Януари вече вее, а септемврийче пее ли пее!

  • 26 547
  • 744
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 354
klims9Честити 5 месеца! Дано да е доволна отпочерпката. Wink
diana_val4eva, ЕвитаМиличките, съжалявам, че така сте се измъчили и двамата. От ябълките не е. Нещо друго го мъчи. Направо не ми се иска да има вече бебоци с колики , като си спомня за нашите Sick. Хайде бързо да минават.
КокеткаИ моята фризьорка роди през декември съпреживявам тези фризьорски неволи.vioМного е забавна Бу , както и тази статия Joy
На мен ми е свито сърцето, после сме на ваксина  Sad( .
 Хубав ден леидис и ако пътувате с дребните не забравяйте в колата разни допълнителни одеала, грейки, чувалчета или кой какавото има, че т са опасно ниски./Наскоро гледах един епизод на "оттървах се на косъм"в който участваше 5 мес. бебе и се поуплаших/

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 14:02 от neci

# 601
  • Мнения: 2 169
Здравейте и от нас!
Дидка, Евита, ужасно е с тия колики, дано скоро да свършват  Hug
Климс9, честита ви пета месечинка  Hug
Данна, аз те разбирам много добре, аз също съм отгледана от баба си. Родителите ми са ме оставили на нея, когато съм била на 2 месеца и половина, защото са били студенти. Взели са ме обратно да си ме гледат, когато вече съм била голяма. Не знам поради тази причина ли, обаче аз искам сама да си гледам детето, без баби идядовци. То не че имаме много де - една баба и един дядо общо. А за оставяне за по час - два, само на въпросната баба (моята си) съм оставяла Иван - само на нея имам доверие. Е, и на мъжа ми съм го оставяла, но той е друга работа Simple Smile
neci, стискам палци да понесете леко ваксините  Hug

# 602
  • Мнения: 18
Климс, честита ви месечинка  Hug да пораснете мнооооого големи  Grinning

Ех, Дана, върна ме в спомените от детството ми.... нали и мен много ме е гледала баба, а пък лятото един месец при едната баба и дядо на вилата, после един месец при другите баба и дядо в Плевен. Вилата беше в едно затънтнено селце, няма какво да се прави по принцип. Освен мен и брат ми, още едно момиче ходеше там през лятото и с нея си играехме. то ние с брат ми си бяхме достатъчни да тичамо по поляните по цул ден, да си правим цигари от сламки и къщичка на някое дърво или под него.. Обаче като завалеше дъжд... там по три дни вали порой и няма излизане и тогава баба ни забавляваше вкъщи. Брат ми си играеш с янкакви играчки обикновено или си четеше нещо, а аз с плетях с баба. Всичко мога да плета - на една кука, на пет, с игли, с обръч... ама какво от това, сега нямам време за никакво плетене, а като остарея и време колкото искам - тогава ще съм забравила  Laughing В Плевен беше друго - там е град, забавления много, приятели много, по цял ден бяхме по улиците с брат ми  Laughing А, дядо имаше съвсем наблизо едно място, където гледаше всякакви овощни дръвчета и разни други плодове и почти всчики заленчуци и понякога ходехме с брат ми с него, загубвахме се в градината, ядяхме направо от дърветата, а после излизахме по улиците на селото да гледаме странни животни (те са си обикновенни животни, като пуйки например, ама на друго място нямаше къде да видим и ни бяха странни  Laughing).

Еееех, прекрасно мое детство... аз за това искам Емо да има същото, за това искам баба и дядо да го гледат много, защото както глезат баба и дядо, никой друг не глези така.... баба ми на вилата правеше по 5 различни закуски сутрин за брат ми, че той беше много злояд и реши, че иска нещо за ядене, ама докато стане и вече не му се яде и казва "не, това днес не ми се яде, няма да закусвам" и баба го пита какво му се яде и той си измисли друго и тя веднага го почва и така по няколко неща всяка сутрин, щото той като каже, че няма да яме, наистина не яде, не е да огладнее по-късно и да си открадне тайно нещо Laughing И друго любимо предимство от хдетството ми е, че ходех на море първо с баба и дядо, после с мама и татко (до преди брат ми да се роди, след това баба и дядо спряха да ходят на море) и понеже тогава се ходеше с карта за 14 дни, ми се събираше общо цял месец на море  Laughing Толкова много седях там, че се записвах в местната библиотека и ходех да си взимам книжки и докато съм на море, прочитах по десетина книги  Laughing

Пак се отплеснах, но Емо ме потсети, че съм му обещала да излезем  Laughing

# 603
  • Мнения: 354
Набоцкаха я. Не плака много , на мен обаче всичко още ми трепери. В кабенета вкараха 3 бебета наведнъж плюс един възрастен още го допреглеждаха. Лууудница. А и с колата приключения, едва запалих. Пред блока е северно и студа си свива гнездо чака до май месец стоят ледовете..
Важното е , че вече сме вкъщи и Магичка спиинка.

# 604
  • София
  • Мнения: 71
Neci радвам се че всичко е минало......

И ние до преди малко бяхме на вън, но утре както го дават да е по-студено си обещавам да не мръдна от вкъщи, много беше студено, мноооого. Имах много работа навън и то пеш. Успях да свърша всичко и даже от тичане с Рада бях вир вода в този студ(ей така и като карам ски ставам същата). Тя спеше почти през цялото време, но в банката, подобаващо за да се представи добре (и майка си също) ревна разбира се от колики и се започна първо леко мрън, а после с писъци, които продължиха през целия път до вкъщи. Сега уж се пробваме да заспи.......

Аз баба и дядо на село си нямам, от никъде, щото съм си от Кокаляне и от никъде другаде. Затова и цялото село ми е рода, защото сме се измесили яко. Аз назад във времето не познавам някой от друго населено място. Иначе мисля че моето детство е несравнимо, по поляни и гори, зимата не се прибирах от пързалката и общо взето най-прекрасното за едно дете с много приятели, игри и щуреене.

Климс честита месечинка и да растете здравички и усмихнати!


Данна, Jaded я покажете кое е това куче на Фишър Прайс , че ми стана интересно!


# 605
  • Мнения: 1 698
Евита, мисля, че ей за това куче става дума:
http://www.ebay.co.uk/itm/160715128929?ssPageName=STRK:MEWAX:IT& … p3984.m1423.l2649
Ама много скъпо бе, тук в БГ го гледах към 69лв.

При нас е голямо виелица и пързалка. Ние излязохме съвсем за малко и то с колата. Тия дни ще ни е само за по толкова. Крием се и от грипа, та гледам при хора да не се врем. Да не говоря, че сме сложили ваксините само за първите два месеца, много голямо забавяне ни се получава, защото покрай каката и Белослава доста боледува. Сега пак кака й е хремава, та не можем да поставим ваксина. Но тази нощ я чух да кашля, та и това ще попречи, дано само не се разболее.
Честно да ви кажа нямам търпение да започнем със захранването. В средата на Февруари мисля, че ще събера кураж  Mr. Green Иска ми се да видя реакцията на малката към новите храни. Кака й беше много злояда и отхвърляше с погнуса всичко ново. Само кърмата й се услаждаше дори след годинката. То и сега с нея това ни е проблем, ама предпочитам така, отколкото да заключвам хладилника, ако е от ящните.  Twisted Evil

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 16:23 от mimes

# 606
  • Мнения: 21
Ето ни и нас...
Евита, това е кучето, което mimes е показала, само че с превод на български. На нас майка ми ни го подари за Коледа и наистина много си играе с него, а като почне и да го разбира, ще е съвсем купон, та според мен си заслужава парите.

За детсвото и аз си карах летата на село при едната баба, но аз глезена не съм била, по-скоро ме дисциплинираха там. Аз бях много капризна на ядене, ама там нямаше такова нещо, с дни не съм яла, ама бабката корава и не отстъпва... Но ми беше хубаво, играехме с децата, гледах с нея животните, бостани, градини, лозета. Всякаква селскостопанска работа ми е минала през ръцете и имам уникални спомени. Радина няма да има село и ми е малко мъчно, но такъв е животът.
За оставянето на други хора ми се иска да имаше на кой да я оставям по мъничко, не толкова заради гледането и това аз да се откъсвам от нея, ами за да може да свиква тя с други хора. Опасявам се, че като тръгна на работа, за нея ще е много травмиращо. Към момента обаче нито има при кой да стои, нито пък дава някой да я пипне. Мъжът ми онзи ден чистосърдечно си призна, че го е страх да остане сам с нея. А той е единствената ми алтернатива, бабите ги посещаваме по веднъж в месеца и тя ги гледа от разстояние, защото като я вземат реве. Само в дядо си стои мирна. Намислила съм, като се преместим, всеки ден да идват майка ми и леля ми за малко, за да може да свиква с тях.

Ох момичета така ми е мъчно като чета, че ви мъчат колики. Ние така и не разбрахме какво е това нещо. За сметка на това в момента зъбите ни разказват играта. Не знам какво е това чудо: дърпа си това дете венците с ръка, пищи, реве, повръща, не яде, ей го до преди малко неутешимо плака, не знам вече как да я успокоявам... Сега заспа, но в съня си продължава да хълца.

На мен са ми загубили документите за майчинството в НОИ  #2gunfire Цял ден им звъня и един супер нелюбезен господин ми се накара, че при тях документи нямало и моята счетоводителка можела да ме лъже, че ги е предала. А пък аз съм сигурна, че ги е занесла на време, имаме вътрешна политика на компанията всички документи около заплати и т.н трябва да са обработени и приключени до 10 число за предния месец. Звъннах й на нея да се разправя с тях, да видим какво ще измислят. Тъпото е, че скоро пари няма смисъл да очаквам, а се ядосвам, защото това е поредният пример за простотията на нашите институции. Решила съм обаче да пиша жалба, ако някой знае нещо повече, да казва.

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 16:58 от jaded

# 607
  • Мнения: 4
Здравейте!  Hug

И ние сме от неутешимо ревящите   ooooh! При нас май не са колики, може би зъби, но не виждам още нищо в устата на звяра  Rolling Eyes Константин не реве, а направо пищи, вече ми е взел страха...Когато е така, нищо не му харесва и се чувствам много безпомощна.

Иначе си имаме невероятни мерки - преди 3 дни, точно на 4 месеца, беше 68 см висок и 9,040 кг тежък  Blush И това само на кърма! Детският лекар казва да не се притеснявам, понеже е само кърмен и щял да свали излишното. А дано!

За сядането, и моят от 2 седмици се изправя от полулегнало положение в седеж и си стои така доста време. Само поддържам отсрани леко, че все пак залита наляво и надясно. Тук лекарите казват, че не е нужно детето да се дърпа обратно назад, след като то само се изправя и си седи. Идеята е, че щом само го прави, значи не е проблем за тялото му, само не трябва да се насилва.

И ние имаме кучето на Фишър Прайс  Simple Smile. То си остава атракция още дълго време. Подарихме го на баткото на 6 месеца и като че ли чак сега той успява да употреби кучето в пълен капацитет. В момента му е особено интересно и учи думички от кучето, повтаря и припява.

Кокетка, за чашата за вода с накрайник, според мен това е добра идея. При баткото сработи добре. Той беше до 6 месеца само на кърма, без вода, и ми се видя странно да го приучвам да пие от биберон вода на тази възраст. Купих му чаша с твърд накрайник на Нук и нямаше проблеми  Peace

Ние редовно си играем на земята, и то групово, за да не мрънка бебо  Wink Послала съм одеалца за игра, до тях активната гимнастика. С баткото играем и четем книжки, Константин се забавлява на гимнастиката, като му писне, вземам го при нас да гледа  Simple Smile И той е луд по батко си, много му се радва. Само Себастиан хич не обича да дели играчки, даже взема тези на бебето и казва, че са негови  newsm78.

Валери, твоят уикенд на татко много ми харесва като идея  newsm10 Искам и аз, но моят мъж поне за сега няма да се съгласи на подобно нещо. Много го е страх от мисълта да остане сам вкъщи с децата  Crossing Arms

Аз бих оставяла редовно децата на баби и дядовци, само че нашите ги няма тук, а родителите на мъжа ми нямат много време (и желание ). Все пак, свекървата изяви желание да идва веднъж в седмицата за 2 часа и да гледа бебето, докато аз ходя на музикална градина с баткото. Дано не размисли с този нашия ревлъо  Mr. Green

Честита месечинка на Климс!   bouquet

# 608
  • София
  • Мнения: 71
Jaded, това е истинско безобразие, според мен трябва да напишеш жалба до НОИ ( с копие до министерство на труда и социалните грижи) като надлежно опишеш как бива ощетявана една майка. Ако не си и женена за мъжо им цитирай, че и сама отглеждаш детето си.....идиоти, как може такова безобразие! Ще помисля още малко и ако ми дойдат други идейки пак ще пиша!

# 609
  • Мнения: 21
Евче, безобразие не, ами безобразие! Няма да ти казвам този колко беше груб, че си позволи и да ми прави коментар за размера на майчинството. Аз затова се ядосах и реших, че ще пиша жалба. Едва ли не какво искам аз, като толкова пари са ми изплатили по болничните. А че им хрантутя мързеливите задници месец след месец с осигуровките си, на никой не му пука... Мърди! Ама като досега не съм правила подобно нещо, нямам идея как: къде се носи/праща, че да получи някакъв отговор, а не просто да витае в пространството...

# 610
  • Мнения: 270
джадет-набързо за ной, счетоводителката като е подавала документи би трябвало да има входящ номер,има ли входящ номер бой до дупка.Иначе на нас ни се услади кашата-нямаше муцуни и плюене сега остава и пъпки да няма Mr. Green

# 611
  • София
  • Мнения: 30
Джадед - така както описваш ситуацията с НОИ според мен е по-вероятно да има проблем във фирмата. Компанията, за която работя е голям работодател, заплатите за предходния месец се финализират и изплащат също до 10 число. Едва след като са подадени данни към НОИ за заплатите се внасят болничните и др. документи за обезщетения. Ако фирмата е голяма ( каквато вероятно е твоята)  на предварително определена дата и час. При внасяне на документите се слага входящ номер от съответната дата. Това още на следващия ден можеш да го видиш в справки през интернет, ако имаш ПИК Документите, които е трябвало да ти внесат за майчинството са една декларация( забравих кой номер) и копие от акт за раждане. Моите документи са подадени на 11 този месец и на 26.01. са ми превели парите за декември, което даже ме учуди, защото почти винаги ги изплащат в последния ден от законоустановения срок от 15 работни дни.
Моят съвет е - звънни си във фирмата и провери първо там, Ако те са сгафили могат да подадат твоите документи отделно веднага. А за тона на чиновника - подай оплакване или до официалния им мейл или до официалния им адрес с писмо с обратна разписка.  Дано нещата да се разрешат бързо!

# 612
  • Мнения: 21
klims, забравих преди малко да ви честитя месечинката  Blush Ама така съм яхнала метлата... Да сте живи и здрави, много щастливи и все така сладко да се черпите на всеки повод Simple Smile

pavpb,  подадени са ми документите, тя жената ми каза, че си има входящ номер и т.н. Ще чакам утре да видя на нея какво ще й кажат и после пускам жалбата с номера и всичко останало.

# 613
  • София
  • Мнения: 218


МираМира, можеш да подадеш жалба до районната администрация, ако те не са компетентни, ще препратят жалбата ти на компетентния за случая орган  Peace

Много неприятна случка. Аз съм я преживявала на два пъти, само че в Южния парк и съм се чувствала зверски омърсена със седмици наред.
Оттогава се придвижвам с лютив спрей и една "оса" в чантата Mr. Green

Завиждам за Добринище, в последните години ми е любимо планинско кътче  Heart Eyes Приятно изкарване  Hug










МираМира, следващия път като видиш нещо такова в парка, като този изрод, веднага звъниш на 112 и им казваш да пратят полиция и че ти ще чакаш полицията и ако такава не дойде до 15 минути, ще се обадиш на Гасподари на ефира. Разбира се, си тръгваш, никой няма да чакаш, ама за да ги размърдаш. Този телефон 112 е за това. Този е извършвал нарушаване на обществения ред, което полицията трябва да санкционира, а тях ще ги викнат от 112. Аз съм звъняла хиляди пъти, един път даже заради една баба, дето с един подръчен трион режеше едно дръвче на тротоара. И като се обадих на 112 започнах така: По закон дърветата върху обществените площи са общинска собственост, нали? и отсреща операторката: Да, и продължавам И само общината може да вземе решение кое дърво да се реже, нали? Операторката: Да, Аз: И никой гражданин не може сам да реши да реже дърво, което му пречи?, Операторката: Да и аз тогава: В такъв случай, пратете полиция на еди-кой-си адрес, защото тук една баба реже едно дръвче и кажете на полицаите, че ги чакам на този адрес и ако бабата се прибере, ще им покажа къде живее (естествено на първия етаж зад дръвчето  Grinning). И полицаите дойдоха, скараха й се и тя повече не се опита да отреже дръвчето, а понеже й беше много тъп триона, само му нарани кората (тя го ряза над 20 минути, това с един остър трион, не щеше да го отреже, а на парчета за печка щеше да го накълца), та дървото си е живо  и до днес, макар и с белега от нейната постъпка. Така, че телефон 112 работи, звъни им смело  Laughing



Koketka, благодаря  за съвета  Hug

Тара, мерси, че ме подсети. Следващият път ще постъпя точно така. Дано все пак да няма следващ път.

dennip много се зарадвах като прочетох, че и тук има мама, която кара сноуборд Simple Smile. С удоволствие ще излезнем някой път с вас. А и с другите мами, много бих се радвала Simple Smile

Ние вчера се върнахме от зимния уикендв планината. На Безбог беше приказно красиво! Имаше 180 см сняг,много студено, но и много свежо и слънчево. Аз се счупих от каране в неделя, а малчо и татко му се гледаха в хотела Simple Smile В събота си бяхме разменили ролите Simple Smile

Сега се връщам да наваксам с четенето, че доста сте писали.

Лека и спокойна вечер на всички мами и бебчета  Hug

# 614
  • Мнения: 2
Евита, аз каквото и да ти кажа за някоя бебешка играчка вероятно не е много безпристрастно, защото аз съм особено крайна и държа детенце да има всякакви играчки.
но кученцето хич не е лошо Simple Smile но имай предвид, че ако решиш да го купуваш от чуждестранен сайт, то няма да говори български и трябва да внимаваш на кой език ще си го купиш. тези от българските магазини си приказват на български.

джадед, това си е просто поредната простотия... правилно са ти казали момичетата - пишеш с копие до когото се сетиш и пращаш с обратна разписка. Подозирам, че Кокетка ще се включи с адекватен съвет. аз така преди 2 години писах някаква жалба до НОИ и една колежка от магистратурата /юрист/ ми я 'редактира' и веднага получих позитивен отговор.
вероятно всичко ще се нареди, но много нерви ще отиват зян... Sad
ако това ще те успокои поне малко - аз онзи ден си получих майчинството за януари. подозрително по-малка и депресираща сума... днес ходих в общината да ги запитам защо така се случва с мен и се оказа, че поради стечение на еди-какви-си обстоятелсва, те са ме обложили с 55% данък, а не 38 както по принцип би следвало. /тук системата е много по-разлина и особена, но фактът е, че получих доста малко пари/. а аз, разбира се, със Сари, която както спеше и изведнъж за някакви секунди се събуди, ококори и разпищя, но като я изкарах от количката и все да се хили на служителките там Simple Smile
така че, навсякъде стават мизерии, просто начинът на реакция на институциите е различен...

hena, Сара е на 5 мес, 68-69 см и 6,850 кг, само на кърма също Simple Smile виж каква разлика само Simple Smile

Сара от няколко дни разнообрази репертоара и изпада в едни истерични крясъци - плашещи чак... и след секунди нищо и няма... а като спи, изведнъж започва да плаче и да буйства... много стряскаща история...
а в същото време - голям смях и кикот, доволна и щастлива от живота Simple Smile
//това в моментите, когато не попадне в истерична криза...

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 20:52 от danna999

Общи условия

Активация на акаунт