Наказание в училище на 5 годишно дете

  • 8 680
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Мили мами,моля за съвет.Детето ми е на 5 годинки и учи предучилищна.Днес за пореден път е наказан да седи прав през целият следобед  защото си чоплил стола.Това според мен не е нормално.И учителката и директорката ми заявиха да си купя столче и да го дам в училище.Какво мислите вие за това наказание?

# 1
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Абсолютно недопустимо. А мотивът е смешен.

# 2
  • Мнения: 2 898
Мили мами,моля за съвет.Детето ми е на 5 годинки и учи предучилищна.Днес за пореден път е наказан да седи прав през целият следобед  защото си чоплил стола.Това според мен не е нормално.И учителката и директорката ми заявиха да си купя столче и да го дам в училище.Какво мислите вие за това наказание?

Хайде да бъдем реалисти. Едно 5 годишно дете може да бъде наказвано и не вярвам, че наказанието е продължило половин ден. 
Казваш, че това е за пореден път. Значи не за пръв път има някакви прояви. Какво значи, че си е чоплил стола? Ако беше нещо невинно, нямаше да ви искат нов стол. Чоплене е доста разтегливо понятие. Аз съм виждала как за седмица съвсем нов чин може да придибие вид на оглозган на места, невидими на пръв поглед.
Малко ме притеснява това, че ти питаш какво мислим за наказанието, а не за поведението на детето. Съвсем добронамерен съвет - поговори с детето. Нека знае, че това, което прави не е редно. В училище не трябва да прави това. Ако го прави, нарушава реда и най-вероятно не внимава, дори разсейва и околните. Не подценявай такива прояви, защото в 1 клас ще стане по-трудно.

# 3
  • Мнения: 142
Мили мами,моля за съвет.Детето ми е на 5 годинки и учи предучилищна.Днес за пореден път е наказан да седи прав през целият следобед  защото си чоплил стола.Това според мен не е нормално.И учителката и директорката ми заявиха да си купя столче и да го дам в училище.Какво мислите вие за това наказание?

Хайде да бъдем реалисти. Едно 5 годишно дете може да бъде наказвано и не вярвам, че наказанието е продължило половин ден. 
Казваш, че това е за пореден път. Значи не за пръв път има някакви прояви. Какво значи, че си е чоплил стола? Ако беше нещо невинно, нямаше да ви искат нов стол. Чоплене е доста разтегливо понятие. Аз съм виждала как за седмица съвсем нов чин може да придибие вид на оглозган на места, невидими на пръв поглед.
Малко ме притеснява това, че ти питаш какво мислим за наказанието, а не за поведението на детето. Съвсем добронамерен съвет - поговори с детето. Нека знае, че това, което прави не е редно. В училище не трябва да прави това. Ако го прави, нарушава реда и най-вероятно не внимава, дори разсейва и околните. Не подценявай такива прояви, защото в 1 клас ще стане по-трудно.

Напълно подкрепям. За провинението трябва да има и наказание. Иначе как ще се научи едно дете до къде се простират границите? А самият факт, че това се случва за ПОРЕДЕН път трябва само да ви навежда на мисълта, че проблемът не са преподавателите. Поговорете с детето и определете ЯСНО границите! И да, който чупи - купи.
А мен друго ме притеснява, защо все повече родители обвиняват градината/училището за поведението на децата си? Нима семейството не е средата, която трябва да възпита детето? Защо отговорността за дисциплината и нейната липса се прехвърлят на учители и възпитатели? Аз мисля,  че възпитанието започва от семейството, а училището е само допълнение.  Ако едно дете бъде добре възпитано на отговорност, толерантност и други добродетели в семейството си, не би трябвало да се влияе от средата в образователната институция. То самото ще има изградено чувство за ред и дисциплина, нали?

# 4
  • Мнения: 24 467
Мили мами,моля за съвет.Детето ми е на 5 годинки и учи предучилищна.Днес за пореден път е наказан да седи прав през целият следобед  защото си чоплил стола.Това според мен не е нормално.И учителката и директорката ми заявиха да си купя столче и да го дам в училище.Какво мислите вие за това наказание?

Не можем да знаем дали наистина това се е случило.

Затова аз отговарям на така отразената фактология- не е нормално, оплачете се, преместете детето.
Ако ситуацията е такава, по- добре е то да не продължава да седи в подобна обстановка с хора, които нямат понятие от възпитание на деца на тази възраст и, при такова положение, се съмнявам, че имат представа и от образованието им.
Изявлението за закупуване на столче е просташко.
Като го купите и то продължи да ровичка из него няма да го наказват повече? Наказанието е защото столчето не е ваше?

Има си допустими санкции- да се прилагат. Тази не е такава. Особено за подобно "провинение".

# 5
  • Мнения: 14 833
На 5 години  вече може да разбере, че е сгрешило,може да се говори с него и да му се обясни

Но да го наказват по този начин- цял следобед да стои право  като в казарма  е това не го приемам
Може да го накажат  но не и цял следобед

# 6
  • Мнения: 142
Добре, а как ще се научи да сцени вещите на останалите? И като го рпеместят в друга градина, какво? Ако пак се получи по същия начин, пак ли учителите ще са виновни? Моля ви, мислете трезво, не винаги децата са ангелчета с ореолчета, а научат ли се, че ги върпсиемате така и обвинявате всички, само не и тях, един ден ще ви излезе през носа. Едно дете трябва да се научи да поема отговорност за постъпките си!

Иначе да, съгласна съм, един цял следобяд е прекалено много и прекалено строго наказание.

# 7
  • Мнения: 24 467
С бой по кутията ще се научат и със стоене на орехови черупко- как иначе?
Петгодишно- няма проблеми. Можем да си изливаме патологиите над малките, докато са малки.

Учителите следва да знаят как- по бълдър години учат как да възпитават и да образоват децата, според възрастта им. Ако не им е стигнало времето да научат основните положения- всеки родител да търси нормални хора и добри професионалисти навреме.
Аз така съветвам попиталата.
Виновен е всеки, който превишава правата си, не изпълнява задълженията си качествено и според нормативните изисквания и стандарти. Така описаният случай попадат в тази хипотеза. Аз бих се оплакала.
Единиците с 5 годишни не могат да се оправят адекватно, сега за четиригодишните им е зор да ги натикат зорлем в месомелачката.

# 8
  • Мнения: 18
На 5 години  вече може да разбере, че е сгрешило,може да се говори с него и да му се обясни

Но да го наказват по този начин- цял следобед да стои право  като в казарма  е това не го приемам
Може да го накажат  но не и цял следобед
                                                                                                                                                  Съгласна съм според мен ако се налага наказание трябва да е нещо ''по-леко'' например да му се скарат или да седи право 5-10 минути   newsm78 Thinking   

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Масова практика е явно да наказват децата да стоят прави /пред дъската, в ъгъла на стаята и т.н./...

Лично според мен, наказания трябва да има само за наистина сериозни провинения - чопленето на стол за мен не е такова. С по-дребните провинения, един добър педагог, би трябвало да може да се справи и без наказания. Съгласна съм, че и "който чупи - купи", както и че възпитанието се случва най-вече вкъщи и децата трябва да знаят какво може и какво не да правят в у-ще/градината. На 5г те разбират всичко вече.

А времетраенето на приложеното в случая наказание е просто абсурдно.

# 10
  • Мнения: 1 520
Ако чопленето на стола е инцидентна проява на детето, то наказанието забележка от страна на учителката е напълно достатъчна мярка за разрешаване на случая.
Няма нужда да се стига до крайности. Недопустимо е.

Добре, а как ще се научи да сцени вещите на останалите? И като го рпеместят в друга градина, какво? Ако пак се получи по същия начин, пак ли учителите ще са виновни?
А как стоенето прав, че и в продължение на цял следобед, ще научи едно дете да пази чуждото имущество? newsm78
Или, важното е, че не го е набила учителката /щото и такива случаи има/; голяма работа сега, че е било стресирано стоейки право и после едва се е държало на краката си милото ooooh!

# 11
  • Мнения: 14 833
И понеже авторката все пак търси съвет ,аз бих купила столче щом детето го е  повредило,но също така бих потърсила сметка за  наказанието и по скоро за продължителноста му

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 9 728
И понеже авторката все пак търси съвет ,аз бих купила столче щом детето го е  повредило,но също така бих потърсила сметка за  наказанието и по скоро за продължителноста му

съгласна, но и също така да се разбере дали детето наистина е стояло цял следобяд право ...

# 13
  • Мнения: 14 833
И понеже авторката все пак търси съвет ,аз бих купила столче щом детето го е  повредило,но също така бих потърсила сметка за  наказанието и по скоро за продължителноста му

съгласна, но и също така да се разбере дали детето наистина е стояло цял следобяд право ...
Разбира се

# 14
  • Мнения: 8 567
Едни чоплят столове, други си гризат ноктите, когато изпитват дискомфорт, неволно, понякога става като тик, моят в предучилищната започна да си чопли ноктите, ама нали са си негови, та не са го наказвали.
Моят съвет е майката да се постарае да разбере защо петгодишният "хулиган" чопли стола, ако е просто от скука  е едно, но може да е от притеснение, от страх да не му се карат за нещо...

Общи условия

Активация на акаунт