СПА в България, впечатления, отзиви, препоръки, разочарования

  • 99 647
  • 760
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4
Здравейте, разгледах темата и забелязах, че повечето предложения са за Велинград. Искам да попитам някой ходил ли е на СПА в планината? Дали бихте могли да споделите впечетления от хотелите в с.Чифлик в Троянския балкан, напоследък е много актуална дестинация. Чувала съм положителни отзиви за хотел "Дива" - три звезди....  Simple Smile

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
имаш предвид, че Макси и гранда също имат оферти със закуска и вечеря?

За Макси- никога не съм виждала. Доста е скъпичко там, но сигурно си заслужава....

Заслужава си! Рядко имат оферта, последно бяхме уикенд закуска и вечеря, но вечерята не е нещо особено, а от меню. Но парите хвърчат там, ресторанта е скъп и всичко - бар, лоби и т.н.

# 317
  • Мнения: 6 324
Някой по-горе беше писал за Гранд хотел Поморие. Мога да споделя пресни впечатления от там с дата от 28.03.13 г. Бях там на служебен тим билдинг. Хотела е перфектен. Спато също. Цените обаче са много високи. Храната е великолепна, разнообразна и изтънчена. Плажа пред хотела е отвратилен. Поне така изглежда сега извън сезона. Много е малък и много мръсен. Всички знаем, че там пясъка е по-черен и това прави плажа още по-неприветлив. Предполагам, че през лятото на този голям хотел този плаж не стига до никъде. Около хотела е просто прекалено застроено и претрупано с блокове, сякаш си в квартал на София. Хотела се посещава в този сезон предимно от руснаци и тук-там българи.

# 318
  • София
  • Мнения: 869
Ако направим една класация на СПА хотелите в България, как ли ще изглежда тя......
никак.Защото всеки е с различни изисквания и претенции:)

Аз примерно бих добавила и хотел Пирин в Сандански. За сега той и Макси Велинград са ми фаворите, пък макар и скъпи:)

# 319
  • Мнения: 4 936
Gold,
Мога да дам малко инфо за Костенец. Била съм няколко пъти в балнеохотел "Констанция", който по принцип е стар санаториум. Реновиран е почти изцяло. Стаите и баните не са нещо особено, но са прилични. В баните водата на душовете също е минерална. СПА центъра е ремонтиран изцяло. Басейна е средно голям с много топла вода, особено сутрин до 39 - 40 градуса. Неможе много да се стои. След обяд и вечер е по-поносима. Центъра предлага джакузи, парна баня, сауна, тангенторни и перлени вани и масажи но те са срещу допълнително заплащане. Храната е вкусна и много ефтина. Била съм там и на празници като 1 май, 24 май и Нова Година 2013 е беше супер. Тъй като в друг форум ме обвиниха, че съм рекламодател няма да пиша повече за да не се счита за реклама.
а би ли обяснила дали се намира в града или извън него и какви развлечения има около него?

# 320
  • Мнения: 2 529


Аз примерно бих добавила и хотел Пирин в Сандански. За сега той и Макси Велинград са ми фаворите, пък макар и скъпи:)

+ 1  глас от мен  Peace

# 321
  • Мнения: 2 529
Дали бихте могли да споделите впечетления от хотелите в с.Чифлик в Троянския балкан, напоследък е много актуална дестинация. Чувала съм положителни отзиви за хотел "Дива" - три звезди....  Simple Smile

Бяхме скоро в х-л Веника Палас там за един уикенд. Стаите са широки и много топли, храната е прилична, но басейнът не е добър или поне вътрешния. На децата им хареса, те обожават басейните, освен това от прозорците се виждаха и сърнички в планината даже, но има много какво да се желае от СПА-то... Макар и топли, външните басейни там със сигурност трябва да се посещават в сравнително подходящ сезон...Не е лошо в Чифлик, но като сравнявам с други места (Велинград, Сандански), не е много в негова полза...

# 322
  • София
  • Мнения: 1 252
Gold,
Мога да дам малко инфо за Костенец. Била съм няколко пъти в балнеохотел "Констанция", който по принцип е стар санаториум. Реновиран е почти изцяло. Стаите и баните не са нещо особено, но са прилични. В баните водата на душовете също е минерална. СПА центъра е ремонтиран изцяло. Басейна е средно голям с много топла вода, особено сутрин до 39 - 40 градуса. Неможе много да се стои. След обяд и вечер е по-поносима. Центъра предлага джакузи, парна баня, сауна, тангенторни и перлени вани и масажи но те са срещу допълнително заплащане. Храната е вкусна и много ефтина. Била съм там и на празници като 1 май, 24 май и Нова Година 2013 е беше супер. Тъй като в друг форум ме обвиниха, че съм рекламодател няма да пиша повече за да не се счита за реклама.
а би ли обяснила дали се намира в града или извън него и какви развлечения има около него?


Хотела е извън града в нещо  като вилна зона.  Можете да си правите  разходки,развлечения според мен няма, но ние бяхме сега  зимата за  един уикенд и не  сме обикаляли.

# 323
  • София
  • Мнения: 66
Тази година прекарахме пролетната ваканция в СПА хотел"ФЕЯ" ЧИФЛИКА.
Мога да кажа,че сме доволни от всичко.Изкарахме страхотно.
Водата в басейна беше 30 градуса и детето не излизаше.
За нас съчетанието планина и СПА е най-доброто,а Троянския балкан е невероятен.Има и какво да се види в района.

# 324
  • Мнения: 186
За х."Дива", Чифлик съм писала в друга тема по-подробно, тъй като не бих го нарекла СПА. Ние бяхме с ваучер със закуска и вечеря. Беше много на сметка и останахме доволни, но на нормалните им цени, определени не си заслужава. Приличаше ми на станция, стаите са доста захабени, ресторантът ми напомня на соц. лукс.  Това, което ни предложиха за ваучера, беше избор от няколко варианта 3-степенно меню. Не беше лошо, но редовните им цени ми се сториха високи.
Басейнът беше топличък. Ние бяхме късна есен.
Става за по-непретенциозни.
Има хубава пътека покрай реката, която води до нещо като вилна зона и параклисче. Районът е много красив, има къде да се ходи.

# 325
  • Мнения: 6 324
Gold,
Както са писали по-горе, хотела е извън гр. Костенец в местност вили Костенец в Рила планина. Природата е хубава, става за разходки и походи ако си сериозен турист. В центъра на селцето има известен водопад много красимо място. Но като цяло района за съжаление е доста западнал и изоставен. В близост до хотела има нов малък красив параклис. Пред него има места за пикник и пейки от които се открива прекрасна гледка към Долна баня и към Рила планина. В хотела от миналото лято има нов външен басейн с минерална вода и площ определена за плаж със шезлонги. В част от него имо секция за деца. Малко е скучничко особено за млади хора. Но за пълноценна почивка със СПА и медицински процедури е много добре. Всеки петък и събота и през прачнични дни в ресторанта на хотела има жива музика  с певица (свирят всичко). Също така като разходка може да се отиде до СПА хотел Езерото, където има развъдник за пастърва, може да се хапне такава в ресторанта на хотела. Има нещо като зоокът с интересни птици и животни. Има хубави външни беседки, в които също сервират от ресторанта. Може да се ползва и плажа и външните басейни на хотел Езерото срещу заплащане. Като цяло за почивка от 2-3 нощувка е супер. А който иска да ползва медицинските процедури, които са подходящи за ставни заболявания и други може и за повече дни. По НОИ и по Здравна каса е още по ефтино. По НОИ за 10 дни е 170 - 180 лв. на човек с всичко включено в цената. Масажите са също много ефтини. Масаж гръб е 15 лв. а цял 30. За сега това

# 326
  • Мнения: 904
Дали бихте могли да споделите впечетления от хотелите в с.Чифлик в Троянския балкан, напоследък е много актуална дестинация. Чувала съм положителни отзиви за хотел "Дива" - три звезди....  Simple Smile

Бяхме скоро в х-л Веника Палас там за един уикенд. Стаите са широки и много топли, храната е прилична, но басейнът не е добър или поне вътрешния. На децата им хареса, те обожават басейните, освен това от прозорците се виждаха и сърнички в планината даже, но има много какво да се желае от СПА-то... Макар и топли, външните басейни там със сигурност трябва да се посещават в сравнително подходящ сезон...Не е лошо в Чифлик, но като сравнявам с други места (Велинград, Сандански), не е много в негова полза...


Е, Чифлик е все пак едно село, но водата на всякъде почти е минерална.За вътрешният басейн във Веника палас не мога да кажа нищо, не съм го посещавала ,но външният е разкош през лятото.

# 327
  • Мнения: 2 208
Интересува ме ето този хотел http://www.hotel-dolnabania.com/ , пише за страхотни неща , като сауна и джакузи в апартаментите. Ако някой го е посещавал да сподели Praynig

# 328
  • Мнения: 4 936
външния басейн на Веника не  е ли върху гаражите?
Аз лично, за лятно време , предпочитам Дива - много пространство и свобода около басейна, но децата са най-довлони от Балкан - има няколко басейна и детски - голям купон беше за тях!

# 329
  • София
  • Мнения: 3 771
Бройката се увеличава: Гранд хотел Велинград, Гранд хотел Поморие, Park Hotel & Spa Maxi, Акватоник, Севтополис-Павел баня, Пирин- Сандански, Калиста - Старозагорски бани има ли още предложения за най-доброто СПА.

Последна редакция: ср, 17 апр 2013, 13:54 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт