За другия

  • 14 570
  • 176
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 76
По-скоро мъжа ми прави компромиси със себе си. Той спря да пуши, заради мен (не, че му липсва сега пушенето), сега е длъжен да си продаде "ергенската, двуврата" кола, защото вече ни е тясна  Laughing,длъжен е да гледа "Отчаяни съпруги","Сексът и градът", "Дневниците на вампира","Supernatural" и още няколко сериала, които следя.  Laughing. Изобщо с много неща се съобразява  Laughing, а аз или се увличам по неговите хобита и някак не го чувствам като компромис със себе си.

# 136
  • София
  • Мнения: 23 128
Вещи, за "Сексът и градът" шапка му свалям на мъжа ти.  Peace  Laughing Аз съм страстна фенка на сериала, но моят мъж получава позиви за повръщане всеки път, когато види Кари Брадшоу.

# 137
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 912
... моят мъж получава позиви за повръщане всеки път, когато види Кари Брадшоу.

Хаха, моят също! Laughing

# 138
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Хм, замислям се и май няма нещо "героично" от моя страна!  newsm78 Но пък и той няма кой знае какви "претенции" и хобита.
Някак си с времето се напаснахме и всичко необичайно, което иска единия, другия просто го приема като поредното предизвикателство!

# 139
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Проблемът се решава доста лесно с втори телевизор Wink
Общо взето харесваме еднакви неща, но мен ме хваща охтиката, а и ми се завива свят от неговите непрекъснати разходки по каналите.

# 140
  • Мнения: 10 547
Проблемът се решава доста лесно с втори телевизор Wink
Общо взето харесваме еднакви неща, но мен ме хваща охтиката, а и ми се завива свят от неговите непрекъснати разходки по каналите.

Това беше основното, което ме накара да откажа тотално гледането на телевизия. Дори и сега като го няма, не се сещам да си пусна телевизора.

# 141
  • Мнения: 76
Ние втори телевизор няма да си купим, така решихме двамата, защото единия ще хване другата стая и тъй дума няма да си продумаме.Не, че сега е по-различно...единия гледа тв, другия е на компа  Mr. Green,ама поне стоим в една и съща стая. Мъжо и той се изприщва от "Сексът и градът", ама стои и гледа с мен, някак по инерция, като се загледа в нещо и го следи  Laughing. Днес изтеглих нов сериал и почнахме да го гледаме. Mr. Green

# 142
  • Мнения: 1 175
... моят мъж получава позиви за повръщане всеки път, когато види Кари Брадшоу.

Хаха, моят също! Laughing
И моят! Но пък и аз също  Mr. Green

Мисля, че най-големият компромис който съм правила заради него е, че се отказах да се преместя на другото крайбрежие където бих се реализирала професионално, където беше голямата ми мечта. Избрах да остана при него за да сме заедно, и не съжалявам. Иначе другите са дреболии - битовизми, плюс разни креватни работи дето бих правила само заради неговия кеф, защото си ги е заслужил  Laughing

# 143
  • Мнения: 2 448
плюс разни креватни работи дето бих правила само заради неговия кеф, защото си ги е заслужил  Laughing
Ей това се казва петъчен завой на темата!  Laughing

# 144
  • Мнения: 139
Ходя по една седмица зимно време на наследствената му родопска къща, забута някъде у преспите, при мечките. Там никой не живее, всичко е много старо и общо взето цялата почивка минава в носене на дърва и палене на огньове, размразяване на тръби, изсушаване на влажни завивки, миене на чинии в помещение, студено като зимник и мръзнене на д-тото до посиняване, речеш ли да посетиш WC-то. Не че имам нещо против романтиката на селските къщи и романтиката на Родопите, напротив, ама предпочитам да съм от страната на туристите.  Confused  Но той обожава да ходи там, така че се примирявам и поне веднъж годишно го придружавам.
Благородно Ти завидях, честно. Ако аз имах такОв мАж - щях да го командировам в града да работи, а аз не бих помръднала от родопската къща.  bouquet

# 145
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Търпя му всичките хобита и интереси.
Докато си намести стола за свирене под 2бр. прожектори (за студийна фотография) + една площадка - заготовка (2м. х 1.80м) за влакова композиция съм търпелива. Малко се поизнервям от около едночасовия му концерт (почти всяка вечер) на акордеон, пиано и накрая китара...  Crazy
Понякога съм мила и добра и пеем с децата докато той ни свири.  Laughing
После, по малките часове на нощта продължава да метка ДАРТС поне около час. Пак го търпя, макар че чувам "коването" на стрелите...
За фото-пленерите да споменавам ли?  Mr. Green

# 146
  • Мнения: 4 569
Заради него ходя на зъболекар.  Close След време ще съм му благодарна но сега ми идва да го убия.

Той заради мен обикаля по магазините и не мрънка. Това е едно от нещата заради клито го обичам.

# 147
  • Мнения: X
Пускам темата импулсивно. Много често тук говорим, че не бихме направили това или онова, което се споменава в началния пост на дадени теми, обаче нека да видим какво бихме или сме направили. Говоря за тези неща, които не ги правим за себе си, ами заради другия. Неща, които не са ни най любими, обаче като знаем,че на другия му е гот и на нас ни става след като видим ефекта.
Да видим дали ще има признания или всички държат на личната си свобода на 100 % до най дребния детайл и имат еднакво виждане по всеки един въпрос, чувстват се еднакво и двамата от двойката във всяка една ситуация и не им се налага.  Mr. Green От прическите и грима, през почивките и до по сериозните неща. Да изключим бой и психическо малтретиране естествено, нека темата е ведра и леко шеговита.  Grinning

Аз мисля че мъжете като цяло биха се отказали от нещо,което искат, отколкото да направят такова, което не желаят, докато жените сякаш сме от правещите, отколкото от отказващите се, но това от лични наблюдения. Да видим дали е така.  Simple Smile

п.п. Не е нужно да са неща само от настоящата връзка, може и от минали.Тъкмо да се разбере дали този компромис си е струвал от сегашна гледна точка и дали бихме или не го направили и сега, ако се наложи.
По принцип съм доста всеотдаен човек.И често съм си патила от това....
Случвало се е да се отказвам от разни работи,да се примирявам с разни неща преди ,и да не получавам нищо насреща.
Научих си урока.Мисля,че в началото на връзката с мъжа ми той отнесе доста негативи ,останали от предишни отношения,т.е. беше "Без вина виновен!"
Но в последствие  разбрах ,че имам насреща си също така всеотдаен и отстъпчив човек.
И двамата сме се отказвали,съобразявали,съгласявали с нещо заради другия....
Но когато виждаш,че и отсреща не е проблем да ти отстъпят,не тежи.

Пп:Отговорих на първия пост,без да чета темата ........Ако  вече се е изместила нанякъде,сори!    Simple Smile

# 148
  • Мнения: 755
Лиших се от свободата си, заради него/ не визирам брака - съвсем в друг план- няма да уточнявам- лично е/. Можех да се откажа, но не го направих, дано оцени компромиса ми - реален е и доста труден се оказа.
Иначе нещо в по-битов план... а, веднъж му сготвих шкембе...бляк.

# 149
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
... проядох люто  Laughing за свинските крачка, обаче, все още успявам да отбия атаките  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт