СПА в България, впечатления, отзиви, препоръки, разочарования

  • 99 554
  • 760
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 133
gold__ , Bliss   bouquet

# 361
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
В Кемпински и на мен вътрешният басейн ми идва хладничък. Доволна съм от масажите и пилинг на тяло. Преди време правих и някаква процедура за лице, толкова приятно работеше жената, че излязох доста позамаяна  Grinning

# 362
  • Мнения: 6 299
Здравейте,на мен темата ми е много полезна и различните мнения и впечатления са ми от полза за да избера мястото,което да  посетя.(разбира се,че всеки има различни критерии и изисквания,но всеки тръгва към някое място с различна нагласа).
Според мен има голямо значение къде отиваш,защо и с кого...ние сме с малко дете и вече избираме почивките съобразявайки с него...
Относно "класацията"-на мен ми хареса в Гранд Хотел Велинград с изключение на неоправдано високата цена на некачествената храна в ресторанта.
Някой скоро да е посещавал комплекс-Катарино(има много изгодни ваучери),но положителните мнения свършват през 2010г.,по скоршните са доста негативни.
Декември 2012 г. мои колеги бяха на семинар в Катарино и отзивите са много добри.

# 363
  • софия
  • Мнения: 757
Незнам дали ми е за тук питането, но имате ли мнения за балнеохотел Констанция и спа хотел Костенец.

# 364
  • Мнения: 6 299
да имам лични доста впечатления питай каквото те интересува.

# 365
  • София
  • Мнения: 1 247
Незнам дали ми е за тук питането, но имате ли мнения за балнеохотел Констанция и спа хотел Костенец.

iniici наскоро го обсъждахме хотел Констанция, но май не беше в тази тема. Ние бяхме за един уикенд февруари и като цяло нямам забележки. Не е лукс, реновирана соц база, но чисто, топло, храната в ресторанта не е с голям избор, но гладни няма да останете. Водата във вътрешния басейн се води с Т 37 градуса, на мен ми беше ок, но моя мъж след кисненето в горещата вода на Стрелча (там хотел Роза е към същата верига, ако мога така да го нарека - хотелите на ПРО ), мърмореше че му е студена   Mr. Green Има разни СПА процедури, но не сме ползвали. Джакузито се плаща допълнително. Там се запознахме с една двойка, която беше посетила преди това СПА Хотел Костенец и бяха много много недоволни и от храна и от всичко.

# 366
  • София
  • Мнения: 5 566
iniici, ние също сме били в Констанция тази зима, но бяхме на едно мероприятие и това, което ми остана като спомен е, че солистът на Сигнал е приятел с шефа на ресторанта и в събота вечер пее там  Mr. Green

Иначе по отношение на хотела - за мен си е пълна мизерийка... (т.е. ако мероприятието не беше там, не бих го избрала и не бих отишла там на семеен уикенд, виж, на друго мероприятие - да..., но това е друга тема), но вкусове всякакви в тая тема... Удивително е да се прочете как всеки втори има за какво да критикува Кемпински Банско, а в същото време хубави отзиви се пишат за разни бараки и други подобни псевдо-хотели...  Joy  

Кажи ми кои хотели ти харесват, за да ти кажа дали този е за теб....  Grinning

# 367
  • София
  • Мнения: 1 247
В никакъв случай не бих нарекла хотела барака псевдо-хотел и мизерийка, но явно зависи кой какви претенции има.

# 368
  • софия
  • Мнения: 757
Тодоричка, точно Вашето мнение търсех за хотел Роза. Единственои ме спира, че не виждам шезлонги около басейна, то може и в Констанция да няма де.

Не търся лукс, нещо от рода на Римска баня..., били сме в Селект на Велинград.

# 369
  • София
  • Мнения: 5 566
Констанция е стар, соц хотел, тип санаториум, подобен на санаториума в Банкя например. Нямах предвид него като казах бараки...  hahaha Този е огромен, масивен, бетонен, грозен...

Ако трябва да се сравни с Римска баня - храната му е със сигурност по-добра. Условията в стаите - сходни. Спа центъра - според мен на Римска баня е много по-добър...

И Селект, и Римска баня са по-добри хотели от Констанция...

# 370
  • София
  • Мнения: 1 247
Тодоричка, точно Вашето мнение търсех за хотел Роза. Единственои ме спира, че не виждам шезлонги около басейна, то може и в Констанция да няма де.

Не търся лукс, нещо от рода на Римска баня..., били сме в Селект на Велинград.

Като избор между Стрелча хотел Роза и Констанция определено препоръчвам Роза - две години караме там и Нова Година и сме много, много доволни от всичко - чистота, персонал, храна. Температурата на водата в Стрелча също е по-висока, но там закритите басейни са разделени на мъжки и женски и са по-скоро за киснене, в никакъв случай за плуване - аз не издържам повече от 15 минути, става ми лошо. Също не е за пренебрегване, че около Костенец няма почти нищо за правене, от Стрелча може да се направи разходка до Копривщица или Старосел примерно.
Външния басейн на Роза е нов - от миналото лято и не знам нищо по въпроса с шезлонгите, но мисля че има. Условията и в двата хотела са хепи соц, както казах и преди. Държа да отбележа, че както и  .♥.Петя.♥. казва СПА центъра на Римска баня е в пъти по-добър, просто защото и в двата хотела да се използва понятието СПА център би било пресилено. Но мен ме устройва, защото аз държа предимно на минералната вода и евентуално парна баня, почти никога не правя никакви други процедури като разни лакониуми, сауни, душове и тем подобни.
Малко дългичко стана, но се надявам, че съм била полезна    Simple Smile

# 371
  • Мнения: 6 299
Gold,
Мога да дам малко инфо за Костенец. Била съм няколко пъти в балнеохотел "Констанция", който по принцип е стар санаториум. Реновиран е почти изцяло. Стаите и баните не са нещо особено, но са прилични. В баните водата на душовете също е минерална. СПА центъра е ремонтиран изцяло. Басейна е средно голям с много топла вода, особено сутрин до 39 - 40 градуса. Неможе много да се стои. След обяд и вечер е по-поносима. Центъра предлага джакузи, парна баня, сауна, тангенторни и перлени вани и масажи но те са срещу допълнително заплащане. Храната е вкусна и много ефтина. Била съм там и на празници като 1 май, 24 май и Нова Година 2013 е беше супер. Тъй като в друг форум ме обвиниха, че съм рекламодател няма да пиша повече за да не се счита за реклама.
Добавям, че този хотел не е СПА от типа н Римска баня. Това е хотел предвиден за лечение. Има медицински услуги и физиотерапия. Ако човек не търси лукс и високи цени, а спокойствие и топла минерална вода това е неговото място. Имат нов външен басейн с минерална вода със шезлонги. Действително вили Костенец е малко селце и е скучничко но за 2 - 3 дни е супер за почивка на тишина в Рила планина.

# 372
  • софия
  • Мнения: 757
Благодаря за мненията Ви! В Роза нямат никакви места за уикенда. Wink

# 373
  • Мнения: 4 936
аз в Роза съм била - и няма да стъпя повече - с две думи: за мен е много 'смотано'!
Били сме и в двузвездни Спа хотели, но не ми е било такова усещането - може би, ако сте голяма компания е купон, но на мен не ми хареса никак!

# 374
  • София
  • Мнения: 5 566
Хотел Роза в Стрелча според мен си е ок(в тази категория, която разглеждаме, т.е. 3 звезди). Действително оттам са много удобни дестинациите Копривщица и Старосел (особено Старосел, на 15 минути път е, без никакви завои).  

Като плюс на Констанция мога да кажа, че въздухът във вили Костенец е много хубав. В самия район могат да се направят разходки - до параклиса, до водопада, до хотел Езерото. т.е. за уикенд може. Но просто трябва да е готов човек, че отива в хотел тип 1-2 звезди и да има съответните очаквания.

Общи условия

Активация на акаунт