Какво ми сготви мама-да снима и покаже-за деца от 1 до 4 години

  • 50 345
  • 421
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 358
и кекса с овесени ядки и ябълки на Бъни.
Бъни,благодарности за рецептата,много ни хареса кекса   chef
HugМного се радвам.
Аз съм нащракала това онова, но не съм качила снимките, и не знам кога ще стигна до там
И аз съм така Embarassed.Все снимам и все време не остава.Отделно, че Зайко вече полудава за компютъра е все реве като седна ooooh!
Срам ме е с толкоз снимки наведнъж, но една по една всеки ден ми е невъзможно Embarassed
Свинско със зеленчуци

Пилешко шишче с ориз

Крем супа моркови и карфиол

Бисквитки с ябълки и орехи-карах на око Rolling Eyesто взе, че се получи

Запечени зеленчуци с кашкавал на фурна

Паста с домати и сирене-много се хареса Heart Eyes

Мъфини с ябълка

Супа с овесени ядки и зеленчуци

Момичета моля за съвет Praynigто много не е за тази тема май де Embarassed,но ние напоследък трудно ходим до 00.Досега все затягах сега пък обратното.
Какво да давам освен дежурните овесени ядки, сливи и круши Thinking

# 376
  • Мнения: 3 743
Бъни, аз за тиква и тиквичка се сещам. Повече вода да пие, може и сокът от накиснати сини сливи. Ако даваш мед, топла вода с мед на гладно сутрин.

Може ли все пак рецептата за бисквитките с ябълки и орехи Praynig

Коммелина, то и аз като Бъни, малко на око ги правя нещата. Но слагаш елда в студена вода, като кипне, намаляваш на слаб котлон, докато поеме водата. После може да сложиш и някакви зеленчуци, а може и без. Можеш да пасираш леко сместа да не стане твърда елдата при запичането. Добавяш овесено брашно /смлени овесени ядки/ за сгъстяване и подправки по твой вкус. Ако добавиш доматено пюре става също много вкусно. Пускаш топчета от сместа върху тавичка покрита с пекарска хартия и печеш до готовност на умерена фурна. Бързичко стават, при мен към 20 мин. сигурно. Към сместа за печене можеш да добавиш и яйце, но на мен без яйце ми харесват повече сякаш и по-малко залепват Peace

Зърнените блокчета обикновено включват овесени ядки, почти равно количество нещо хрупкаво, тук можеш да включиш елдата или готова зърнена закуска, някакви ядки, семена, сушени плодове или шоколадови парченца по избор, мазнина /от ядки или кр. масло/ и подсладител /мед, захар, кленов сироп/. Омесваш на ръка сухите съставки и добавяш към тях мокрите. Ако ползваш краве масло трябва да го разтопиш на котлона с подсладителя. Като приготвиш сместа натискаш силно върху тавичка застлана с пекарска хартия. Можеш малко да запечеш или направо да оставиш да се охлади и после режеш в желаната форма и се наслаждаваш  chef

# 377
  • Мнения: 8 330
Да се запиша,че вече се чудя какво да готвя:))

# 378
  • Мнения: 4 358
Ще отговоря на запитванията може би утре Embarassed.
Днес имаме празник.
Зайко става на две години.Почерпете се.Това сътворих
Да ми е жив и здрав.

# 379
  • Бургас
  • Мнения: 255
Бъни,да ти е жив и здрав!
Тортата е много хубава!

# 380
  • Мнения: 6 713
Бъни, с малко закъснение да ти е жив и здрав рожденника! Hug

Ето и кратък отчет да дам, снимките са от днеска, цяло чудо че се сетих да снимам. Simple Smile
- курабии с моркови, малко измених рецептата, сложих по-малко брашно. Ето и рецептата - http://pipilotki.blogspot.com/2011/10/blog-post_17.html

- супа тиквички с ориз

Зърнените блокчета обикновено включват овесени ядки, почти равно количество нещо хрупкаво, тук можеш да включиш елдата или готова зърнена закуска, някакви ядки, семена, сушени плодове или шоколадови парченца по избор, мазнина /от ядки или кр. масло/ и подсладител /мед, захар, кленов сироп/. Омесваш на ръка сухите съставки и добавяш към тях мокрите. Ако ползваш краве масло трябва да го разтопиш на котлона с подсладителя. Като приготвиш сместа натискаш силно върху тавичка застлана с пекарска хартия. Можеш малко да запечеш или направо да оставиш да се охлади и после режеш в желаната форма и се наслаждаваш  chef

Галче, мога ли да те питам, дали ще стане нещо от пуканки от амарант, кокосови стърготини, евентуално мус от бадеми, не знам така ли се превежда на български, и евентуално ядки пак през робота? Муса от бадеми е нещо от типа на: http://www.rapunzel.de/bio-produkt-mandelmus--130100.html

Имам и още един въпрос, извинявам се ако досаждам Embarassed Rolling Eyes
На много рецепти четох, че се ползват овесени ядки или овесено брашно, а рецептите са без печене? Това ок ли е малки деца? Не съм наясно с брашната, но все си мисля, че е добре да минават топлинна обработка? newsm78

# 381
  • Мнения: 4 358
Малко изчезнах пак от хоризонта.
Галче за бисквитките..вече почти нищо не помня какви съм ги бъркала...ама все пак Embarassed
в състава си имат сурови накиснати и пасирани орехови ядки, едно яйце,масло,настъргана ябълка и отцедена от сока ,брашно и ванилия-до средно меко тесто удобно за оформяне на бисквитки.
В общи линии това е..но количества Embarassedне помня.Дано не съм пропуснала и някоя съставка..ама май не съм.
Ако се престрашиш да пробваш с тази нищо и никаква рецепта да споделиш.Аз може скоро пак да ги спретна и ще гледам да запиша от кое точно по колко.
Момичета Благодяра за поздравите за Зайко Hug

# 382
  • Мнения: 6 713
Бъни, аз се въздържам от орехи за момента, защото при малкия не съм ги въвела, а каката ми направи алергия много силна на година и 8 месеца, пъпки по цялото тяло. Ще опитам рецептата, защото звучи много добре, но с бадеми например. Peace
Няма нужда да е нещо засукано и сложно,супер си е рецептата ти!  bouquet

# 383
  • Мнения: 584
Здравейте мамчета! Бъни, със закъснение- да ти е живо и здраво детенце и много да ви радва.
Сега от мен няколко снимки насъбрани :

Тас кебап:



Заешко с картофи и зеленчуци:



Супа с коприва:



Филия с яйчен пастет:



Скумрия с картофи:


Запечена филийка със сирене и дом.сок



# 384
  • Мнения: 549
Отдавна чета, не се включвам, защото ситния ми счупи хубавия телефон, а само на него имам камера  Simple Smile

Бъни, много харесах идеята за ореховите бисквити. Стават ли твърди?
Давала съм ядки, но сякаш не обича да е твърдо. Малкият е тарикат и обича печивата току-що извадени от фурната, да е меко и топло. Ако не приготвя нещо специално, което харесва, може цял ден да я кара на мляко...

# 385
  • Мнения: 6 713
Bobi, страхотно меню! Peace Сподели ми как правиш яйчен пастет? Със сирене ли го пасираш?

# 386
  • Мнения: 4 358
Fall не са много меки тези бисквитки.Аз правя тестото, притискам в тавичка и режа като обикновенните бисктити купешките да станат.Но моето момче обича по твърдичко.
Имам меки бисквитки в моята темичка-виж долу в подписа ми-тиквените бисквитки потърси.Те са мекички доста ама са за малки деца newsm78сякаш.Ама знам ли ..то деца различни.Може да ви харесат Hug

# 387
  • Мнения: 584
Луредс,, благодаря!
яйчния пастет правя от сварено яйце,сиренце и много малко кисело мляко,да стане консистенция за мазане.Яйцето и сиренето ги намачквам с един прибор за картофи -решетъчно.Ако се пасира с пасатор.мисля,че ще стане лепкаво.МОже и с вилица. Не съм пробвала ако сложа масло...

# 388
  • Мнения: 549
Благодаря, Бъни, пак ще погледна рецептите ти  Simple Smile

# 389
  • Мнения: 4 358
Привет  Hug
Наскоро това правих
Баница Аламинут

Постно ястие с тиквички

Ябълково-морковена тортичка с орехово-млечен крем и банани.

Общи условия

Активация на акаунт