Париж 4

  • 71 546
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 241
Аз съм била в Астерикс (преди 4 години).  Peace

Не мога да кажа нищо за транспорта и хотел.
Според мен имаше повече атракции за по-големи деца и възрастни. Повече скоростни влакчета и т.н. За малки в Дисни е по-добре. По-малък е от Дисни, на нас един ден ни стигна, но беше през седмицата.
Имаше интересно шоу с делфини. То беше интересно.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 936
peterky2002 и Роца, благодаря че се включихте!
Интересува ме ако няко е ХОДИЛ, а не информацията в И-нет, защото и аз я прочетох. Знам как се стига, колко е далеч и прочие...

Интересува ме колко дни са достатъчни, за да си доволен? Има ли там възможност за 'фаст-трак" каквато има в Дисни? Имаш ли преимущество ако спиш в хотела им, както е в Дисни?
Изобщо всякакви такива "вътрешни" въпроси.

Роца, Астерикс е с повече забавления за малки деца от Дисни. Ако отвориш сайта му ще видиш означенията.
[/quote]
Никой не може да избере вместо теб,всички сме различни и харесваме различни неща.Зависи по кое време сте там,колко са големи децата,как сте с времето и транспорта..................Задай конкретни въпроси и  задай параметрите на пътуването ,за да може някой реално да ти помогне.Не е лошо да питаш и маммите живеещи там на http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=610084.630

# 47
  • София
  • Мнения: 6 999
peterky2002, задала съм конкретни въпроси, които ме интересуват. Нищо друго. Не избирам между Астерикс и Дисни и не искам някой да ми помага в избора. Нямам проблем нито с времето, нито с транспорта. Peace

Iventse, благодаря ти за отговор. Също планирам да сме през седмицата, но бях оставила цели 3 дни. Ако са много с радост ще ги намаля за нещо, което на мен по би ми харесало.  Mr. Green

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 936

Iventse, благодаря ти за отговор. Също планирам да сме през седмицата, но бях оставила цели 3 дни. Ако са много с радост ще ги намаля за нещо, което на мен по би ми харесало.  Mr. Green
[/quote]
Тогава 1 ден в АСТЕРИКС и 2 в ДИСНИ щото е по голям,ще пасне точно, особено ако има няколко дни между тях,иначе се получава пренасищане и се губи интереса.Добре е да е в такъв ред,щото Дисни е по пищен и атрактивен,да не се получи разочарование от Астерикс:)

# 49
  • Мнения: 416
В нашата програма сме отделили един ден за Астерикс и 3 нощувки за Дисни. За първото мисля, че ще ни стигне времето, но за второто в предишни теми бях чела, че трябват поне пет дни, за да може децата да останат истински доволни.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 999
peterky2002, явно не се изразявам добре, за това ще го кажа направо - Ходили сме в Дисни и не планирам да ходим пак там.
Единствения парк, който ще посетим сега е Астерикс.

debora R, зависи как планираш времето си в Дисни. Според мен може и за 2 дни да отидеш, ако знаеш някои хитрини. Ще ги изброя тук:

1. Повечето деца в Европа имат ваканция през лятото 2 месеца - юли и август. Това са двата най-натоварени месеца. Ако сте там юни или септември - ще е по-спокойно. Естествено уикендите се избягват.
2. По-добре е да спите в хотел в Дисни - пускат ви 2 часа по-рано от всички други на забавленията, за това време (рано сутрин) можете доста забавления да минете. Още повече, че все пак хората, които идват от вън, трябва и билети да си купят и да достигнат до атракциите.
3. Резервирате по-луксозна стая - в различните хотели са с различно име. Може и на място да смените стаята - както направихме ние. Цената ви ще се качи с около 100Е (може малко повече или по-малко не помня), но това ви дава право за фаст-пас за много от забавленията. С други думи няма да чакате за тях, а направо ще се качвате. Така вместо по 1 ч. ще сте на опашка 5 мин. или николко и за времето, в което другите се качват на две въртележки вие ще сте се качили на ...много. Допълнително луксозните стаи дават и други екстри, като хубав руум-сервис на по-ниска цена от храната в парка.  Crazy

Като цяло моя съвет: Отивате там юни или септември за 2 дни (1 нощувка) в луксозна стая. Ставате рано и минавате на забавленията, за които не ви се полага фаст-пас - мисля, че са 4-5. Другите ги минавате като дойдат тъплите по няколко пъти. Изглежда по-скъпо, но всъщност излиза по евтини, с по-малко блъскане и по-приятно.

# 51
  • Мнения: 3 241
Isa, три дни в Астерикс ми се струва много.
Ама вие си знаете.

За фаст паса в Дисни - минаваш и си взимаш билетче кога можеш да минеш преди опашката - не е задължително да е веднага Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 6 999
Iventse, говорим за различен вид фаст-пас  Wink

Има такъв с билетче, което всеки може да си вземе - на него ти дават точен час за някоя атракция. Примерно, че можеш да минеш в 3 и 15. Така няма нужда да се редиш - веднъж. Това е този, за който ти говориш.

Този, за който аз говоря обаче, е фаст-пас за атракциите без час и без нищо допълнително. С него минаваш отпред на всички отбелязани атракции (около 70 % са такива). Билетите са различни.

Допълвам се, защото го намерих като инфо в И-нет - този вид се нарича - Спешъл Фастпас.

Ако три дни са много - ще ги съкратя веднага на 2 - много ти благодаря!

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 14:45 от Isa

# 53
  • Мнения: 66
Здравейте,
изчетох темите, тъй като края на март ще пътуваме до Париж и вашите съвети и споделен опит ми бяха много полезни. Ще ви чета с интерес и през оставащото време и ще търся вашата помощ при организирането на обиколките.
Ще пътуваме с Уиз еър и тъй като обратният ни полет е рано сутринта се насочих към търсене на студио за спане в близост до Porte Maillot. В http://www.homelidays.co.uk попаднах на студио, което изглежда прилично  и за което отзивите бяха добри (поне тези на английски, че другите не ги разбирам Simple Smile). До тук ми отговарят на запитванията бързо и мило. Адресът е 21, rue Theodore de Banville, Paris 17. Тези дни трябва да платя капаро за резервация. Но преди това искам да попитам района ОК ли е? Моля и тези които са ползвали този сайт да споделят имало ли е проблеми с настаняването или няма нужда да се притеснявам.
Благодаря предварително.
От сега се вълнувам и чакам с нетърпение да минат следващите два месеца. През това време ще съпреживявам вашите впечатления.

# 54
  • Мнения: 3 241
Sunny76, много добре е мястото.
Хубав квартал.  Peace

# 55
  • Мнения: 657
Здравейте отново. Аз продължавам с търсенето на място за нощувки, ох, трудна работа. Разглеждам студия и апартаменти. Какъв е реда за наемане? Първо питам дали е свободно, после евентуално потвърждавам.... моля който е наел така и не му е досадно, нека ми обясни.  bouquet

Добре де, ако този хотел в Монмартър те устройва, какъв е проблема? Аз самата два пъти съм отсядала в същия район, на Rue de Clichy, което като гледам е близо до хотела, който си посочила. Е, мястото си е супер и не съм имала никакви проблеми. Просто съотношението цена-качество-отдалеченост си е много добро в този район.

# 56
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте  Hug

Тази вечер открих любимия си филм  Joy ... Уди Алън: "Полунощ в Париж" Simple Smile
Лелеееееееее, какви спомени ми навя ... и тук бях ...,  и това видях ..., и тази улица ... коя беше  newsm78 ..., и как се разхождахме ..., и какво чувствахме ..., и миризмите ..., и вкусовете ..., и антикварията на нашата улица е сниман ..., и ей, тук е улицата с нашия ап. ..., и руската църква ..., и художниците ..., и ... и пиехме сега розе и чувствахме Париж ... и ... думите са малко и не мога да ги подредя след филма Simple Smile

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 23
Здравейте, моля някой осведомен да ми отговори на въпроса. Проучвам цените при трансфер от Париж за Бове и най-изгодно ми се стори предложението на ParisShuttleService.com . Излиза ни 18 евро на човек в едната посока при shared service и 26 евро на човек при private service. Не съм наясно обаче какво е shared service и включва ли трансфер от врата до врата или не? Ако минава като обиколна и събира и други пътници, няма ли опасност да закъснеем за полета на връщане?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте  Hug

Тази вечер открих любимия си филм  Joy ... Уди Алън: "Полунощ в Париж" Simple Smile
Лелеееееееее, какви спомени ми навя ... и тук бях ...,  и това видях ..., и тази улица ... коя беше  newsm78 ..., и как се разхождахме ..., и какво чувствахме ..., и миризмите ..., и вкусовете ..., и антикварията на нашата улица е сниман ..., и ей, тук е улицата с нашия ап. ..., и руската църква ..., и художниците ..., и ... и пиехме сега розе и чувствахме Париж ... и ... думите са малко и не мога да ги подредя след филма Simple Smile
Наистина невероятен филм  Heart Eyes !Аз имах същите чувства ,когато го гледах !

# 59
  • София
  • Мнения: 1 569
  bouquet планираме да посетим Париж през май, връщам се да чета с интерес. Пътуваме със самолет. Колебая се между Уиз еър и България еър.

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 17:50 от bazel

Общи условия

Активация на акаунт