кои са въпросните кисели млека?

  • 11 417
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 481
И аз като baibibi и Касита се чудя защо не им казват имета и защо законът ги защитава? Едното го разкрихме, но другите 3 марки няма шанс да разберем. Те имали леки отклонения, но все пак имат  newsm78

Ами аз не мога да изброя повече от 3-4 марки /производители/, които продават такова мляко 0.1%.  Културата май е на Бор Чвор.

# 16
  • Мнения: 6
Култура е...преди години имаха надпис, че млечните мазнини са 0.1%, а растителните- не знам колко си.
За това мляко Култура отдавна се знае че е фалшиво. Наистина едно време имаха надпис че имат растителни мазнини, но явно са го махнали.

# 17
  • София
  • Мнения: 30 142
Little Evil, то в последно време се навъдиха толкова много марки, че нямам идея кои може да са  newsm78
Освен Култура, Верея, Активия, май и Роса, Боженци, Табу, Мегле и..........имат 0,1% или греша  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 3 997
Да, на Бор Чвор е, а Бор Чвор са:
http://www.borchvor.com/index2.html
"пловдивска фирма"

# 19
  • Мнения: 6
Ето какво са разкрили за киселото мляко "Култура" нашите момичета от форума за диети, темата за диетата на Дюкан още през 2008 г.

Рецептите на дюканки
октомври 11, 2008
Отново за киселото мляко Култура – режимно ли е?
Filed under: _Често задавани въпроси (FAQ) — Аngua @ 4:11 pm

Орелия
Кисело мляко Култура съдържа 0,1% млечни мазнини и 3,5% растителни мазнини. Някога го пишеше отстрани на опаковката, после като нашумя Дюканският режим, го махнаха този надпис и го сложиха с миниатюрни буквички отгоре – на станиоленото капаче.
Сега не знам как е, огледайте си опаковките. Но каквото и да пише – за мен съдържа растителни мазнини, иначе нямаше да е толкова вкусно.

Което не значи, че не се сваля с него. Но не е режимно, както и да го погледнеш.
Същото важи и за Герма, на черните петна, но май растителните са 1,5%. Не помня, гледала съм го някога, но сега не се сещам.  Това, което е с кафяви – не е упоменато никъде съдържание на растителни мазнини, но му нямам вяра и на него.

# 20
  • София
  • Мнения: 30 142
Да, на Бор Чвор е, а Бор Чвор са:
http://www.borchvor.com/index2.html
"пловдивска фирма"

много харесвам цеденото им мляко. Защо се излагат така и си опетниха името.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 997
Да, на Бор Чвор е, а Бор Чвор са:
http://www.borchvor.com/index2.html
"пловдивска фирма"

много харесвам цеденото им мляко. Защо се излагат така и си опетниха името.
Да, а ние купуваме само тяхното 4.5....

# 22
  • Мнения: 6
много харесвам цеденото им мляко. Защо се излагат така и си опетниха името.

Те се излагат отдавна - още от 2008 г. но няма кой да чете истината за киселото им "мляко"
Питайте дюканките те ще ви кажат откога го знаят че това мляко е фалшиво Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 30 142
Орелия
.....Същото важи и за Герма, на черните петна, но май растителните са 1,5%. Не помня, гледала съм го някога, но сега не се сещам.  Това, което е с кафяви – не е упоменато никъде съдържание на растителни мазнини, но му нямам вяра и на него.

охоо, и Герма ли е в кюпа  ooooh! Не си спомням да пише, че има растителни мазнини в/у опаковката  newsm78 И защо тогава го пишат кисело МЛЯКО  newsm78

# 24
  • Мнения: 60
не може да има толкова ниско-маслено мляко ,
затова , ако  са му отнети мазнините са му добавени други мазнини или сгъстители ,
никога не сме се връзвали на този търговски трик ..

# 25
  • София
  • Мнения: 30 142
не може да има толкова ниско-маслено мляко ,
затова , ако  са му отнети мазнините са му добавени други мазнини или сгъстители ,
никога не сме се връзвали на този търговски трик ..


лошо няма, ама да го пишат на опаковката  Peace

# 26
  • Мнения: 6
не може да има толкова ниско-маслено мляко ,

Не, че не може да има толкова нискомаслено мляко. Може съвсем спокойно да е с 0,1 % мазнини. Проблема е че такова мляко ще е почти като бистра водица и никой няма да го купува в магазина. И затова всички които казват че млеката им били 0,1 % масленост лъжат най-нагло. Ако млякото е гъсто и въпреки това пише че е 0,1 % със сигурност има разни други добавки - сухо мляко, растителни мазнини, и не знам си още какви простотии за да се сгъсти. Иначе няма начин да стане гъсто

# 27
  • Мнения: 60
хората имат нужда от такова мляко , защото някой някъде им е казал , че това е полезното , а 3 % животински мазнини са нещо вредно за здравето или теглото ....
и фирмите отговарят на нуждите , макар че всички знаят , че това е измислица и няма как да стане ...

# 28
  • Мнения: 8 810
За бога! Млякото 0,1% се взима не само от желаещите да се вталяват, но основно се купува от болни хора. На мен са ми забранени всички млека, с изключение на 0,1%. Ако се окаже, че се тъпча с нещо, което е още по-опасно, не знам... Sad Направо са за съд тия наглеци, ама...нали тук е разграден двор, всеки гледа продажби да реализира #Cussing out Оффф, трябва пак да говоря с лекаря си, вече не знам какво да ям....Толкова малко храни са ми разрешени, че сега ако и млякото отпадне, ще се гръмна направо.... Cry

# 29
  • Мнения: 10 547
И за малки деца се предпочита нискомасленото кисело мляко. Нямам нито времето, нито ресурсът да се завра в някой хипермаркет за да направя проучване кои са производителите, изкарали на пазара мляко с масленост о,1%, редно е името на некоректния производител да ни бъде съобщено. Или какво ще му бъде опетнена репутацията?

Общи условия

Активация на акаунт