ЮНСКО бебе, дай ми знак - ритни коремчето ми с крак!

  • 25 611
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Бейби и аз правя планове за море, но в началото на септември, защото август е все още много горещо, а е и много претъпкано с хора ooooh! Не го мисли, защо си спряла  - решила си така просто Peace И аз доста се постарах да кърмя, но не ми се получи много добре и за дълго... Сега обаче се надявам и аз да си носим млякото с нас/но не в шишета/ на морето Simple Smile
Вики, браво на теб - 9 месеца цедене си е геройство, защото аз не успях да издържа и 4

# 721
  • Мнения: 41
аз можех още много понеже имах много кърма за моите 45 кг да не повярваш но от поредният мастит който направих трябваше да ходя на нагревки и затова реших че трябва да го отбия.пак и той на 9 мес ядеше всичко и ходеше на кухня, понеже аз го захраних от 2 мес

# 722
  • Мнения: 427
Добро утро пупалани,как сте?Искам да ви пожелая една много успешна и спокойна седмица,изпълнена с много ритничета от нашите юнски мъничета. Hug

# 723
  • Мнения: 135
prava si nanyna минало вече Simple Smile и ние мислим за от 28 август до 4 септември дано всичко да е наред!!!

# 724
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен. Дано тази седмица всички сте здрави и спокойни.

Тъй като настъпила годината на Дракона, а всички ние чакаме малки дракончета, ето какво казват китайците:
"Родените в годината на Дракона имат в излишък жизнени сили и здраве. "
Друго не мога да пожелая на децата ни.

# 725
  • Мнения: 811
Добро утро Simple Smile

Да се оплача най-напред, че тая нощ почти не съм спала и сега ми е едно убито и никакво. Много ме болят очите от безсънната нощ. Пробвах да заспя след като изпратих малката на градина, но сън не ме хваща  Tired

Петя 78, Шанелче, вчера прегледът при д-р Минчева мина доста бързо. Видя бебто за 5-6 минути. Техниката вярно е стара, аз изобщо не видях бебето, защото екранът не мърдаше на никъде (от старите ехографи е). Каза, че с бебето всичко е наред и абсолютно си отговаря на термина. Аз я избрах, защото си търся лекар за раждането. Иначе съм много доволна от женската консултация и от лекаря, който ми следи бременността. Това е д-р Тодоров в Транспортна болница. Но за съжаление той не изражда, иначе на него щях да се доверя, понеже ходя при него от години и отдавна си му имам доверие. Д-р Минчева избрах по препоръка на моя приятелка. Тя роди при нея през 2010 и имаше проблем с раждането на бебето, та тогава докторката е реагирала много правилно и благодарение на това  сега бебето е едно красиво лъчезарно момиченце Simple Smile

линко, цветът на количката ще го мисля след ФМ в Тутракан на 7 Февруари Simple Smile Ама знам, че се влюбих в Еспиро-то, това е нашата количка  Grinning

Габинка, да не би да е някакъв проблем с диафрагмата или пък прищипан нерв? Искрено съчувствам и се надавям скоро да отшуми болката и да не е нещо сериозно!

За море и ние с моя съпруг се замисляме. Най-вероятно в началото на Септември, преди малката да тръгне в 1-ви клас  Grinning Направо нямам търпение да идва вече Юни, да се се роди бебето живо и здраво и да ходим по разходки, еххх ... искам вече слънце и топло време! обожавам края на май и целия Юни месец, когато люляците и кестените са нацъфтели   Nature Partly Sunny

# 726
  • Мнения: 1 800
Добро утро и от мен. Аз вече съм на работа и баткото е на градина. По-добре сме, влачим още малко сополи. Пазете се, грипа е ужасен и тепърва ще се разраства епидемия. Ето една тема, в която има полезни съвети и споделен опит: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=635982.0
За кърменето, аз предпочитам преварително да не се надъхвам. Първия път беше пълен провал, не че нямах желание или не съм вложила усилия. Сега ще видим, каквото такова. Ако се получи ще се радвам, ако не, гладно няма да остане.
За почивките, ние също планираме море за септември в Анталия. Дилемата е със или без бебето?
И между другото да вмъкна обсъждане на матраците. Разглеждах информативно в един магазин и свят ми се зави-от 20лв до 300лв много видове. Какъв матрак ще купувате?

# 727
  • Мнения: 656
Добро утро Grinning!

Гледам, напреднала темата - да мислим заглавия, а? Моят мозък още не се е събудил (и има вероятност хич да не се събуди  Mr. Green), така че в момента не мога да дам предложения..

Светла р, а кожата как я усещаш наистина? Ако е суха, действително можеш да опиташ с някое кремче. Също като Айдън, и аз мисля, че е добра идея да си вземеш такова на основата на ланолин, за да можеш да си го ползваш и при кърменето после, ако се наложи. Всъщност можеш ли по-подробно да опишеш усещането?

Нанина, такива възглавници можеш да намериш общо взето във всеки магазин с бебешки артикули (ако питаш за разглеждане на живо; иначе - чичо гугъл ще ти даде куп снимки и сайтове Wink). Все пак си мисля, че и обикновени възглавници могат да ти свършат работа  Peace. Малко снимки и въобще информация за кърменето на близнаци, може да почерпиш ето от тук - Блогът на Айла - кърмене на близнаци. И един любопитен разказ  Simple Smile.

На мен шийката не са ми гледали. Принципно я гледат често, ако бременната има чести контракции. С Калоян ме бъркаха доста често към края на бременността, че тогава не ми даваха мира тези контракции. В началото на 8ми месец установи 1-1.5 см разкритие и ми изписа и гинипрал  Sick. Дано сега по-гладко мине всичко.

Викин, дано не се окаже сериозно  Hug.

Калимера, като те прочетох, направо ми се прииска да ти дойда на свиждане  Rolling Eyes. Сигурно е много тежко наистина.. Та ти пожелавам скоро да те изпишат и да си си на спокойствие вкъщи  Hug

И да кажа и аз:

Утре, 24.01 (вторник) от 10.30 ч. НАПК ще проведе лекция за кърменето на тема Начало на кърменето. Мястото е Галакси Трейд Център (София, бул. Шипченски проход 18), ниво 1, кът за хранене.
Ето и повече инфо - лекции за кърмене

# 728
  • Мнения: 135
Спокойно мами на мен личната ми каза че бременните от хормоните имали известна защита Partyкогато ми го каза бях пред нервна криза може за това да ми го е казала.Ще ходим на преглед днеска но май ще дишаме през шал.
Каквото е писано само бебетата да са здрави!!!
Една мама беше казала да си намислим желания от 9часа до 7мисля,аз вече си намислих Hug

# 729
  • Мнения: 135
В нашия град не консултант по кърменето няма ами и помпи за кърма май не се продават различни от камера Flutter

# 730
  • Мнения: 0
Добро утро!Усмихнато,благодаря,4е питаш..!:))Ами аз болка в гърдите-нямам,или поне не ме претисняват,проблема е само в зърната,не мога да ги докосна дори,когато се преобли4ам,всеки път стискам зъби,не знам какво е това 4удо??????Боли,ама много и май не е временно,дори се засилва с времето..Промяна във външния им вид няма,освен,4е са пораснали,нищо видимо,от рода на рани,не виждам..странно..Послушах съвета и сега ходя по4ти гола,със изрязан сутиен и гости,не каня,хахааа..Дано отмине,пък ще поразпитам акушерката на ЖК.Ти май имаш близки от Силистра?-моя роден град..благодаря още веднъж,4е откликвате на проблема ми и бъдете здрави! newsm20

# 731
  • Мнения: 63
Ето нещо за заглавия:


Половината от чакането мина, държи се ЮНСКАТА дружина!

През ЮНИ сладкото тумбаче ще е малко пеленаче.

# 732
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Аделинче, пърото е много подходящо за точно този момент, а второто е мнооого сладичко, но може да го оставим за следващия път Simple Smile

# 733
  • Мнения: 656
Ха! Светле, не само че имам близки там - аз самата съм от там  Grinning. Цееели 18 години си изкарах в градчето на кабърчето на картата  Mr. Green. Много си го обичам и ако имаше как, бих се върнала да си живеем там  Heart Eyes. А Дунавската градина е станала толкова красива...  Heart Eyes
Дано това, че ходиш гола поне да ти облекчава малко болката. Контрастните душове също ми се виждат добра идея  Hug.

Аделинче, и аз съм за първото  Peace

# 734
  • Мнения: 22
момичета исках да направя новата темичка ама без да искам я пъбликувах не оправена някой зна ели как да я изтрия

Общи условия

Активация на акаунт