"Януарски бебета 2012", Тема №19

  • 36 371
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 71
Здравейте ,честито на новите мамчета,да са им здрави и усмихнати дечицата  bouquet
Ние сме още 2в1,от време на време се обажда по някоя лееека контракциика и т'ва е.Днес пак съм измислила малко по-натоварена програма,та дано бебо се ориентира вече в обстановката Laughing
venush ,със сигурност ще се забавлява детето,а студ няма и да усети  HugАз съм много доволна от както малкият започна да ходи на ски.С баща си гледат всяка свободна минута да са някъде по пистите,и детето спря да боледува и се забавлява истински.И аз не мога да карам,миналата година ме качиха на ските ,е ,не е за мен това чудо,страх ме е ,а то със страх няма да се получат нещата.
Отивам да се развихря в кухнята и ще надничам за нови бебчета.На мамите в нужда едни силно стиснати палчета Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 204
Честити бебчета на мама Lucanka и anni79!
Да са ви здравички и много послушни!
   Hug

# 62
  • Мнения: 5
И аз съм като вас за ските Embarassed А толкова искам да мога.....Тази зима щях да се уча да карам, хахаха, при други обстоятелства ... То и с плуването е така, трябва от малки да ги почнат, за да се научат по-бързо и после да не ги е страх.
И ние днес сме на ЖК, утре на тонове, имам чувството, че бебчо се е качил по-нагоре. Уж вече се обърна с главата надолу, но пак ме ръчка в ребрата. Симптоми за раждане - никакви. И на мен чистенето и готвенето не помогнаха, днес лекичко ще се раздвижа на кростренажора....Grinning

# 63
  • Мнения: 4
Браво за новата темичка,много е хубава  bouquet !!  Само да кажа за  първа страничка,че съм родила нормално и термина ми беше на 04.01 а не на 06.01. Честито на всички нови мами!!  Нека са здрави,щастливи и много хубави моменти с бебчетата!  Hug   И аз ще взема да  питам за този вит.Д ,на 20-ти сме на консултация да видим колко е наддала бебка и да и сложат ваксини.  Изкарвах я малко на терасата за по 5-6 мин на слънце. Не мога да се престраша да я изведа на разходка ,времето е кофти а толкова искам вече да сме по парковете.   Стискам палци на всички мами които им предстои среща с малките съкровища!   Hug   Хубав ден!

# 64
  • Мнения: 89
Здравейте, момичета! Не съм писала от доста време, но пък за сметка на това съм прочела всеки ред в последните теми.
Честити бебчета на всички януарски мами! Да растат здравички и щастливи! На всички, които още чакат - късмет!
Моят термин е днес. Бебка си посритва в коремчето ми, мести се и се дупи. Имах усещане, че ще се появи след термин, защото баткото закъсня с 6 дни. Доки каза утре да отивам с багажа на преглед и на тонове и на място ще реши какво да правим.
Това за сега от мен. Спокоен и успешен ден на всички.

# 65
  • Мнения: X
Иве, Iofi, мерси, успокоихте ме. И аз знам, че зимните спортове много укрепват имунитета, та да видим при нас как ще е. Днес на Витоша ще е - 12, но ако няма вятър не би трябвало да е проблем за децата.

Аз съм решила да се кача на ски един ден, може би точно децата като се научат ще са ми стимул. Филип вече го чака една малка мъжка грейка-гащеризон, да порасне и да го сурнем по снега.

Електра, тези дни няма да става за разходки на бебоци, голям студ е. С истинско излизане мисля да изчакам Филип да навърши поне 20 дни. Е, и температурите да са около или над нулата.

# 66
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
 Нова тема, нови бебенца - СУПЕРРРРР.
 При мене всичко е по старо му - 2 в 1, и докато около Нова Година бях в еуфория, че ще се случи събитието. Сега вече се поуспокоих, а и нямам май и признаци де, или поне не обръщам внимание, както преди - всяко по различно нещо и край раждах Simple Smile. Исках да е малко Козироче, че в на мъжо семейството всички са, но живо и здраво пък когато реши.
 Вчера и аз такъв почистваш маратон му дръпнах, че снощи като Шоки и аз на д-то не можех да седна, но тази нощ заредих батериите и сега съм отново готова за подвизи.

   А сега да ви попитам нещо - решила съм ако бебето се появи на бял свят на някой празник така и да си го кръстя. Предстоящите са Антонов и Атанасов Ден - дайте предложение за женско име, празнуващо на Атанасов ден, че нещо Атанаска ми се не нрави.

# 67
  • Мнения: 5
Ами освен да се надяваш да пропусне 18.01 ... във всички сайтове, които намерих, пише само Атанаска и Нася....а за 17-ти Антоанета и Антония. Мислех, че има по-голямо разнообразие. Може и да са пропуснали някое име Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 179
Добро утро.
Снощи имах доста контракции, но нерегулярни и сме си още 2в1 Simple Smile
smarfietka_ аз също си имам вариант ако се роди на 17-ти - Доника. Иначе ето още предложения - Антония, Антонина, Антоанета, Антонина, Тони, Тоня, Донка.

# 69
  • Мнения: 2
smarfietka_ и аз много се чудя с тези два празника, нещо и на мен не ми харесват имената.
Дано устискаме да минат и тези празници.

Давам примери, които намерих:
- Антоновден - Антония, Андонета, Антоана, Антоанета, Антоанина, Антонина, Антонка, Дона, Донина, Донка, Тона, Тонка, Тоница

- Атанасовден - Атанаска, Ата, Атанаса, Атанасия, Наса, Наска, Наца, Тана, Танаска, Таса, Таска

Повечето ми звучът нелепо, но това е директен препис от книгата: "Български светци и празници"

П.С. Мислех, че Анастасия също празнува на атанасовден, но се оказа, че е през август

# 70
  • Мнения: 4 864
П.С. Мислех, че Анастасия също празнува на атанасовден, но се оказа, че е през август

Анастасия е на 22 декември.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 000
за Атанасовден- Ася. Братовчедка ми е кръстена на дядо ми Атанас и се казва Ася. На мен ми харесва това име Simple Smile

# 72
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Уф, прибрах се от ЖК. Голям вятър е и тук. Температурите не са толкова ниски, но с този вятър се усеща як студ. И сняг вали, абе зимна виелица. Пък аз се метнах да вървя пеша  Whistling.

Та, бебето било около 3.300 кг, все още момиче  Mr. Green. Всичко било перфектно - и то, и водите, и плацентата. Вече е много ниско, както си и усещам. Може да заповяда на белия свят  Grinning.
Премери ми пак кръвното, наваксва си за цялата бременност  Laughing. Ако не съм родила до тогава, другия понеделник пак ще ходя.

Хайде, отивам да се размразявам  Whistling.

# 73
  • Мнения: 2
KaRoLa , права си за Анастасия, че е на 22 декември, явно нещо не съм доогледала.

ashley777 А до колкото знам Ася от Асен. Означава хубава. Има имен ден на деня на Всички Български Светии - втората неделя след Петдесетница.  (някъде 21 юни)

Голяма обърквация е с тези имена  ooooh!

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте,момичета,благодаря за милите пожелания.
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ,И СПЕЦИЯЛНО НА ТЕЗИ КОЙТО СА РОДИЛИ ВЧЕРА Peace Laughing
При мен нищо ново,все още чакаме.В  сряда съм на запис на тоновете.Имам въпрос относно има ли и други мами като мен,аз бебо не го усещам много често напоследък,в смисъл или много слабо или за кратко.Нормално ли е? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт