За другия

  • 14 558
  • 176
  •   1
Отговори
# 60
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Ходя за риба, макар че умирам от скука.
Спала съм на палатка. Пътувала съм от София до морето и обратно на мотор - хем ме е страх, хем получих мазоли на д-то.
Ходила съм на гости на негови колеги и на кръчма с тях, макар че никак не ми е било приятно.

Но предполагам, че и той може да изброи доста неща, които е направил за мен.

# 61
  • Мнения: 2 448
То самият израз "правя нещо за някого" звучи като нещо неприятно, наложително и негативно.
Ами именно, не ти е приятно и не би го направила за себе си, но защото обичаш другия човек го правиш и ти става приятно като виждаш, че той го оценява и на него му е гот.

Да кажа и аз нещо от себе си.
Продадох си пианото, за да купим нещо, от което той имаше по голяма нужда от мен.
Участвала съм активно 6 години в селскостопанска дейност, при положение, че огранически мразя селото. Естествено това водеше до доста трагикомични ситуации - като опит за спасяване на малко прасе в гаража  Laughing, "посяване" на татул в чужда нива за отмъщение  Mr. Green , качена на сеялката, за да включвам ръчно пускането и спирането на пшеницата, заради авария в нормалното управление  Crazy и т.н.


Той за мен - поддържа се гладко избръснат, въпреки,че това му коства " смъкване на кожата", понеже мразя мъже с набола брада.
Не си купува дрехи без моето одобрение и не носи такива, които аз не харесвам, дори и на него да му допадат.
Чувства се по уютно в хаос, но живее подредено заради мен и понякога се чувства като в аптека.  Laughing


# 62
  • Мнения: 7 947
Аз така го разбрах, да.Какво си направила "силово", като компромис.
Нещо, което ти не понасяш, но Заради Него-го правиш. Thinking

Дори не иде реч за компромис за мен.
Има нещо дето трябва и тях ги слагам в графата - заради мъжа ми.  Wink

И не мога да разбера - защо трябва да гледате задължително филм, дето не се нрави на единия или да ходите на риби и камъни??? Какво доказвате с това?

# 63
  • Мнения: 9 990
Не знам , аз не ходя, мен ли питаш? Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 7 947
Не знам , аз не ходя, мен ли питаш? Rolling Eyes

Не теб, но последните страници - всички изказват върхове със сълзи, това недоумявам.

# 65
  • Мнения: 9 990
Ами Заради Него, за да му доставят удоволствие, предполагам.То темата е за това. Thinking

# 66
  • Мнения: 7 947
Ами Заради Него, за да му доставят удоволствие, предполагам.То темата е за това. Thinking

А, че няма друг начин да му доставиш, та затова тормозиш себе си.

# 67
  • в пералнята
  • Мнения: 1 037
То самият израз "правя нещо за някого" звучи като нещо неприятно, наложително и негативно.
Ами именно, не ти е приятно и не би го направила за себе си, но защото обичаш другия човек го правиш и ти става приятно като виждаш, че той го оценява и на него му е гот.

Да кажа и аз нещо от себе си.
Продадох си пианото, за да купим нещо, от което той имаше по голяма нужда от мен.
Участвала съм активно 6 години в селскостопанска дейност, при положение, че огранически мразя селото. Естествено това водеше до доста трагикомични ситуации - като опит за спасяване на малко прасе в гаража  Laughing, "посяване" на татул в чужда нива за отмъщение  Mr. Green , качена на сеялката, за да включвам ръчно пускането и спирането на пшеницата, заради авария в нормалното управление  Crazy и т.н.


Той за мен - поддържа се гладко избръснат, въпреки,че това му коства " смъкване на кожата", понеже мразя мъже с набола брада.
Не си купува дрехи без моето одобрение и не носи такива, които аз не харесвам, дори и на него да му допадат.
Чувства се по уютно в хаос, но живее подредено заради мен и понякога се чувства като в аптека.  Laughing



Ако трябва да съм честна ми звучи много сладко. Simple Smile Особено с прасенцето и сеялката. Simple Smile Simple Smile Ама кога друг път ще преживееш такова нещо. Точно пък заради тези уникални моменти,които те карат да се усмихваш, абсолютно всичко си заслужава.   bouquet

# 68
  • Мнения: 9 990
Ами Заради Него, за да му доставят удоволствие, предполагам.То темата е за това. Thinking

А, че няма друг начин да му доставиш, та затова тормозиш себе си.

Вили, откъде да знам бре!Ми на някои не им хрумват други варианти , например.На други пък, не им хрумва, че е лошо, правят го с убедеността, че е за добро и с любов, трети-нещо друго.То идеята е Заедно да участват там в нещото-той иска заедно де седнат да гледат филм, ама на нея и бил тъп филма и така....Аз колко пъти съм сядала с моя мъж филм да гледаме, на него му хареса, на мен-не, голям праз, не може на всеки да се хареса всичко.Или заспивам, или коментирам, че не ми е харесал, но не го намирам за жертва, че съм го загледала.Но това -аз.За друг подобно нещо е голям жест явно.

# 69
  • Мнения: 2 510
Аз също не разбирам защо нещо което на другия му е неприятно, а единия може да го свърши сам и му е приятно, защо другия трябва да участва? За компаньор? Защото се налага? Да, ако работата не може да се свърши от двамата, но това не е компромис.
Компромис разбирам да направиш нещо против самия себе си и против твоите възгледи и то нещо което е много важно за другия или за двамата.
Например: Аз не понасям мъже с брада и мустаци да се докосват до лицето ми. Както и да ми се рови в косата. Направо ми настръхва кожата.
И сега трябва да направя компромис ли, че например някой или има право да носи и харесва брада, а винаги ще се чувствам ужасно или той прави на мен компромис?

# 70
  • Мнения: 7 947
Злобе - извини ме - ама е едно да седнем да гледаме филм и като не ми хареса - да се дигна от канапето, друго е да отида на риба - като много добре знам какво ме очаква, че не мога да се откажа след 10 минути или да изкачвам Мусала, ама пак да тръгна! Схващаш ли разликата?

# 71
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Просто мъжът ми казва, че му е по-приятно, когато сме заедно за риба или на палатка. Изпитва по-голямо удовлетворение, че споделям с него това, което му е приятно.

За мен не е удоволствие, но от друга страна не е и болка за умиране, така че защо понякога да не поставя неговите желания пред моите? Другия път пък ще стане обратно. Така връзката е спокойна, а и сме заедно.

# 72
  • Мнения: 2 448
За друг подобно нещо е голям жест явно.
Така го чувстват , така го пишат, има ли значение? Темата е всеки да каже, ако желае за себе си. Може да напише, не , не правя нищо за никой  друг за нищо на света и готово.

Ще рече човек, че като прави нещо за себе си, после няма възможност и да се е разочарова и да съжалява. Или пък, че ако е заради друг, то непременно ще доведе до регрес на собствената ти личност.  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 9 990
Да, схващам.Аз пък затова попитах-перманентно ли се очаква да е това, или еднократно.Щото, ако Той е казал-скъпа, за мен е много важно да ме придружиш, искам да ти покажа връх Тамбукту и да се събудя до теб в палатката-ти все веднъж може да се надигнеш и да тръгнеш с него.Ама ако всяка събота ми го казва-.....Също има разлика.Но така е, има хора, които постоянно искат нещо заради тях да се направи в стил-не ме ли обичаш достатъчно, за да го направиш заради мен.Има и други, които не им е ръководно.
Паси, това съм уточнила де, какво ме репликираш-за един е жест и значи много, така го чувства, за друг-не е.Толкоз.Аз питах за продължитеността на нещата-еднкратно или перманентно се упражнява даденото действие.
Някой нагоре попита-само с негативното усещане ли е свързано?Защото ти може да не понасяш да летиш, но  той обича, ти, от голяма лИбофф по него се качваш на самолета и о, Чудо, излекувана си и летенето започва да ти харесва. GrinningЗащото си с Него.С друг-няма да е същото се предполага.

# 74
  • Мнения: 2 448
.Аз питах за продължитеността на нещата-еднкратно или перманентно се упражнява даденото действие.
Ами различно е. Както виждаш и за еднократни и за продължителни неща са писали.И тук не става въпрос другия да те е принудил насила, сам си решил да го направиш заради него.

Общи условия

Активация на акаунт