Животът извън града

  • 23 113
  • 381
  •   1
Отговори
# 375
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
А селската къщурка няма данък? 

Има, но е смешен за сравнение. Peace
За нас като цяло живота на село е по-евтин. При по-голяма вътрешна квадратура. Не смятам двора!
По-важното обаче е, че ни харесва повече! Позволяваме си много повече глезотии и удобства.
Единствения недостатък е градския транспорт, по отношение на малката щерка. Всички села наоколо са вързани с града, само нашето още чака....  Crossing Arms

# 376
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
На мен не ми се струва по-скъпо да поддържам къща - едно и също е. Не давам пари за стълбищно осветление, нито за асансьор, нито за чистачка, нито се боря с един куп съседи за малкото паркоместа, ограничената площ на мазето или ремонта на покрива.
Поддържам си къщата когато и колкото мога и не мисля, че това е някаква драма=  Thinking

Пък и данъка на къщата е 26лв, а на апартамента - 500лв.

# 377
  • Мнения: 5 710
хех, той данъка не се ли плаща на базата на оценката на имота  Simple Smile

# 378
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Данъка зависи от много неща, включително местоположението. Аз плащам 500лв. за апартамент, който е 60кв. и 26лв. за къща от 120кв.+мазе и двор.

Всъщност самия данък не е висок, но плащам такса смет, откъдето идва разликата.

# 379
  • София
  • Мнения: 6 477
Данък 500 лв. сигурно е за апартамент до Докторската Shocked Shocked Shocked Ако ти е основно жилище - плащаш 50% и следователно пълния данък е 1000 лв...е, това е доста скъп район с такъв данък! Ако не е основно жилище - тогава си цакаш целия данък, да изясним този тънък момент... Peace
За къщите и дворовете не знам какъв е случая с данъка и най вече таксата смет, която повдига сумата всъщност newsm78
Оспамих, сори..... Embarassed Embarassed Embarassed
По темата - заклет привърженик на градския живот Peace Peace Peace

# 380
  • Мнения: 245
Харесва ли ви животът извън града?
Ако никога не сте живели на изолирано място, на 20-30 км от града, бихте ли отишли да живеете на такова място?
Да, много ви харесва да прекарате 2-3 седмици в прекрасна къща сред природата, сутрин да ви буди чуруликане на птички и жужене на пчелички, но цял живот така?
Децата ви не могат да бъдат самостоятелни, докато не навършат пълнолетие и не се сдобият с кола, защото извън портата без кола не се излиза и пеша не се стига до никъде, дори до магазина?
Бихте ли се примирили да стоите и без работа, просто защото някой трябва да разкарва постоянно децата ви - на училище, на градина, на спорт, на рождени дни, на гости у приятелчета или просто на разходка?



Не съм го правила, но поне на теория ми звучи като рая това. Laughing И двамата с мъжа ми искаме точно това да направим и го планираме за в бъдеще. Ако изпитаме някакви остри липси на цивилизация ще му муслим тогава.

# 381
  • Мнения: 4 758
.. без кола не се излиза и пеша не се стига до никъде, дори до магазина?


Е, това би ми дошло в повечко. Simple Smile

С децата може и да е тегаво, но нашата още е малка - ще видим как ще я караме нататък.

Общи условия

Активация на акаунт