За или против даването на ясла?

  • 5 404
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Не, със сигурност те не са професионалисти педагози. Аниматорите в детските клубове не са актьори, нито могат да свирят на пиано или акордеон.


Не е сигурно. Mr. Green
Аз например съм завършила педагогика и психология,много повече съм чела за възпитанието на децата от половината действащи учителки.Пък и знам кой точно подход ще е подходящ за моето дете.
Да не говорим,че аз,лично ,имам интерес детето ми да се развива в правилната посока,да се усъвършенства и т.н.Нещо ,което дълбоко се съмнявам,че някоя учителка я интересува чак толкова.

# 76
  • Мнения: 3
Здравейте, и аз имам същия проблем - дали да го дам на ясла Sad По принцип искам, защото по този начин децата се адаптират към други деца, свикват в тяхната среда, научават се на много неща. Но.....има много отрицателни отзиви от майките. Децата много боледували. Това ме спира за момента. Детето ми е на 1 година и 6 месеца. Подадох документи за ясла, защото започнах работа, но както гледам, няма да го приемат скоро.

# 77
  • Мнения: 601
Не, със сигурност те не са професионалисти педагози. Аниматорите в детските клубове не са актьори, нито могат да свирят на пиано или акордеон.


Не е сигурно. Mr. Green
Аз например съм завършила педагогика и психология,много повече съм чела за възпитанието на децата от половината действащи учителки.Пък и знам кой точно подход ще е подходящ за моето дете.
Да не говорим,че аз,лично ,имам интерес детето ми да се развива в правилната посока,да се усъвършенства и т.н.Нещо ,което дълбоко се съмнявам,че някоя учителка я интересува чак толкова.

Изключенията само потвърждават правилото. Твоят случай не е практическия съвет, който търсят повечето майки тук
Другото правило е, че децата на обущаря ходят боси, а и ти не си пенкилер. Не можеш да изнасяш театрални пиеси, нали? Нито можеш да заместиш цял куп деца, които трупат житейски опит, когато в хода на играта си решават  възникнала социална ситуация.

Мастити юристи са ми казвали, че когато става въпрос за водене на лични дела винаги наемат друг свой колега, защото именно дистанцията, разстоянието, независимия поглед и подход и липсата на пристрастност са решаващи за успеха на едно дело.

# 78
  • Мнения: X
Абе,хора какви толкова социални казуси ще имат да решават помежду си 1-2 годишни деца?! ooooh!
Само не мога да разбера какъв е тоя мерак да убеждавате хората,че яслите са по-доброто място за отглеждане и учителките,по-подходящите хора за обгрижване и възпитание от семейството?
Пък и не е нужно да си кой знае какъв специалист,за да обгрижваш и възпитаваш 2-3 годишно дете.
И ще те разочаровам-моето дете се развива чудесно за възрастта си,вписва се идеално в детския социум и т.н и т.н.На обущаря детето не ходи босо. Wink

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 17:31 от Анонимен

# 79
  • Мнения: 86
Преди млко го написах в друга яслена тема, затова ще се цитирам:
Цитат
Всяко дете е различно, затова и няма универсални препоръки и изводи за или против яслите/градините.

Дъщеря ми е коренно различно дете като темперамент и отношения с околните. Дадох я на ясла на 2г. точно. Първия ден отидохме с намерението да остане само до обяд, а когато отидох да си я прибера на обед, сестрите буквално не искаха да я пуснат. Казаха: "таково дете не сме виждали, тя няма никакъв проблем, играе си с другите, яде, усмихната е, спокойна, остави я и да спи". Е, този първи ден си я взех, но от следващия вече остана за цял ден. Никакъв период на адаптация нямаше, никакви проблеми!
Това все едно съм го писала аз. На 2,6 я изписаха от яслата и на другия ден беше в градинката. Докато беше на домашно отглеждане боледуваше по- често отколкото в яслата и градинката.

# 80
  • Мнения: 3
Въпросът не е до мерак. Нямам мерак да го пускам на ясла. Напълно наясно съм, че яслите имат много минуси. Но при мен случаят е по-различен. Работя и нямам време да му обръщам нужното внимание, за което се чувствам виновна Sad

# 81
  • Мнения: X
Аз не упреквам майките,които трябва да работят и яслата е единственото решение.
Наясно съм,че детето иска и да яде и дрешки и обувки.....
Просто не съм съгласна да се поставя яслата като по-добрия вариант,пред това едно дете да се отглежда вкъщи поне до 3 год.
Семейството в тази крехка възраст е най-доброто място.

# 82
  • Мнения: 3
Да, и аз съм съгласна, че докато родителите имат възможност, трябва да си гледат дечицата у дома, но понякога нямаме избор. В днешно време, животът така е устроен, че парите никога не достигат.....за съжаление.

# 83
  • Мнения: 3 675
Аз съм против даването на ясла, понеже има кой да я гледа, докато двамата с мъжа ми сме на работа.А от друга страна мисля, че е малка да тръгне направо на дг, ще изчакам да стане поне на 3 години и половина.Друг е въпроса, че всички около нас с деца в такива заведения, са болни и то сериозно-пневмонии, варицела и посещенията им на ясли/градина се свеждат до 3-4 седмици от началото на октомври до сега, това също ме спира да дам детето си на ясла.

# 84
  • Мнения: 177
Здравейте.Моя юнак е на 1,10м и боледува страшно много като през 20-25 дена сме на антибиотици,и това е откакто стана на 5-6 месеца,за миналото лято изкарахме само една шарка и после зимата пак през такъв кратък период сме на антибиотици.И се чудя дали ако го пусна на ясла ще разреди разболяванията или пък тогава трябва да сме на непрекъснат прием на АБ  Sob    .Незнам голяма ми е дилемата,а пък искам да се развива сред деца  Sad

# 85
  • Мнения: 15 379
Мимси, рискът да започне да боледува още по-сериозно е наистина огромен.
Развитие сред деца на тази възраст е достатъчно да има и като играе за час-два на площадката, повече не е нужно.
Гледай да закалиш детето, че да не се налага толкова тровене с лекарства.

# 86
  • Мнения: 177
Това в момента ми е най-голямата цел.Дано да го израсте това нещо че вече и аз незнам къде се намирам. Sourcherry благодаря за съвета

# 87
  • Мнения: 15 379
Ако предписват антибиотик само за червено гърло - смени си педиатъра веднага.

# 88
  • Мнения: 177
Смених го вече,прави много чести ангини и те веднага ни лепват АБ,и то вече имунитета му е слаб и така си се въртим в един омагьосан кръг

# 89
  • Мнения: 15 379
Мдам, ако го дадеш на ясла, вероятността за излизане от омагьосаният кръг е равна на нула.
АБ сериозно повлияват на имунните защити и ги правят направо никакви. Отделно, че тровят.

Общи условия

Активация на акаунт