Театри, постановки, мюзикъли...

  • 85 191
  • 398
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
запис

# 61
  • София
  • Мнения: 1 324
Децата, които се занимават с театър не е лошо да видят как се прави от нищо нещо, само с желание и с две ръце. В събота, в Театър Ателие 313  - "История за пате" - ултравиолетов спектакъл за деца.
http://www.facebook.com/events/257054037707074/

# 62
  • Мнения: 1 615
Така! В събота бяхме на "Българи от старо време" в Музикалния. С много деца между 2-и и 6-и клас. Бих казала, че повечето харесаха преживяването, макар че повечето бяха на такова нещо за първи път. Имаме кандидати да ги водим пак, така че считам мероприятието за много успешно Simple Smile
/това беше празникът за РД на дъщеря ми; тя е много доволна от преживяването си/

Но личното ми мнение е, че спектакълът е чувствително по-слаб от останалите постановки на този театър. Има риск от доскучаване дори на възрастен, и то трениран почитател като мен Simple Smile
И всичко това - не въпреки, а ПОРАДИ специалното участието на Рядков и Мъйнов, за съжаление. За да си пробутат отдавна омръзналите на всички скечове, продължителността е твърде голяма, а това, което правят, не е забавно.
Това, което аз - музикалният инвалид, нямаше да забележа, но разгневи домашния мърморко с мания за чист звук, беше недотам доброто озвучаване (или ниво на звука? микрофони?) Simple Smile

Участието на "Филип Кутев", обаче, компенсира всички минуси и дори само заради тях си струва да е бил там човек.
Иначе, мисля, че и сюжет, и музика са много лесни за възприемане от децата, пеенето е по-малко дори от обичайното за жанра. Има и малко мултимедия, което качва нивото и осъвременява представлението по приятен и ненатрапчив начин. Декор и костюми - без забележки!

# 63
  • Мнения: 2 137
Уилма Ф,чудесно изкарване на РД !
От това се опасявах - Мъйнов и Рядков - дебелашките им скечове,
но за ансабала си заслужава.
Правят ли отстъпка за деца ?

# 64
  • Мнения: 1 615
За децата (и пенсионерите) - 5 лева е на балкон (8 за възрастен). Долу също има по-евтино, но при разни условия. Реално няма отстъпка за група. Изглежда, че има, ама в само за най-скъпите сектори. Има пакет "Мама, татко и аз" за семейства, но и те са за скъпата зона.

# 65
  • Мнения: 1 329
Децата, които се занимават с театър не е лошо да видят как се прави от нищо нещо, само с желание и с две ръце. В събота, в Театър Ателие 313  - "История за пате" - ултравиолетов спектакъл за деца.
http://www.facebook.com/events/257054037707074/
Страхотно!

# 66
  • София
  • Мнения: 1 324
...Също така гледахме илюзионният спектакъл на Ненчо  и също беше много хубаво...
Изпуснахме го явно. Няма го в програмата за март.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 324
Събота и неделя в читалище Славянска беседа, на Раковска, до Сълза и смях ще се проведе ФЕСТИВАЛ НА ЧИТАЛИЩНОТО ТЕАТРАЛНО ИЗКУСТВО. Входът е свободен. Не намирам програмата, знам само, че в събота от 10:00 ч. Младежка формация Студията ще играят Сън в лятна нощ. Горещо препоръчвам на същата студия Колко е важно да бъдеш сериозен.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 300
Миналата седмица  с дъщеря ми /на 6 г./ гледахме мюзикъла "Космическа приказка" в Младежкия театър. Детето остана очаровано, а също и аз. Постановката е на музикално-танцова формация "Маргаритки" към старозагорската опера и за съжаление нямат повече представяния в София. Но на всички от Стара Загора с деца в началните класове препоръчвам  горещо мюзикъла.

П.П. Е, имам една две забележки, но те са съвсем дребни...а и аз винаги имам забележки Mr. Green
И дъщеря ми имаше...но нейните бяха свързани с прекалено краткото /според нея/ участие на някои от героитe Grinning

Постановката определено си заслужава да се види.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 04:05 от Краката му стърчат навън

# 69
  • Мнения: 1 615
В неделя дъщеря ми и племенницата (12г.) гледаха "Пипи" в театър "София". Останаха много разочаровани. Вероятно е за по-малки деца.
В тази връзка мога да спомена, че "Пипи" на Младежкия много е харесала на дъщеря ми, за "Карлсон" на същия театър каза, че би искала пак да го гледа.

# 70
  • Мнения: 4 204
В Сатиричния театър / Сълза и смях или Армията има ли нещо подходящо за 10годишни?

# 71
  • София
  • Мнения: 5 191
В Сатиричен театър - "Едно малко радио" - моноспектакъл на Мая Новоселска, постановка Теди Москов
От 3 г нагоре става. Стига да има кой да го пусне в залата Simple Smile
Не ми се коментира (изтрих всичко , което написах), само ще кажа, че си направихме извадки от образи, реплики и идеи и си ги отигравахме доста седмици след като го гледахме.
На практика децата ми преживяха нещо като урок по актьорско майсторство.

за 10 годишни - ИДЕАЛНО!

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 00:22 от търся си ник

# 72
  • Мнения: 34
Питате за Армията-за 10 годишни,пак да спомена - магията на Ненчо,има го в програмата и за май.Разкошно представление,синът ми иска да го гледа пак.Горещо препоръчвам.

# 73
  • Мнения: 4 204
llzz , търся си ник  ,Благодаря ви!
Ще ги погледна.

# 74
  • Мнения: 4 204
И аз да се включа със суперлативи за " ЗОРО" в музикалния театър.
2 възрастни и 3 деца на 10-11 години останаха очаровани и изкараха прекрасно 3 часа.

Сега предстои Мери Попинз в театър София и " Вечеря за тъпаци" в Сатирата.
Ще пиша отзиви като ги изгледаме.

Общи условия

Активация на акаунт