Декемврийската дружина вече при родените премина!

  • 24 907
  • 727
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 11
Здравейте Simple Smile

Аз като родих моя корем спадна на "7-ми месец" и дори една лекарка разминавайки се в коридора ме попита, дали ще раждам Mr. Green и аз- Е, вече родих  Mr. Green Поспадна вече, но има още мноого какво да се желае. Пъпа ми стърчи на вънка, не знам как е при вас. Някоя от мамитата мисли ли да се подложи на лазерно премахване на стриите?
аз мисля да изкарам още една бременост Laughing Laughing Laughing и след това направо Абдоминопластика http://www.plastichna-hirurgia.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82 … D0%B5%D0%BC%D0%B0 ,че нещо с лазара незнам дали ще има ефект

# 526
  • София
  • Мнения: 5 301
Да ми е честито без мама Годзила сме

Браво  Peace

Киара*wavey

Аз не се ограничавам в храненето, в смисъл на разнообразие, позволявам си и шоколад, и кафе, и цитруси. Не пуша така или иначе... Нямаме алергии в рода, не съм забелязала бебето ми да реагира на обичайното меню и не виждам смисъл да се ограничавам. И винаги много се учудвам някой като почне да коментира от какво съм се била лишавала понеже съм кърмела. Питам: Ами от какво? и обикновено следва мигане на парцали...

Биологичната поза известно време не се получаваше, но аз опитвах от време на време и ето, че един ден се получи. Отдавам на нея известното намаляване на коликите.

Като стана дума за циците- кога ще си върнат старата големина?

Ако спирането на кърменето стане плавно и постепенно, вероятно скоро след това гърдите ще придобият форма и големина, близка до тази преди бременността.

# 527
  • Мнения: 13
Мами помагайте  !

Борко май се разболява,вчера цял ден съм се чудила сопол ли има или храчки,защото преди да почне да плаче се чува нещо като хриптене,та снощи най накрая се Видя че е сопол пробвах да го издърпам с аспиратора за нос и слагах в ноздрата и физиологичен разтвор но почти нищо не изкарах,киха най вече като му сменям памперса а преди малко и започна да накашля  ooooh! Незнам от къде ми е влезнала мухата в главата че за толкова малко дете няма лекарства ooooh!

Давайте бабини рецепти...

Акъла ми не стига и не побира къде се е разболял като от къщи навън не сме го изкарвали,само 1 път за 10 мин преди повече от седмица Tired

А във вторник сме на ваксина,а ако наистина сме болни няма и да му я сложат...а месец и отгоре ще мине пък се слага на 1 месец...оффф ПОМАГАЙТЕ моля ви Praynig

# 528
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 790
stefito_8986, спокойно. Може да кашля от сух въздух. А след сън е нормално и няма нищо притеснително. Капи си разтвора. Може да се дава по половин ампула от малките витамин Ц.
Не е фатално, ако ваксините се слагат по-късно, не е желателно да е по-рано. С баткото забавих слагането на васините с 2-3 месеца, никакъв проблем.

# 529
  • Мнения: 444
Стефи, сякащ описваш нашата задна хрема. При Лили така започна- чувах как се стичат сополите, но не можех да ги извадя, после и започна да се позакашля, защото я дразнят сополите и накрая кашлицата стана влажно. Възможно е обаче и да е далеч по-лекия вариант със сух въздух в стаята. опитай да го овлажниш- примерно една тенджера с вряща вода вкарваш в стаята, ако нямате овлажнител или пък проветрявай по-начесто стаята. Иначе витамини може да даваш- витамин Ц и калциев глюконат. На нас ни забъркаха едни капки за нос с адреналин и физиологичен разтвор, но нямаше особен ефект. За кашлицата ни разрешиха проспан по 2мл. Аз те съветвам първо да прегледат гърлото на Борко и да преслушат гърдичките.
Иначе да споделя и аз- пъпчето на Ния е хвърлено пред нашия университет с идеята да стане архитект или да продължи семейните традиции- много инженери има в рода. На Лили също ще иде там- нека си вървят двете заедно.
Ноктите ги резнах още в родилното, хич не търпя да си дере лицето. Не се притеснявам да ги режа.
Корема ми се е прибрал почти напълно, но пустите 6кг на мърдат. даже предполагам, че съм качила и не смея да се изтегля. При мен обикалянето и разходките не помагат и чак след края на кърменето свалих първия път. Да не казвам, че още 4кг качих, докато кърмех.
Мен ме вълнува как да се сборя с целулита. Мисля да пробвам с кафе. Пия си мн течности, но трябва и килцата да сваля. Вие правите ли нещо по въпроса?!

# 530
  • Мнения: 4 811
Преди бременността ходех на фитнес и правих упражнения за краката. Имаше голям ефект. Преди да започна имах едно голямо дупе. За 6 месеца стана бонбонче, но сега пак е голямо дупе  Crazy

# 531
  • Мнения: 444
Фитнесът не успя никак да ме мотивира. Много ми е скучно. А сега абсурд и да намеря време за фитнес. Едва успявам косата да си измия Sad. Виж упражнения за вкъщи съм правила и имаше стягащ ефект... Надявам се да спра да се чувствам уморена перманентно, за да започна пак, но до тогава и на мързеливи идеи съм доволна...

# 532
  • Мнения: 4 811
http://www.bb-team.org/exercise/1185_napadi-sas-sobstveno-teglo-i-s-dambeli

Аз правя това упражнение докато държа бебока  Laughing
Правя и по няколко клякания отново държейки го  Mr. Green

# 533
  • Мнения: 444
http://www.bb-team.org/exercise/1185_napadi-sas-sobstveno-teglo-i-s-dambeli

Аз правя това упражнение докато държа бебока  Laughing
Правя и по няколко клякания отново държейки го  Mr. Green
Peace И аз го правих навремето. бях си харесла 3-4 за бедра и дупе, е това са ми проблемните области и допълвах коремни преси. Дано скоро пак ми дойде вдъхновението. По-скоро вече ме притеснява моментът със сексът, че лохиите ми привършват. След последния шев и кройка, направо си ме е страх. Предния път ме шиха далеч по-прецизно, едва напипвам среза, а се мъчих 6 месеца. Сега не ми се мисли... Sad

# 534
  • Мнения: 1 516
Момичета на бебо му "изгоря" кожичката около устичката от студа. От два дена го мажа с мас но още е доста твърдо. Как ги предпазвате вие в студеното време. много се притеснявам, дали ще се оправи напълно. Започна да се лющи малко и да падат малки корички. Ей от простотия да си нараня детето SadSadSad
Връщам се да чета че от няколко дни нямам време за това Simple Smile


Има специлани кремове за защита от студ , както има за защита от слънце.

Този на Клоран е мног добър - оправя и пораженията , за които говориш и защитава от нови :

http://monami.bg/products/4843-4843-klorane-creme-nutritive-au-c … ream-podhran.html

Ползвала съм и този на Чико - също много добър , но много къст и трудно се размазва :

http://apteka.framar.bg/30011148/%D1%87%D0%B8%D0%BA%D0%BE-%D0%BA … %BB#axzz1kCNvHVjz

Бочко и те имат в тяхната серия , за него нямам впечатления :

http://apteka.framar.bg/30008069/%D0%B1%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%BE- … %B0#axzz1kCNvHVjz

Като цяло препоръчвам Клоран - чудесен е дори и за мама , за свъх суха кожа  Hug Hug

# 535
  • София
  • Мнения: 255
 titkaa86 Студът си е агресивен към бебешката кожа, важно е да ги мажем с подходящ крем, но не се притеснявай, ще се оправи.

Ние днес отидохме на църква и въведоха  Али в християнството  Wink Живот и здраве - напролет ще направим и кръщене.
Във връзка с това, на вас колко ви излезна четенето на молитвата? В църквата тук казаха, че нямат ценоразпис за това и да оставя на попа, колкото преценя...

Аз съм 5 кг отгоре. Ям си всичко без да се ограничавам, и по някой портокал, и шоколад, и тн Само кафе не пия все още. тези 5 кг съм ги заковала от болницата като си дойдох, а там оставих 8 Wink свалянето ще е след като спра да кърмя.

# 536
  • Мнения: 4 811
Как се разбира дали бебето е започнало да развива рахит? И с какво почиствате ушите на мъниците? С клечка за уши или със спрей?

# 537
  • Мнения: 1 516

Ние днес отидохме на църква и въведоха  Али в християнството  Wink Живот и здраве - напролет ще направим и кръщене.
Във връзка с това, на вас колко ви излезна четенето на молитвата? В църквата тук казаха, че нямат ценоразпис за това и да оставя на попа, колкото преценя...

15 лв. по ценоразписа на църквата  Peace

# 538
  • Мнения: 1 677
Ние днес също ходихме на църква, но не ни искаха нищо да плащаме. Оставих в кутията за дарения 10лв., защото ми казаха, че така се оставя. Носех и една кутия бонбони. Радостче, къде го има този ценоразпис!?!
Ушите - с клечка за уши с ограничител /бебешките/.
За студа имаме крем на ХИП.


# 539
  • Мнения: 300
На нас ни искаха 5 лв. в църквата. Попа каза като укрепне да го заведем за кръщене. Наляха ни и светена вода и напръсках вкъщи с нея и измих моите очи и на дететнцето.
Ние ушите също ги почистваме с бебешките клечки. Педиатърката каза като извеждам да го мажа с кремчето на ХИП, не че се сещам всеки път.
Тъй като ми се видя порастнал още го мерих днес с ролетката  Mr. Green още +2 см.

Общи условия

Активация на акаунт