Декемврийската дружина вече при родените премина!

  • 24 879
  • 727
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 117
ние пъпчето на Кико,го хвърлихме на любимото ни място от черноморието с идеята да е свободен да прави каквото си иска и да е много щастлив.Сега на Лили може на ски пистата,пак с тази идея.НЕ искам да е в двора на банка,училище или тем подобни Thinking

# 511
  • Мнения: 22
Bilyanna аз такава болка имам при слизане на млякото, но май твоето е друго  newsm78
стриите няма смисъл да ги махам, то и няма да стане, те са ми от първата бременност, големи са, даже доки ме попита веднъж на ехографския преглед, тва белег от опреция ли е - неее, стрия е, ама е дебела    hahaha но съм си свикнала с тях и са ми бледи
за гърдите - не бързам и не съм от срамежливите, ама няма какво толкова да показвам, без тва нямам големи гърди, поне сега да се порадвам малко  Twisted Evil

# 512
  • Мнения: 255
Bilyanna аз такава болка имам при слизане на млякото, но май твоето е друго  newsm78



И аз си мисля, че е от това, но все пак исках да попитам дали има и други мами с такива болки и дали е нормално. В сряда чак сме на лекар и тогава ще питам докторката. Дано не стане късно Simple Smile

# 513
  • Мнения: 35
Момичета на бебо му "изгоря" кожичката около устичката от студа. От два дена го мажа с мас но още е доста твърдо. Как ги предпазвате вие в студеното време. много се притеснявам, дали ще се оправи напълно. Започна да се лющи малко и да падат малки корички. Ей от простотия да си нараня детето SadSadSad
Връщам се да чета че от няколко дни нямам време за това Simple Smile

# 514
  • София
  • Мнения: 217
Въпрос към ЛЛЛ:
От известно време от дясната ми гърда кърмата излиза много силно и малкия започна да се дърпа и да проплаква като го сложа първо на нея. Как мога да регулирам струята на кърмата? Започна да предпочита лявата, защото на нея стои по- дълго време и му харесва да суче повечко, а не 10 мин.

Опитай да кърмиш в биологичната поза http://lalechebg.com/2011/01/biological-nurturing/. Така като си по гръб и земното притегляне ще ти помогне. Другият вариант е да поизцеждаш малко гърдата, докато намалее струята.

Bilyanna аз такава болка имам при слизане на млякото, но май твоето е друго  newsm78



И аз си мисля, че е от това, но все пак исках да попитам дали има и други мами с такива болки и дали е нормално. В сряда чак сме на лекар и тогава ще питам докторката. Дано не стане късно Simple Smile


И мен ме боли при слизане на кърмата, но болката не е толкова нетърпима, колкото я описваш.

Да ви питам, вие мажете ли личицата на бебета с нещо? Личицето на моя Ники се бели на едни ситни люспички.

# 515
  • Мнения: 25
titkaa86 пробва ли с Дефламол.Той съдържа вит.А който възстановява.http://www.medicine.bg/lekarstva/deflamol
На вас получава ли се биологичната поза? Мойта мацка като забие главата в цицата и спира да диша.

# 516
  • Мнения: 4 786
При мен не се получава. Имам големи цици и ми е много неудобно. Моя момък и той забива глава.

# 517
  • Мнения: 53
titkaa86 пробва ли с Дефламол.Той съдържа вит.А който възстановява.http://www.medicine.bg/lekarstva/deflamol
На вас получава ли се биологичната поза? Мойта мацка като забие главата в цицата и спира да диша.

Аз пробвах само от любопитство и ми се получи. Малкия много успешно си сучеше Simple Smile
Също пробвах и легнала. И тя ми се получи. Мисля да разнообразявам, защото ме боли гърба...
Дефламола е чудо Peace

# 518
  • София
  • Мнения: 217
Аз не съм я ползвала, защото струята ми не е силна и само ще мъча детето. Иначе легнала и аз кърмя от време на време, удобно е.

# 519
  • Мнения: 65
Честити месечинки на всички малки душички   bouquet

# 520
  • Мнения: 39
момичета по небцето и езика на бебо има някакви бели неща притеснявам се да не е млечница?и как да разбера дали е ?

# 521
  • Мнения: 4 786
Моя Йоан има беличко по езика, но не е млечица. Важно е да няма бели петна по бузите и от вътрешната страна на устните.

Ето малко инфо. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0

http://www.google.bg/imgres?q=%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1% … ;tx=122&ty=61

# 522
  • Русе
  • Мнения: 2 611
Малееее,от вчера от десет никой не е писал CrazyМдаааа,това май не се беше случвало?
Добро утро от мен!Ние след вчерашния безсънен ден,поспахме и сега ще се гласим ,че днес ни е питката.Почвам задачите че иначе до обед не можем да се нагласим. Laughing

# 523
  • Мнения: 925
Здравейте Simple Smile

Честит първи Имен Ден на всички Максим- чета!! Да са ни живи и здрави всичките ни бебоци!!!!

Момичета я да ви попитам мамитата които кърмите, а може и ЛЛЛ

От няколко дни насам ми се случва да ме пробождат за секунди и двете гърди едновременно по няколко пъти на ден, много е болезнено и чак се превивам Sad Кърмим се на 3 часа - в 6, 9, 12, 15, 18, 21 след това прави пауза до 3 или 4 ч. и така пак в 6ч. Давам само едната гърда на хранене, като след сученето изцеждам. Изцеждам силно казано- по 1 супена лъжица през деня най- много. Преди време май някой повдигна същия въпрос, но тогава, извода беше за запушени канали или млечница и т. н.. Каналите не мисля, че са ми запушени, бучки нямам. Вечер като изцеждам тече от 4-5 канала. Гъбичките- нали, ако имам аз, ще има и бебто по езика- е, той няма. Температура нямам. Лявото зърно ми е по- чувствително, въпреки мазането с лансонох и в първия момент засукването е неприятно, но след това съм си ок. Кажете ми моля ви, дали тези болки са предвестник на нещо сериозно и, ако- да, какво да правя?????

Здравей, Bilyanna!

Както и другите момичета са ти казали, възможно е тези болки да са от силен рефлекс на потичане. Обичайно след края на първия месец силата на млякото се регулира и вече рефлексът не е толкова силен, така че вероятно може да се очаква, че скоро и при теб това ще отшуми.
Би ли описала малко по-подробно болката? Какво е усещането - болка в зърното или пробождане в целите гърди навътре в тъканта? Каква е формата на зърното, след като Макси спре да суче и го пусне? Изпитваш ли болка, докато суче бебето? За добро засукване, е нужно устничките на бебето да са под тъп ъгъл и извити навън, като на рибка. Когато подаваме гърдата, добре е зърното да е насочено между нослето и горната устна на бебето, за да може то леко да отметне главичка назад и така зърното да попадне дълбоко в устичката му.
Ето тези две картинки могат да ти дадат представа за правилно поемане на зърното в устата на бебето.

Правилно отбелязваш, че млечницата/гъбичките се предават от майката на бебето и обратно и ако някой от двамата има, това налага лечение и за другия. Диагностициране на млечница може да направи педиатърът на детето или твоят личен лекар. Виждам, че Максим е на 30 дни и вероятно скоро ви предстои редовната месечна консултация. На нея би могла да помолиш педиатъра да провери за млечница в устичката на Макси.

Какво налага да се изцеждаш след кърмене? Изцеждаш само гърдата, от която е сукал Максим, или и другата?

Въпрос към ЛЛЛ:
От известно време от дясната ми гърда кърмата излиза много силно и малкия започна да се дърпа и да проплаква като го сложа първо на нея. Как мога да регулирам струята на кърмата? Започна да предпочита лявата, защото на нея стои по- дълго време и му харесва да суче повечко, а не 10 мин.

Здравей, MuJIuHka!

Вариант е да изцедиш леко в чашка, стерилен контейнер (ако искаш да запазиш кърмата за съхранение) или просто в хавлиена кърпа или в мивката, докато отмине силната струя и след това да предложиш дясната гърда на Йоан. Когато усетиш, че слиза нова порция кърма, може лекичко да отстраниш бебето от гърдата, да изчакаш силната струя да отмине, отново или събирайки я в съд за съхранение, или в кърпа/мивката и след като струята намалее, да поставиш Йоан на гърдата, за да си довърши порцията.

Може също да опиташ да кърмиш Йоан от дясната гърда в по-изправени пози, така че главичката му да е леко по-високо от гърдата и по този начин струята да не му идва толкова силна и давеща.
Коментираната и малко по-рано тук от другите момичета биологична поза също може да се окаже работеща, защото по този начин гравитацията пречи на струята да излиза толкова силно.

Надявам се някоя от тези идеи да проработи при теб. Успех!

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 11:06 от Евридик@

# 524
  • Мнения: 11
titkaa86 пробва ли с Дефламол.Той съдържа вит.А който възстановява.http://www.medicine.bg/lekarstva/deflamol
На вас получава ли се биологичната поза? Мойта мацка като забие главата в цицата и спира да диша.
delphi с този дефламол дали няма да има някакав ефект срещу стриите? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт