Някой вярва ли на jobs.bg, когато си търси работа?

  • 185 063
  • 790
  •   2
Отговори
# 750
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
И какво са виновни от Джобс бг за твоите несгоди в търсенето и откриването на подходяща работа за теб? Не разбрах от разказа.

# 751
  • Мнения: X
Из уеб пространството много, често съм срещал точно ходенето на място в дадена фирма, която е обявила че има свободна позиция, като "полезен съвет". Разбира се не всичко написано е истина, и има различни мнения за това, кое е полезно, и кое не е полезно.

По-горе аз само споделих мнението си, и всеки е свободен да реши дали е съгласен, или не с моята гледна точка.

Няма да навлизам в темата, с пандемията, че ще вземе да се разтвори "кутията на Пандора."...

# 752
  • Мнения: 3 927
Не съм малоумен, не съм крадец, не съм убиец, нямам роднини на синекурни служби, нито пък съм "силно мой човек" на някого. Но все повече оставам с впечатлението, че без тези "критерии" е много трудно човек си намери работа.
Аз пък те изчетох, защото също имам странни наблюдения. А за горното не може да си представиш колко е вярно. Попаднах на едно място с дебела връзка. Оказа се, че там назначава един депутат. И не, не е градска легенда - истина е.

# 753
  • Мнения: 3 565
И на мен ми е странно това ходене на място. Някак си ми звучи отчаяно. Още повече сега, в условия на пандемия. Повечето фирми провеждат интервютата си по телефон, по скайп, избягват живия контакт, а вие сте тръгнали направо да ги посещавате. Нали не си мислите, че интервюиращия ще е свободен точно, когато на вас ви е било удобно да отидите?

Колкото до джобса. Аз съм доволна. За 11 години, от както работя и 4-те ми работи до момента съм намерила от там. Сигурно съм изпращала СВ на позиции, с предварително избрани кандидати, няма как това да го зная и избегна. Но факт е, че има и фирми, които наистина от там си търсят служители. Ако нямате успех с платформата, може би трябва да се огледате и да се попитате къде грешите, Всичко ли правите, както трябва? Имате ли реална преценка за себе си?

# 754
  • София
  • Мнения: 38 431
Ако позицията е за международен шофьор в логистиката - при тях е прието да се ходи на място, все още.

# 755
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Абе, прието е да се ходи, ама не когато на теб ти скимне. Нали трябва да има насрочена среща с някого.

# 756
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Над 10 години ползвам Джобса за смяна на работата и не мога да се оплача. Викали са ме на интервюта, имала съм предложения, които съм отказвала, други съм приемала. За по- ниско квалифициран труд може би има много фалшиви обяви, целящи проучване на пазара или отбиване на номера, но при големите фирми никой няма време да си играе да пуска обяви ей така за развлечение.


Относно ходенето на място- за големите градове не е ок, но за малките все още практикуват на място да се оставя автобиография.

# 757
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Аз също съм си намирала работа от Джобс. Сега живея в малък град, обявите са закачени по витрините на магазините, хотели и т.н. Тогава влизаш, питаш и си намираш работа.

# 758
  • Мнения: 2 157
Не знам в малките градове как е - в големите съм си намирала и работа през джобс, и колеги (от страната на интервюиращ).
Но като се сетя колко много абослютно неподходящи CV-та съм виждала, направо ми призлява. И колко много хора имат претенции или на хартия са прекрасни, а на срещата виждш, че са много далеч от истината. Любимото ми винаги е било, когато някой уж много разбира от материята в бранша, задавам му 1-2 въпроса на ниво Начинаещ и запчне да ми говори врели-некипели.
Ами губи се на всички времето така.
Иначе за ходене на място - ако кандидатстваш примерно за сейлс позиция и трябва да си проактивен, може и да има смисъл. В противен случай е съвсем ненужно. По-добре да пратиш мейл. Не виждам какво се очаква да направи потенциалният ти интервюиращ в такава ситуация. Да зареже всичко и да дойде да си говори с теб? Надали.

# 759
  • Мнения: 18 879
Точно случаите, които споменават - с обяви на вратата и в околността, е очевидно, че очакват хората да отидат на място. В обява през Джобс, Линкедин и пр. бих отишла на място само, ако е уточнено, че трябва.

П.п. Доста компании имат и раздел "Кариери" в сайтовете си, и може да се праща СВ и мотивационно писмо, дори и да нямат пусната обява другаде

# 760
  • Мнения: 2 157
Точно случаите, които споменават - с обяви на вратата и в околността, е очевидно, че очакват хората да отидат на място. В обява през Джобс, Линкедин и пр. бих отишла на място само, ако е уточнено, че трябва.

П.п. Доста компании имат и раздел "Кариери" в сайтовете си, и може да се праща СВ и мотивационно писмо, дори и да нямат пусната обява другаде

С такива обяви - да. И все пак си мисля, че първо е редно да звъннеш по телефона, за да се уточниш кога да отидеш, а не да хванеш човека на вратата, излизайки в обедна почивка примерно.

# 761
  • Мнения: 2
Здравейте!
Аз също мисля че "Jobs.bg" е добра алтернатива за намиране на работа, въпреки, че пускам от шест месеца и никой до сега не се е свързал с мен.😅
Според мен въпроса е до компетентости.
Бихте ли ми предложили някаква насока за човек без никакъв стаж. Бих се наела за сервитиорка, но в повечето заведения се пуши, а от това на мен ми става доста зле. Искам да започна нещо стартово, но и нямам книжка, това е и второто, което най-често се търси, и на всички други изисквания отговарям но не и на това, но имам проблем  с очите. Занимавам се с изкуство макар и не професионално и не е кой знае какво, занимавам се с неща от сорта на направи си сам.Би ми се искало да инвестирам в хобитата си но със свои инвестиции.   За езикови знания имам само някакви основи, само по английски и испански(за испанския не съм го учила никога в училище, а съм на свободна практика). Според вас добре ли е да включа езиците, ако са само някаква основна база и познания?

# 762
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Ако не можеш да ги говориш, дори на елементарно ниво, по- добре не ги пиши в СВ-то, иначе ще излезе, че лъжеш. Насочи се към фирми, предлагащи стаж. Прегледай си биографията за правописни грешки, оформи я хубаво, а не текстът да се пръска по цялата страница. Конвертирай я в пдф, а не уърд. Не скачай на хубави позиции, където търсят опит и компетенции. Пробвай с работа в кол центрове, или на смени, които повечето семейни избягват.

# 763
  • Мнения: 3 565
Не знам за кой град говориш, но в София се спазва забраната за пушене. Обаче в момента едва ли е подходящо да почваш работа в заведение, а и едва ли търсят персонал, повечето са намалили масите си, за да се спазва изискването за разстояние между тях, съответно по-малко хора, по-малко обслужващ персонал.
Аз също смятам, че не е редно на включваш езиците, ако не ги владееш. Или говориш езика, или не. Ако изискват да владееш даден език, то значи им е нужен такъв човек.
Ако искаш да се занимаваш с изкуство, виж какво можеш да правиш с ръцете си. В момента са популярни хенд мейд нещата, но ще ти е нужно време и инвестиция и да си наистина добра в това, което правиш.
Иначе кол център е добра опция за момента. Може в някой онлайн магазин да започнеш, да качваш артикули, да приемаш заявки. В момента много хора пазаруват онлайн. Нямат време или се притесняват заради вируса.
Разгледай добре сайта, все нещо ще изкочи.

# 764
  • Мнения: 2
Благодаря ви много  за отговорите!😄 Английският (не ми се налага да го изпошзвам често) и не ми е толкова добър, колкото испанския но колкото да се представя с няколко изречения, коя съм на колко съм, с какво се занимавам, какво съм завършила, имам предвид че не ми е толкова официялно (смисъл като за бизнес среда).  Иначе много благодаря за отговорите. 🙏Ще  продължавам да търся, дано намеря нещо😃

Общи условия

Активация на акаунт