За другия

  • 14 555
  • 176
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 23 123
Гледам филми, които на него му харесват, а на мен не особено.
Ходех и на селото му заради него, при все че ненавиждах кенефа на двора, мухите, кацнали върху мазните манджи и миризмата на животни. Веднъж дори се хванах на работа и без да искам оплевих току-що засаденото зеле.  Blush По едно време пак се прежалих и отидохме на селски туризъм при едни водопади, където само мен от цялата компания ме ухапа по задника кърлеж.  Mr. Green Вече не ходя по села, не съм толкова ларж.

Също така си придавам заинтересован вид, когато мъжът ми говори за аквариума и рибките си. Въпросният аквариум (рифов, разбирайте много голям) първоначално беше ситуиран вкъщи в хола, което беше повече от компромис от моя страна, но шестото чувство проговори в мъжа ми и той отнесе аквариума в офиса си.

Иначе и той прави доста компромиси заради мен. Властна съм по характер, обичам да се налагам и да организирам всичко и всички. Само ме е яд, че когато му говоря нещо, което той не намира за интересно, не прави усилия да го скрие. Обаче го обичам много за това, че 10 години устоя без да се оплаче от пеенето ми. Защото винаги припявам на песните. Детето сега ми казва "мамо мълчи" и ми запушва устата с ръчичка, но мъжът ми е железен и веднъж не се жална!

# 121
  • Мнения: 481
Изтърпях да е в статус женен за друга по сметка повече от 10 г., като през последните 5 от тях трябваше и да присъствам на мъчително-зловещи съдебни дела.
Кой какво е спечелил или загубил трудно може да се каже, поне сме поумнели и двамата или поне се надявам да е така.

това е нещо, което не бих направила

# 122
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Готвя му шкембе чорба.Не понасям миризмата на врящо шкембе и не го консумирам  Sick
Гледаме разни екшъни на кино заедно.
Юркам се по поляните.
Приютихме разни животинки-почна се с морски свинчета,куче,папагали и рибки.Вече и той разбра,че не е за него тази работа.

# 123
  • Мнения: X
Ходя по една седмица зимно време на наследствената му родопска къща, забута някъде у преспите, при мечките. Там никой не живее, всичко е много старо и общо взето цялата почивка минава в носене на дърва и палене на огньове, размразяване на тръби, изсушаване на влажни завивки, миене на чинии в помещение, студено като зимник и мръзнене на д-тото до посиняване, речеш ли да посетиш WC-то. Не че имам нещо против романтиката на селските къщи и романтиката на Родопите, напротив, ама предпочитам да съм от страната на туристите.  Confused  Но той обожава да ходи там, така че се примирявам и поне веднъж годишно го придружавам.

# 124
  • Мнения: 2 510
Ходя по една седмица зимно време на наследствената му родопска къща, забута някъде у преспите, при мечките.
Защо не лятото?

# 125
  • Мнения: 417
Изкарах шофьорските курсове по негово настояване,защото
КАТ взеха неговата.Доволна съм,че стана така.Сега съм активен шофьор. Grinning
Няма да отида на мач,макар и от години да иска да ме заведе.
Няма да гледаме и куче,макар много да иска това.За това съм категорична. Peace

# 126
  • Мнения: X
Ходя по една седмица зимно време на наследствената му родопска къща, забута някъде у преспите, при мечките.
Защо не лятото?
Защото караме ски наблизо.  Grinning  Така поне си имаме някакво оправдание. Пък и романтично било ... два метра сняг, вълци вият, а вътре каминката пламти ли пламти.  Wink  
Не си давам и лятната почивка! Иначе него ако го питаш и зиме, и лете, все там ще кибичи.

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ооо, много ми хареса това с родопската къща.  Heart Eyes Искам и аааааз! Наистина е романтично! Не само за другия, и за себе си бих го направила!  Flutter

# 128
  • Мнения: 11 980
Изтърпях да е в статус женен за друга по сметка повече от 10 г., като през последните 5 от тях трябваше и да присъствам на мъчително-зловещи съдебни дела.
Кой какво е спечелил или загубил трудно може да се каже, поне сме поумнели и двамата или поне се надявам да е така.

това е нещо, което не бих направила

Това е една невероятна любовна история, която е достойна за възхищение.
Piny, вероятно не знаеш историята, аз също не съм сигурна бих ли чакала толкова, но наистина е безкомпромисно  отдаване на любовта.

# 129
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ходя на Рибарица, заради него. Мисля да прекратя тази порочна практика поне зимата, защото ей на- от 10 дни съм болна и не мога да се оправя Sad Мани това, че е студено, а е супер влажно!  Tired

Той си мисли, че съм спряла цигарите, заради него, но всъщност децата са причината.

# 130
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Интересна тема, размисли ме ...
Нито съм се отказвала от нещо мое заради него, нито съм правила нещо заради него. Нещо, което е против волята и желанията ми. Получавам пълна взаимност. Не броим дреболии, нали? Макар и за дреболии не мога да се сетя.

# 131
  • в пералнята
  • Мнения: 1 034
И на мен историята с родопската къща много ми допадна Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 132
  • София
  • Мнения: 23 123
И аз се забих за няколко дни заради мъжа ми в едно селце през зимата, но студът ми разказа игричката. Докато се запалеше печката, която беше на дърва, ми измръзваше цялото същество. Съответно цял ден бях тросната и не на кеф.  Crossing Arms Топлолюбива съм просто. Не мога да вирея на студено, хващат ме нервите и лудите.  Mr. Green

# 133
  • Варна
  • Мнения: 1 744
О, Жаве, съчувствам! Показала си невероятен стоицизъм. Това аз бих го нарекла любов.
Но не бих си го причинила.  Shocked

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 21:15 от Приятно ми е - Богиня!

# 134
  • Мнения: 662
Сетих се и още нещо.
Аз нямам село и бях посещавала чуждо само веднъж.Да не говорим колко ми е далечен този начин на живот.
Но, когато се запознах с мъжът ми, след един момент беше логично да се запозная с баба му у дядо му.Наложи ми се да посетя няколко пъти селото им, както и един, два пъти, след като се роди дъщеря ни.

Това с филмите и на мен ми е странно.От една страна, не говорим за нарушаване на принципи, мироглед и т.н., за да се посочва през няколко мнения.Ако тръгнем да броим и подобни "жертви", ехееее.
От друга страна, не мога да си представя мъжът ми да поиска от мен подобно нещо, най-малкото, защото е безсмислено да го направя един или два пъти.Какво доказвам, ако се прежаля да гледам кеч, например? Нито аз ще го заобичам, нито на него ще му достави особен кеф, да се насиля да го направя.
Виж, ако говорим да стане традиция и колкото и да ми е неприятно, да показвам разбиране и заинтересованост, това е друго.

Общи условия

Активация на акаунт