С куки, две или една, творим зимни плетива - 80

  • 145 510
  • 741
  •   1
Отговори
# 450
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Макар че съм далеч от призванието "плетачка", ще си позволя да да коментирам (защото редовно ви шпионирам и въздишам). Моята баба има златни ръце и все се тюхка, че не е успяла да предаде достатъчно знания за плетене и шиене на деца и внуци...

Да ама не, предала е малко на мен, малко на една комшийка, малко на две братовчедки... а оттам натам всеки си се е развил в собствената си куличка... Та, мисълта ми, Армериа, че не е една кулата а много, и всеки приема опита и знанията и ги развива настрана повече, отколкото нагоре.

И за да не е чист спам, да задам едно въпросче по темата: Имам ластична прежда, бяла, много ми харесва и искам да направя нещо хубаво от нея, имате ли идея? Не е много тънка, на 3.5 номер куки излиза добре. (Ето например, баба ми никога не е плела с ластична прежда  Sunglasses)

# 451
  • Мнения: 114
Iggiberry, Армерия, Менделеев, точно затова сме се събрали тук - да обогатяваме това, което знаем. Както написах в блога си - Знанието е сила, когато е споделено! С фуния ум не се налива, важни са двете страни ... в договора. Радвам се, че споделяте мислите ми и ме зареждате с позитивна енергия. Аз лично се радвам, че споделям. От това се чувствам щастлива, затова и го правя. Слава Богу, в този форум намерих еднаквомислещи, с които вече две години обменяме мисли и опит, не само виртуално, защото злобата и завистта отлита благодарение на центробежната сила. Заедно сме голяма сила, да знаете!  Heart Eyes И още нещо - никой не се е родил научен. Аз знам колко не знам за себе си, но искам да уча, още и още.

Игибери, колко имаш от еластичната прежда, защото при нея количеството е от основно значение? Ако имаш поне 300 гр., ще говорим за шал, иначе ... друго.  Simple Smile Бабите са златни, но уви сме в 21 век.

Професорката, шлаух е немската дума за тръбичка.   bouquet Едно време точно в сглобката беше слабото място на свързване. Там кордата се чупеше, буквално. Бях се изхитрила и карах баща ми да издълбава алуминия с шило, а аз набутвах и залепях кордата отново, така я скъсявах. Пак с С200, то това лепило си е БГ патент, да знаете. Ама ... пак се чупеше и задиряше.  newsm78

Най-добрите засега обръчи са Книт Про Симфъни. Ако греша, моля поправете ме.

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 22:44 от big pufana

# 452
  • Мнения: 1 483
Лелеее,аз четох четох и направо се засрамих  Embarassed Embarassed  ми аз си плета с обикновенни обръчи,идея си нямах ,че има някакво значение,на мен тези са ми доста удобни Rolling Eyes Rolling Eyes

# 453
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 984
big pufana, и аз като баща ти, ама последният път с какво съм лепила не помня, та сега не мога да го издълбая. Та затова се изхитрих и мушнах куките в тръбичката /шлауха   bouquet/, вместо кордата в тях.

liletka, ама моля ти се! Аз плета с обръчи от преди демокрацията, включително имам и български. Дали изобщо някой си спомня, че е имало и наше производство?  newsm78 А покрай този форум, като си преглеждах инструментариума открих, че ми липсват много дебели, и си купих 8 мм точно като тези дето си ги показала. Още не съм ги пробвала, но при нас по магазините /2-3 на брой/ друго не се намира. А и не виждам някаква вопиюща необходимост от Ферарита, като от точка А до точка Б можем да стигнем я с Форд, я с Опел! hahaha Все пак не сме на плетаческата Формула 1!  smile3521 Поне някои от нас не сме де.  Joy

big pufana, как да те поправим, като си от Формулата? smile3521

# 454
  • Мнения: 287
Момичета, продължавам да ви се възхищавам  newsm20 newsm20 newsm20
Не мога да се похваля с ново попълнение изплетено от мен, тъй като ме чакат 6 изпита за взимане. За жалост ще докарам пролетта, а така ми се плете, но не ми остава свободно време  Close
Имам набелязано моделче на 2 куки и ще ви следя с радост, защото много ми помагате  Hug
Дано някой не се разсърди, че ще се записвам в новите темички без да показвам плетива  Rolling Eyes

# 455
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Игибери, колко имаш от еластичната прежда, защото при нея количеството е от основно значение? Ако имаш поне 300 гр., ще говорим за шал, иначе ... друго.  Simple Smile Бабите са златни, но уви сме в 21 век.

Имам доста, поне 500 гр.   bouquet

# 456
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
момичета прави сте за всичко особено за бабите Thinking
Моята беше страхотна жена,плетеше невероятно и бродираше едни каренца и покривчици с кръстат бод,които тогава бяха модерни,особено с копринени конци/а пък те как се надърпваха като не внимаваш...абе лудост #Crazy/Освен това имаше една машина Лучник,дето и стапяше лагерите Joy
Времето прекарано с такъв човек е страхотно.Тя пък научила майка ми,която малко се поусъвършенства до пачуърк каренца и завивчици с един singer и до нещото което все още не знам фриволите Thinking...ех а така ми се иска да намеря време.
Тя пък научи мен мен и сестра ми и така...само дето аз се запалих и по-гоблените #Crazy
Абе изобщо луди за връзване ooooh!

# 457
  • Мнения: 20
Отдавна съм си харесала едни детски шапки.



Ако някой е срещал обяснение ще съм много благодарна.

# 458
  • Мнения: 114
Имам доста, поне 500 гр.   bouquet

http://club.osinka.ru/forum-78?sid=4db6d8d22a79595c74000052

Весе, шапките ги имам някъде като линк, ама ... време трябва.  chef

Хамлет и ...?!

# 459
  • Мнения: 286
http://svhristova.snimka.bg/hobby/pletivo.578697.26244546 тази и следващата снимки са схеми за тези шапки.

# 460
  • София
  • Мнения: 482
Момичета, здравейте, наобикалям ви от няколко дни, но първо да си кажа, че съм абсолютно начинаещ, плела съм като малка и почти нищо не помня. Сега съм малко бременна и имам невъобразимо желание за плетене на бебешки неща - плете ми се шапчица, терлички, пелена, по принцип ми идват отръки ръчно правените неща. Чудих се доста дали да пиша, защото вие всички сте толкова напреднали, но ако можете да ми помогнете с някои основни насоки, клипчета за заплитане, изобщо основи в плетенето като за мен, ще съм много благодарна  Simple Smile  bouquet

# 461
  • Мнения: 20
http://svhristova.snimka.bg/hobby/pletivo.578697.26244546 тази и следващата снимки са схеми за тези шапки.

Благодаря! Hug

# 462
# 463
  • Мнения: 20
Каква красота! Heart Eyes

# 464
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета! С удоволствие чета темата! Такива красоти показвате! Нямам думи! Снощи до късно ви четох, че ви изпуснах, заради изпити. И реших да покажа какво успях да направя и аз тази зима, благодарение на вас. Не са така изпипани като вашите и не съм толкова производителна като вас, но все пак успях да обзаведа доста дечица Simple Smile Ето ми и албумчето

http://snej333.snimka.bg/hobby/moeto-hobi.650994.26243012

Много благодаря на raq!

Имам и една питанка - каква прежда е подходяща за летни шапки, искам да започна по-отрано, за да имам време да изплета по една за всичките ми малки приятелки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт