Какво ми сготви мама-да снима и покаже-за деца от 1 до 4 години

  • 50 339
  • 421
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 358
Веси ще си ги запиша.Експериментирай по често Peace
Имам доста да показвам..но малкия не ми позволява.Голяма борба за този ковпютър ooooh!

# 406
  • Мнения: 584
Хайде да покажа едни

Милинки:






И една крем супа от червена леща и картофки:



и двете много се хареса от дъщеря ми Simple Smile

# 407
  • Мнения: 6 713
2 яйца
2/3 ч.ч. захар
1/3 ч.ч. олио
2-3 с.л. мед
4 с.л. рожково брашно
1 ч.л. сода
кората на 1 лимон
брашно до меко тесто
Оформям топчета колкото орех и леко сплесквам, печем на 180 градуса около 10-15 минути
 Grinning
Благодаря ти мила!   bouquet

# 408
  • Мнения: 549
Дами, аз може би звуча като индианец, но от къде си набавяте продукти като  рожковото брашно? В кои супермаркети ако е от супермаркета?

# 409
  • Добрич
  • Мнения: 757
Fall , в диетичните магазини го има, в хипермаркетите сякаш не съм го срещала, но и тук при нас нямаме голям избор от такива магазини, нека кажат момичетата и от големите градове

# 410
  • Мнения: 549
Мерси, Весси; често имам ходене до СФ, понеже съм близо. Ако може някой да сподели по-конкретно (място). Ако предпочитате ЛС, за да не разводявам темата на Бъни  Peace

# 411
  • Мнения: 584
Мами нещо се губите.... Thinking
Ето малко снимки от мен;

Крем "Ванилия"-домашен



Бананнови сладки:



Яйца по "Панагюрски" за госпожицата:



Баница от която си хапна мн.добре:



И едно домашно овче мляко с ягодки:

# 412
  • Wonderland
  • Мнения: 813
Бо Би , страхотни неща си направила....Ники ми е болен, снощи най-накрая свалихме температурата....и се надявам от днес да започне да се храни пълноценно,защото тези дни какво ли не приготвях и ми беше обявил гладна стачка....
Може ли рецептата за банановите сладки и баницата,която изглежда чудно!!!

# 413
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
Момичета имам нужда от помощ baby_neutral. Другата седмица малчо има Рд.Ще празнуваме на двора с 5-6 деца.Дайте идеи за някакви дребни сладки и соленки подходящи за малките.

# 414
  • Мнения: 584
tzveteto89, Благодаря!
Баничката наистина се получи много мекичка и се изяде за отрицателно време.Импровизирах,нямах време да навивам и реших така да слагам корите в тавата.
Плуънката направих от:
1 кофичка кисело мляко
4 яйца
250-300 гр.сирене
1/2 ч.л. сода
малко олио

Тази смес ми стигна за един пакет кори.

Взима се кора,която се слага в тавата,поръсва се с олио и се слага втора кора.Върху нея се слага от плънкатав която също има олио), така до края на същия принцип.На мен ми остана малко смес и я сложих най-отгоре.Пекох в предварително загрята фурна на 170 градуса.

Бананови сладки

1 ч.ч.-240 мл.

1 ч.ч. кафява захар
1/2 ч.ч. бяла захар
1 ч.ч. масло( меко)
2 средни намачкани на пюре банани
1 яйце
1 ч.л. течна ванилия
2 3/4 ч.ч брашно
1/2 ч.л.сода
1/4 ч.л.сол

Разбиваме кафявата захар,бялата захар и маслото.След това добавяме бананите,яйцето и ванилията,В друга купа смесваме брашното,содата и солта. Постепенно добавяме сухите продукти към бананово-захраната смес.Разбъркваме до получаване на меко тесто.Взимаме от тестото и правим малки топки,които поставяме в леко намаслена тавичка и притискаме леко,като оставяме разтояние между тях.Печем в предварително загрята фурна на 180 градуса около 10-12 минути.

Понеже ги правих за пръв път, не знамех колко са сладки и не сложих  бялата захар.Сместта не стана като тесто а ,като за кекс.Доста лепкава.Аз добавих още брашно ,но продължаваше да лепи и неможех да ги оформя,затова си добавих олио и се получи.Другият път ще пробвам с количеството брашно както е в рецептат ,но с олио.,че ми се струват малко сухички с повече брашно.

Пиши какво се  е получило ,ако ги направиш.
Радвам се,че малчо  е оздравял, а аз бързам,защото и моята дъщеричка е с температура.

mama moni върни се надад в темата има рецепти за соленки и сладки,които са дечица.

# 415
# 416
  • Мнения: 4 358
Момичета вижте на какви рецепти попаднах  http://vkuhniata.wordpress.com/2009/12/06/kids-oat-squares/
Тези овесени блокчета съм ги пробвала Peace.Страхотни са.Въобще има доста интересни рецепти тук.
Момичета ако знаете колко съм наснимала ама..кога ще се добера до компютър спокойно да ви покажа ooooh!...моето хлапе голям интерес към техниката hahaha

# 417
  • Мнения: 6 713
Синът ми напоследък е много злояд, ако обядва що годе добре, на вечерята примерно не иска нищо. Само на фингър фуд го кара. Вече се изчерпах за идеи - иска само хляб, кашкавал, краставица. Tired
Споделете някакви идеи за такива храни за ядене с пръсти, мерси момичета? Hug Praynig

# 418
# 419

Общи условия

Активация на акаунт