"Януарски бебета 2012", Тема №19

  • 36 343
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 89
Мили мамчета,
На 22.01 се роди нашата Ралица, 2870 кг, 42 см. Спешно секцио след предизвикано раждане и 6 дни преносване. Бебката е още в болницата, мен ме изписаха днес. След всичкия стрес нямам търпение да си я вземем и да я гушкам у дома.

# 676
  • Мнения: 0
Здравейте мами,аз влизам с един въпрос към вас:
От къде ги купувате тези възглавнички с черешови костилки и как точно ги прилагате върху бебчетата? Имат ли някакъв ефект ?
Ние от вчера даваме капки Infacolic , но все още не мога да кажа,че има ефект! А като гледам Ивайла как се гърчи и плаче от болка,сърцето ми се къса,че не мога да и помогна  Cry

Иначе ние вчера бяхме на първата си консултация. Лекарката каза,че всичко с бебка е на ред,въпреки,че мен лично ме притеснява факта,че за 15 дни е качила само 250гр. newsm78, тя ме увери,че било нормално и че се развивала добре,но на мен ме притесняват малкото грамчета  Thinking
Знаете ли какви са нормите за качване на седмица горе-долу?

# 677
  • Мнения: X
Мили мами, благодаря ви за пожеланията. Честито и на всички, които са гушнали своите рожби!
Имам въпрос към ЛЛЛ и огромна молба за помощ:
За съжаление след секциото не успях да започна кърмене, заради лекарства. Едва от два дни се опитах да сложа Мария на гърда, но кърменето не се получи. Звънях на националния телефон за повече разяснения и се оказа, че на теория всичко ми е ясно, но на практиката нещата не се получават. Бебка не може да засучи, изпуска зърното, което някак се прибира навътре. Опитвах всякакви хитрини, за да го "извадя". Отделно пробвах и класическата поза, после кръстосана люлка, след това и футболната поза. Отново без успех. В момента се цедя, изкарвам едва около 70мл. и се притеснявам, че без стимулацията от страна на бебето т.е. без сукане, кърмата ми ще спре.
Има ли вариант да ми бъде показано как да кърмя и къде греша? Консултант, който да ме посети в дома? С дамата, с която разговарях по телефона каза, че нещата са ми ясни, но след като кърменето не се получава, значи все пак греша в нещо.
Ужасно ми е тъжно, че не мога да кърмя, а се подготвях и четях, и клипове гледах месеци на ред.


Извинявам се, че нямам никакво време да ви чета, но съм в един омагьосан кръг. Имам чувството, че от толкова голямо желание за кърмене и невъзможността да го правя, не мога да мисля за нищо друго.
Леко раждане на всички, на които им предстои!

# 678
  • Мнения: 74
Хора, помагайте!
Докторката днес ми каза, че бебчето не е слязло надолу. Главата му била високо и се съмнява, че е заради тесен таз. Мериха ме с някакви пергели и казаха, че съм към долната граница без да ми кажат размер. Ако не слезело до понеделник, искат да насрочваме дата за секцио!
Мога ли да направя нещо за да слезе това бебе? Някакви упражнения?


Честито на всички мами с бебчета! Гледам, че вече много сте станали. Не останахме с коремите Simple Smile

# 679
  • Мнения: 639
И да попитам ЛЛЛ на консултацията ми казаха, че лющенето на кожата на малкия се отдава на това, че е обезводнен, т.е. трябва да му давам вода и то през 15 мин. от лъжичка. Дали има нещо общо или пак си прокарват техните писания от книгите. Иначе сме наддали 300 гр. и 4 см. от изписването /за 15 дни/, предполагам, че е нормално и няма място за притеснение. Снощи ми направи 2 паузи от по 6 часа, кърмих го в 21ч., после се събуди в 3 ч. и тази сутрин чак в 9 ч. Вечер в 12 като му дам да суче и заспива, после ми се събужда пак в 3 ч., затова не го будя, а чакам той да ме събуди. Правилно ли е мисленето ми или да му давам пак в 12. Иначе през деня, аз си го събуждам на 3 часа и си хапва добре. Благодаря предварително за отговорите на многото ми въпроси   bouquet
 

bebo_sn, лющенето на кожата при новородено по-скоро се дължи на факта, че тя е все още изключително нежна и фина – все пак то е било месеци наред в майчината утроба, развивало се е в амниотичната течност, а сега е вън, на по-сухия въздух. Wink (сега видях, че и Bibiana е написала същото Hug).

Често като аргумент за даване на вода се изтъква опасността бебета да не се дехидратира. Тъй като съставът на кърмата е над 80% вода, то обикновено майчиното мляко е напълно достатъчно, за да се поддържа бебето хидратирано (като приемаме, че се кърми ефективно, на поискване и толкова дълго, колкото желае да остане на гърдата). Според Американската Академия на Педиатрите, добавки (вода, глюкозен разтворр, формула и други течности), не би следвало да се дават на кърмещи се новородени, освен ако не се налага по медицински причини. Водата по-скоро би запълнила стомахчето на бебето, без да добави толкова необходимите за този етап от живота му калории, за да расте и наддава. Повече информация за това има в статията Указания за предлагане на вода на кърмачета.

Наддаването, за което споделяш, наистина и изглежда нормално. Би ли обърнала внимание – какъв е цветът на изпишканото, има ли миризма, какво е като цвят и консистенция акото, по колко памперса сменяш на денонощие? Счита се, че количеството памперси, които бебето пълни на тази възраст на денонощие, са минимум 2-3 наакани (с големина на съдържанието поне колкото монета от 1лв) и 5-6 напишкани.

За бебе на възрастта на Александър е препоръчително да има поне 8 кърмения на денонощие, с не повече от една 4-5 часова пауза. Две поредни шестчасови паузи е възможно да са твърде дълги и да се отразят неблагоприятно и на лактацията ти. Как мислиш, дали да не опиташ да му предлагаш поне още веднъж или два пъти през нощта? Възможно е да е по-сънлив и да има нужда да го разбудиш, за да се нахрани, както правиш и през деня.

Ако имаш и други въпроси, насреща сме. Wink

# 680
  • Мнения: 3 718
Имам въпрос към ЛЛЛ и огромна молба за помощ:
За съжаление след секциото не успях да започна кърмене, заради лекарства. Едва от два дни се опитах да сложа Мария на гърда, но кърменето не се получи. Звънях на националния телефон за повече разяснения и се оказа, че на теория всичко ми е ясно, но на практиката нещата не се получават. Бебка не може да засучи, изпуска зърното, което някак се прибира навътре. Опитвах всякакви хитрини, за да го "извадя". Отделно пробвах и класическата поза, после кръстосана люлка, след това и футболната поза. Отново без успех. В момента се цедя, изкарвам едва около 70мл. и се притеснявам, че без стимулацията от страна на бебето т.е. без сукане, кърмата ми ще спре.
Има ли вариант да ми бъде показано как да кърмя и къде греша? Консултант, който да ме посети в дома? С дамата, с която разговарях по телефона каза, че нещата са ми ясни, но след като кърменето не се получава, значи все пак греша в нещо.
Ужасно ми е тъжно, че не мога да кърмя, а се подготвях и четях, и клипове гледах месеци на ред.



Хубавичка, наистина е възможно на практика нещата да не станат толкова логично, катто подсказва теорията. Не се настройвай, че грешката е в теб, вероятно правиш всичко както е описано в статиите и книгите. Но понякога кърменето не стартира идеално и може да имате нужда от повече време, усилия и търпение за да се напаснат нещата. Искаш ли да ми пишеш на лс от коя част на София си и да измислим как да се видим. Надявам се да не съм много далеч от теб, но тъй като не съм шофьор, ще съм благодарна ако има как някой да ме вземе и върне Simple Smile

Чудесно е, че изцеждаш гърдите сега, предполагам, че с изцедената кърма храниш бебенцето си. Сега е важно Мария да се храни, да наддава и да става все по-активна. Също е важно да изцеждаш гърдите си поне 8 пъти в денонощие, за да получават адекватна стимулация.

# 681
  • Мнения: 51
Здравейте мами, на 19.01.2012 се роди моя сладур Христо -  3150 , 48 см. Наложи се спешно секцио, но се радвам, че нещата се развиха добре и се възстанових много бързо. За сега се кърмим успешно на поискване.
Честито на всички нови мами.   bouquet

# 682
  • Мнения: 639
Amorelove, и аз имам подобен проблем като c-mira. От няколко дни следобед бузанчо не иска да заспи и само мляска и отваря устата /това след като сме се нахранили доволно/. Давам гърдата, но той суква 2-3 пъти и ме бута. Вече почна да си открива палеца за смучене и това мен много ме притеснява, защото си спомням как сестра ми си смучеше палеца до 5 годишна... Снощи пак направи тази схема - от 1 до 4 сме се приспивали, няколко пъти давах гърдата, един път пробвах и с кутрето - позаспа на него, сложих го на леглото и след 10тина минути пак почна да мрънка и да мляска Sad На финала заспа явно от умора пак на гърда - вече го сложих при мен в леглото да я мляска когато си поиска, ама днес съм направо като парцал от тази нощна еуфория. Притеснявам се да му давам биберон, защото гърдите ми не са с оформени зърна, едното даже беше вдлъбнато /вече малчо си го издърпа и не е толкова/ и ми бяха казали никакви шишета и биберони, защото може да се отбие. Дали е така и как да му задоволя това негово желание да суче на сухо Sad

shanny29, бебето разива „умението” да си суче палчето още в утробата. Нормално е за едно малко бебе да си лапа ръцете и пръстчетата и това по-скоро се дължи да факта, че са му интересни, току-що ги е открило. Wink Не е никак задължително това да прерастне в проблемен навик. Смукането на пръста на палеца при голямо дете обичайво се свързва с някакво притеснение, липса или отдушник на емоции. При кърмените бебета много по-рядко се случва да се стигне до болезнена привързаност към сукане на палец, защото задоволяват сукателния си рефлекс и нуждата от близост и се успокояват по-лесно на гърдата.

Действително, даването на залъгалка или биберон на малко бебе (под 6-8 седмици) би могло да има отрицателен ефект за засукването. Чудесно е, че забелязваш оформяне и издърпване на зърното – доста майки споделят, че кърменето, особено по-дългосроното, спомага за това и дори и след като спрат да кърмят, зърното остава малко по-оформено, отколкото е било преди да родят.

Би могла да опиташ да приспиш бебето също с гушкане и люшкане, пеене, бял шум, мърморене, разхождане в слинг или пък в количката; да го кърмиш върху пеленка/одеалце/възглавница и после леко да го пренесеш с нея в леглото или да повиеш леко ръчичките с одеалце. След като заспи, може да поизчакаш малко повечко (често бързото пренасяне в легълцето разбужда бебето). Някои майки споделят, че в количката или шезлонга имат също добър резултат при приспиването.   

Обичайно такова поведение е временно и постепенно отшумява.
Hug

bibiana, радвам се, че се справяте толкова добре!  bouquet Твоят опит би могъл да е ценен за майки, които имат плоски зърна и искат да кърмят!

# 683
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
lili375 - не знам за тесния таз, не разбирам от това, но ... до сега не го ли забеляза докторката?!  newsm78 Чудя се просто.
Иначе за високото носене, при мен стояха нещата така първия път - моят син до последно го носих високо, "преносих" 1 седмица и пак си беше високо, но си родих вагинално, макар и със система окситоцин. Сега коремът ми мисля пак не се е смъкнал все още... Но забележки относно р-ра на таза не съм имала. Не знам какво да кажа. Не бързай да се притесняваш - има време до понеделник. Пък и като съдя по лентичката ти, тогава ще си точно на термин.

Честито бебе на megg

# 684
  • Мнения: 4
Здравейте мами, има ли още чакащи ? Честито на новите, да са ви живи и здрави чудесата, защото това наистина е най ценното нещо на света!
аз влизам докато Андриян спинка преди вечеря Simple Smile Да ви се похваля , кърмим се успешно, от вчера буболечо е при мен и още на същия ден папка от на майка си млякото Simple Smile Много съм щастлива, утре ни изписват, отиваме си вкъщи!
Нямам много време за форума защото немога да се отделя от скъпоценното ми камъче! По цял ден се опознаваме и милваме Simple Smile Той е моя герой, въпреки всичките препядствия които изживя и въпреки че, с малко закъснение успя да поеме първата си глътка въздух и да даде нов вмисъл на живота ни Simple Smile
Ще се отдам на четене , да видим колко щастливки имаме Simple Smile
 Hug Hug Hug

# 685
  • Мнения: 90
Честито на новите ни мами и леко раждане на все още бременните! Нямам търпение да  се преместим всички в Родени... Hug Hug Hug

Искам да благодаря на консултантките на ЛЛЛ, които пишат тук във форума. Много полезно инфо получавам, като чета въпросите на другите мами и отговорите на ЛЛЛ. Доста от притесненията ги преживяхме и ние с нашата маймунка. Слава богу, сега нещата са що-годе в норма - кърмим се добре, наддаваме. Е, от време на време ни мъчат колики, но се справяме с много люлеене, песни, затоплена бутилка с гореща вода на гръбчето, малко Инфакол и вибриращият шезлонг.

Да ви се похваля - днес поръчах слинг, сега си го чакам Simple Smile Дано на беба да и хареса в него и съответно мама да може да свършва това и онова вкъщи с 2 свободни ръце  Mr. Green

За "черешовата " възглавничка - и мен ме интересува откъде може да се купи  newsm78 Някой май беше споменал супермаркети ДМ?!  

Сега, като се зачетох назад, се запитах - Когато кърмя Мая от едната гърда, от другата никога не изтича нищо - това може ли да е индикация, че нямам достатъчно количество кърма? Иначе си мисля, че бебенце суче добре по всички "правила", пълни редовно памперсите и изглежда заситена след кърмене, точно с онази сладурска физиономийка тип "пиян моряк"  Mr. Green За наддаването - 2 седмици след раждане беше наддала 110 гр над рожденното тегло, което казаха, че е над нормата.Следващото ни теглене е след 10 дни.

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 20:44 от Grace ♥

# 686
  • Мнения: 1
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА,БЛАГОГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МИЛИТЕ ПОЖЕЛАНИЯ,ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ.ЧУВСТВОТО ДА БЪДЕШ МАЙКА Е НЕВЕРОЯТНО,НАЛИ.
ВЛИЗАМ НА БЪРЗО С ВУПРОС КЪМ ЛЛЛ.
НИЕ СЕ КЪРМИМ НО НЕЗНАМ ДО КАКВА СТЕПЕН Е УСПЕШНО ПОНЯКОГА СПИ ПО 4 5 ЧАСА СЛЕД ЯДЕНЕ А ПОНЯКОГА СЕ БУДИ СЛЕД 30 МИН,ПОНЯКОГА СУЧЕ 10 15 МИНУНИ ПОНЯКОГА САМО ПО 5МИН.НАИСТИНА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ДАЛИ МУ СТИГА КЪРМАТА,В БОЛНИЦАТА СВАЛИ 300ГР,НО ТАМ СПОРЕД МЕН ОЩЕ НЯМАХ КЪРМА И ТОИ БЕШЕ ПОСТОЯННО НА ГЪРДИТЕ МИ,ПОЛЗВАШЕМЕ ЗА БИБЕРОНА.ДАЙТЕ СЪВЕТ,ЗАЩОТО ТАКА СЪМ В ОБЩИ ЛИНИЙ КЪРМЕЩА НОН СТОП.НОРМАЛНО ЛИ Е?
ПО КЪСНО ЩЕ РАЗКАЖА ЗА РАЖДАНЕТО.

# 687
  • София
  • Мнения: 48
Докторката днес ми каза, че бебчето не е слязло надолу. Главата му била високо и се съмнява, че е заради тесен таз. Мериха ме с някакви пергели и казаха, че съм към долната граница без да ми кажат размер. Ако не слезело до понеделник, искат да насрочваме дата за секцио!
Мога ли да направя нещо за да слезе това бебе? Някакви упражнения?
Аз съм с тесен таз и прогнозите през цялата бременност бяха за секцио. Учудвам се, че чак сега установяват този тесен таз при теб. Сега обаче се оказва, че бебка е мъничка и ще се пробваме за нормално раждане, с уговорката, че не вървят ли добре нещата, доктора веднага ще направи операция. Мен също ме мерят с тези пергели и никога не са ми казвали размери, нито пък нещо за смъкването на корема (който май започна да се смъква от 1-2 дена).
П.П. Термините ни май са на една дата Simple Smile

# 688
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета! Аз съм от февруарската тема заради термин 3 февруари, но все се записвах и във вашата тема, защото по ехографи вървях напред...

И в крайна сметка наистина родих на 20 януари бебе Борислав - 4200 гр., 54 см. Родих със секцио по медицински причини. Вече ни изписаха и сега се гледаме вкъщи...

Честито на всички нови мами! Нека да имат много щастливи моменти със своите бебчета!

Успех на все още бременните! Пожелавам ви леко и успешно раждане!


# 689
  • София
  • Мнения: 2 367
Честита бебка Габриела на Усмивка. Да е здрава, щастлива и усмихната като мама
Честито голямо момче и на Полисия
Силвия Едровска, Грейс, възглавничката с черешови костилки аз я купих от dm , струва около 10 лв. Затоплям я в микровълновата за 1 минута, разтръсквам я хубаво и я поставям в долната част на коремчето, но върху дрехите, все още не съм я слагала на голо, струва ми се доста топла в началото. При нас има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт