Кой има право да тормози децата ни?

  • 14 202
  • 264
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 296
Аз,като педагог, знам много добре каква отговорност носим за живота на децата,когато са на училище, екскурзия,лагер. Затова съм скептично настроена към обяснението на детето, че учителката го е пуснала само да си ходи, още повече, че има и декларация за прибиране от родителя Confused Единственото ми обяснение е ,че е имала моментно умопомрачение #CrazyНяма такъв колега, който да не знае какво го очаква (жалби, разправии, наказания, а пък не искам и да си помисля за по-лош изход за детето, респ. и за колегата) и насила да си "сложи главата в торбата". Колкото и да сме различни като учители, като отношение към децата, като изисквания, по отношение на сигурността на децата (а при някои учители - дори и за собствено спокойствие ) никой няма да рискува, повярвайте! Naughty

# 211
  • Мнения: 2 898
Aдимар, напълно съм съгласна с теб, защото съм колежка и знам на какво са способни децата. Колкото са сладки и на вид беззащитни, толкова са умни и изобретателни.

В този случай /с прибралото се само дете/ за мен до последно остана нещо неизяснено: Какво е станало с другите деца? И тях ли учителката е подкукуросала да си тръгнат, че да се изсули цели 15 минути по-рано?

Аз няколко пъти попитах за другите деца, но отговор не получих.

# 212
  • Мнения: 10 547
Добре, адимар, какво се е случило според вас тогава? За мен също е непонятно как един учител ще пусне само едно дете, не само заради възрастта му, а именно заради тези декларации, които попълвахме. Но факт, детето в даден момент е напуснало училищната сграда, Х минути е било някъде само на път за дома си и то е сигнализирало за липсата си, обаждайки се на майка си. През това време къде е била учителката?
Нека е избягало- тя не е ли забелязала, че го няма?
Нека я е излъгало, че дядо Коледа и елените са дошли да го вземат- тя не е ли проверила дали детето не я лъже?

# 213
  • Мнения: 15
В един от предишните постове пишеше,че учителката е видяла брата на детето и е помислила,че той е взел малкия. Струва ми се напълно реалистично да се е случило точно така. Убедена съм,че никой учител нямя да рискува и да пусне само дете. Така,че истината е другаде.

# 214
  • Мнения: 1 418
На въпроса кой има право да тормози децата ни,отговорът ми е- никой.Абсолютно недопустимо е толкова малко дете да го пуснат да си тръгне само.За пример ще дам какво се случи в нашето училище.В големия студ миналата седмица аз заведох детето на училище.Основно аз го водя и аз го прибирам.Мъжът ми от началото на учебната година е ходил броени пъти да го взима и то заедно с мен понеже обикновено по това време е на работа.Въпросният ден ми звънна да ми каже,че ще го прибере той,понеже е адски студ навън да не се разхождам.Обадих се на госпожата за всеки случай.Когато се прибраха от мъжа си разбрах,че охраната го е спряла на излизане и се е наложило госпожата да отиде и да каже,че всичко е наред.


Aдимар, напълно съм съгласна с теб, защото съм колежка и знам на какво са способни децата. Колкото са сладки и на вид беззащитни, толкова са умни и изобретателни.
колкото умни и изобретателни да са децата учителят не би трябвало да се подава.

# 215
  • Мнения: 15
А родителят?

# 216
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Добре, адимар, какво се е случило според вас тогава?
Има един неоспорим факт - детето се е прибрало само.
И друг факт - учителката си е тръгнала.

Кога един учител ще си заложи името и хляба за 10-15 минути? Дали малчуганът не е бил при охраната? Кога точно е отишъл баткото? Защо мамамена държи да ни уведоми, че става въпрос за някакви 10-15 минути /преди или след е въпрос на предпочитание според гледната точка/? Кой за какво се бори? Г-жата има ли дете, което също чака да го приберат? Къде е истината и човещината?

# 217
  • Мнения: 1 418
родителя също.В случая обаче не е сгафил той,а госпожата от занималнята.

# 218
  • Мнения: 296
А защо не сте направили най-нормалното в тази ситуация - среща между Вас, детето и въпросната учителка, разговор между трите страни. Мисля,че там някъде, сред всички обяснения, оправдания и лутания, ще откриете , дори и интуитивно, истината! Peace

# 219
  • Мнения: 15
Не оправдавам госпожата в никакъв случай. Но мамамена така и не каза какво обяснение е дала госпожата. Все нещо трябва да се знае. Случката в училищната тоалетна,за която писа нашата съфорумка е изключително показателна. Обикновено точно родителите на такива гаменчета най-много вдигат врява и се държат арогантно. Вижте в колко други теми мамите се жалват,че децата им са пострадали от поредния побойник в класа и как родитилите яростно го защитават вместо да се стреснат и да вземат мерки. Не казвам,че тук е такъв случая,но театъра,който е изиграл малкия вкъщи показва как могат да реагират децата,когато са сгафили.

# 220
  • Мнения: 442

   Какъв театър?

   
Не оправдавам госпожата в никакъв случай. Но мамамена така и не каза какво обяснение е дала госпожата. Все нещо трябва да се знае. Случката в училищната тоалетна,за която писа нашата съфорумка е изключително показателна. Обикновено точно родителите на такива гаменчета най-много вдигат врява и се държат арогантно. Вижте в колко други теми мамите се жалват,че децата им са пострадали от поредния побойник в класа и как родитилите яростно го защитават вместо да се стреснат и да вземат мерки. Не казвам,че тук е такъв случая,но театъра,който е изиграл малкия вкъщи показва как могат да реагират децата,когато са сгафили.

# 221
  • Мнения: 15
Нещо беше в стил,че не искал даживее, да го оставят на мира и нещо подобно. Беше писано в началните постове. И всеки би се притеснил от такава реакция на детето си,но след като го успокои е редно да разбере каква е истината.

# 222
  • Мнения: 741
детето в даден момент е напуснало училищната сграда, Х минути е било някъде само на път за дома си и то е сигнализирало за липсата си, обаждайки се на майка си. През това време къде е била учителката?
Нека е избягало- тя не е ли забелязала, че го няма?

Допълвам към абсолютно точните въпроси на Касита:
След като учителката не се е срещнала лично с родител или роднина на детето, за да го предаде, а вижда (поне се предполага, че е трябвало да забележи), че детето го няма, не е ли задължително веднага да се обади на майката, за да провери дали не се е получило точно това, което някои твърдят - че детето само си е тръгнало???
Опитвам се да се поставя в ситуацията - ако съм учителка и виждам, че детето го няма, а не съм го предала на родител и въпреки това да не предприема АБСОЛЮТНО НИЩО, за да разбера КЪДЕ е детето!!!  Shocked   Никога не бих могла да постъпя така! Защо се опитват някои да ни убедят, че няма нищо ненормално в реакцията, т.е. в липсата на такава от страна на учителката???

# 223
  • Мнения: 296
детето в даден момент е напуснало училищната сграда, Х минути е било някъде само на път за дома си и то е сигнализирало за липсата си, обаждайки се на майка си. През това време къде е била учителката?
Нека е избягало- тя не е ли забелязала, че го няма?

Допълвам към абсолютно точните въпроси на Касита:
След като учителката не се е срещнала лично с родител или роднина на детето, за да го предаде, а вижда (поне се предполага, че е трябвало да забележи), че детето го няма, не е ли задължително веднага да се обади на майката, за да провери дали не се е получило точно това, което някои твърдят - че детето само си е тръгнало???
Опитвам се да се поставя в ситуацията - ако съм учителка и виждам, че детето го няма, а не съм го предала на родител и въпреки това да не предприема АБСОЛЮТНО НИЩО, за да разбера КЪДЕ е детето!!!  Shocked   Никога не бих могла да постъпя така! Защо се опитват някои да ни убедят, че няма нищо ненормално в реакцията, т.е. в липсата на такава от страна на учителката???
Напротив - всичко е толкова ненормално и безумно за един педагог, че не мога да приема така поднесената истина...... Rolling Eyes точно това се мъча да обясня

# 224
  • Мнения: 442
Нещо беше в стил,че не искал даживее, да го оставят на мира и нещо подобно. Беше писано в началните постове. И всеки би се притеснил от такава реакция на детето си,но след като го успокои е редно да разбере каква е истината.

       В никакъв случай не мисля, че е театър. Тази реакция е била в следствие на словесен тормоз от страна на възпитателката ( поне мамамена така е писала). Не се съмнявам, че може да е било така, защото аз самата бях тормозена системно от  учителка в начален етап ( не възпитател в занималня, а класната ръководителка), така че му вярвам на детето. Хората по принцип се контролираме трудно, но когато работиш с деца- това е задължително. Пък и детето е 1 клас. Направо не ми се мисли как се чувства.
      Това в случай, че написаното от мамамена е вярно, въпреки че при така изнесена история е некоректно да се обвинява от наша страна. Има много неизвестни в разказа. И аз се питам какво е станало с другите деца.
       Иначе известна вина има и мамамена. Трябвало е за детето да е ''правило'' при никакъв повод да не си тръгва от училище само, след като практиката е да бъде взимано от баткото (или от друг възрастен). Детето е трябвало да знае, че при такива обстоятелства трябва да почака при охраната или пред входа, да позвъни на майка си и съответно да получи инструкции да остане да чака брат си. И така поне проблем с безопасността на детето, по време на пътя от училище до вкъщи, нямаше да има.

Общи условия

Активация на акаунт