Всякакви въпроси относно съдомиялните - 8

  • 46 020
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 756
Аз си поръчах гланц и почистващ препарат на Грюн грийн по интернет.
от кой сайт?моля за координати  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 415
Дали мога да сложа в миялната керамичен тиган? Thinking
Можеш, без да се замисляш  Wink
Благодаря! Нов ми е и се притеснявах да не му разваля покритието.

# 47
  • Мнения: 3 410
Аз си поръчах гланц и почистващ препарат на Грюн грийн по интернет.
от кой сайт?моля за координати  bouquet

http://bglotos.com/ - заповядай

# 48
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Със сигурност този е за почистване на перални нали? Знам, че темата е за миялни, но ...

# 49
  • Мнения: 90
До сега не съм се включвала в темата ви.... Имам един въпрос, ако някой може да ми помогне....
Имам съдомиялна от 5 години и съм много доволна.
Но от вчера имам тенджера под налягане и се чудя мога ли и нея да я мия в съдомиялната?
Аз смятам, че не е проблем, но все пак се надявам някой да се включи с опит...

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Тенджерата можеш да си я миеш спокойно. Но капака по-добре си го мий на ръка. Заради пластмасовите части. Peace

# 51
  • Мнения: X
Дали мога да сложа в миялната керамичен тиган? Thinking
Можеш, без да се замисляш  Wink
Благодаря! Нов ми е и се притеснявах да не му разваля покритието.
На моите керамичен тиган и нож пишеше да не се мият в съдомиялна

# 52
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
 Party

# 53
  • Мнения: 13 187
Тенджерата можеш да си я миеш спокойно. Но капака по-добре си го мий на ръка. Заради пластмасовите части. Peace
И тенджерата и капака мия от години в миялната. Пластмасата на капака не се променя, направена е да издържа на много по-високите температури при готвене.

# 54
  • Мнения: 3 415
На моите керамичен тиган и нож пишеше да не се мият в съдомиялна
Ами аз вече го пуснах вътре Confused Видимо нищо му няма,защо ли пък да не се мият там Thinking

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Благодаря за темата   bouquet

Не спирам да се чудя - защо, за Бога, правят дупките на кошничките за прибори толкова тесни? Моите прибори са с по-широки дръжки в краищата и не влизат, само лъжичките за кафе и десертните вилички се побират. Принудила съм се да махна решетката на едното отделение и да пускам там големите прибори. То пък тогава пада едно наместване да не застават един в друг...
Във Технополис продават  добълнително кошници  виж дали няма  някоя със по  големи  дупки  Hug

Жива и здрава да си!  Hug
Изобщо не ми мина такъв вариант през ума след безуспешното търсене под дърво и камък на протектор за керамични котлони. Още днес ще ги навестя в Технополис  Peace

Успя ли да намериш кошничка?

Не, нямат нито в Технополис, нито в Техно маркет  Peace
За различните модели били различни кошниците, затова нямало как да зареждат отделни.
Карай, не е болка за умиране, ще си карам без решетка  Simple Smile

Аз също си мия капака от тенджерата под налягане в машината. Даже се измива по-добре, отколкото ако аз се опитвам да човъркам по разни дупчици на ръка. Нищо и няма на пластмасата.

# 56
  • Мнения: 9
Здравейте! Пуснах тема с молба зя отзиви за съдомиялна за 6 комплекта, но за съжаление почти никой не се включи. Ще се самоцитирам тук с молба за помощ. Praynig

Бих искала да помоля за помощ при избора. Тук не става дума за дилема малка/голяма миялна.  Така че моля да се включат дамите, които имат точно миялни за 6 комплекта. Бюджетът е ограничен до 400 лв. Набелязах си няколко модела, които се вместват в него, а именно:
http://www.technomarket.bg/products/09093283/daewoo-ddw-m0611,
http://www.technopolis.bg/b2c/details/681520/P11100501/Sadomiyal … a-MIDEA-WQP6-3208,
http://www.technopolis.bg/b2c/details/681516/P11100501/Sadomiyal … MIDEA-WQP6-3201-S
Очаквам и други предложения. Както и отзиви. 
Да уточня, че ще бъде поставена в шкафа под мивката. Благодаря Ви! 

# 57
  • Мнения: 1 073
marisima Здравей , ветераните от темата не се обаждат. Аз от месец имам малък електролукс за 6 комплекта  цената е 500лв. от техномаркет и съм много доволна. Ние сме 4-и членно семейство и я пускам веднъж наден понякога и веднъж на два дни, а в събота 2 пъти на ден. Има следните опции : мие на 75 градуса, 65, 55, 40 и 30. На последните 2 градуса в книжката пише , че няма изсушаване, но аз я пусках няколко пъти и като извадя съдовете веднага са сухи. Има екологична програма и отложен старт, които последно време се научих да ползвам. Пускам преди да си легна машинката си мие на нощна , а на сутринта си имам блестящи съдове. Има само един недостатък няма капаче  за затваряне където се слага слага таблетка, но май не е болка за умиране. Важно е доколкото разбрах от форума да има/ йоннообменник/ отделение за сол, която да омекотява водата и да не се поврежда машината.
Ние също поради липса на място взехме модел за 6 комплекта и я монтирахме в шкафа под мивката. Да не ме чуе дявола, за сега съм много доволна.
Дано съм ти била полезна.

# 58
  • Мнения: 90
Тенджерата можеш да си я миеш спокойно. Но капака по-добре си го мий на ръка. Заради пластмасовите части. Peace
И тенджерата и капака мия от години в миялната. Пластмасата на капака не се променя, направена е да издържа на много по-високите температури при готвене.

Благодаря за отговорите.  bouquet

# 59
  • Мнения: 15 379
Но от вчера имам тенджера под налягане и се чудя мога ли и нея да я мия в съдомиялната?
Аз смятам, че не е проблем, но все пак се надявам някой да се включи с опит...

Погледни книжката с инструкции на тенджерата.
Капакът не бива да се мие машинно, само основното тяло, т.е. самата тенджера.
Аз лично експерименти с капака не бих правила Stop.

Общи условия

Активация на акаунт