"Януарски бебета 2012", Тема №19

  • 36 350
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 556
Здравейте!
Писала съм в темата 1-2 пъти сигурно,но от време на време хвърлям по едно око.
Искам да честитя на всички които вече гушкат своите бебчета   bouquet

Ще ви помоля да стиснете утре едни палчета за мен,когато ще е секциото.
Малко ми е притеснено,въпреки че ще ми е за втори път.
Лека вечер и успех на всички мами които са в очакване  Peace

# 46
  • Мнения: 58
Здравейте,

Мерси на Диткинс за прекрасната тема!

Честито  на всички нови мами!  bouquet

Записвам се да ви следя. Да се отчета, ние сме си 2 в 1 и хич не искам бебето да бърза да излиза. Почивам си и правя последни приготовления за бебчето.

Лека вечер!

# 47
  • София
  • Мнения: 179
Цоп в новата тема. Браво супер е Simple Smile
А днес Тити ни изненада, ЧЕСТИТО ДА И ЖИВО И ЗДРАВО ГОЛЯМОТО МОМЧЕНЦЕ
Аз днес селд почти цял ден чистене съм вече пред заспиване, но ме прихваща нещо корема....но не е май нищо обезпокоително Simple Smile
Лека нощ на всички още бременни и вече с бебенца майчета Simple Smile

# 48
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 51
little angel имаш стиснати палци,всичко ще мине добре,бъди сигурна!

Ехх  мами,дали ще се ражда в тази тема...утре съм на запис и ще видим какво е  положението,вече си мисля,че изобщо няма да се роди.А пък тапата ми падна преди 6 дни..

# 49
  • Мнения: 0
Момичета,

Влизам да честитя на новите ни майчета, че не успях преди това.
Честито мили мами, да са Ви живи и здрави дечицата! Много здрави и щастливи бъдете заедно!  bouquet  bouquet Hug
Моля Ви за ник-а на групата ни във Фейсбук, пропуснала съм това някъде по темите. Искам да видя бебета на снимки Laughing
Пожелавам Ви лека нощ и да се събудим с новини за нови момченца и момиченца Hug

# 50
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! На 9-ти януари нашето семейство се увеличи с още един член. В 16.40 се появи малкия мъж Диян, тежи 3,130 , висок е 50см. Вече сме си вкъщи , вчера ни изписаха.Мога да се похваля, че много слушкаме и си хапваме добре.  Дано и занапред да е така.
Нямам думи да опиша как се чустваме с таткото. Само , тези които са изпитали тръпката на родителството, могат да осъзнаят какво е чувството да дадеш живот!Пожелавам на всеки да го изпита!!!!
На всички нови мамита честито, а на всички бъдещи- леко и безпроблемно раждане, и много скоро да си гушкат съкровищата!!!

# 51
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Честито на всички нови мами! Да са им здрави, щастливи и обичливи малките съкровища!

Тази сутрин нещо се шашнах, че моето бебче не беше особено активно и отидох до болницата. За първи път ми мериха тоновете за 20 минути. Всичко изглежда е ОК. Видно е, че още сме си 2 в 1. До кога - и аз не знам...

# 52
  • Мнения: 63
Честито на обебилите се мами,да са им живи и здрави рожбите и много да им се радват!!!

Благодаря на всички за поздравленията Hug

Да разкажа как мина моето раждане,на 10 следобед към 14;оо часа ми падна тапата,после се почна едно леко кървене,обадихме се на акушерката която ми следеше бременността,тя дойде прегледа към 5;30 часа аз все още нямах никакви болки,каза че към 11 вечерта сигурно ще се почне и така тя си тръгна.И към 11 започнаха леки контракции на 25 мин ,с всеки час намаляваше честотата и към 6 сутринта на 11 бяха на 5 мин,пак доиде акушерката ,прегледа ме и каза че съм с 2см разкритие,после в 11 тръгнахме към болницата с 4 см разкритие ,настаниха ме и се почна истинския купон ,казаха ми че на всеки час ще имам по още един см разкритие ,да ама не ,в 2 следобед бях с контракции да раждам а разкритие никакво,вече бях парцал от всякъде,нещата не вървяха на добре и и така решиха да ми предизвикат разкритие и да ми сложат епидурална упойка,сформира се екип ,направиха ми изследвания и към 15;00 следобед ми сложиха упойката и системата.(по принцип тук в Холандия не се слагат упойки нито системи ,само в краен случай)
и така почна да намалява болката и седим с мажа ми и чакаме ,акушерката която трябваше да ме изражда каза че вече няма да съм в нейни ръце,а оставам при други лекари ,и така си зачаках аз разкритие в 6 вечерта идва лекарката преглежда ме и пак 4 см разкритие ooooh! #Crazy newsm45,и увеличиха системата на макс ,и упойката и в 19;20 бях с готова да раждам, и така за 15 минути излезе нашето слънчице НАДЕЖДА,веднага изплака,сложиха ми я с пъпната връв на корема ,щастието не мога да го опиша тук майките на бебчетата ме разбират,а другите скоро ще разберат.Сложих я на гърдата ,засука като че все това е правила,1 час си стоя при мен ,после само я облякоха и премериха,аз се изкапах и ме питаха искам ли да остана или да си да си ходя,решихме да се прибираме ,и в 23;00 бяхме живи и здрави вкъщи.
На другия ден дойде медицинската сестра вкъщи ,и един консултант по кърмене ,лекарката ,ще идват 8 дни поред ,правят ми прегледи по 2 пъти на ден,всичко е наред нямам един шев дори ,корема почти ми изчезна,кърмим се успешно имам много кърма и малката си е лакома и яде.Много дълго стана дори има и още ,но ставам да папка малката,радостта е неописуема ,всичко се забравя като видите малките сладурчета Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Лека вечер на всички,и леко раждане на мамите които им предстои Hug Hug Hug

# 53
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Добро утро и хубав ден от мен!!!

little angel, стиснати палчета от мен!

mirelailiya - много трогателен разказ!!! Слава Богу, всичко е минало добре!

Мама Мечка, стискам палци скоро да се гушкате вече!

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро!

Как сте всички!
Честито на новите мами!Живи и здрави да са бечетата!
И ние сме си 2 в 1  Simple Smile
След вчерашния ми маратон по чистене и домакинстване из къщи, едва се мърдам, така ме болят задните части...., едва ставам и ходя.Като стара баба съм, докато се раздвижа.
Мама Мечка, дали пък термина не ти е бил изчислен по-рано, а реалния да е друг  Thinking или цикъла ти е по-дълг, или е на над 32-33 дни?Дано да реши бебче днес или най-късно утре да излиза вече  Simple Smile
little angel, стискаме палци и ще чакаме да се похвалиш скоро с беборанче!
Хайде, и ние си чакаме нашите бебчета!Дай Боже скоро да се радваме всички на живи и здрави бебоци!
Лек ден на всички от нас!

# 55
  • Мнения: 173
Айде и аз. Имаме си едно дебеличко Даренце на 11 Януари.

Кърмя със страшна сила, дунда яде и дебелее още. Педиатърката в болницата като ми я даде преди изписването ми вика " Ето ти го, тази голяма уста само цица може да я запуши"

От вчера сме си вкъщи и си почиваме.

Аз се чувствам прекрасно мисля, че мога да родя още две Simple Smile

# 56
  • Мнения: 4
Честито на мамите!!!!!! И на бебетата - добре дошли!
Ние все още сме 2 в 1!!!  pregnant smile3506
Lucanka - разкажи повече Simple Smile))))) Щом се чувстваш добре, значи разказът ще е изцяло положителен и интересен за нас!
mirelailiya , трогателен разказ! Признавам, че искрено завиждам за условията - да си отидеш веднага вкъщи и да те посещават в дома ти Simple Smile... както и че са ти дали бебчето веднага, надявам се и на мен да ми я дадат, както обещават Simple Smile
Мерсаж на Дидкинс за темата! Тази определено ще е най- новинарската Simple Smile
Влизам за незабавен отчет Simple Smile - преди малко се върнахме от преглед.
Никакви контракции или разкритие, никаква паднала тапа или изтекли води... Добри тонове и бебе, на което очевидно никъде не му се излиза! Simple Smile 
АГ-то ми каза, че като за първородно бебе, главата му е доста високо, т.е. не ще госпожицата да слиза и това е  newsm78
Раждането си остава нормално. Казвам на д-рката: "Няма ли да видим бебето? Колко е пораснало....От 20.12.11 не сме го виждали или теглили...?", а тя: "Няма да го гледаме бебето, само ще го прегледаме на магарето Simple Smile
Ще чакаме терминът да мине и ще се решава след това какво ще се прави... Предполагам ще ме приемат в болницата и ще ми сложат система в един момент (много се надявам да не се наложи слагането на тази система!!!) ... А си мислехме, че ще се роди преди нова година Laughing ... 
Лошото е, че дори не ме е хванал онзи така характерен симптом на къщовницата - Мен почти перманентно си ме държи манията за чистене, но очаквам да се засили внезапно до крайност Simple Smile
Искаме да се разхождаме с мъжа ми, за да й помогнем на щерка ни да се упъти  пО с време в посока навън, но в Сливен ветровете са във вихъра си сега Simple Smile Така популярният вятър Бора виртуозно причиняват студ и нежелание за излизане навън Simple Smile
Ако някой е открил тайната формула за провокиране на родовия процес, да споделя бързо, че нашата бебка ще стане 5 кила, ако не се роди до термин Simple Smile
Много бебета и усмивки днес, ви желая Simple Smile

# 57
  • Мнения: X
Добро утро, мацки!

Честити бебета на Марету и Тити.
Да са живи и здрави дребчовците и бързо възстановяване на майките.
Леле, Тити, твоят младеж е най-дългото новородено, за което съм чувала.  Shocked Той е с ръст на едномесечен, направо отгледан, браво. Hug   bouquet

Диткинс, чудесна тема, благодаря ти за труда и търпението да я направиш.  Rolling Eyes Защо няма да раждаш скоро, че не разбрах? Като ти гледам лентичката, съвсем скоро ще е.  Heart Eyes

Благодаря на всички, които са ми отговорили за вит. Д. Ще питам педката тия дни и ще действам както ми каже.

Мирелаилия, благодаря за разказа. Дългичко е било, но успешно и за двете ви с бебка.

Моят чушко спи, чакам го да ревне за кърмене всеки момент. При нас няма празен памперс. Всеки е опишкан и оакан, къде повече, къде по-малко. Гледам, че нормата е две-три наакани пелени за деня, но ние я преизпълняваме доста. Вече го гледам, че и визуално се е поналял, но не съм го теглила, за да не се сугестирам. Ще разбера колко е качил на първата ни консултация на 3 февруари.

Атадарче, все се каня да те питам, химически масаж ли ти правят за изчистване на лохиите? На мен ми правиха такова чудо при предишното раждане, защото след секциото нещо бавно ми се свиваше корема. Сега обаче с кърменето контракциите са доста ефективни и не е имало нужда.

Martisunshine малко мокро петно вероятно не е тапа или води. Тапата е слузеста, водите са доста повече от това, което описваш, а и изтичането им, колкото и да се съмняват нераждалите жени, не може да се сбърка с нищо.  Peace При всички случаи, ако се притесняваш, звъниш на лекаря си.  Hug

Днес ми е малко притеснено, защото изпратих кака Иглика на ски за пръв път. За беда температурите са доста ниски и се тревожа как ще му понесе на детето. Дано се забавлява, да не премръзне и да няма инциденти (майките все за такива неща мислим, ужас  Tired). Винаги съм обичала ските и съм искала децата ми да могат да карат (аз не мога  Embarassed).

Целувки и хубав ден!

# 58
  • Мнения: 0
Lucanka кога ти е бил термина? Дай и повече инфо за бебето-име, кг., см., че да го впишем на първа страничка  Peace

# 59
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Честито на Lucanka и anni79   bouquet.

mirelailiya, малко се е проточило, но пък си била чудесно обгрижвана и без шевове  Peace.

Венуш, и аз казвам на Мишо "чушка". Какво съвпадение  Grinning. За Иглика не се притеснявай, ще се справи и със ските, и със студа. Ние сме скиори и Мишо е карал и на къде по-голям студ. Качването, спускането, въртенето насам-натам загряват доста. Щом й е за първи път ще учат съвсем елементарни неща - да ходят със ските, да се качват настрани, може би да се обръщат, да приплъзват и леко да се хлъзгат. Няма да има инциднети  Peace.

Аз снощи за малко си помислих, че тръгва раждането. Имах някакви болезненки контракции за известно време, но всичко утихна. Спах екстра и сега няма и помен от нищо. Днес съм на консултация.     

Общи условия

Активация на акаунт