кои са въпросните кисели млека?

  • 11 440
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 652
Помните ли преди време имаше едни вафли с меламин - пак криха производителя. Накрая пак излезе де.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 105
Друга марка, която има 0,1% кисело мляко е Мy day. Но не съм чела точното му съдържание. Нискомаслени продукти не купувам.

# 32
  • София
  • Мнения: 30 209
ето, че се оказаха доста фирми, които произвеждат 0,1% мляко. Затова е тъпо законът да не позволява оповестяването на марката. В крайна сметка е нормално да искаме да знаем какво ядем. Оказа се, че и да четеш опаковката, все същата  Crossing Arms

# 33
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 173
Направо са за съд!  #2gunfire
нямали право да оповестяват производителя,а?  Twisted Evil

# 34
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз си спомням преди 2-3г., когато бях на Дюкан, че млеката Култура 0,1% и Герма 0,1% всъщност се оказа, че са с 0,1% животински мазнини и с добавени растителни. Според мен са махнали надписа  не толкова  заради "дюканките", а заради това, че междувременно са приели стандарт за млечните продукти, според който продукт с добавени растителни мазнини не може да се нарече млечен продукт (така поне каза репортерката) т.е. или е трябвало да скрият, че има растителни мазнини, или е трябвало да махнат растителните мазнини т.е. млякото да не бъде толкова вкусно и потреблението да намалее, или е трябвало да променят името на продукта на растителен продукт, а не на кисело мляко и пак потреблението да намалее. Е, избрали са най-изгодния вариант за тях. Заблуждават хората, продават си млякото и печелят и после бълха ги охапала с тази глобичка .... пък даже и законът ги защитава да не се споменава името им.  ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 30 209
хубаво ги защитава законът, но ето, че поне едно, от 4-те изследвани млека, се позна кое е и сега според мен съвсем ще им спаднат продажбите. Да не говорим, че най-вероятно това ще се отрази и на другите им продукти.

# 36
  • Мнения: 10 547
Именно! Къде ти по-успешен маргетингов похват ще е да излезе фирмата-производител в публичното пространство и да каже, че продуктът Х, излизащ от нейните поточни линии, не отговаря на посоченото на етикета, но останалите са с високо качество, което всеки може да провери със средства специално отделени за целта, както и като толеранс към заблудените клиенти цените на цялата продуктова гама падат с 25%.  Mr. Green

# 37
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Митът за нискомаслените продукти отдавна е развенчан: полезни били, глупости. Чудя се защо някой ще си го причинява. В този смисъл никак не ме интересува кой е производителят, защото така или иначе не бих купила 0.1% маслено кисело мляко.

# 38
  • Мнения: 48 061
Въпросът не е дали са полезни или вредни млечните продукти с 0.1% мазнини, а че щом си купуваш нещо, обявено за мляко с 0.1% масленост, то трябва да е такова...

# 39
  • Мнения: 139
Култура 0.1% на Бор Чвор. Аз лично отдавна имам резерви към техните продукти - и към кашкавала, и към сиренето. Не бих дала на детето си от тяхното кисело мляко!

# 40
  • Мнения: 243
Вместо да крият кой е производителя и кои са млеката, да ги изтипосат всички да ги видят, няма по-добър начин да ги накажат, ще спрат да се купуват  Peace И още по-солени глоби, стори ми се че ще санкционират фирмата с 10 хиляди...само  Tired

# 41
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От загатната снимка аз също разпознавам нискомаслената Култура.

# 42
  • Мнения: 2 821
Вие вероятно вярвате, че има истинско мляко на пазара.  Whistling

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 768
не може да има толкова ниско-маслено мляко ,
затова , ако  са му отнети мазнините са му добавени други мазнини или сгъстители ,
никога не сме се връзвали на този търговски трик ..

0,1% си е сурватка. От сурватка как да стане кисело мляко.
Такова мляко не съм купувала никога. Веднъж свекърва ми се объркала в магазина и беше купила прясно 0,1% -отврат.

хубаво ги защитава законът, но ето, че поне едно, от 4-те изследвани млека, се позна кое е и сега според мен съвсем ще им спаднат продажбите. Да не говорим, че най-вероятно това ще се отрази и на другите им продукти.
Вероятно е да се отрази. Аз купувам цеденото на Бор Чвор, масло понякога- най-хубавото според мен от българските и имат едно по-ново кисело мляко -домашно2,9% с червена опаковка.

# 44
  • Мнения: 4 841
Смятам, че при "нивото" на журналистиката ни в момента, и конкретно в частта за нейната продажност и пълна липса на професионализъм, наличието на такъв закон е повече от задължително.
Един сълзлив репортаж от нахъсена репортерка, която с възвишен патос лее трели за живота и здравето на децата - и край, бизнесът на човек отива на кино... А ако не е вярно? Тя нека те оплюе конкуренцията в най-гледаното време на "битивито", пък ти върви доказвай после имаш ли, нямаш ли сестра...

Въпросът е принципен, аз нискомаслени продукти не купувам и никога не съм купувала.

Общи условия

Активация на акаунт