кои са въпросните кисели млека?

  • 11 422
  • 137
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 199
здравейте момичета,

имате ли идея кои може да са въпросните 4 марки диетични кисели млека от репортажа по БТВ? И още по-конкретно: коя марка е с такива отклонения в състава, че продукцията й ще се изтегли от пазара?

По BTV дадоха само част от опаковката, на която с червено пише Calcium (+Ca)  newsm78
Верея имат +Ca, но сякаш надписът не беше същия  Thinking

Министърът подсказа: "следете на коя голяма пловдивска фирма ще изчезне продукцията от магазините."  newsm78 Каза още, че се постарае да се научат марките, макар че по закон нямат право да ги оповестят. Къде може да се намери подобна информация?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 020
Верея имат с Калций и са в Пловдив.... newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 30 199
и аз това си помислих, но надписът сякаш е по-размазан от верейския  newsm78

надписът е точно 01:18мин тук

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 20:18 от missence

# 3
  • Под липата
  • Мнения: 620
На мен ми заприлича на Култура  Thinking, ама не си спомням те имаха ли Са + ....
Култура  се произвежда от Бор Чвор, Пловдив.

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 20:38 от Raffaella

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Мисля ,че е Култура.Често го купувам и разпознах опаковката..

# 5
  • София
  • Мнения: 30 199
Eто това показаха по БТВ  newsm78



Мъча се да си спомня дали Верея имат такава синя опаковка (виждат се сини черти вдясно)  newsm78 Култура имат ли +Ca  newsm78

# 6
  • Мнения: 8 999
На мен пък не ми пука! Не ям нискомаслени млека.
Но не знам какъв е този закон, който защитава некоректни производители и е в ущърб на потребителите. Какъв е смисълът да ми размахват някакви наежени репортажи, в които нищо всъщност не се казва - на едно място, едни хора, по една работа... И какво точни ни съобщават? Не яжте кисело мляко, щото не се знае кой и какво бута вътре. Ами че така подбиват и реномето на изрядните производители /е, ако има такива, разбира се!/

# 7
  • София
  • Мнения: 6 280
На мен ми заприлича на Култура  Thinking, ама не си спомням те имаха ли Са + ....
Култура  се произвежда от Бор Чвор, Пловдив.

И на мен на Култура ми прилича това.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 020
100% е Култура, емблемата и надписите съвпадат:

# 9
  • София
  • Мнения: 30 199
аха, сега виждам от снимката на Rima, че долу на кофичката надписът съвпада, поне според мен  Thinking Ще се опитам да намеря и състава за справка.

# 10
  • Мнения: 10 547
Ега ти простотията- по закон нямали право да ми кажат кой пробутва боклуци на пазара.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 483
Култура е...преди години имаха надпис, че млечните мазнини са 0.1%, а растителните- не знам колко си. Обаче това за растителните беше горе на капачката само, с много малки букви.

Законът е много удобен.

# 12
  • Под липата
  • Мнения: 620
Ега ти простотията- по закон нямали право да ми кажат кой пробутва боклуци на пазара.

Че, да променят закона, м... му с...ра! Crossing Arms

# 13
  • София
  • Мнения: 30 199
И аз като baibibi и Касита се чудя защо не им казват имета и защо законът ги защитава? Едното го разкрихме, но другите 3 марки няма шанс да разберем. Те имали леки отклонения, но все пак имат  newsm78

# 14
  • Мнения: 6
Мамицата им мръсна на тези от БТВ без извинение го казвам. Бахти и идиотите са. Как ще правиш някакво разследване за некачествени стоки и накрая няма да кажеш на зрителите кои са тези некачествени стоки. Това е ебахти и простотията. Направо съм бесен как може така да се подиграват с хората...  #2gunfire #Cussing out
КОЙ Е ТОЗИ ЗАКОН СПОРЕД КОЙТО МИНИСТЪРА ИЛИ ТЕЛЕВИЗИЯТА НЯМАТ ПРАВО ДА КАЖАТ НА ЗРИТЕЛИТЕ КОИ СА ФАЛШИВИТЕ ХРАНИТЕЛНИ СТОКИ ПРЕДЛАГАНИ НА ПАЗАРА. Каква е тази простотия. За пръв път чувам че имало закон който защитава престъпниците които ни хранят с фалшиво кисело мляко...
Моля ако има някой юрист да се включи и да каже - има ли такъв закон и кой е той.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 483
И аз като baibibi и Касита се чудя защо не им казват имета и защо законът ги защитава? Едното го разкрихме, но другите 3 марки няма шанс да разберем. Те имали леки отклонения, но все пак имат  newsm78

Ами аз не мога да изброя повече от 3-4 марки /производители/, които продават такова мляко 0.1%.  Културата май е на Бор Чвор.

# 16
  • Мнения: 6
Култура е...преди години имаха надпис, че млечните мазнини са 0.1%, а растителните- не знам колко си.
За това мляко Култура отдавна се знае че е фалшиво. Наистина едно време имаха надпис че имат растителни мазнини, но явно са го махнали.

# 17
  • София
  • Мнения: 30 199
Little Evil, то в последно време се навъдиха толкова много марки, че нямам идея кои може да са  newsm78
Освен Култура, Верея, Активия, май и Роса, Боженци, Табу, Мегле и..........имат 0,1% или греша  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 4 020
Да, на Бор Чвор е, а Бор Чвор са:
http://www.borchvor.com/index2.html
"пловдивска фирма"

# 19
  • Мнения: 6
Ето какво са разкрили за киселото мляко "Култура" нашите момичета от форума за диети, темата за диетата на Дюкан още през 2008 г.

Рецептите на дюканки
октомври 11, 2008
Отново за киселото мляко Култура – режимно ли е?
Filed under: _Често задавани въпроси (FAQ) — Аngua @ 4:11 pm

Орелия
Кисело мляко Култура съдържа 0,1% млечни мазнини и 3,5% растителни мазнини. Някога го пишеше отстрани на опаковката, после като нашумя Дюканският режим, го махнаха този надпис и го сложиха с миниатюрни буквички отгоре – на станиоленото капаче.
Сега не знам как е, огледайте си опаковките. Но каквото и да пише – за мен съдържа растителни мазнини, иначе нямаше да е толкова вкусно.

Което не значи, че не се сваля с него. Но не е режимно, както и да го погледнеш.
Същото важи и за Герма, на черните петна, но май растителните са 1,5%. Не помня, гледала съм го някога, но сега не се сещам.  Това, което е с кафяви – не е упоменато никъде съдържание на растителни мазнини, но му нямам вяра и на него.

# 20
  • София
  • Мнения: 30 199
Да, на Бор Чвор е, а Бор Чвор са:
http://www.borchvor.com/index2.html
"пловдивска фирма"

много харесвам цеденото им мляко. Защо се излагат така и си опетниха името.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 020
Да, на Бор Чвор е, а Бор Чвор са:
http://www.borchvor.com/index2.html
"пловдивска фирма"

много харесвам цеденото им мляко. Защо се излагат така и си опетниха името.
Да, а ние купуваме само тяхното 4.5....

# 22
  • Мнения: 6
много харесвам цеденото им мляко. Защо се излагат така и си опетниха името.

Те се излагат отдавна - още от 2008 г. но няма кой да чете истината за киселото им "мляко"
Питайте дюканките те ще ви кажат откога го знаят че това мляко е фалшиво Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 30 199
Орелия
.....Същото важи и за Герма, на черните петна, но май растителните са 1,5%. Не помня, гледала съм го някога, но сега не се сещам.  Това, което е с кафяви – не е упоменато никъде съдържание на растителни мазнини, но му нямам вяра и на него.

охоо, и Герма ли е в кюпа  ooooh! Не си спомням да пише, че има растителни мазнини в/у опаковката  newsm78 И защо тогава го пишат кисело МЛЯКО  newsm78

# 24
  • Мнения: 60
не може да има толкова ниско-маслено мляко ,
затова , ако  са му отнети мазнините са му добавени други мазнини или сгъстители ,
никога не сме се връзвали на този търговски трик ..

# 25
  • София
  • Мнения: 30 199
не може да има толкова ниско-маслено мляко ,
затова , ако  са му отнети мазнините са му добавени други мазнини или сгъстители ,
никога не сме се връзвали на този търговски трик ..


лошо няма, ама да го пишат на опаковката  Peace

# 26
  • Мнения: 6
не може да има толкова ниско-маслено мляко ,

Не, че не може да има толкова нискомаслено мляко. Може съвсем спокойно да е с 0,1 % мазнини. Проблема е че такова мляко ще е почти като бистра водица и никой няма да го купува в магазина. И затова всички които казват че млеката им били 0,1 % масленост лъжат най-нагло. Ако млякото е гъсто и въпреки това пише че е 0,1 % със сигурност има разни други добавки - сухо мляко, растителни мазнини, и не знам си още какви простотии за да се сгъсти. Иначе няма начин да стане гъсто

# 27
  • Мнения: 60
хората имат нужда от такова мляко , защото някой някъде им е казал , че това е полезното , а 3 % животински мазнини са нещо вредно за здравето или теглото ....
и фирмите отговарят на нуждите , макар че всички знаят , че това е измислица и няма как да стане ...

# 28
  • Мнения: 8 827
За бога! Млякото 0,1% се взима не само от желаещите да се вталяват, но основно се купува от болни хора. На мен са ми забранени всички млека, с изключение на 0,1%. Ако се окаже, че се тъпча с нещо, което е още по-опасно, не знам... Sad Направо са за съд тия наглеци, ама...нали тук е разграден двор, всеки гледа продажби да реализира #Cussing out Оффф, трябва пак да говоря с лекаря си, вече не знам какво да ям....Толкова малко храни са ми разрешени, че сега ако и млякото отпадне, ще се гръмна направо.... Cry

# 29
  • Мнения: 10 547
И за малки деца се предпочита нискомасленото кисело мляко. Нямам нито времето, нито ресурсът да се завра в някой хипермаркет за да направя проучване кои са производителите, изкарали на пазара мляко с масленост о,1%, редно е името на некоректния производител да ни бъде съобщено. Или какво ще му бъде опетнена репутацията?

# 30
  • Мнения: 2 652
Помните ли преди време имаше едни вафли с меламин - пак криха производителя. Накрая пак излезе де.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Друга марка, която има 0,1% кисело мляко е Мy day. Но не съм чела точното му съдържание. Нискомаслени продукти не купувам.

# 32
  • София
  • Мнения: 30 199
ето, че се оказаха доста фирми, които произвеждат 0,1% мляко. Затова е тъпо законът да не позволява оповестяването на марката. В крайна сметка е нормално да искаме да знаем какво ядем. Оказа се, че и да четеш опаковката, все същата  Crossing Arms

# 33
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Направо са за съд!  #2gunfire
нямали право да оповестяват производителя,а?  Twisted Evil

# 34
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз си спомням преди 2-3г., когато бях на Дюкан, че млеката Култура 0,1% и Герма 0,1% всъщност се оказа, че са с 0,1% животински мазнини и с добавени растителни. Според мен са махнали надписа  не толкова  заради "дюканките", а заради това, че междувременно са приели стандарт за млечните продукти, според който продукт с добавени растителни мазнини не може да се нарече млечен продукт (така поне каза репортерката) т.е. или е трябвало да скрият, че има растителни мазнини, или е трябвало да махнат растителните мазнини т.е. млякото да не бъде толкова вкусно и потреблението да намалее, или е трябвало да променят името на продукта на растителен продукт, а не на кисело мляко и пак потреблението да намалее. Е, избрали са най-изгодния вариант за тях. Заблуждават хората, продават си млякото и печелят и после бълха ги охапала с тази глобичка .... пък даже и законът ги защитава да не се споменава името им.  ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 30 199
хубаво ги защитава законът, но ето, че поне едно, от 4-те изследвани млека, се позна кое е и сега според мен съвсем ще им спаднат продажбите. Да не говорим, че най-вероятно това ще се отрази и на другите им продукти.

# 36
  • Мнения: 10 547
Именно! Къде ти по-успешен маргетингов похват ще е да излезе фирмата-производител в публичното пространство и да каже, че продуктът Х, излизащ от нейните поточни линии, не отговаря на посоченото на етикета, но останалите са с високо качество, което всеки може да провери със средства специално отделени за целта, както и като толеранс към заблудените клиенти цените на цялата продуктова гама падат с 25%.  Mr. Green

# 37
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Митът за нискомаслените продукти отдавна е развенчан: полезни били, глупости. Чудя се защо някой ще си го причинява. В този смисъл никак не ме интересува кой е производителят, защото така или иначе не бих купила 0.1% маслено кисело мляко.

# 38
  • Мнения: 48 023
Въпросът не е дали са полезни или вредни млечните продукти с 0.1% мазнини, а че щом си купуваш нещо, обявено за мляко с 0.1% масленост, то трябва да е такова...

# 39
  • Мнения: 139
Култура 0.1% на Бор Чвор. Аз лично отдавна имам резерви към техните продукти - и към кашкавала, и към сиренето. Не бих дала на детето си от тяхното кисело мляко!

# 40
  • Мнения: 243
Вместо да крият кой е производителя и кои са млеката, да ги изтипосат всички да ги видят, няма по-добър начин да ги накажат, ще спрат да се купуват  Peace И още по-солени глоби, стори ми се че ще санкционират фирмата с 10 хиляди...само  Tired

# 41
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От загатната снимка аз също разпознавам нискомаслената Култура.

# 42
  • Мнения: 2 821
Вие вероятно вярвате, че има истинско мляко на пазара.  Whistling

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 768
не може да има толкова ниско-маслено мляко ,
затова , ако  са му отнети мазнините са му добавени други мазнини или сгъстители ,
никога не сме се връзвали на този търговски трик ..

0,1% си е сурватка. От сурватка как да стане кисело мляко.
Такова мляко не съм купувала никога. Веднъж свекърва ми се объркала в магазина и беше купила прясно 0,1% -отврат.

хубаво ги защитава законът, но ето, че поне едно, от 4-те изследвани млека, се позна кое е и сега според мен съвсем ще им спаднат продажбите. Да не говорим, че най-вероятно това ще се отрази и на другите им продукти.
Вероятно е да се отрази. Аз купувам цеденото на Бор Чвор, масло понякога- най-хубавото според мен от българските и имат едно по-ново кисело мляко -домашно2,9% с червена опаковка.

# 44
  • Мнения: 4 841
Смятам, че при "нивото" на журналистиката ни в момента, и конкретно в частта за нейната продажност и пълна липса на професионализъм, наличието на такъв закон е повече от задължително.
Един сълзлив репортаж от нахъсена репортерка, която с възвишен патос лее трели за живота и здравето на децата - и край, бизнесът на човек отива на кино... А ако не е вярно? Тя нека те оплюе конкуренцията в най-гледаното време на "битивито", пък ти върви доказвай после имаш ли, нямаш ли сестра...

Въпросът е принципен, аз нискомаслени продукти не купувам и никога не съм купувала.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Вие вероятно вярвате, че има истинско мляко на пазара.  Whistling

Наскоро в Метро правиха промоция на мляко "от мляко".  Laughing Няма да споменавам марката, но това ме впечатли толкова много, че повече няма накъде.  ooooh!

# 46
  • 1st floor
  • Мнения: 9 125
Помните ли преди време имаше едни вафли с меламин - пак криха производителя. Накрая пак излезе де.
И кои са били те?
и за да не е спам :
http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/917403115-Zapochvat_speshn … redpriyatiya.html
Дали ще имат време да си "оправят" продукцията, след като БТВ оповести , че ще им се правят проверки?  Thinking И после всичко по старому?
И защо не могат да кажат коя е фирмата?  newsm78 Наскоро нали показаха някакви жилетки, внос от Турция, че били иззети , като опасна стока. Казаха и фирмата вносител.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 13:28 от НеПоКоРнА

# 47
  • Мнения: 1 127
Аз не взимам `Култура`, ама сякаш пишеше на нея, че съдържа раст. мазнини? newsm78

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз не взимам `Култура`, ама сякаш пишеше на нея, че съдържа раст. мазнини? newsm78
Пишеше преди да се заговори за растителните мазнини и след това изведнъж изчезнаха от съдържанието.

# 49
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
BirdsFlu,много добре разбирам какво имаш предвид като казваш,че законът е нужен.Но често гледам немски предавания и там правят такива сравнителни тестове на продукти без да крият марката.Намирам това за много по-коректно от това да направиш гръмък репортаж и после най-нагло да се измъкнеш сух с "законът не позволява да оповестим".Е,като не позволява,си трай,защото в край на сметка ефектът е нулев и не си полезен на потребителя,за който уж разследваш. Wink  Не виждам как изрядния търговец ще бъде набеден за некоректен от медиите,ако наистина продукцията му е с високо качество.Този закон е направо смешен и много угоден за такива "бизнесмени".
Аз купувах редовно киселото мляко "Култура",защото ми харесваше на вкус,но определено ще спра да си давам парите за техни продукти,независимо дали са чисти или не.Няма да се изживявам като инспектор Гаджет на млечните продукти,пък те да ме правят на балама,ама ха! Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 758
На мен ми направи впечатление, че надписите в супермаркетите - 'Продукт с растителни мазнини" са изчезнали. Нали имаше стандарт за сиренето и кашкавала и ги бяха отделили тези с растителни мазнини от другите. Сега трябва да четеш етикетите подробно, за да разбереш евентуално сиренето сирене ли е или не?  ooooh!/ Всяко чудо за 3 дни, както се казва.

# 51
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
roverandom,отгоре на всичко повечето сирена с растителни мазнини вече се именуват само "Бяло саламурено" за заблуда(липсва думата сирене),а не както преди "продукт с растителни мазнини". Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 30 199
хубаво ги защитава законът, но ето, че поне едно, от 4-те изследвани млека, се позна кое е и сега според мен съвсем ще им спаднат продажбите. Да не говорим, че най-вероятно това ще се отрази и на другите им продукти.
Вероятно е да се отрази. Аз купувам цеденото на Бор Чвор, масло понякога- най-хубавото според мен от българските и имат едно по-ново кисело мляко -домашно2,9% с червена опаковка.

И аз това имах предвид. Харесвам цеденото им мляко, но сега вече ще се замислям сериозно дали да го купувам Rolling Eyes
Не, че другите са цвете  Whistling

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 082
На мен ми направи впечатление, че надписите в супермаркетите - 'Продукт с растителни мазнини" са изчезнали. Нали имаше стандарт за сиренето и кашкавала и ги бяха отделили тези с растителни мазнини от другите. Сега трябва да четеш етикетите подробно, за да разбереш евентуално сиренето сирене ли е или не?  ooooh!/ Всяко чудо за 3 дни, както се казва.
Аз пък ги виждам на всякъде тези етикети - от големите вериги до кварталните бакалии. Друг е въпроса колко е само от мляко сиренето посочено като такова. Tired

# 54
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
На мен ми направи впечатление, че надписите в супермаркетите - 'Продукт с растителни мазнини" са изчезнали. Нали имаше стандарт за сиренето и кашкавала и ги бяха отделили тези с растителни мазнини от другите. Сега трябва да четеш етикетите подробно, за да разбереш евентуално сиренето сирене ли е или не?  ooooh!/ Всяко чудо за 3 дни, както се казва.
Аз пък ги виждам на всякъде тези етикети - от големите вериги до кварталните бакалии. Друг е въпроса колко е само от мляко сиренето посочено като такова. Tired
Права си!Точно вчера взех 500гр. уж краве "сирене" и познайте.. Tired Имаше вкус на мас и консистенцията на крема сирене,а не беше чак толкоз евтино. ooooh!
И най-лошото е,че тъкмо попаднеш на хубаво сирене,и на следващия път го няма.Просто не можеш да се установиш на едно.. Close

# 55
  • 1st floor
  • Мнения: 9 125
И аз това имах предвид. Харесвам цеденото им мляко, но сега вече ще се замислям сериозно дали да го купувам Rolling Eyes
Peace Само така!!! Аз бих направила бойкот!!! Щом са ме лъгали най-нагло, вече не бих купувала техни неща/дори и да се поправят/. Казвам "бих", защото и сега не купувам Бор Чвор.

# 56
  • Мнения: 59
 и аз ги виждам, в някои по-големи магазини даже продуктите са отделени в отделен щанд, а пък и нали цената си е коректив- не може  да е сирене за 4-5 лв!

# 57
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Eто това показаха по БТВ  newsm78



Мъча се да си спомня дали Верея имат такава синя опаковка (виждат се сини черти вдясно)  newsm78 Култура имат ли +Ca  newsm78

Това е Бор-Чвор. Грам не съм изненадан. И отдавна си ги знаех по вкуса че са химия.

# 58
  • Мнения: 758
За етикетите се радвам, че ги има все още в някои магазини. Аз пазарувам от Фантастико, и там изчезнаха. Ами освен като се усъмним, че някой продукт не е това, за което се представя, да го носим за анализ, друго не ни остава.
Геледам, че доста хора харесват цеденото мляко на Бор-Чвор. Аз пък хич не го харесвам. На етикета пише, че съдържа само мляко и закваска, но според мен е бъкано с нишесте или други сгъстители и сол.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 293
А на някой мина ли му през ума, че просто показват само едно от 4те млека, а не точно това с растителните мазнини?

# 60
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Още когато показа първия репортаж,че лъжат за съдържанието на млеката, в част от документите имаше и името на фирма "Чех". Ето и репортажа където се вижда печат на фирмата http://www.btv.bg/news/zdraveopazvane/story/878019832-Dokolko_di … ite_produkti.html

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 16:18 от mama_mima

# 61
  • 1st floor
  • Мнения: 9 125
http://www.chehbg.com/mlechni.php
Това намерих за ЧЕХ /Чисти екологични храни  Mr. Green/

# 62
# 63
# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А на някой мина ли му през ума, че просто показват само едно от 4те млека, а не точно това с растителните мазнини?

Точно това си помислих и аз. И дори изобщо показаното мляко може да не е от извадката на 4-те проверени.

# 65
  • Мнения: 234

Всичко е прах в очите.Мляко ,сирене,колбаси - във всичко има вредни и ненужни вещества.
Ще се повайкаме,ще повикаме и пак ще ги ядем.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 19:41 от пухи-пухи

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Който не е подкрепил предизборната кампания на ГЕРБ ся плаща  Wink
....
Сигурно ли е това?
Или да върви клюката.

# 67
  • Мнения: 234
.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 19:42 от пухи-пухи

# 68
  • Мнения: 10 708
Извинявам се, но нямам време да чета темата, само я прехвърлих.
"Култура" ли е въпросното мляко??

# 69
  • София
  • Мнения: 3 293
Стори ми се прекалено лесно да разпозная млякото, а уж законът не позволява това. А и само едно от млякото да е с растителни мазнини също не го вярвам.

# 70
  • София
  • Мнения: 30 199
А на някой мина ли му през ума, че просто показват само едно от 4те млека, а не точно това с растителните мазнини?

Точно това си помислих и аз. И дори изобщо показаното мляко може да не е от извадката на 4-те проверени.

Репортажът е направен доста хитро според мен. Погледнете линка от поста на mama_mima (от БТВ), мин 02:14 "при най-големите нарушители......" и веднага дават опаковката на "Култура" (която вече разпознахме). Дали е случайно или е начин за подсказване  newsm78 А, дали млякото вече е изтеглено от търг. мрежа?


п.с. наистина има печат на Чех и отдолу пише Габраво.

# 71
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На мен ми направи впечатление как тук няколко човека се бият в гърдите, че не купуват нискомаслени продукти и не им дремело, че фирмата лъже потребителите. Та да попитам, дали същите са наясно, че след като нискомаслените не отговарят на съдържание и надписи, това се случва и с останалите? Според мен проблема е принципен - еди коя си фирма лъже в надписите. Това е цялостна политика на тази фирма. Така че като си купувате високомаслено КРАВЕ мляко, не се заблуждавайте че ядете точно такова. Аз съм квасила истинско краве мляко години наред и сме яли само такова. Даже и след като му махах маслото, пак не ставаше като това в магазина. Така че и 9% масленост да пише, че има млякото в магазина, не си мислете че ядете краве мляко.  
И, да, аз също съм възмутена от този закон, който не позволява да цитират името на некоректната фирма. Може би моето дете също яде това мляко. Може би сега изяде кренвирш, в който се знае че има вестникарска хартия заедно с мастилото, но заради този закон не могат да ни кажат да не ги ядем.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 20:26 от martisun

# 72
  • Мнения: 1 216
..че след като нискомаслените не отговарят на съдържание и надписи, това се случва и с останалите? Според мен проблема е принципен - еди коя си фирма лъже в надписите.
Да, това за съжаление е така. Подкрепям казаното от теб.

# 73
  • Мнения: 273
 
И, да, аз също съм възмутена от този закон, който не позволява да цитират името на некоректната фирма. Може би моето дете също яде това мляко. Може би сега изяде кренвирш, в който се знае че има вестникарска хартия заедно с мастилото, но заради този закон не могат да ни кажат да не ги ядем.

Разбира се, че не бива да цитират името на фирмата при такъв случей. Може да се окаже, че е добре организирана антиреклама. Така, че докато не се докаже по съответния ред, от съответните органи, не мисля, че трябва да се вярва на 100% . Eстественно е човек да е предпазлив, но не бива и да пребързва с изводи.

# 74
  • Мнения: 71
Култура имаше току що в магазина......

# 75
  • Мнения: 6
 
И, да, аз също съм възмутена от този закон, който не позволява да цитират името на некоректната фирма.  Може би сега изяде кренвирш, в който се знае че има вестникарска хартия заедно с мастилото, но заради този закон не могат да ни кажат да не ги ядем.

Разбира се, че не бива да цитират името на фирмата при такъв случей.

Добре де. Всички говорим тук .... ЗАКОНА, ЗАКОНА, ЗАКОНА...
КОЙ ПО ДЯВОЛИТЕ Е ТОЗИ ЗАКОН КОЙТО ЗАБРАНЯВА НА ЖУРНАЛИСТИТЕ ДА КАЖАТ ИМЕТО НА МОШЕНИЦИТЕ КОИТО ПРОДАВАТ ФАЛШИВИ ПРОДУКТИ НА ПАЗАРА...
Кажете му името на този закон... Има ли изобщо такъв закон. Как се казва... Някой знае ли изобщо. Всички говорят тук че имало такъв закон а никой не може да му каже името на този закон.
Аз не мога да си представя че има закон в който пише "Забранява се на журналистите да казват по телевизията името на фирмите произвеждащи фалшиви стоки"....

# 76
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Закон да забранява на журналистите да съобщят името на фирмата няма. Но те не могат да го съобщят, защото после ще ги осъдят. Нищо, че се доказва с изследвания на млякото, че има някакъв проблем в него.

# 77
  • Мнения: 273
Търговския закон  не позволява разгласяване на фирмена информация.

# 78
  • Мнения: 2 652
Процедурата е такава, че производителят може да оспори заповедта за наложената му глоба, респективно лабораторните резултати, по реда на ЗАНН (Закон за административните нарушения и наказания). Ако се окаже, че глобата е наложена неправомерно (т.е. повторната експертиза покаже резултати в съответсвие със законовите изисквания), производителят може да заведе дело за нанесени финансови вреди, които търпи от опетняването на името му.

Подобни обжалвания и прцедури могат да продължат и до 2 години.

Няма нищо общо с търговския закон и съдържанието на етикета и в продукта на е фирмена тайна.

# 79
  • Мнения: 1 615
Ако млякото е "Култура", то аз го видях необезпокоявано в продажба преди около час... С все бор-чворската продукция край него Simple Smile

# 80
  • Мнения: 615
Аз пък на обяд си купих 3бр Култура и сега виждам темата  Crazy

п.с. на снимката е Култура  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 30 199
някой да е забелязал тогава пловдивска марка, изчезнала от магазините или всичко беше за пред камерата  newsm78

# 82
  • Мнения: 10 547
някой да е забелязал тогава пловдивска марка, изчезнала от магазините или всичко беше за пред камерата  newsm78

Е, защо да изчезва? Ни лук яли, ни лук мирисали!

# 83
  • София
  • Мнения: 30 199
някой да е забелязал тогава пловдивска марка, изчезнала от магазините или всичко беше за пред камерата  newsm78

Е, защо да изчезва? Ни лук яли, ни лук мирисали!

нали министър Найденов ни "подсказа": "следете коя марка на пловдивски производител ще изчезне до дни от веригите"  Confused

# 84
  • Мнения: 10 547
Но те задължени ли са да изтеглят продукцията си?

# 85
  • София
  • Мнения: 30 199
Но те задължени ли са да изтеглят продукцията си?

е, няма ли инспекцията да се погрижи за изтеглянето  newsm78 Все пак нали имало големи несъответствия  Thinking Или ще се разминат с някой лев  Confused

# 86
  • Мнения: 4 841
Е как точно си я представяте тази инспекция - с какъв ресурс трябва да разполага, за да обслужи и изземе някаква стока от де що има магазини и магазинчета в страната???
Контролния орган пише предписания. И следи дали се спазват. Нищо не изтегля тя.

# 87
  • Мнения: 10 547
Е как точно си я представяте тази инспекция - с какъв ресурс трябва да разполага, за да обслужи и изземе някаква стока от де що има магазини и магазинчета в страната???
Контролния орган пише предписания. И следи дали се спазват. Нищо не изтегля тя.

Сериозно ли питаш? Ако стоката застрашава здравето, директно се изтегля цялата налична в магазинната мрежа. Тук обаче случая е друг- съдържанието не отговаря на посоченото на етикета /което отново не изключва възможността да е вредна за болни хора, например/.

Не това обаче е била целта на проверката.  Sunglasses

# 88
  • Мнения: 139
Закон да забранява на журналистите да съобщят името на фирмата няма. Но те не могат да го съобщят, защото после ще ги осъдят. Нищо, че се доказва с изследвания на млякото, че има някакъв проблем в него.


Виж Закона за радио и телевизия. Той забранява цитирането на марки в електронните медии. Не коментирам дали е правилно.... Simple Smile

# 89
  • Мнения: 1 334
Днес по радиото д-р Йордан Войнов каза, че фирмата производител на въпросното кисело мляко е Бор Чвор.

# 90
  • Мнения: 10 547
Закон да забранява на журналистите да съобщят името на фирмата няма. Но те не могат да го съобщят, защото после ще ги осъдят. Нищо, че се доказва с изследвания на млякото, че има някакъв проблем в него.


Виж Закона за радио и телевизия. Той забранява цитирането на марки в електронните медии. Не коментирам дали е правилно.... Simple Smile

Безплатно вестниче /май се казва 19 минути/ разпространи името на Бор Чвор на първа страница.

# 91
  • София
  • Мнения: 30 199
по БТВ дадоха интервю с изп. директор на Бор Чвор. Директно изписаха компанията под името му.

# 92
  • София
  • Мнения: 2 623
Ето и информация от днес, за изтеглени салами от "Метро".
Тук са споменати всички марки салами, които са незабавно изтеглени.

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/01/13/salami-s-opasna-bakteri … t-prodajba.148666

# 93
  • Мнения: 1 216
Днес в Пикадили продаваха Култура 0.1%. Как беше - "Няма свършване!".
Щом големи вериги не изтеглят бързо, какво остава за малките бакалийки.
Или става въпрос за друго кисело мляко на Бор Чвор? Или може би това вече е нова, чиста партида  Whistling

# 94
  • София
  • Мнения: 30 199
Ето и информация от днес, за изтеглени салами от "Метро".
Тук са споменати всички марки салами, които са незабавно изтеглени.

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/01/13/salami-s-opasna-bakteri … t-prodajba.148666

Ох!  Rolling Eyes

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 26 499
Всички млека с ниска масленост не са това,което трябва...по-добре си яжте пълномаслени или 2%...

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Аз пък изобщо не съм вярвала на това, което пише на опаковката и почти не съм се водила по маслеността, купувайки мляко.Просто го подбирам на вкусови качества, които да допадат на мен и семейството.Моята дъщеря и аз харесваме само една марка кисело мляко /няма да я пиша, за да не правим реклама Simple Smile/.Тя е малка и не разбира още какво купувам, но като сменя млякото /в случай, че нашето го няма в момента/ и другото изобщо не й се харесва и не се изяжда от нея.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 563
На друг техен продукт пише "масло", но съдържимото в опаковката далеч не е масло.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 2 768
някой да е забелязал тогава пловдивска марка, изчезнала от магазините или всичко беше за пред камерата  newsm78
missence, едва ли ще стане толкова бързо.Поне 2-3 седмици ще минат докато изчезне от магазините въпросното мляко.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 619
Млякото със сигурност е Култура на Бор-чвор, но лошото е че съм сигурна, че не е единственото мляко, което заблуждава потребителите и не са само млеката на тази фирма. И аз го купувах доста често, както Пробиотик отново на Бор Чвор, но мисля че ще преустановя купуването на техни продутки. Не е коректно да се заблуждават потребителите, а щом го правят с единия вид мляко, значи и с останлите е така.
Относно изчезването на млякото - за това си трябва време, така че не очаквам да се случи веднага.  И все пак законът е буземен - потребителите трябва да знаят имената на некоректните фирми.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 623
На друг техен продукт пише "масло", но съдържимото в опаковката далеч не е масло.

Масло - само немско, със задължителен баркод 400 или 401.
Няма българско масло, което да е масло и мога да се подпиша
под това, което пиша!

# 101
  • Мнения: 10 708
"Бор Чвор" са свършени за мен. Веднъж загубили доверието на потребителите едва ли пак биха могли да си го върнат...
Ние поне няма да купуваме вече никакви техни продукти.
 

# 102
  • 1st floor
  • Мнения: 9 125
На друг техен продукт пише "масло", но съдържимото в опаковката далеч не е масло.

Масло - само немско, със задължителен баркод 400 или 401.

Какво означава този баркод?

# 103
  • Мнения: 1 216
На друг техен продукт пише "масло", но съдържимото в опаковката далеч не е масло.
За да съм обективна, ще кажа, че маслото на Бор Чвор ми харесва единствено от българските масла.
От немските масла също не всички са добри. Като "поведение" на масло, да, но не всички имат този характерен аромат.

# 104
  • Мнения: 4 916
Но те задължени ли са да изтеглят продукцията си?

е, няма ли инспекцията да се погрижи за изтеглянето  newsm78 Все пак нали имало големи несъответствия  Thinking Или ще се разминат с някой лев  Confused

Тъкмо сега чета, че глобата е 11 000 лв., а партидата е изтеглена.
Вероятно по магазините има наличност от друга, по-нова партида.


"Бор Чвор" са свършени за мен. Веднъж загубили доверието на потребителите едва ли пак биха могли да си го върнат...
...

В краен случай ще се ребрандират, няма да са първите, които излизат така от проблеми с потребителското доверие.

# 105
  • София
  • Мнения: 2 623
На друг техен продукт пише "масло", но съдържимото в опаковката далеч не е масло.

Масло - само немско, със задължителен баркод 400 или 401.

Какво означава този баркод?

Първите 3 цифри на баркода на всяка стока,
означава страната производителка на продукта.
Принципно, Германия е от 400 до 440, но маслата,
които ми харесват са с 400 и 401 и най-вече Deutsche Markenbutter.
Ето и списък, как да различаваме, къде е произведена дадена стока:
http://mpetrov.net/spisyk-s-barkodove
Рядко, но съм се натъквала на разминавания на баркод, с изписаната
държава производител. Например пише Made in Bulgaria, а баркода
е Китай Simple Smile

# 106
  • Мнения: 2 652
Ми то made in BG сигурно е опаковката  Mr. Green
Тези кодове какво точно означават, защото обикновено е произведено в една държава, а произходът на суровината е от друга.

# 107
  • 1st floor
  • Мнения: 9 125
Може ли да ми кажете какво означава:
Restricted distribution (MO defined, usually
for internal use)
и
Coupons
от списъка с баркодове на jullianna ?  newsm78 Видях го на два "натурални" сока , които вчера мъжа ми е купил.  #Cussing out

# 108
  • София
  • Мнения: 2 623
Ми то made in BG сигурно е опаковката  Mr. Green
Тези кодове какво точно означават, защото обикновено е произведено в една държава, а произходът на суровината е от друга.

Аз не знам някъде да упоменават произхода на всяка една суровина,
вложена в даден продукт. Това е технически невъзможно.
Кода отговаря на произхода на завършения вече продукт.
Мен, много повече ме дразни, че въпреки закона,
масово, хранителните продукти в магазин ХИТ например, са
без превод на български език.

# 109
  • София
  • Мнения: 30 199
и аз съм на мнение, че за съжаление на дали са само Бор-Чвор, които подвеждат потребителя. Просто тях са проверили. И според мен както казва argun ще се пребрандират и ще си продължат (надявам се не по същия начин).
Относно маслата и аз съм се ориентирала към немските. President (то май се прави в Севлиево или греша  Thinking ) също ни допада.

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Аз пък не знам защо имам спомен като гледах предаването, че се каза, че са проверили четири марки и всички са имали завишени стойности на маслеността. А сега чета и слушам друго. Нямам предвид темата, а инфото в нета. И се чудя аз ли не съм чула както трябва или има изменение на информацията Simple Smile
А иначе си мисля, че точно сега Бор-Чвор ще гледат да доказват, че са изрядни и ще бъдат стриктни поне известно време.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 2 768
На друг техен продукт пише "масло", но съдържимото в опаковката далеч не е масло.
За да съм обективна, ще кажа, че маслото на Бор Чвор ми харесва единствено от българските масла.

Повтарям се,но на мен също.

# 112
  • Мнения: 4 916
Аз пък не знам защо имам спомен като гледах предаването, че се каза, че са проверили четири марки и всички са имали завишени стойности на маслеността. А сега чета и слушам друго. Нямам предвид темата, а инфото в нета. И се чудя аз ли не съм чула както трябва или има изменение на информацията Simple Smile
А иначе си мисля, че точно сега Бор-Чвор ще гледат да доказват, че са изрядни и ще бъдат стриктни поне известно време.


И  аз си спомням същото същото  Peace

# 113
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Разбира се, че не бива да цитират името на фирмата при такъв случей. Може да се окаже, че е добре организирана антиреклама. Така, че докато не се докаже по съответния ред, от съответните органи, не мисля, че трябва да се вярва на 100% . Eстественно е човек да е предпазлив, но не бива и да пребързва с изводи.
Съгласна!  bouquet
Няколко пъти гледах репортажа и честно казано ме подразни с толкова явна тенденциозност!
БТВ похвално са решили да правят анализи-ОК ама да е поне "представителна" извадка! На пазара има толкова много марки и производители на кисели млека-как пък решиха да изследват 4 само и то от 0.1%! Да скрият и покажат "майсторски" продуктите има милиони ТВ трикове ама не са се справили. За нескопосания монтаж ...Пиша им Слаб 2  hahaha

# 114
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Масло - само немско, със задължителен баркод 400 или 401.
Няма българско масло, което да е масло и мога да се подпиша
под това, което пиша!

Кое немско масло имаш предвид, защото отдавна съм на мнение, че нито едно не е масло също така?
Допреди година предимно немско взимах, докато не изхвърлих по една опаковка Oldenburger и Deutsche Markenbutter, които започнаха да миришат отвратително на маргарин и се разтапяха твърде бързо за масло, особено първото. Останахме само на  President.
При нас от известно време започнаха да продават италианско масло Burro. Направи ми впечатление хартиената опаковка и така му обърнах внимание - еми никакъв дъх на маргарин, стегнато и твърдо, трудно се отпуска на стайна Т, а вкуса великолепен и сега взимам от него. Никакво немско "масло" няма да купя повече.

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 10:24 от ahasver

# 115
  • Мнения: 1 615
Аз вземам масло "Домлян" и съм доста доволна. Може би не  е съвършено, но поне ми мирише на масълце, което не може да се каже за други "масла", които съм купувла Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 2 483
Масло - само немско, със задължителен баркод 400 или 401.
Няма българско масло, което да е масло и мога да се подпиша
под това, което пиша!

Кое немско масло имаш предвид, защото отдавна съм на мнение, че нито едно не е масло също така?
Допреди година предимно немско взимах, докато не изхвърлих по една опаковка Oldenburger и Deutsche Markenbutter, които започнаха да миришат отвратително на маргарин и се разтапяха твърде бързо за масло, особено първото. Останахме само на  President.
При нас от известно време започнаха да продават италианско масло Burro. Направи ми впечатление хартиената опаковка и така му обърнах внимание - еми никакъв дъх на маргарин, а вкуса великолепен и сега взимам от него. Никакво немско "масло" няма да купя повече.

Deutsche Markenbutter според мен не е никакво масло...съмнявам се, че е чужбинско, много мирише на маргарин, купувала съм го веднъж.

# 117
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Преди година Deutsche Markenbutter беше наистина прилично масло, до момента, в който не го изхвърлих само като отворих опаковката и това се случи буквално от опаковка до опаковка, повече не съм  взимала и не знам как е.

# 118
  • Мнения: 16
Вижте това: http://www.youtube.com/watch?v=bUxoah0DVww&feature=youtu.be Не стига, че Бор чвор лъжат за маслеността и растителните мазнини, а се оказва че е и бъкано с нишисте!!!!!

# 119
  • София
  • Мнения: 30 199
Вижте това: http://www.youtube.com/watch?v=bUxoah0DVww&feature=youtu.be Не стига, че Бор чвор лъжат за маслеността и растителните мазнини, а се оказва че е и бъкано с нишисте!!!!!

за мен изненадата от видяното е, че Данон нямат нишесте. Може би са подобрили млякото  Peace Умишлено го избягвам  Confused

# 120
  • София
  • Мнения: 2 623
Deutsche Markenbutter според мен не е никакво масло...съмнявам се, че е чужбинско, много мирише на маргарин, купувала съм го веднъж.

Ненавиждам маргарина и ако имаше и малък помен от него
в това масло, отдавна щеше да е табу в къщи.
Няма да се учудя, ако има менте на това масло.
Забелязвам, че в магазина свършва доста бързо, което
значи, че е предпочитана марка.

# 121
  • София
  • Мнения: 10 007
Аз вземам масло "Домлян" и съм доста доволна. Може би не  е съвършено, но поне ми мирише на масълце, което не може да се каже за други "масла", които съм купувла Simple Smile

Аз пък взимам от тяхното кисело мляко по БДС, 3,6% или 2% - отдавна не бях попадала на мляко, което да става кисело.

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 15:48 от Lana

# 122
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Вижте това: http://www.youtube.com/watch?v=bUxoah0DVww&feature=youtu.be Не стига, че Бор чвор лъжат за маслеността и растителните мазнини, а се оказва че е и бъкано с нишисте!!!!!
за мен изненадата от видяното е, че Данон нямат нишесте. Може би са подобрили млякото  Peace Умишлено го избягвам  Confused
Да са подобрили ?!Дано!
Няма да коментирам анализа от клипчето, но искам да подчертая, че Активиа на Данон е "млечно-кисел продукт с Bifidus....". Съдържание: краве мляко, мляко на ПРАХ, жива закваска....
Не знам как и дали млякото на прах реагира на проба с йод.  newsm78, но поне те самите не твърдят, че Активиа е кисело мляко!  Peace


# 123
  • София
  • Мнения: 5 884
Продуктите на "Домлян" само във фантастико ли ги предлагат? Имам предвид някоя от големите вериги, че тези хич не ги долюбвам.

# 124
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
И аз мога да потвърдя,че маслото на "Домлян" е хубаво.И изобщо цялата им гама млечни продукти.На нас много ни харесват.За "Данон" ще замълча... Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 1 615
Аз вземам масло "Домлян" и съм доста доволна. Може би не  е съвършено, но поне ми мирише на масълце, което не може да се каже за други "масла", които съм купувла Simple Smile

Аз пък взимам от тяхното кисело мляко по БДС, 3,6% или 2% - отдавна не бях попадала на мляко, което да става кисело.

 Peace
И аз. Взимала съм и кашкавал, но той сякаш не ми хареса толкова. Вярно, че отдавна съм забравила какво е истински кашкавал, та може и в мен да е грешката, но беше един такъв твърд, криво се реже, не се стърже... И малко безцветен.

Аз не знам къде се продават продукти "Домлян", защото ги продават в квартлания ни магазин и не съм се интересувала за друго място.
А някой знае ли имат ли прясно мляко? И изобщо, какво прясно мляко купувате??? Повечето са пълна отврат Sad

# 126
  • Варна
  • Мнения: 2 768
  В"Била" до нас има някой от продуктите на Домлян, но не всички. Предполагам ще ги има и по другите им магазини.
Иначе, аз Домлян ги открих преди две години и често си купувам от тяхното мляко.

# 127
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И изобщо, какво прясно мляко купувате??? Повечето са пълна отврат Sad

За себе си съм се убедила, че няма смисъл да взимам нещо различно от био млечни продукти.
Бях дала шанс на едно кисело мляко Верея по БДС, но имаше странен, горчиво-пиперлив вкус, което просто го запрати в кофата.

jullianna , вчера специално, заради мението ти помирисах една опаковка в магазина - еми съжалявам, но дори и през опаковката мирише силно на маргарин и не беше твърд калъпа, въпреки хладилника - баркода започваше с 40, но не запомних нататък цифрите.  Да, имаше още 3 вида масла, които силно имитират Deutsche Markenbutter, едното даже беше БГ производство, но трябва наистина да си сляп или идиот, за да се объркаш.

# 128
  • Варна
  • Мнения: 2 768

И изобщо, какво прясно мляко купувате??? Повечето са пълна отврат Sad

Аз взимам "Ханско" в найлонов плик като каничка.И то доста разредено, ама за пиене става.Пък ус пявам да го подквася за баница.

# 129
  • София
  • Мнения: 2 483
Deutsche Markenbutter според мен не е никакво масло...съмнявам се, че е чужбинско, много мирише на маргарин, купувала съм го веднъж.

Ненавиждам маргарина и ако имаше и малък помен от него
в това масло, отдавна щеше да е табу в къщи.
Няма да се учудя, ако има менте на това масло.
Забелязвам, че в магазина свършва доста бързо, което
значи, че е предпочитана марка.

Възможно е...но през една седмица го пускат на промоция, много по-евтино е от Мегле и Президент например...може би това е причината да се купува- хем немско, хем евтино. На мен ми мирише и не го купувам.

# 130
  • Мнения: 463
Малко offtopic:
1. Не мога да повярвам, че има хора, които разсъждават така: "Аз този продукт не го купувам, това мен не ме касае". Въпросът е принципен, не всичко опира до твоята потребителска кошница.
2. Не мога да повярвам, че има министър, който казва така: "Законът ни забранява да разгласим коя е фирмата, но ние ще направим всичко възможно да научите коя е, т.е. да го нарушим". Законът се спазва, г-н министър. Ако считате, че е калпав - МС има законодателна инициатива, имате и мнозинство в парламента, действайте. Такова изказване е просто недопустимо!
3. Не мога да повярвам, че за пореден път се атакува българска фирма! Никога не са били откривани проблеми с чужди производители, а не вярвам, че те нямат никакви проблеми. Не искам да звуча като някаква лелка с твърда вяра в теорията на конспирацията, но репортжаът на бТВ наистина изглеждаше (поне за мен) изключително тенденциозен.

А иначе аз доскоро си купувах датско масло (Лупрак), но след като видях върху опаковката надпис на английски "продукт, подходящ за вегетарианци", ми светна що за масло е това.

# 131
  • Мнения: 758
Eden, каквото и да си говориме - фактите са си факти. Най-малкото мисля, че са длъжни да изписват реалното съдържание на млякото, другото си е чиста проба измама на потребителите. А на въпросното датско масло, какво пише на етикета като съдържание, много ми е интересно? Има ли разлики между описанието на английски и българското? За такива нередности не трябва да се мълчи, просто.

# 132
  • София
  • Мнения: 971
Eden_  Това, което се опитва да каже министъра си е директна заплаха с/у фирмата производител в стил "думам ти дъще - сещай се снахо" Демек - ако не ни платите (фирмата) той народа сам ще спре да ви купува продукцията, така че по-добре платете на мен (министъра) така или иначе тези пари ги прежалвате, но поне ще останете на пазара и няма да фалирате ...  Mr. Green Просто по ТВ разиграват циркове и си общуват с послания...  Laughing

# 133
  • София
  • Мнения: 5 884
Че те я разгласиха фирмата, уж разкриха, и интервюта гледах с тяхната гледна точка.
Явно има някакъв тъп закон там, дано да го променят.
Чак пък и ги защитавате... Rolling Eyes

# 134
  • София
  • Мнения: 5 200
А иначе аз доскоро си купувах датско масло (Лупрак), но след като видях върху опаковката надпис на английски "продукт, подходящ за вегетарианци", ми светна що за масло е това.

Вегетарианците не консумират лой и мас. Краве масло консумират (консумираме Simple Smile )
Надписът не означава, че има растителни мазнини.
Щеше да означава, ако пишеше - "Подходящ продукт за вегани" Simple Smile

Ние си купуваме само масло на смилянската мандра. Имам си аршин, вече над година. Но не мога да се жертвам и да купя за вкусово тестване споменатите от вас масла Simple Smile

# 135
  • Мнения: 19
Вижте това: http://www.youtube.com/watch?v=bUxoah0DVww&feature=youtu.be Не стига, че Бор чвор лъжат за маслеността и растителните мазнини, а се оказва че е и бъкано с нишисте!!!!!
за мен изненадата от видяното е, че Данон нямат нишесте. Може би са подобрили млякото  Peace Умишлено го избягвам  Confused
Да са подобрили ?!Дано!
Няма да коментирам анализа от клипчето, но искам да подчертая, че Активиа на Данон е "млечно-кисел продукт с Bifidus....". Съдържание: краве мляко, мляко на ПРАХ, жива закваска....
Не знам как и дали млякото на прах реагира на проба с йод.  newsm78, но поне те самите не твърдят, че Активиа е кисело мляко!  Peace

Темата за сухото мляко и друг път се е коментирала и не мисля, че трябва да ни притеснява! Това е скъпа суровина, всички бебешки млека се правят от сухо мляко, което на практика е сурово мляко на прах.
Иначе теста ясно показва, кои млека имат нишисте. Аз преди също съм правила такъв тест вкъщи и ми е показала, че Данон/На баба нямат нишисте! От тогава взимам спокойно.

# 136
  • Мнения: 758
Да, и аз нямам нищо против сухото мляко. Най-малко са написали на етикета, че се съдържа. Ако искаш купуваш. Отделно, че на Данон имам доверие като производител - и за качество и за съдържание. Имам приятели, които работят в ДВСК и контролират Данон - те са ми казвали, че там производството е много чисто и с контролирано качество. Друг е въпросът, че прибавят сухо мляко, а и бактерията, която използват не е булгарикус. Но това си го пише на етикета.

# 137
  • Мнения: 183
Култура не купувам от години, бях вземала няколко пъти за диети разни, но после в устата ми оставаше един мазен филм, много гнусно. А цеденото на Бор-
чворго купих само веднъж - голяма грешка. Правих с него крем милена и трябваше да настържа 6-7 кори от лимон, за да скрия вкуса на майонеза от млякото, и цветът беше майнезен.

Общи условия

Активация на акаунт