Какво правите с умалелите дрехи на децата?

  • 15 126
  • 166
  •   1
Отговори
# 135
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Всички дрехи и обувки, които са запазени подарявам на приятелка .Скъсаните изхвърлям.

# 136
# 137
  • Мнения: 945
Всички омалели дрехи заминават в магазините за втора употреба Peace
Тук, навсякъде около магазините, парковете и други много посещавани места, има големи закрити контейнери(нещо като огромни пощенски кутии), където можеш да пуснеш ненужните ти вещи.
Аз лично предпочитам да ги занеса на място в магазина.

# 138
  • Мнения: 11 607
Износват се от деца на приятелки, познати, роднини......От ръце в ръце......Понякога дрехи, на които им е минала модата, но са запазени, слагам в торба до контейнерите и не след дълго биват взети от братята роми и малките ромчета........

# 139
  • Мнения: 7
Около мен няма на кого да ги давам, нямам и от кого да взема. Свиди ми се да изхрърля дрешка, толкова кратко се носят и като се вземе предвид това, реално бебешките дрешки излизат доста скъпо. Засега ги съхранявам, но ако тук се организира някаква размяна, бих се включила.

# 140
  • Мнения: 29
Хвърлям ги... повечето неща ги износваме максимално. Новичките за навън, по- старичките за вкъщи, най- старичките за специалните занимания като рисуване с ръце или скачане в локвите в двора на село...сеене на разни работи....и те вече не стават за носене. Само когато беше бебе имаше такива дрешки които се запазваха като нови. Сега всичко се изкарва цената по два по три пъти  Crazy

# 141
  • Мнения: 2 922
Всички дрехи и обувки, които са запазени подарявам на приятелка .Скъсаните изхвърлям.

Същото правя и аз. Много износените оставям до контейнерите.

# 142
  • Мнения: 2 096
От големия пазех за малкия. Всичко запазено от него ще отиде при сестра ми за нейно бебе някой ден. Захабени и износени дрехи хвърлям на момента. Обувките хващат пътя со време. Тях не пазя заради специфичност на стъпката у всеки човек.

# 143
  • София
  • Мнения: 2 150
Давам ги на приятелски деца - като им умалеят и на тях обикновено ми ги връщат. По принцип ги пазя за второ дете, поне тези, които оцелеят дотогава. Mr. Green

# 144
  • Мнения: 395
Както много от вас знаят, ДБМ си партнира с много други НПО и когато можем се подкрепяме.
Ето за какво молят от колегите от П.У.Л.С.

Благодаря ви предварително.

Списък на най-необходими неща за клиенти на кризисен център и рехабилитационнапрограма на Фондация „П.У.Л.С.”

1.   Зимни и есенни якета, маратонки и обувки, ботуши
a.   За 9-10 годишно дребно момче /36/
b.   12 годишно момиче /37-38/
c.   10 годишно момиче /36-37/
d.   16 годишно момиче /38/
Приемаме и други размери тъй като настаняваме кризисно и във всеки един момент имаме нужда от връхни дрехи и обувки /обувки особено спешно/
2.   Есенни и зимни дрехи за деца и младежи
3.   Тетрадки и учебни пособия, книги, учебници
 
За кризисния център:
1.   Кухненска посуда
2.   Одеала и спално бельо
3.   Детски и дамски пижами
4.   Почистващи препарати
5.   Дамски обувки и ботуши

За повече информация: Юлия Андонова – консултант 076 60 10 10, 0894 502 956
гр. Перник.

# 145
  • Мнения: 510
Може някой да има подходящи зимни дрехи и за тези дечица (размер 104)
http://petel.bg/GLAD--MIZERIYA--NEDOIMAK--VARNENKA-PRISPIVA-TRIZ … -ZA-HRANA-__21997

# 146
  • София
  • Мнения: 5 079
Давам на приятелки, и не само дрехи.
Някои неща пускам и в Продавалника.

# 147
  • Мнения: 630
Раздавам на приятели, които искат, защото има и такива, които не искат.
Точно в момента имам от дъщеря ми и от племенника ми дрешки, обувки, ботуши.

# 148
  • Мнения: 2 681
Оставям ги до кофите за боклук.
Не пазя за следващо дете

# 149
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Оставям ги до кофите за боклук.
Не пазя за следващо дете

Т.е. подаряваш ги на циганетата, които ровят в кофите.

Общи условия

Активация на акаунт