За другия

  • 14 550
  • 176
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 066
Върнах се в БГ!
Проядох месо след 16 години вегетарианство.

# 46
  • Мнения: 2 510
Ега ти, ако на това да изгледате филм, които не ви харесва, му се казва жертване.
Никой не иска да е жертва, затова големите компромиси се възприемат като собствени желания до дето не се обърнат срещу теб и да разбереш, че са безсмислени.
За всички компромиси / жертви/ съм съжалявала след време.

# 47
  • Мнения: 1 127
Трая футбол и коментарии около него, въпреки, че никак не ми е на сърце. Grinning

# 48
  • в пералнята
  • Мнения: 1 026
Ега ти, ако на това да изгледате филм, които не ви харесва, му се казва жертване.
Никой не иска да е жертва, затова големите компромиси се възприемат като собствени желания до дето не се обърнат срещу теб и да разбереш, че са безсмислени.
За всички компромиси / жертви/ съм съжалявала след време.
Ами жертва си е, да загубиш 2 часа от живота си в безсмислено взиране в телевизора и слушане на тъпи американски реплики... От това по-голяма жертва, здраве му кажи. Аз и цигарите заради него отказах, но това е нещо положително и за мен, та затова не го взимам като голямата работа.

# 49
  • Мнения: 10 547
Разбира се! Останалото е по собствено желание.  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 510
Ега ти, ако на това да изгледате филм, които не ви харесва, му се казва жертване.
Никой не иска да е жертва, затова големите компромиси се възприемат като собствени желания до дето не се обърнат срещу теб и да разбереш, че са безсмислени.
За всички компромиси / жертви/ съм съжалявала след време.
Ами жертва си е, да загубиш 2 часа от живота си в безсмислено взиране в телевизора и слушане на тъпи американски реплики... От това по-голяма жертва, здраве му кажи. Аз и цигарите заради него отказах, но това е нещо положително и за мен, та затова не го взимам като голямата работа.
Хубава е, че не си си загубила целия живот.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Всеки ден слушам "Гонг" по Дарик, Томислав Русев ми е като част от семейството  Grinning

# 52
  • в пералнята
  • Мнения: 1 026
Разбира се! Останалото е по собствено желание.  Simple Smile
Да, така е, според мен честно казано е доста глупаво да пресмятам какво съм направила за него, защото това ще означава, че съжалявам и ми е било неприятно, а то не е така. В една връзка правенето на компромиси и от двете страни е задължително, но идеалният случай е да са безкористни и оценени.  Peace

# 53
  • Мнения: 10 547
"Какво съм направила за него" различно ли е от "правенето на компромиси"? И първото винаги ли е обвързано със съжаление и, е негативно?

# 54
  • Мнения: 9 990
Аз така го разбрах, да.Какво си направила "силово", като компромис.Нещо, което ти не понасяш, но Заради Него-го правиш. Thinking

# 55
  • Мнения: 2 510
Аз така го разбрах, да.Какво си направила "силово", като компромис.Нещо, което ти не понасяш, но Заради Него-го правиш. Thinking
Силовият компромис винаги рикошира в теб.
Под компромис разбирам решение по даден въпрос по които двамата са на различно мнение и двамата трябва да си променят гледната точка и да стигнат до компромисен вариант, който да задоволява изискванията на двамата. Другото е просто отстъпление на единия приемайки решението, мнението на другия и оставайки си на същото мнение.
В другата тема от която произлезе тази този факт е много показателен.

# 56
  • в пералнята
  • Мнения: 1 026
То самият израз "правя нещо за някого" звучи като нещо неприятно, наложително и негативно.

# 57
  • София
  • Мнения: 17 322
То самият израз "правя нещо за някого" звучи като нещо неприятно, наложително и негативно.

На мен пък ми звучи като нещо готино, мило, което ще накара любим човек да се усмихне.

# 58
  • в пералнята
  • Мнения: 1 026
Поправям се "правя нещо заради някого".

# 59
  • Мнения: 107
Изобщо не може да я приема темата във ведър тон. Много болезнена е за мен. Жертвала съм собственото си развитие и кариера заради неговата. Разбира се - благодарности и признателности не желая - но поне да го осъзнае. Може би...едва ли... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт