Мама вече трябва да решава, ОКТОМВРИЙЧЕ как да възпитава!

  • 26 967
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 286
ДСС, айде така без лекарства чаааак до лятото, когато вече няма настинки, а само слънце и игри Heart Eyes

Обаче, много неблагородно ти завидях Whistling . Голяма мъка са зъбите при нас, а имаме още 13 да излизат Tired . Сигурно до 3г ще ги вади ooooh! . Добре, че поне нощем е спокоен, за малко се буди и не плаче много Praynig , но пък през деня си наваксва.

От вчера от 15ч не е спирал да мрънка, все за нещо е сърдит и вече не го изтрайвам. Добре, че баща му си е вкъщи днес, та се занимава с него. Но виждам как и неговото търпение започва да се изчерпва. А пък ние сме скарани и съвсем е "приказно" у нас Joy

# 61
  • Мнения: X
Хейли, ще излязат, дано да е леко  Praynig Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 17 377
Бобинка, ами ние сменихме лекарката и с новата сега надълго и широко говорехме за храненето (че при предишната беше иху-аху, чао). Та това, за което тя каза да не даваме, са соковете (да са настъргани плодове, заради целулозата в тях и високата киселинност на соковете); прясно мляко за пиене (само за кремчета, грис, мляко с ориз и в каквото там се слага); мед (това си го знаем) и белтък (освен ако не пак така, в застройка или като цяло яйце в кекс примерно).
Иначе каза, че можем по веднъж седмично да даваме пържено - мекица или пържена филийка (баба й умря от кеф и замеси мекици веднага  Laughing), че пържено не ядат хората с язви и наднормено тегло, иначе не е най-голямата беда на света.
Като цяло, режима, който ни препоръча по отношение на храненето, е: сутрешна закуска - попара, сандвич, мекица, пържена филия, нещо такова, само да не е сладко. След час и нещо - плод. След още час и нещо обяд - 3 пъти седмично постен, 3 пъти с месо и веднъж с риба. Към това малко зеленчук под формата на салата, за да свиква да яде така - ние даваме настърган морков, или краставица на пръчици, или чери доматчета на 4, или салата айсберг. Следобедна закуска - нещо нишестено - кремче, бисквитена торта, мляко с ориз, грис, кус-кус, юфка, сещате се. После пак плод с час и нещо разстояние между другите хранения. Вечеря - малко супа със сухар и кисело мляко (че Мая нали не пие АМ).
На обяд ако 220гр храна й стигат, да яде само това и салатата. Ако не й стига, даваме малко (50-100гр) супа.
Та така, ние гледаме да го спазваме и е ОК Мая с него.

# 63
  • Мнения: 1 298
Въх, въх, вие ме убихте. Laughing

Аз сок давам, тук има едни бебешки концентрати дето се смесват с вода.
Доста редички ги правя, ама сок е. И фрешове давам.
Прясно мляко също. Всеки ден пие по 230-260мл.
И белтък яде, рядко, но ако има варени яйца си го хапва.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 377
А, виж купешки концентрат ХаПсурТ да дам аз, голям съм дзвер  Laughing

Иначе всичко си е по усмотрение на родителите, това е истината. В книгата дето си я четем у нас с мъжа ми, наливат бебетата с прясно мляко и сок от мнооого ранна бебешка възраст и обясняват ли обясняват колко е важно да се пие.
Пед-ката пък казва друго и така. Решаваме си кой ни импонира най-добре на разбиранията за храната и си действаме според здравия разум Simple Smile
Мая е пила и сок, и прясно мляко, и белтък е яла, и меденки, не е като да сме толкоз праволинейни Simple Smile Просто като отправна точка ползваме насоките.

# 65
  • Мнения: 1 298
Бърди, подобни концентрати не съм виждала никога в България,
а съм търсила. За бебета са, знам какво съдържат и се развалят ужасно бързо.  Peace

Иначе си права, дори по отношение на хранене, културните различия са огромни.
Ето тук напр. всеки педиатър ще ти каже, че прясното мляко е много важно за децата,
докато в България киселото е на почит. Нишесте тукашните деца не са опитвали никога,
при нас виждам се препоръчва за следобедна. Много е различно...

# 66
  • София
  • Мнения: 17 377
Не съм виждала и аз такива, наистина  Peace

А за прясното мляко, плодовете и прочие, ние се съобразяваме с това, което ни разказа педиатърката, защото у дома се храним общо взето разделно - а то тотално отрича пиенето на прясно мляко (не че не пием де, ама отделно от храната), за плодовете сме чели същото, че трябва да са с по час-два отстояние от другите храни, заради гниенето им в организма и т.н.
Въпросът според мен, е да не се ходи в крайности  Peace

# 67
  • Мнения: 120
daliq19, честит ти рожденик! Да е жив и здрав и   много да ви слуша.
Честит празник и на имениците!
Бърди, много  ми хареса хранителния режим, записах си го. НАшият е подобен, без плод сутрин, само следобяд давам, но щ е го вмъкна и тогава Peace И аз сок не давам, то и нямакой да го пие де,ама това е друга тема.
Бобинка, все едно за нас говориш - 100 пъти се събуди Гогито и все с рев, според педиатърката няма нищо притеснително. Крив е и през деня, дано да е заради ваксината...
Ей, Облаче, вие сте ни изпреварили. Гого е заковал на 17 зъба, да не би някой нов, дето още не е стигнал повърхността да е виновник за цялата дандания newsm78

# 68
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здрасти народе  Grinning

Да се вредя и аз. Много заета ми е тази седмица, ужас.  Rolling Eyes

Досега правих торта на мъжо за рожденния ден утре, има юбилей. Имам само довършителни работи о нея утре и край. Не е нещо завъртяно, той искаше кремообразна да е и шоколадова и му направих тройно шоколадова  Mr. Green. Да видим дали утре ще успея да се измъкна даму купя подарък. на курс съм до 5 и мисля да прескоча тайно до мола  Crazy

На Мила и аз давам мляко да си пие сутрин със закускта. Яде много кашкавал също, киселото мляко пък взе да й писва.

Отивам да закарам една приятелка да си вземе колата от ремонт и да си почина малко  Tired

# 69
  • Мнения: 438
Бърди, пиле Wink, при коя докторка сте? много хубаво ви е казала. аз на Мая й давам много неща, и ако са домашни нямам никакви скрупули. вчера така сладко се натъпка с винен кебап  Rolling Eyes . домашни кексове лапа на поразия. вътре слагам и орехи и мед. мед й давам откакто прояде човешка храна, в малки количества, разбира се  Peace медът е домашен.
За соковете, каква е логиката - много по-добре е да си хапне пресен плод - заради целулозата, от която ще ака по-лесно, заради мързеливата мама, на която не й се мият изтисквачки  Blush и заради растящите в устата зъбки, и венците, които плодчето ще почеша  Peace
ако давам плодове, никога не ги давам за десерт, след ядене. давам ги като самостоятелна закуска или ги давам преди ядене. попадайки най-отгоре в стомаха, дразнят пилора,защото стомашните сокове смилат храната отдолу нагоре. и язваджиите ядат така.
Облаче, браво на детето Simple Smile значи ревът е от глад  Peace пробвала ли си да даваш брашнена каша за вечеря, домашна, много засища и успокоява коремчето  Hug

# 70
  • Мнения: 9
Здравейте Hug!
Отдавна не съм влизала,че от Нова година при нас беше едно ходене насам-натам,после рождени и менни дни, Simple Smile, за капак и работа имам доста последните седмици...,но вече ще съм тук по-честичко надявам се.
За храненето да се изкажа и аз  Grinning: Прясно мляко не давам и няма да давам поне до 2 год., изключвам разбира се кремчетата и разни производни в които слагам смело Simple SmileКисело мляко много обича и давам след обяд за закуска с настърган плод или чисто за вечеря.Сокове моето дете не иска да пие ,опитах да давам всякакви и купени бебешки и фрешове,но не и харесвават и спрях да пробвам, водичката си е по-добре и я пие с голяма охота. Сутрин закуска попарка, обяд е месно ядене , посно давам веднъж седмично. Жълък давам когато се сетя, белтък- не, но в кекс или сладки хапва по малко. Плодове между храненията предлагам ,но като си е хапнала дори и след 2 часа изобщо не иска нищо за ядене да види, дори и плод.Иначе вечер преди лягане ако не е яла ксело мляко и давам АМ по 180мл и това и е вечерята.
Забравих  Embarassed... честито на всички които празнуват днес и на патерица на тези с миналите именни дни  bouquet!
Спокойна вечер мамчета Hug!

# 71
  • Сливен
  • Мнения: 140
далия честит ти рожденник ,да ти е много здрав,всичките му желания да се реализират и да стане умен мъж
честито на всички именници

белтък давам както на кексове,така и сварено яйце-обожава го ( по 1-2 яйца си яде на седмицата,повече ме е страх да дам,а той иска ),сокове не пие,както и прясно мляко ,не че не давам,просто не ги иска,както и киселото мляко,отсвири ме много отдавна,но аз периодично пробвам дали не си е променил мнението
от три дни нещо ми отказва и яденето,дали от зъби или друго не знам,така и не ми дава да му погледна в устата,изяжда по 2-3 лъжички манджа и толкова ,какво ли не пробвах за ядене  newsm78
цвети даже и да няма разрешена опция отвори и провери ако си по-настоятелна куриера може да се обади на собственика и да го попита,поне съм виждала във офиса на еконт такива случаи,дано има някакво добро разрешение на случая
аз от 2 год ползвам продавалника,до сега само един случай съм имала,когато артикула беше малко повече ползван от колкото беше упоменато
облаче  леле 20 зъба  smile3501 нашите са 7


# 72
  • Сливен
  • Мнения: 140
момичета въпрос
Дени по принцип ака през ден,но сега като го приспивах се сетих,че онзи ден ака сутринта и вчера и днес не е  newsm78,някакви идеи дали мога да дам нещо или сутринта да звънна на педи
и възможно ли е на това да се дължи намаления апетит  newsm78

# 73
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 409
 Мириамс, възможно е, ако не чувства дискомфорт не е проблем, според мен. Дай му плодове, ако иска и по-разхлабващи храни и напитки като цяло.  Peace Стоян тия дни ми е на сухоежбина и също е малко запечен - ака по-рядко и по-твърдо, но не се притеснявам, щом се чувства добре, значи всичко е ок. Аз се опитвам да балансирам с повеко плодове и кисело мляко, пък да видим. Също така давам и пробиотик.

# 74
  • Сливен
  • Мнения: 140
уф мляко няма да стане,плодове ще взема сутринта
мерси не съм
ти как си,как е бебчето,няма ли да разкрие тайната си вече  Hug

Общи условия

Активация на акаунт