ЮНСКО бебе, дай ми знак - ритни коремчето ми с крак!

  • 25 629
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 135
linko тази количка няма нужда от коментар Hug Страхотна е не само на външен вид и има всичко необходимо за новородено бебе и до 24месеца защото за мен коша за новородено е необходимост!Знам че има вградени амортисъори седалката се слага и в двете посоки има пълно легнало много е добра за нашите пътища

# 691
  • Мнения: 63
Днес разглеждах с мъжа ми колички и креватчета в голям софийски магазин. Да ви кажа всички колички ми се видяха тежки (опитах да покарам няколко), креватчетата пък са с високи за мен решетки , аз съм много ниска де, ама все пак...Как ще вземам бебето по сто пъти на денонощие направо не се виждам. Ние имаме останали от каката, но количката наистина е тежичка;за спане ползвахме кошарка от плат, сгъваема, за жалост няма две нива и се навеждах ниско долу всеки път.Успокоявам се че има още време, ще го мисля.
Момичета, продължавам да бъда най-разсеяния човек на света!За закуска направих кус-кус, дъщерята си взе и ми вика че захарта е свършила, не знае къде има резервна. Грабвам купичката мърморейки че никой нищо в тази къща не подрежда, че всички са мързели и...овкусявам кус-куса с голяма лъжица морска сол!Бърка си малката и коментира ":Много едра тази захар, нещо за здравословно хранене ли си купила?"Е, усетих се преди да хапне, но малко беше останало.
А преди да излезем почти си пръснах подмишниците с лак за коса вместо с дезодорант...Ужас ви казвам!

# 692
  • Мнения: 170
И аз не знам дали са ми гледали дължината на цервикса, като питам лекаря той ми казва, че всичко е наред.
Искам да попитам дали великия ни парламент прие предложението да не се трупа платен годишен отпуск по време на майчинство, т.к. и без това си отпуска по майчинство. До миналата година си се трупаше и много майки в София, който не успяват да запишат децата си в градина или ясла, си ползват натрупания отпуск, за да си гледат още малко децата и докато намерят някакво решение на проблема.

# 693
  • Мнения: 0
alexa85 това което аз знам  ,е че отпуската за тази година си я ползваш и само 10 дена имаш право да прехвърлиш за 2013 г.,като тях пък трябва да използваш до май-юни 2013.

# 694
  • Мнения: 0
а това дали парламента е приел предложението да не се трупа платен годишен отпуск по време на майчинство,за наша радост НЕ е прието,слава Богу  Wink

# 695
  • Мнения: 18
Много пишете,но дано така да бъде,все с хубави новини  Simple Smile
Относно серклажа,най-удачно е да се прави м/у 13-18 седмица,възможна е такава процедура и в напреднали седмици-серклаж" на горещо" ,но има голям риск от пукване на мехура.
Относно отпуските,тази годи се размина,но не се знае как ще се процедира в бъдеще-според мен е по-добре да се ползват сега.

# 696
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
аз пък още не съм започнала да се осигурявам - септември останах без работа и като разбрах ,че съм бременна счетоводителя на един познат ми каза, че няма смисъл да започвам от рано с вноските, защото не се боря за високо майчинство и ме посъветва за си пусна договор март месец ......

# 697
  • Мнения: 170
Благодаря ти, Ваня, успокои ме, поне за сега.

# 698
  • Русе
  • Мнения: 571
Здр. мами.
Доминика, пиши отзиви от Минчева, след прегледа, какво мислиш и за техниката и?
Шанелче, мен ме гледаха към 15г.с. за нуждата от серклаж, но доки каза, че нямам показания и не ми е правен, докато д-р Минчева искаше да ми прави, защото съм била с близнаци.

# 699
  • Мнения: 170
На всички ли е мерена дължината на шийката на матката?

# 700
  • Мнения: 14
на мен 3 пъти заради болките  Confused

# 701
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
На всички ли е мерена дължината на шийката на матката?
Нади, на мен ще ми правят серклаж тази сряда, заради разкритие, но мисля, че щяха да ми направят и без причина - както Петя каза - заради това, че съм с близнаци. Казаха ми, че причина за превантивен серклаж е и предишен аборт, но като цяло с мамите които са без болки и проблеми не е говорено за такава процедура.

# 702
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
linko5 , днес бутах Мамбата на АБЦ в един магазин, е няма такъв кеф, невероятно маневрена количка.За сравнение, бутах и така харесваната от мен и безумно скъпа Мима Ксари , но тя се управляваше доста по-трудно от Мамбата.

Juturna, благодаря ти за отговора за пелените, по-натам може пак да те ползвам за съветник, ако не възразяваш. Grinning

Губзи, Калимерка, бързо да ви изписват ви желая, момичета. Hug

Светле, за гърдите нямам идея с какво можеш да мажеш.Болката в зърната повърхностна ли е, или имаш като бодежи?Ако са бодежи, няма как да избягаш от тях, това е подготовката на гърдите за самото кърмене.

# 703
  • Мнения: 0
на мен само веднъж ми е мерена.
Благодаря ти, Ваня, успокои ме, поне за сега.
за нищо  Wink,нали затова сме тук за да си даваме съвети,кураж и така на всички да е по-лека бременността доколкот може де Wink

# 704
  • Мнения: 1
Момичета извинявайте, че ви прекъсвам тема, но вече не издържам - някоя от вас да е с болки в ребрата?? Болят ме рабрата от дясно, високо горе, отстрани пак дясно и вече болката започва и към гърба и плешката. Седнала мога да стоя за 10мин. и болката започва отново. Не мога и да се храня като човек, ям 2-3 хапки и ставам от масата - разхождам се и пак 2-3 хапки. Единственото ми спасение е да си легна, а не мога да лежа постоянно. Възможно ли е от голямото коремче да са болките?  Cry Cry Все си мисля че съм дребничка и слаба и 5кг отгоре и коремчето което не е никак малко са ми проблемни, бях 47кг, а съм 159 висока. Вечер болката се услива, явно от целия ден натрупана. Надявам се космодиск да ми дадът да опитам дали ще спрат болките, че само плача от ужасна болка.

Общи условия

Активация на акаунт