"Януарски бебета 2012", Тема №19

  • 36 365
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 40
Присъединявам се към питането на bebo_sn за лющенето на кожата и настояването на педиатрите, че е от обезводняване и задължително трябва да поим бебето с вода. И мен ме натискат за същото.Сухичка му е кожата на Лазар и идея нямам с какво да го мажа, освен това. Мазах първо със Себа мед, не го овлажнява. Два дни мажа с Бочко, сутринта осъмна с червен обрив на коремчето.
Стискам палци на оределите редици на не-родилите, леки и безпроблемни раждания желая!
Габи, след като Никола се роди на 13-я ден след термин 2440, ми казаха, че бил започнал да губи тегло в утробата, защото не се хранел последните дни. А за болката е относително - първия път почти не усетих изгонването на плода и на плацентата, а болките преди разкритието бяха страшни. Сега пък достигнах пълно разкритие с мисълта, че може още много по-силно да боли - това го направи сравнително бързо и поносимо, но напъните после пък бяха зловещи. Някои пък изобщо не ги боли толкова и раждат големи бебета безшевно. Всичко е относително, с две думи.

# 661
  • Варна
  • Мнения: 117
Amorelove, и аз имам подобен проблем като c-mira. От няколко дни следобед бузанчо не иска да заспи и само мляска и отваря устата /това след като сме се нахранили доволно/. Давам гърдата, но той суква 2-3 пъти и ме бута. Вече почна да си открива палеца за смучене и това мен много ме притеснява, защото си спомням как сестра ми си смучеше палеца до 5 годишна... Снощи пак направи тази схема - от 1 до 4 сме се приспивали, няколко пъти давах гърдата, един път пробвах и с кутрето - позаспа на него, сложих го на леглото и след 10тина минути пак почна да мрънка и да мляска Sad На финала заспа явно от умора пак на гърда - вече го сложих при мен в леглото да я мляска когато си поиска, ама днес съм направо като парцал от тази нощна еуфория. Притеснявам се да му давам биберон, защото гърдите ми не са с оформени зърна, едното даже беше вдлъбнато /вече малчо си го издърпа и не е толкова/ и ми бяха казали никакви шишета и биберони, защото може да се отбие. Дали е така и как да му задоволя това негово желание да суче на сухо Sad

# 662
  • Мнения: 3 718
Кърмя най-вече в люлка, стандартна, бебето е подпряно на възглавница. Гърдите ми се препълват, но след около 10 мин. вече омекват. Започва да ме дърпа като са вече поомекнали- спира да суче, стиска зърното и дърпа рязко главичката назад, след което отново си отпуска устичката и продължава да суче.
В началото на кърменето се нахвърля направо на гърдата и започва да суче супер интензивно и шумно да преглъща и постепенно успокоява темпото като към края вече съвсем леко засуква  няколко път и след това почива малко, докато не се усмихне и заспи.
Menina, възможно е бебето ти да се сърди от намалялата сила на струята. Ако гърдите ти още пускат лесно и на силна струя кърмата в началото на кърменето, възможно е необходимостта да се потруди за да изсуче млякото, да не се харесва на бебето. Уви, подобно поведение може да е показател и за обратното, за противене срещу силната струя. Затова и те попитах кога се случва. Дърпането от силната струя обичайно се случва в началото на кърменето, когато кърмата слиза и гърдата пуска най-интензивно.

Ако при вас става дума за сърдене от по-слабата струя, можеш да опиташ да задържиш момиченцето си на гърда по-дълго като приложиш компресия на гърдата. Тази техника може да помогне да се засили струята. В такива случаи майките споделят, че най-удачни пози за кърмене са тези, при които гърдата е над главата на бебето за да помага и гравитацията. Но от друга страна, майките дават добри отзиви и от биологичната (полегнала) поза , защото тогава бебето тежи върху гърдата и това помага на хубавия плътен контакт. Можеш да опиташ ако от поза люлка се отпуснеш леко назад, а бебето полегне с корем върху твоя корем, дали това няма да се отрази добре.
Възможно е също така и бебето ти просто да успява вече да се насуква по-бързо. На новородените бебета обичайно им трябва повече време за да изпразнят гърдата. Те се изморяват бързо и имат нужда от почивки. Но с израстването стават по-способни, по-будни и силни. Това им позволява да си дръпнат необходимото за много по-кратко време, като след това може да продължат да сучат леко, за удоволствие, но понякога просто не им се суче повече и се дърпат. Това поведение обичайно се случва по-късно, след 6 седмица, но не е изключено да се случи и по-рано. Ако усещаш, че бебето изпразва гърдата, пишка и ака добре, наддава плавно, има всички признаци, че е здраво, сито и доволно бебе, не е невъзможно просто да изсуква гърдите по-бързо. Ако все пак имаш съмнения, можеш да опиташ да я отделиш от гърдата когато започва да се дърпа, да я погушкаш за малко и после пак да предложиш да суче, може и в различна поза или ако е изсукала първата, да предложиш втората гърда.

Ще се развам да споделиш как се развиват нещата при вас  Peace

# 663
  • Мнения: 5
Ето ни пак след тоновете....1 съвсем малка незабележителна контракцийка, иначе тоновете са супер. Утре ще говоря с докторката какви са плановете - ще чакаме до естествения ход на нещата или ще го предизвикват. За мен няма значение Simple Smile
Прави сте, че не бива да ме шашкат лекарите. Аз не толкова съм шашната, колкото ми стана неприятно, че така неволно "наплашват", ами можеше да се стресна от тук до небето. Има огромна доза психика в целия процес на раждане, даже отчасти затова някои ги боли повече, други по-малко (пак казвам отчасти). Но психиката и предварителната настройка са изключително важни.

Аз нямам въпрос за ЛЛЛ все още, но искам да кажа колко им се възхищавам и благодаря. След като по-голямата част от момичетата родиха за тях започна голямото писане. Понякога въпросите са еднакви, друг път различни, но те винаги с най-голяма всеотдайност отговарят, наистина е много благодорно!!   bouquet

# 664
  • Сливен
  • Мнения: 145
Здравейте настоящи и бъдещи майки! Аз съм от януарки 2011! Следя Ви темата и много съм щастлива за вас! Да са живи и здрави бебчетата, връщате ме назад в едни прекрасни и незабравими мигове за мен! Приятелка съм на usmivka66 и преди малко получих смс от нея! И реших да Ви напиша щъркеловата вест.
Днес в 8:40 е станала  мама на ГАБРИЕЛА - 3.4 кг и 51 см. Много е щастлива! Подробности не знам Simple Smile Успешно възстановяване!  Hug

# 665
  • Мнения: 35
Да е жива и здрава малката Габриела на usmivka66!

Момичета, имам белтък в урината. Confused
Моята док иска да влизам в болница,
защото "не било хубаво", нищо друго не каза.
Кажете толкова ли е лошо, при положение, че
в понеделник влизам да раждам?

# 666
  • Мнения: 75
   Привет и от нас smile3525
 От няколко дни не съм влизала,но сега Ви изчетох.Ние сме в кръга: сън,смяна на памперс,папкане по един час,пръцкане и акане,пак смяна на памперс,кокорене и пак сън:))))ех че е хубаво.
 Момичета искам да питам тези на който бебетата вече са почти месец или имат месец,взехте ли направление за ортопед и къде ще ходите?На нас педи ни даде такова,но съм в чуденка къде да отидем.
 А иначе и ние имаме лошия навик като започнем да се храним или по-скоро към края на храненето да започне да ръмжи,да дърпа все едно ще откъсне зърното,да мрънка,да маха с ръце и да се върти.В началото си мислех че имаме голям проблем,но като прочетох че и при други майки се среща съм по-спокойна,ще го магериме нещо Laughing
 Ей бременните мамчета,стискам палци и аз дано всичко Ви мине бързо,леко и безболезнено пък накрая по едно,кои по две сладки пухчета да гушкате.Мойто е с големи бузи и за това си му викам пухче smile3522
 Хайде приятен, снежен ден от нас.
ПП. Честито на всички новородени и техните майки и татковци.Да са здрави и щастливи.

# 667
  • На морето!
  • Мнения: 5 778
Палома, успех, щом док. така е преценил най-добре е да го послушаш.  Hug Ние ще стискаме палци!
Честита дъщеричка на Усмивка! Да е здрава, спокойна и усмихната!

Шаманката, благодаря ти много за подробния и изчерпателен отговор! Подозирам, че наистина се наяжда по-бързо, но сякаш по навик продължава да си дърпа и ръмжи, точно както Мименцето го описва. Памперсите пълни доволно, а позата ни за кърмене често е точно леко полегнала назад и тя е легнала в-у корема ми. Легналите пози успявам да направя само на втората част от кърменето (тя заспива около 20та мин., аз сменям памперса, за да я разсъня и давам втори път гърдата), тъй като в началото са твърде пълни и ѝ е трудно при легнала поза да засуче добре. Тези дни ще пробвам и другите пози за кърмене, макар че въпросната люлка, при която съм удобно облегната назад, а тя лежи плътно до корема ми ми е супер удобна да чета и да събирам от другата гърда капещото мляко. Предполагам кърма имам достатъчно- докато кърмя от едната от другата изтича средно по 30-40 мл., които събирам в контейнерчета.
След няколко дни ще пиша как се справяме.
Много ви благодаря за съветите, страшно сте ни полезни!  Hug  bouquet

На бременните ни коремчета пожелавам успех и скорошно раждане!

# 668
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Честита щерка на Усмивка!!!!

Палома
- идея нямам, но ти не се притеснявай, ако се налага - отивай в болницата, там ще те наблюдават.

# 669
  • Мнения: 101
Ха, Violini ме е изпреварила, а аз влязох за щъркеловата вест за нашето Усмивче Simple Smile. Имам и малко други подробности от нея - цитирам смс-те й: "Роди се със секцио по спешност след 6 дни преносване. Поздрави на всички. бебка е прекрасна и здрава. Аз съм по-добре вече, но съм загубила много кръв. Надявам се поне късно следобед да ми я дадат да я накърмя", както и " Прекрасна е! Най-красивото създание на света! Няма по-голямо щастие!"
Да са живи и здрави, а малката Габриела да наследи усмивката на мама!
Ditkins, явно ти ще дърпаш завесите, но важното е да си в добро настроение и всичко да е на 6 на финала  Hug!

# 670
  • Мнения: 2 483
Paloma negra, отоци + белтък в урината може да крие риск от прееклампсия, тъй че слушаш докторката и всичко ще е ОК  Peace

Честита Габриела на мама usmivka66 Hug  bouquet

# 671
  • София
  • Мнения: 48
Честити нови бебчета!
Ние сме си все така 2 в 1 без никакви признаци бебка да се притеснява от този факт  Laughing Аз продължавам да си получавам здрави ритници. Утре сме при доктора. Днес съм с такова ужасно главоболие, че ми е трудно и да мисля, цял ден се излежавам на дивана и ставам само да ида до WC newsm78
Хубав ден на всички и успех на чакащите мами!

# 672
  • Мнения: 0
Честита Габриела на мама Усмивка да им е жива и здрава и усмихната Simple Smile На мама бързо възстановяване Simple Smile Hug

# 673
  • софия
  • Мнения: 31
Честита бебка на Усмивка и бързо възстановяване!    bouquet

За дърпането на завесата няма проблем  Grinning
Има тук още 4-5 дни да изчакам още някоя друга мама дето се "подмотва" още и я дърпам  Grinning
Пускам новата тема, ако няма желаещи и ще отида да родя СПОКОЙНА, че всичко съм свършила Grinning

За отичането на краката и ръцете и аз го получих тези дни. Даже тази нощ станах специално да си насапунисам ръцете и да си сваля пръстена, че имах чувството, че така ми стяга, че чак нямаше заспиване от тази мисъл. Умрях от болка, едвам го измъкнах  Simple Smile

# 674
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Привет и от мен, вече сме си у дома, кърмим се, спим... не се оплаквам!
Прегледах само последните няколко странички и за моя огромна радост зададените въпроси ни засягат напълно! И Мила прави номерът със засукването и пускането на зърното, и то само, като се е нахранила, и търси залъгалка. Същият номер ми го върти и нощем, като я събуждам да яде. Или въобще не отлепя, незавимо какво й правя (събличане, смяна на стаята, масажи, приказки, песни, само надолу с главата не съм я овесвала още...), или захапва зърното и почва да го дърпа като пале, ръмжейки. Пръстче в устата върши работа, приема и го засмуква и може да откара така бая време.
Иначе като цяло кърменето ни е успешно с нормалните за периода оплаквания - болящи зърна и поспаливо бебе, но такъв е периодът, ще мине. В болницата ни похвалиха, че загубата й на тегло е била малка, и на третия ден даже беше качила 90 гр. В момента покрай адаптацията и на двете ни у дома кърменето е по-нервно и болезнено, но не се притеснявам.
В тази връзка - ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ЛЛЛ в лицето на Бръмби и всички консултантки, които отделят от безценното си време и ни пишат!Берем плодовете на вашето търпение и отдаденост всяка минута от живота си с мъничетата! В болницата ми направи впечатление колко повече полезна и синтезирана информация има във всеки ваш пост в сравнение с получаваната на място от сестри, болничен персонал и лекари! Благодарение на вас закърмих успешно от първия час дъщеричката си, въпреки плоските зърна, и после детските медицински сестри и акушерките идваха една по една да видят как правя номера, защото те в инструментала си, освен силиконови зърна, нищо друго нямат да предложат. Благодаря!!! 
Бързам да ви пиша за лющещата се кожа - и при нас я има, в болницата казаха, че не е никакъв проблем, все пак детето е стояло 9 месеца във вода, а сега е на сухо, нормално било, ще се оправи, като свикне.  Ни най-малко не бяха нито притеснени, нито дори леко загрижени. Надявам се това да може да успокои и другите майчета тук!

Общи условия

Активация на акаунт