За или против даването на ясла?

  • 5 380
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Твърдо против съм.
Освен ако не е крайно наложително.
Колкото по-дълго майката е до детето си в тази възраст, толкова по-добре.

# 16
  • Мнения: 1 050
От гледна точка на комуникирането с връстници съм за. НО по начина по който ги гледат (по точно липсата на грижи) и постоянните болести съм твърдо против. Детето ми не е ходило на ясла. Тръгна направо на градина. Пак доста боледува, но се радвам, че си го гледах почти до 3 г.

# 17
  • Мнения: 15 379
Против. Децата е най-добре да бъдат отглеждани у дома до навършването на 3 години и постъпването им в детска градина.

# 18
  • Мнения: 456
Аз съм "ЗА'' яслите, но след навършване на 2 години на детето. Нашия човек тръгна в деня, когато навършваше 2 г и 2 месеца. Само за месец се научи да ходи на гърне, да пие от чаша, да се храни сам, искаше да си отсервирва и започна доста да говори, че преди това само няколко думички ползвахме. Изведнъж стана много по-самостоятелен. За боледуването - хремясахме доста сериозно в началото, но не съм го спирала тогава и изкарахме един конюнктивит, който ни мина за три дни. На ясла сме от август.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Същите тези неща моето дете научи и вкъщи, при това повече от добре.
Майчината любов, внимание и сигурност, която те създават в детето обаче не може да замени нищо и никой.
Що се касае до контакти с деца, градината не е единственото място, където това може да се прави ежедневно.
Плюс, че е боледувал много по-малко от ходещите на ясла.
Лично мое мнение  Peace

# 20
  • Мнения: 15 379
Същите тези неща моето дете научи и вкъщи, при това повече от добре.
Майчината любов, внимание и сигурност, която те създават в детето обаче не може да замени нищо и никой.
Що се касае до контакти с деца, градината не е единственото място, където това може да се прави ежедневно.
Плюс, че е боледувал много по-малко от ходещите на ясла.
Лично мое мнение  Peace

Laughing, и моето мнение.
Пиенето от чаша, махането на пелените, проговарянето - все умения, които и неходещите на ясла усвояват, дори и по-рано.
Несравнима е ролята на майката или дори близкият човек през първите 3 години.

# 21
  • Мнения: 456
Същите тези неща моето дете научи и вкъщи, при това повече от добре.
Майчината любов, внимание и сигурност, която те създават в детето обаче не може да замени нищо и никой.
Що се касае до контакти с деца, градината не е единственото място, където това може да се прави ежедневно.
Плюс, че е боледувал много по-малко от ходещите на ясла.
Лично мое мнение  Peace

Laughing, и моето мнение.
Пиенето от чаша, махането на пелените, проговарянето - все умения, които и неходещите на ясла усвояват, дори и по-рано.
Несравнима е ролята на майката или дори близкият човек през първите 3 години.


Напълно съм съгласна, че никой няма да гледа детето по-добре от майка му. Въпросните умения също си мисля че щяхме да ги усвоим и вкъщи, но дълбоко се съмнявам че това щеше да стане толкова бързо. Ами аз преди това просто не можех да го запра да стои на гърнето, хем пробвах какви ли не похвати и сменихме три гърнета... Ролята на социализацията също мисля че се надценява доста. Но малкия създаваше впечатление на много контактно дете, което страшно добре се чувства в компанията на други деца. Основно притесненията ми бяха свързани с възможното често боледуване, но се радвам че те се оказаха неоснователни Praynig За момента съм много доволна че детето ходи на ясла и мисля че тя ще се окаже една добра школа за градината. Това е моето мнения, но уважавам и това на другите Peace

# 22
  • Мнения: 3 092
Много е малко детето още,по-добре ще си е при мама поне до 2г.Аз също се двоумя дали дам малката на ясла,тя е на 2г.4м.но много е превързана към мен,неиска да ходи при 4ужди хора,неиска да спи на 4уждо място,направо не ми се мисли,та и аз се 4удя дали да я дам на ясла или като навърши 3г. направо на градина,знам 4е и при двата слу4ая ще е трудно,но няма как Cry
така както описваш ситуацията .... не е добра идея да я дадеш на ясла .
А до три години има време и децата се променят доста .

# 23
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
АЗ ПЪК СЪМ ЗА
Моята дъщеря тръгна септември месец точно на 1г.3м -свикна страшно бързо .И ревеше когато я взимах от яслата . Госпожите я гледаха много добре тъй като тя беше най -малка и много я глезеха и също така много и се радваха .Постояно повтаряха че е най малка и най-оправна от всички деца .Когато тръгна на ясла беше само с 2 зъбчета в устата и полагаха грижи относно храненето ,правеха и попарки -разкъсваха и месцето.Тази година дъщеря ми също остана в яслата непремина в друга група туй като септември бе на 2г3м ,сега е същата работа ,многоя обичат и много и се радват ,сега пък е  една от най-големите в яслата.Продължава да се сърди когато я взимам и събота и неделя иска също да ходи там.Просто много си зависи и от детските градини и от госпожите .Аз попаднах на невероятна градина 46 одз Жива Вода КВ. Симеоново

аз съм против детето да си седи вкъщи - от градината дъщеря ми знае всички детски песнички,научи се щом се нахрани да си отсервира сама масата ,подрежда си обувките дрешките ,стана страшно самостоятелна , а когато я гледат бабите я разлигават страшно много и после всичко е на моята глава
Това е моето мнение и моето впечатление относно яслата

# 24
  • Мнения: 9 364
Извинявайте, че съм крайна, но има още поне 2-3 такива теми, защо не поровите във форума и не ги прочетете, вместо да пускате нова. Например ето тази, която е на първа страница:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=613692.0
И като не сте убедени с мъжа Ви дали да пускате детето на ясла, защо въобще кандидатставте и заемате място? Новите места ги обявяват в София на 27.02.2012 г. за прием септември. Тогава кандидатствайте и мислете до септември. Има доста време.

# 25
  • Мнения: 1 298
Всичките тези умения и знания, една мотивирана майка може спокойно да ги
предаде на детето си. И то в пъти по-добре. Все пак това е нейното дете.  Peace

Колкото до социализация, в момента гледам едногодишното си дете в домашни условия,
водя го три пъти седмично на групи за игра, гимнастика, от другия месец - музика.
През останалото време - събиране с приятелчета, много разходки...

# 26
  • Мнения: 10 547
Твърдо ПРОТИВ от позицията на родител давал едното си дете на ясла и гледащ другото у дома към настоящия момент.
Преди време бях убедена, че яслата е чудесно място за деца над двегодишна възраст. Не виждам обаче с какво? Това, което научи детето ми в периода, когато посещаваше ясла /тръгна на 2 г. и 2 м./, го е научило у дома или отиде вече знаещо и можещо. На мен ми беше добре, защото не боледуваше, никога не е плакало, а и ходех на работа, та май убеждавах сама себе си колко идеално му е там. Е, да де, в края на яслата вече заекваше и бори проблема близо година...

Малкото си дете гледам у дома. В пъти по-интересни и интензивни социални контакти му предлагам от 20-те деца в яслата и двете медицински сестри.
Това, което е моето дете към днешна дата- знанията и уменията му нямаше да ги постигне в нито една ясла.

Въпрос на избор и разбиране. Малко ще са онези, които дават децата си на ясла и казват колко кофти е там. Не е лесно да си признаеш, че не правиш най-доброто за детето си.

# 27
  • Мнения: 9 364
Какво се разбира под социализация на дете на 1 г. Имам две, на 1 г. основно си играят самички едно до друго или с майки те им. Синът ми си играе с кака си, но защото е свой човек и я познава, с други деца - не. Едва когато дъщеря ми стана на 3 г., започна да се интересува от игра с други деца и приятели. На ясла тръгна на 2 г. и 3 м., ако имах възможност бих я гледала вкъщи до 3 г. В яслата основното, което научи е как да брани играчките си и да не ги дава. Другите неща - говорене, самообслужване, махане на памперс, игри, песни и т.н. се научават постепенно и в домашни условия.

# 28
  • Мнения: 9 144
Какво се разбира под социализация на дете на 1 г.?
Чудесен въпрос!

# 29
  • Мнения: 9
Благодаря Ви момичета, бях решила да не я давам, но имах известни колебания / повлияни от познати/ но сега вече нямам. Прекалено е мъничка нашето сладкишче.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт