Това е от вчера, но не съм го слагала.... Naughty

# 698
# 699
# 700
# 701

Да се надяваме, че утре вечер ще си имаме преводачка за филма на Айча  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 702
# 703
# 704

Общи условия

Активация на акаунт