За другия

  • 14 565
  • 176
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 9 890
На първо четене се сещам за това, че той много обича да каним гости всякакви, а аз не. Лека полека се пооправиха нещата, в началото много трудно стигахме до компромис. аз обичам  гостите, но не какви да е, а само близки хора, с които се чувствам комфортно и които не ме натоварват психически. Не съм много социален човек. От него ако зависи, ще покани всичките ни познати. Преди, имам предвид. Вече явно остарява  Mr. Green и също предпочита вкъщи да идват наистина близки хора.
 Предвид работата му преди години се наложи да се преместим от София в Плевен. Много тежко го преживях, много. После толкова ни хареса в Плевен, че дори имахме идея да останем там за постоянно. Но  новата му работа наложи той да вземе решение да се приберем в София. Е, попита ме какво мисля, но то си беше просто за замазване на очите. Laughing именно тези местения са в основата на често използваното от него определение, че аз съм неговата логистика и тил. Laughing

# 151
  • София
  • Мнения: 1 262
Останах в България  Rolling Eyes
Отнесох един акт от КАТ заради негово нарушение.
Отказах цигарите няколко пъти (сега се боря с поредния-последен, надявам се).

# 152
  • Мнения: 2 885
Има една приказка "Търкулнало се гърненцето и си намерило похлупака". Че и нашата такава. Изчетох 11 стр. със затаен дъх и не се сетих и за един компромис...Или сме прекалено еднакви или сме и двамата егоисти или двете едновременно.

Сещам се преди време той гледаше "Семейство Сопрано", а аз само хвърлях по едно око. И се чудих какво пък му намира на тоз мафиотски филм. В края на бремеността си изгледах един сезон от край до край и страшно ме впечатли и оттогава съжалявам, че няма продължение. Впечатлих се силно...колко всъщност ми харесва и още го гледам от време на време, нищо, че наизуст го знам.

Всъщност си давам сметка, че ако има нещо различно, най-често всъщност е недоразбрано от мен.
Все още не е направил компромис да спре цигарите, не че не опитва де. Егоисти с егоисти...  Mr. Green

# 153
  • Мнения: 1 446
Грижа се за него постоянно.
Слушам го, дори като ми обяснява за скучните компютърни неща (макар,че понаучавам по нещо от време на време).

Той също ме изслушва стоически...

# 154
  • Мнения: 21 299
Отначало искаше да гледаме футбол,сега когато имам време си го гледам заедно  Hug

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Абсурд да си променя навиците заради някой. а ако "някой" се лиши от своите заради мен ще  остана ужасно разочарована - лешил се е с лека ръка от
АЗ -ът си.

# 156
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абсурд да си променя навиците заради някой. а ако "някой" се лиши от своите заради мен ще  остана ужасно разочарована - лешил се е с лека ръка от
АЗ -ът си.

ще си намериш похлупачето и ти един ден и тогава ще споделиш какво той, заради теб и обратното  Hug
Само имай търпение  Grinning

# 157
  • Мнения: 1 788
Всичко мога да правя - без изключения и каквото се сетите.  Mr. Green
Когато имам настроение - правя много неща, не ми пречи, не ми тежи, не се чувствам прецакана. Когато нямам настроение или време - правя само някои неща.
Съвместното съжителство ме улеснява изключително, точно заради това, че ако аз не мога, друг ще го направи.
За мен е важен резултатът - да е направено. Кой, кога, как - без значение.
Нямаме ясно разпределени или разграничени задачи.

# 158
  • Мнения: 420
Поддържам косата си сравнително дълга, спрях се да живея на едно място и то в неговата къща, готвя и понякога се сдържам да не бъда прекалено язвителна.
Той- ограничи цигарите, подрежда, научи се да не мрънка и "уби" доста от старите си привички.

# 159
  • Провинция
  • Мнения: 509
Направих нещо за негово добро-отказах го от цигарите.Или поне той твърди ,че аз съм причината да ги спре.Иначе и аз търпя и слушам безсмислени спорове и разговори,в които всеки път става дума за едно и също нещо и едни и същи хора, та чак вече само при идеята да се съберем с определена компания е вече налице и сценария.Търпя му хроничния синузит и вечно запушения нос,но пък за сметка на това се радвам много на сладката намръщена физономия след капки за нос.търпя и упреците на околните,че  е с 14 год по-голям....Другите неща са битови.

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 364
търпя и упреците на околните,че  е с 14 год по-голям....

Околните да го д.хат! Като толкова са отворени, да си гледат собствения живот и в собствените гащи вместо да ровят в чуждия, че едва ли им е перфектен. Ееех, аман!  ooooh!

# 161
  • Мнения: 7 947
търпя и упреците на околните,че  е с 14 год по-голям....

Околните да го д.хат! Като толкова са отворени, да си гледат собствения живот и в собствените гащи вместо да ровят в чуждия, че едва ли им е перфектен. Ееех, аман!  ooooh!

Реагираш така остро, защото и вие имате голяма разлика. Ама аз преди като казвах, че не живеем сами като вълци единаци, а в едно общество - и няма как да не се отрази това - не вярваха някои...Тъжно е, но е факт.

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 364
Реагирам остро винаги, когато видя или чуя подобни глупости, които въпреки нелепостта си явно често тровят живота на хората. Wink Ами аз специално не съм чувала нито упреци, нито коментари за разликата при нас.  Rolling Eyes Може би защото съм заобиколена от двойки също с възрастови разлики, както и от хора, които не се бъркат в чуждия живот.
Дори родителите ми не са повдигали въпроса за възрастовата разлика. Биха упрекнали за други неща, но не и за това - нелепо е направо.
Много се дразня като прочета такива неща - как пък хората не се научиха да си гледат в собствената паничка, а ги интересува кой колко по-голям, кой колко по-беден или богат, кой колко по-дебел или слаб...  :ooooh  Добре, че обществото ни не е съставено все пак само от махленски клюкари и "специалисти по всичко", че и със самочувствие да упрекват и съдят. 

# 163
  • Мнения: 7 947
Често, да, прекалено често, хорската уста не можеш затвори, идеята е - да се научиш как да подминаваш  Wink

# 164
  • Мнения: 3 066
Реагирам остро винаги, когато видя или чуя подобни глупости, които въпреки нелепостта си явно често тровят живота на хората. Wink Ами аз специално не съм чувала нито упреци, нито коментари за разликата при нас.  Rolling Eyes Може би защото съм заобиколена от двойки също с възрастови разлики, както и от хора, които не се бъркат в чуждия живот.
Дори родителите ми не са повдигали въпроса за възрастовата разлика. Биха упрекнали за други неща, но не и за това - нелепо е направо.
Много се дразня като прочета такива неща - как пък хората не се научиха да си гледат в собствената паничка, а ги интересува кой колко по-голям, кой колко по-беден или богат, кой колко по-дебел или слаб...  :ooooh  Добре, че обществото ни не е съставено все пак само от махленски клюкари и "специалисти по всичко", че и със самочувствие да упрекват и съдят. 
  bouquet  bouquet
Нямат друга по интересна работа ,свикнах им вече!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт