Кърмените бебета по-ревливи?

  • 10 682
  • 188
  •   1
Отговори
# 15
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Темата не е за статията.  Grinning
Затова и пуснах анкетата, интересува ме чисто статистически дали нашите бебета ще повторят техните резултати. Статията изобщо не споменава смесено хранене, но в анкетата го има, нали? Wink

Ако махна линка към статията, по-ясна ли ще е темата? Grinning

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Моите пък очаквания бяха за ревливи бебета и трудни първи месеци поне. А се оказа точно обратното.  Grinning

П.С. Не махайте статията.

# 17
  • Мнения: 273
Кърмих година и девет месеца, изключително кърмено бебе, до 6 месеца само на кърма и нищо друго. АМ никога не е пил. Детето ми беше изключително кротко и спокойно, дори проблем с коликите не сме имали. Заспиваше много бързо и почти не плачеше. Моето мнение е , че кърмените бебета плачат, ако майката се опитва да въведе режим на хранене, което е меко казано щура идея. Кърмата (давана от гърда) не може да се дозира и се усвоява доста по-бързо от АМ, затова не мисля че е редно да се поставят на един режим бебетата хранени с изкуствени млека и кърмените.

Пропуснах да добавя, че беше постоянно засмян, много лъчезарно дете и често хора на улицата се спираха да му се радват.  Wink  С две думи - щастливо бебе!

# 18
  • Мнения: 1 567
No 1  - АМ и спокойно
No 2 - кърма и спокойно.

Когато No 1 беше на 30 дни, го приеха в болница за уроинфекция. (+ супер безумната приумция на гръцките педиатри, които не приемат и майката заедно с бебето... екшън си беше  Twisted Evil)
В резултат на което кърмата ми секна. За един ден. Продължихме на АМ. МИ спокойно бебе си беше.
No 2 (като послдествие) на номер 1 я кърмих до 6 месеца.
И тя си беше супер спокойно бебе.

# 19
  • Мнения: 15 379
Синът ми беше на формула от раждането си. Страшно ревлив, с много силни и дълги колики.
2 дни преди мен роди моя близка приятелка. Момиченцето й беше на кърма от началото, много ревлива, много неспокойна, с много силни колики.
Моето мнение е, че видът на хранене не е определящ.

Много здраве на авторите на статията.
Няма начин как да прехраниш бебе, което се храни с формула, от шише.
Ако се спазва точната пропорция - сухо вещество+вода и бебето се храни на поискване, прехранване няма. Просто не е възможно.
Бебето не е мех, в който да се излива бутилката с млечна смес все пак.

# 20
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Номер 1 - кърмено 2 г и 3 месеца. Определям я като спокойна, въпреки безсънните нощи на колики и зъби, защото когато установих какъв е проблема и го разреших си върнахме спокойствието. Като стана на година - две и се промени - голям инат, тогава ми беше вече трудно, но като направи 7 - не мога  да си позная детето - коренна промяна.
Номер 2 - кърмена 3 г. С нея явно пропуснахме коликите, зъбите не разбрах кога излязоха, много по-спокойно и усмихнато, докато не се удари някъде дори и съвсем леко /нещо което кака и пропускаше, ако когато кака и минеше покрай някой ръб и го "отнесеше" просто го изглеждаше злобно и продължаваше, малката цялата улица е разбрала, че се е ударила, пък ако случайно има и малко кръв - вероятно целия град разбира/. Ще видим нататък.  Grinning

# 21
  • Мнения: X
Моето дете до 4 месец беше само на кърма,след това няколко месеца на смесено хранене и после само на АМ.Имаше много силни колики,непрекъснат рев до годината,безсънни нощи до втората година.

# 22
  • Мнения: 274
Според мен всичко си е до характера на детето! Дъщеря ми я кърмих до към втория месец а пък е толкова добра и спокойна и като бебе също не съм имала проблем. Малкия още го кърмя но е мога да кажа дали е по нервен или не защото още си е малък и е нормално да мрънка и да плаче все пак е ...бебе!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
Дъщеря ми е кърмена малко-от 5-ия месец мина на АМ. Синът ми е кърмен година и малко на поискване. Каката ни имаше и доста колики и като цяло си е по-ревливо и неспокойно дете. В сравнение нея дребният е изключително спокойно и кротко дете. Кърменето има огромно значение наистина, но и характерът си казва думата. Peace

# 24
  • Мнения: 3 736
Кърмене и спокойно, много усмихнато бебе. И аз мисля, че си е до темперамент.

# 25
  • Мнения: 3 092
Да, темата всъщност не показва съдържанието на статията (Олив го е написала по-горе), а предполагаме, че не всички потребители говорят гладко английски.

Всъщност става дума за това, как изкуствено хранените бебета всъщност са прехранени - и се прави аналогия с хората от всички други възрасти, които при нервност и проблеми се тъпчат, за да се утешат и получат приятни преживявания. Т.е. естественото положение на бебето е да хленчи и скърца. Именно нереалистичните очаквания, които са създадени у майките преди и след раждането, ги карат да отбиват бързо - за това е статията Simple Smile

логично звучи  Grinning
В този дух какво да се коментира повече !
Ясно е и че всяко детенце си има своя темперамент.

# 26
  • Мнения: 273
Нормално е гладния човек да е изнервен и агресивен, бебетата го показват с плач. Но в общия случей няма майки, които да оставят детето си гладно, независимо от вида на млякото. Според мен характера на детето се проявява по осезателно на по-късен етап. А за нервността на бебетата и тяхната ревливост мисля, че повече влияе и състоянието на майката, колко е спокойна или неспокойна тя, както и обстановката в семейството.

# 27
  • Мнения: 3 736
За състоянието на майката донякъде съм съгласна, но пак не е 100% определящо - случва се аз да съм бясна, а бебето да ми се хили широко.  Twisted Evil Съдейки по мен самата, характерът си го има от раждането.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 456
 Според мен храненето, кърма и/или АМ, не са определящи.

# 29
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
И двамата са кърмени-спокойни, вечно засмяни, почти не са плакали, особено сина ми. Колики нямаха.
Заспиването отнема не повече от 5-10 мин. Ноооо синът ми се будеше да суче по няколко пъти на нощ докато го отбих, дъщеря ми също.

Общи условия

Активация на акаунт