Шеф, мултиварка или както ние го наричаме Кукър!

  • 143 232
  • 776
  •   1
Отговори
# 15
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Привет на всички и пожелавам щастлива и спорна нова година, пълна с вкусотии.

Цоп и аз и сега съм харесала и този - http://kitchen-dining.hsn.com/westinghouse-countertop-chef-10-fu … p-6126973_xp.aspx но го няма в Европа а доставката от Америка ми е доста солена.

Има го в Европа  Mr. Green ! Под най-различни имена и марки. Днес има промоция на точно този уред в магазините Алди във Франция. Те не доставят, обаче. Трябва да се иде на място и ако имаш кой да ти го купи и донесе е идеално. Предимството на марката Куиг в Алди е, че са с 3 години гаранция. Ето го:

http://www.aldi.fr/OFFER_F_MI/OFFER_02/OFF01.SHTML

Само утре ги има и цената е прилична предвид 3 годишната гаранция и добрия сервиз. Хубавото е, че съдът влиза в миялна. Еко познаваш човек на място или някой от посредниците или доставчиците може да ти го вземе и изпрати не се колебай! Този уред няма специални програми за сирене и кисело мляко, но има начин да се направят и двете в него като се ползува приставката за готвене на пара. Не прави и хляб. Друг вариант е от другаде, пак от Алди или друг магазин. Много бързо се износват, обаче. Не познавам някой, койта да го е ползувал повече от година. Аз си бях взела такъв и го разкарах и по-добре. Не познавам доволен човек от тази гадина.

Няма идеален мулти- уред и винаги има една функция а няма друга.

CUCKOO  и на мен ужасно много ми харесват но за сега са ми скъпички, та на първо време за да обедя и аз своят мъж, че този тип уред си заслужава ще си взема нещо по евтинко.

За парите, които ще дадеш за Кукуто можеш да си купиш една мултиварка от сорта на показаната по-горе, машина за хляб и отделно мултиварка с функция под налягане като Оллата на Бедствието или обикновена тенджета под налягане с приставка за пара.

Сега почвам наред с питанията ти за конкретни уреди:


Този е най-популярния тук, вече се намира евтино, защото излезе новия модел. Не си го купих и няма и да го купя, защото често се развалят, много по-често от други подобни модели или поне така чета и наблюдавам с хората около мене. Една трета от съседките ми имат/са имали такъв. И новия не бих го купила а той има функция кисело мляко.


От сорта на Деликука и този по-горе и бих купила този от Алди определено заради по-стабилната марка и обслужване. Никак не е лоша всъщност, но абсолютно същите (други марки) ги има на пазара за 30-40 евра (нямат гаранция, обаче или е една година).


Тук този уред се продаваше под името Bob Home BH2477. Наистина прави това, което пише, че прави и ако искаш хубав фритюрник, с широк и обемен съд, който се мие в миялна, който да пече, пържи, готви на пара, държи на топло и готви манджи това е много, много хубав модел. Бавното готвене не е като бавното готвене в специален керамичен съд, но никой от показаните тук модели не готви добре на бавно. За бавно бих взела отделен уред, просто тези не стават за това и никъде не съм яла кой знае какво от такъв уред (на бавно). Аз имах подобен в миналото, но той имаше керамична приставка за бавно а тези нямат. Бих си го купила ако точно тези функции искам. Яла съм страхотно печено пиле със зеленчуци от точно този уред.


Излезе ми от ума как се казва тук. Като Делито е и повечето други подобни. Не пържи в много мазнина иначе има доволни от него. Понеже съдът е кръгъл трудно се печат по-големи парчета месо за разлика от Боб.


За печене е най-доброто на пазара. За друго не става. Аз се запалих за него защото търсех нещо като електрическа тенджера, която и отгоре да пече. Не става за баница, например. За да влезе по-голямо пиле трябва да се маха приставката а тогава пилето не става хубаво. Пицата вътре не става като в специалния уред за пици или на камък във фурна. Моя го шитнах на втория месец, защото правеше 100 неща, но нищо както трябва.

За Лагранжа - да, точно Унолд е. Той замества машина за сирене, кисело мляко и това е. Не може да замести пълноценно машина за хляб заради особената форма. За хора, които искат да месят отвреме навреме е ОК. За готвене - готви. Съседката всеки ден готви в него, значи става. Марката е добра.

Хайде, успех!

# 16
  • Мнения: 2 214
Цитат
За парите, които ще дадеш за Кукуто можеш да си купиш една мултиварка от сорта на показаната по-горе, машина за хляб и отделно мултиварка с функция под налягане като Оллата на Бедствието или обикновена тенджета под налягане с приставка за пара
Ако взема Кукуто то ще е за ради тенджерката му. Има и още нещо, кухнята ми е огромна  и все пак нямам вече място на плота от сума ти уреди.

# 17
  • Мнения: 240
Nevena Virolan много ти благодаря за подробното мнение.  Hug Започвам да си променям мнението за някои модели и да се насочвам към други към които бях по скептична. Вчера попаднах на друг уред, за който обаче не намерих отзиви / вероятно все още е нов модел/. Открих го в различни сайтова на много по ниска цена от посочената в Амазон но за някои от тях има досна остри коментари и не смея да поръчам.

Ето го уреда - http://www.robusta.fr/produits_fiche.php?id=226

http://cgi.ebay.fr/Robusta-La-Mamma-Multicuiseur-/260794161744?p … sh=item3cb88b1a50

# 18
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035

Единственото хубаво на този уред е по-голямата купа и хубавата марка. Пише, че готви на високо налягане, което не е вярно. Има функция под налягане, но то съвсем не е толкова високо, колкото това на обикновените тенджери. Като това на Кукуу е налягането.  Аз я харесах заради уж керамичния съд, но си е тефлоноподобен. Между другото, съдът на този уред е най-красивия и изящен, който съм виждала, но не влиза в миялна. Другите са направо като съдините на евтините оризоварки. Същото с титановите - просто керамиката или титана са залепени в тефлоново покритие. Уредът е труден за чистене заради налягането. Не е като тенджера да я метнеш в миялната. Книжката е доста лаконична. Ето я да добиеш по-пълна представа :

http://www.robusta.fr/pdf/LAMAMMAAUTOCUISEUR.pdf

Има го на много по-ниски цени. Има си причина за което  Embarassed и съвсем не е по-ниско качество. Ако търсиш уред под налягане и ти се бърше с парцали всеки път, този е добър. Има и всички други функции без хляб и кисело мляко. Ако решиш все пак да го купиш него или Лагранж, тук са по-евтини и са с безплатна доставка (до адрес във Франция) и ако е с превозвач е по-добре:

http://www.cdiscount.com/electromenager/petit-appareil-de-cuisso … robuslamamma.html

http://www.cdiscount.com/electromenager/le-fait-maison/lagrange- … l?rr_product=true

Наистина, колкото и да е лош първия (черния уред), той беше най-добрия, който съм ползувала. Той е единствения уред на който можеше да се програмира температурата (за някои програми), макар и в незначителни граници. За друг такъв не зная. Функцията бавно готвене, хм, ми никак не е бавно. Нормален уред за бавно готвене държи температурата на 75-80°Ц. Мултиварките я държат на минимум 85°Ц. На Куига пишеше, че минимумът е 90°Ц но аз я измерих и .... беше 93°Ц след час и то при пълен почти догоре съд.

Цитат
За парите, които ще дадеш за Кукуто можеш да си купиш една мултиварка от сорта на показаната по-горе, машина за хляб и отделно мултиварка с функция под налягане като Оллата на Бедствието или обикновена тенджета под налягане с приставка за пара
Ако взема Кукуто то ще е за ради тенджерката му. Има и още нещо, кухнята ми е огромна  и все пак нямам вече място на плота от сума ти уреди.

Е, нали точно тези уреди имате - машина за хляб, Олла и мултикукър? Няма как в един уред и хляб да се пече и под налягане да се готви и десерт да се прави едновременно. И аз се бях навила за мултикукър, че уж всичко прави, но не се оказа така. Ако тенджерата под налягане е обикновена няма нужда да седи празна на плота. Моята е или пълна или в миялната  Mr. Green. На плота в момента са ми само машината за хляб и блендер/ръчен робот Браун. 

Единственото, което ставаше идеално в мултиварката беше полентата и разните каши. Без да бъркам с лъжица даже. Невероятно беше. И машината ми за хляб прави каши и полента на програма мармалад, но тя бърка с бъркалките а мултиварката сама се справя. Пробвах на котлона без бъркане, ама стана  ooooh!, не е за приказване. Също правеше прилична, макар и дебела тортия, но трябваше да допичам под грила понякога. Ако сутрин ядете овесени ядки и каши е много добър уред.

# 19
  • Мнения: 240
Nevena Virolan отново мнооогоооо ти благодаря за подробната информация.  Hug  Аз знам, че в cdiscoun.com са по евтини, но един положителен коментар не съм открила за тях. На всякъде хората пищят, че са измамници и не ми се рискува да поръчам от тях. Относно черният уред - няма кой да отиде до магазина за да ми го купи, така че за сега още не съм се спряла окончателно на някой. Ще помисля още няколко дни ще поразгледам пак и дано ми просветне. На мен най са ми нужни функции като, печене, задушаване, варене, бавно готвене, отложен старт и вместимостта да е около 3-4 литра. Имам си хлебопекарна, уред за готвене на пара и тенджера под налягане /не готвя много в нея/ а сладкишите си ги пека в различни форми във фурната. Миална машина нямам и не ме притеснява миенето на ръка.  Wink

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 16:58 от wafi

# 20
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
На мен най са ми нужни функции като, печене, задушаване, варене, бавно готвене, отложен старт и вместимостта да е около 3-4 литра.

Съвсем отскоро имам този уред http://www.google.bg/url?source=imglanding&ct=img&q=http … yWFGiEwvolg3In_rw
и съм, меко казано, очарована. Активно използвам именно посочените от теб търсени функции, забележки засега нямам никакви. Освен многото допълнително свободно време, което ми се появи.  Blush

# 21
  • Мнения: 863
Отскоро съм страшно зарибена по Crock pot,което обаче не съм много сигурна дали е за тази тема.Някой има ли такъв слоукукър?

# 22
  • София
  • Мнения: 102
Отскоро съм страшно зарибена по Crock pot,което обаче не съм много сигурна дали е за тази тема.Някой има ли такъв слоукукър?

Точно за него искам да питам и аз. Ще бъда благодарна за мнение и съвет.
Ето го http://www.slowcooker.bg/product/1/crock-pot-3-5-l-brushed-chrom … -slow-cooker.html

# 23
  • Мнения: 2 214
няма ли тема за слоу? нямам противи и тук да се обсъжда но слоу е само една от функциите на кукъра.
Невена твоя кукър каква марка е в момента?

# 24
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
В момента нямам Кукър и затова съм тук. Купувам го основно за да държи храната топла до обяд или вечеря. Моите деца се хранят у дома на обяд и така времето ми е разкъсано. Ако оставя храна вътре мога и да позакъснея. Иначе съм страшно вързана. Функция под налягане би ми дошла добре, тъй като моята тенджера под налягане е огромна и искам нещо, което да вари 400-500гр боб, примерно. Също и бавно готвене за малки количества (макар и да зная, че не е съвсем бавно  Mr. Green). Също за някой по-лесен и бърз десерт или питка докато хлебопекарната е заета. Мисля да  се пробвам и с кафяв ориз а той става най-добре под налягане.

Cdiscount - споделям лични впечатления  Peace. Не купувам често от тях, но досега, да чукам на дърво, всичко е било повече от точно. Имат различни видове доставки. Имат безплатни доставки до супермаркети или магазини навсякъде. Пишат, когато стоката е пристигнала и до 15 дена трябва да се вземе. Доставят и на адрес, но обикновено е платено. От там сме купили огромен телевизор и го донесоха у нас. Питах мъжа си, защото основно той пазарува от тях и има регистрация и каза, че е доволен, а той си е претенциозен и мрънкало. Не зная какво купува (кабели, разни компютърни джаджи), но е доволен. Той ми каза, че трябва да се внимава стоката да е в наличност. Ако човек поръча и стоката я няма в наличност може да си чака с месеци. До стоките пише кога може да бъде доставена и къде.

Уред за бавно готвене - аз съм имала, страшно бях доволна, но за съжаление днешните готвят на по-висока температура. В предишна тема бях писала подробно, сега ме мързи  Laughing. Струва си, но трябва да се купи точен размер и да е винаги пълна  почти догоре, защото иначе температурата се вдига много и може да загори. Не си купувайте 5-6 литра ако ще готвите всеки ден за двама! Понякога евтините кучи марки са по-добри от навите модерни, защото правят точно това - поддържат по-ниска температура. Телешкото варено, боб, гювеч са несравними. Аз предпочитам овална тенджера пред кръгла, защото там се събират бутове и подобни. И аз търся точно такъв уред и ако има тема ви моля да ми я пуснете на линк. Crock pot са хубави и първият ми беше точно такъв.

Ох, сърбят ме ръцете да си поръчам Робустата. През час я гледам. Много и е лошо упътването. Ама пък съдът е бомба  Laughing. Някой разпознава ли я и знае ли модел на друга марка, който да е като нея за да си изтегля едно  хубаво упътване? Вие бихте ли си я купили?

Бедствие, да я взимам ли? Така на плота остават машината за хляб и тази а тенджерата под налягане я тропвам върху горните шкафове да си почива  hahaha. Само се чудя ще се справя ли, че е малко сложна като команди.

Можеш да я ползваш за някой неща, например кекс, мусака и други неща, но ако искаш припечена коричка отгоре не става, въсщност има модели дето стават ама мноооооооооооооого паИчки.

Казвай бързо кои модели правят препечена коричка, цената няма значение. Ако позанимавам още малко мъжо с технически въпроси и кукъри може и да ме изгони. Значи, препечена коричка отгоре, налягане и това е всичко, което търся.   bouquet Hug

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 08:04 от Nevena Virolan

# 25
  • София
  • Мнения: 102
няма ли тема за слоу? нямам противи и тук да се обсъжда но слоу е само една от функциите на кукъра.

Благодаря за информацията, че слоу е само една от функциите на кукъра и се извинявам, че явно не съм в темата.

# 26
  • Мнения: 240
Umma благодаря ти за предложението. Би ли споделила от къде го поръча?

# 27
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Umma благодаря ти за предложението. Би ли споделила от къде го поръча?

Подарък ми е, от Русия. В Украйна също би трябвало да го има.
Кофтито в случая е, че именно доставката му може да е проблемна.  Confused

# 28
  • Мнения: 240
Umma така си и помислих. Багодаря за инфото!
Nevena Virolan поръча ли си Robustata?

# 29
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Срам, не срам  Embarassed  Embarassed.......... поръчахме я hahaha. Взех си една сокоизтисквачка ииииии, хайде, метнахме я и нея. И мъжо си поръча разни боклучета. Ще получим мейл когато пратката пристигне в магазина до нас откъдето ще я вземем. Писаха, че най-вероятно ще е между сряда и петък. Причината за забавянето е, че една от стоките, които поръчахме не е в наличност. Ако я бях поръчала отделно щеше още днес да е у нас, но не ми се разкарва, че магазинът е на километър и нещо от нас. Мъжо ще иде с колата. Ако ти се чака ще получиш и отзиви, хем за машината, хем за цдискаунт  Joy. Само съдът ми харесва, налягането и това, че има функция да държи храната топла.

Доста съм притеснена. Упътването на сайта на Робуста е много зле преведено, кратко, липсват някои картинки и няма никакви описания на функциите. Доколкото четох мнения, всички се оплакват от упътването. Не знам кой я е превеждал, но грешките са направо ужасни и си личи, че човека и понятие си няма от материята. Програмата "Congee" e преведена на френски като "surgelés" (замразени зеленчуци) а всъщност означава оризова каша и програмата е за каши. "Steam" е преведено като "mijoter" а е програма за готвене на пара. Мисля да им пиша. То е ясно, че е правена в Китай пластмасова еднодневка с лепнато европейско фирмено има, ама поне да се бяха постарали да сложат хубава книжка! Аз ще им пиша. Намерих упътване на машина със същите функции и подобен дизайн и с него ще карам, а по-нататък няма и нужда. Ето го за който се интересува:

http://instantpot.com/wp-content/uploads/InstantPot-Manual-English.pdf

Инстант пот ми изглежда добра машина на прилична цена. Огромен плюс е, че съдът и капака са от инокс а не тефлоноподобни, влизат в миялна и че може да се закупи втори съд за 34 долара. Не може да пече кекс поради специфичната форма на съда и факта, че не е тефлониран. Най-новият модел ще има функция запържване. Има и възможност да се готви много бавно (6-8-10ч) ако се остави да държи храната топла (държи 65-75°ц тогава). Аз опитах на стария кукър, но не ставаше, защото той се изключваше автоматично след 2ч.

Някой питаше за мултиварка с истинска програма за бавно готвене а не просто на тих огън. Новият Деликук Еволюция има специална такава програма на 60°Ц 5-10 часа, което е на по-ниска и от температурата на която държат храната топла! Ето го:

http://www.simeo.tm.fr/medias/notices/notice_Delicook_EvolutionQC345.pdf

Съдът е тефлонов, но на ниски температури няма проблем (уж). Има и програма за по-добро изпичане, но аз не видях разлика. Те машините за хляб не печат добре отгоре, та кукърите ли?

Във всяка мултиварка, която има функция да държи храната топла за повече от 10 часа без прекъсване може да се готви бавно. Просто времето е различно за различните модели тъй като температурата варира от 55°Ц до към 75°Ц. Колкото е по-голямо количеството храна и течност, толкова е по-ниска температурата. Може и почти догоре да се напълни съда, само че с уговорката да не се пуска никаква друга програма, защото може да изкипи. Ще се пробвам и ще докладвам.

От вчера ме гложди дали не сбърках с покупката и дали не трябваше още малко да почакам и потърся и проуча, но, както и да е. Показах на мъжо Инстант пот и споделих моите терзания. Той кипна и ми каза да го поръчвам веднага и него и да млъквам  Joy Joy Joy.

Общи условия

Активация на акаунт