Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 6

  • 96 541
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 329
Оххх,относно чекмеджетата Tired Не мога да си изкарам моето да го измия,че хич не е чисто.Как да го извадя,дърпах дърпах,ама накрая ще го счупя така ooooh!

Ако няма бутон за освобождаване, повдигни леко чекмеджето нагоре и след това дърпай смело към теб. Ще го извадиш, но трябва доста силно да дръпнеш. Не се притеснявай, че ще се счупи. Нашата ваничка също се вади с дърпане. Преди години, когато трябваше да я извадим за първи път също си мислехме, че ще се счупи, но няма такова нещо, нищо й няма. Дърпай смело, но преди това повдигни леко нагоре.

# 736
  • Мнения: 3 242
Знам ,че пазара в Бг е твърде различен от този в западна европа , но тук 90% от праховете са течни , или ако са прахообразни то те са пресовани като таблетки . Обикновения прахообразен прах е антика  Mr. Green
Добро чувство за хумор. Joy Праховете били антика. hahaha
Пък аз съм с впечатление, че и прахове си има, и течни си има, и таблетки (тук-там из Европа), и капсули (също тук-там).

Като пишеш тук там предполагам имаш в предвид Бг  Mr. Green, обикновен прах за пране не съм ползвала от 10-12 години ! а таблетките и капсулите поне в Англия са масово употребявани , докато само до преди 2 години в Бг дори не бяха ги виждали. Като съм си в Бг всяка година гледам да купя някои неща на майка ми и едно от тях е перилни препарати , последния път намерих едно малко магазинче в Бургас ( на славейковото пазарче) където имаше немски прахове и омекоители, които бяха едно към едно с английските и нищо общо с това което се предлага по бг магазините .  Wink 
Сигурна съм , че има добри прахообразни прахове , но лично аз ги намирам за непрактични. Не ми се съхраняват големи кутии и за капак да се чудя как да ги съхранявам ,че да не се овлажнят, също така намирам за неудобно всеки път да греба с чашката и да сипя на всякъде Simple Smile отделно че не ми се и чисти чекмеджето  Laughing

# 737
  • Мнения: 15 379
Таблети и капсули много преди 2 години съм виждала и ползвала.
Трой, не сме бушмени, моля те!
Таблети и аз предпочитам, защото не се изисква специално дозиране, но истината е, че са по-скъпи и затова си действам с чашката, като прах не разсипвам никъде, защото нямам тремор Wink.

# 738
  • Мнения: 176
Troy, прала съм с таблетки Ариел преди 15 години. A чувала ли си за Ariel Future Joy
Момичета, Дедо, не е ли време да пуснете нова тема?

# 739
  • Мнения: 3 242
Нямам представа къде живееш , но преди 2 години в Бургас нямаше  капсули Simple SmileМиналото лято като си бях в Бг видях че ги има , но цените им бяха направо забранителни  Shocked
докато в Англия е доста по евтино.
Тремор нямам , просто не ми се чисти излишно  Mr. Green ползвала съм таблетки и само докато ги разопаковаш за да ги сложиш в мрежичката се ронят , така че не ми обяснявай  Laughing

енито , сигурно си ги купувала от БГ Simple Smile хайде да не говорим глупости защото много добре знам какво се продаваше в БГ преди 15 години  Mr. Green

# 740
  • Мнения: 5 207
А защо си мислиш, че само ти переш с препарати от Западна Европа? Laughing Не мога просто! Joy

За твое сведение Западна Европа не е само Англия. Има и други държави в Западна Европа, в които няма таблети и/или капсули. На повечето тук западноевпорейския пазар на перилни препарати ни е пределно познат. Виж първия постинг на първа страница. Даже и табличка за улеснение сме си направили. bowuu

# 741
  • Мнения: 3 242
Пера с това което ми предлага тукашния пазар и ако бях в БГ щях да пера с това което има на българския пазар , така че хайде да не ми преиначаваш думите.
Пък кой колко знае за пазарите няма смисъл да коментираме , все едно аз да кажа ,че познавам бг пазара с 3 седмици отпуска прекарани в БГ ... Winkмакар че след 3 седмици малко или много продобивам представа какво се предлага и на какви цени Laughing

# 742
  • Мнения: 5 207
Да, ама ние знаем, че българските продукти за пране са с по-лошо качество от западноевропейските, затова си купуваме западноевропейски. Другата седмица ще ходя в Англия. Ще си купя от новите таблети Персил, които вече няма нужда да се слагат в мрежичка. Отдавна искам да ги пробвам. 2 кутии за 9 паунда в Асда.

Пазарите на някои хора тук са им работата, а на други - лудостта, така че...

# 743
  • Мнения: 176

енито , сигурно си ги купувала от БГ Simple Smile хайде да не говорим глупости защото много добре знам какво се продаваше в БГ преди 15 години  Mr. Green

преди 15 години в моя град имаше магазин за препарати с европейска стока. От тези, които сега наричаме паралелен внос. Още нямаше вериги и там намирах всичко. Този магазин си е на същото място и днес. После се преместих в Пловдив и също намерих такъв. Това, че ти не си виждала, не значи, че не е имало, а според мен са те вълнували други неща.

# 744
  • Мнения: 19 475
Ами аз пак ще пиша тук, че таблети и капсули за пране не ползвам, защото много рядко пускам пълна пералня. Повечето пъти слагам черни и тъмни, само бяло и цветни отделно, а така не мога да запълня пералнята. Та праховете, течните и геловете са ми най-удобни. За разлика от съдомиялната, където пък само таблети ползвам, ама си я пълня всеки ден без проблем нея.

# 745
  • Мнения: 3 242
Да, ама ние знаем, че българските продукти за пране са с по-лошо качество от западноевропейските, затова си купуваме западноевропейски. Другата седмица ще ходя в Англия. Ще си купя от новите таблети Персил, които вече няма нужда да се слагат в мрежичка. Отдавна искам да ги пробвам. 2 кутии за 9 паунда в Асда.

Пазарите на някои хора тук са им работата, а на други - лудостта, така че...

Пробвай това Simple Smile много силна и трайна миризма с същото качество като персил и ариел.
Той и  производителя е  пак П&Г.

# 746
  • Мнения: 1 045
Да ви кажа, че в дрогериите DM са пуснали препарат за почистване на перални собствена марка Денкмит. Струва 4,79 лв.

Гес, а как се използва?

Трой, и аз съм от "антиките" и бяло пране пера само с прах за пране.

# 747
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
И аз да се включа неканена и не толкова компетентна  Simple Smile
Това е препарата на DM за перални и упътването.Като това на Dr. Beckmann е.
http://img855.imageshack.us/img855/5513/02042012052.jpg


И като ви чета препатках с тея препарати...Много се запалих да пробвам Грюн Грийн ,но идиотите тук не зареждат и само в Карфур има някои неща на тази марка.Чак моя взе да ми се чуди с тая мания  Mr. Green

За бяло пране и аз съм от антиките с праха...особено с тази "прекрасна" вода във Варна.

# 748
  • Мнения: 3 242
Цитат
За бяло пране и аз съм от антиките с праха...особено с тази "прекрасна" вода във Варна.

Разбирам те , но съгласи се че това е поради навика, лошите продукти и високите цени в БГ. На практика новите гелообразни препарати са по добри и не е необходимо да переш на високи градуси и да захабяваш прането.

# 749
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Цитат
За бяло пране и аз съм от антиките с праха...особено с тази "прекрасна" вода във Варна.

Разбирам те , но съгласи се че това е поради навика, лошите продукти и високите цени в БГ. На практика новите гелообразни препарати са по добри и не е необходимо да переш на високи градуси и да захабяваш прането.

В момента вкъщи имам един прах, Ариел- капсули, Ариел-течен и вчера взех Weisser Riese-гел (ако искаш мога да ти ги снимам) и са купувани от магазин за паралелен внос.На високи градуси пера само хавлии и бяло.Колкото и да ми се иска с тази твърда вода тук  и на ниски градуси течните препарати не изпират толкова добре колкото праха.Освен това и със много омекотител дрехите са като шкурка.Та не мисля че става въпрос за навик..не съм пенсионерка свикнала да кара така от ледена епоха  Mr. Green
Нямам претенциите да разбирам и много научих от коментарите на хора във форума.

Общи условия

Активация на акаунт