Какво ми сготви мама-да снима и покаже-за деца от 1 до 4 години

  • 50 333
  • 421
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 67
Бъни, може ли рецептата за тортичката, че всички продукти в нея са ни любими? Simple Smile

И да попитам нещо искам. Днес за първи път купих брашно от елда.  Няма нищо специфично в  начина му на употреба, нали?

Последна редакция: пт, 18 май 2012, 23:12 от ___MaYa___

# 391
  • Мнения: 4 358
Бъни, може ли рецептата за тортичката, че всички продукти в нея са ни любими? Simple Smile
Блата от тукhttp://orangethyme.blogspot.com/2010/09/special-carrot-cake.html-разкошен е Peace
При мен отгоре накиснати орехи във вода и после през блендера или начукани хубаво, кисело мляко по гъсто или заквасена сметана, пудла захар по желание (аз не слагам) и банан пюриран или намачкан.
За следобедна закуска давах това.Дано ви хареса.

# 392
  • Добрич
  • Мнения: 757
Момичета, страхотни гозби сте сготвили, аз нямам време да снимам, а и готвя все класически неща, ето от мен само едни рожкови меденки, едва успях да снимам последните 5  Crazy

За довечера съм намислила мусака с ориз и тиквички, ако ме хване музата ще снимам  Grinning

# 393
  • Мнения: 6 713
Веси, ще споделиш ли рецептата? Благодаря!  bouquet

# 394
  • Добрич
  • Мнения: 757
2 яйца
2/3 ч.ч. захар
1/3 ч.ч. олио
2-3 с.л. мед
4 с.л. рожково брашно
1 ч.л. сода
кората на 1 лимон
брашно до меко тесто
Оформям топчета колкото орех и леко сплесквам, печем на 180 градуса около 10-15 минути
 Grinning

# 395
  • Мнения: 584
Мамчета, къде се изгубихте? Веси твоите меденки ще се пробват Simple Smile.
Ето от мен няколко събрани снимки:

Домашно крема сирене,но по-скоро стана като извара:



Соленки с козе сирене:



Реване с прясно мляко:



Запеканка,от която малката яде ,но без шунка:



Мързелива палачинка:



Пиле яхния с картофи и спанак:

# 396
  • Добрич
  • Мнения: 757
Bo Bi, може ли рецептата за соленките   bouquet
Вечеряхме кюфтета по Чирпански, но не можах да снимам  Embarassed

# 397
  • Мнения: 584
Веси веднага давам:

Соленки с козе сирене:

Продукти:
4 ч.ч. брашно
125 гр.масло- аз сложих 100 гр.
1 ч.ч. олио- сложих по-малко
1 ч.ч прясно мляко
1/2 къб.мач
100-200 гр.козе сирене( може и краве)
2 яйца
сол

Към леко затопленото пр.млако прибавяме маята и оставяме да се разтвори.Разбиваме яйцата,като отделяме единият жълтък за намазване.Разтапе маслото.Смесваме всички течни продукти с маслото и прибавяме брашното ,солта и сиренето.Меси се меко тесто.Оставя се в хладилник за 30 мин.След това се разточват кори с дебелина 1 см.Режат се с нож пръчици,които се завъртат около оста им 1 път.Мажат се с жълтък и се слагат в ненамзнена тавичка.Пекат с е в умерено загрята фурна,при мен на 170 градуса.

# 398
  • Добрич
  • Мнения: 757
Благодаря ти, аз ще пробвам да заместя прясното мляко с кисело, че още не съм давала прясно, дано станат, после ще споделя  Hug

# 399
  • Мнения: 4 358
Благодаря ти, аз ще пробвам да заместя прясното мляко с кисело, че още не съм давала прясно, дано станат, после ще споделя  Hug
Веси ако си пропуснала тези кифлички на Лурдес-с кисело мляко са.Стават и като соленки, като кифлички, на топчета.Правих ги многократно.Масло слагам три пъти по малко от рецептата-за аромат дето се вика Mr. Greenостаналото олио.Кашкавал когато има слагам.Стават и само със сирене.Рецептата търпи вариации.Малкия ги обожава Peace
В оригиналния си вид имат вкус на мекички мини кроасанчета.
Бъни,Bo Bi,
Кифличките са рецепта от една колежка - ужасно мазни, но вкусни. Mr. Green
250 гр. масло (за мен това е ужасно много и слагам винаги по-малко)
200 гр. натрошено сирене, 200 гр- настърган кашкавал - и това ми е според наличностите
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. захар
4 ч.ч. брашно

Кашкавалът и сиренето се настъргват. Содата се угася в киселото мляко. От всички продукти се омесва меко тесто. Оставя се за един час в хладилника да се стегне. Охладеното тесто се разделя на 12 топки. Всяка топка се разточва на около 20-24 см. в диаметър и се реже на 16 триъгълни парченца. Завиват се на кифлички и се пекат в умерена фурна (200 градуса) в суха тава с незалепващо покритие.
Аз лично ги пека върху хартия за печене. Peace

# 400
  • Добрич
  • Мнения: 757
Да, Бъни, май наистина съм пропуснала, но тук виждам, че има сода, а на Бо Би са с мая  newsm78

# 401
  • Мнения: 4 358
Да, Бъни, май наистина съм пропуснала, но тук виждам, че има сода, а на Бо Би са с мая  newsm78
А да така е.
Аз понеже питаше за кисело мляко.
Ок ти ще си прецениш и после да споделиш Hug

# 402
  • Добрич
  • Мнения: 757
Момичета ето и моите соленки, правих ги на магия някаква смесица от рецептата на Бо Би и тази на Бъни, но са уникално вкусни и се топят в устата

# 403
  • Мнения: 4 358
Веси нещо не записа ли какво точно слага  Embarassedкато продукти.
Много вкусни изглеждат браво PeaceС нещо ръсила ли си отгоре или е зепечен кашкавал това?

# 404
  • Добрич
  • Мнения: 757
Ще пиша по спомен и май-наистина и аз ще си ги запиша, че ще съм забравила до следващия път  Crazy
1 яйце
около 50 гр. краве масло
около 100 мл. олио(имах на дъното на бутилката направо го излях всичкото  Blush )
настъргах домашно краве сирене на око не знам грамажа какъв е бил
1 ч.л. захар
1,5 ч.л. суха мая
200 мл. кисело мляко
и брашно пак на око до меко тесто
 Embarassed
За пръв път правя нещо така джаста праста  Mr. Green все гледам да спазвам мерки и теглилки  Joy
Но станаха много крехки и сиренето ми беше доста мазно и а на тези соленки май им върви много мазнината и стават пръхкави. Бъни, това препеченото отгоре е сиренцето
големи обяснения направих тази вечер   Joy

Общи условия

Активация на акаунт