Някой вярва ли на jobs.bg, когато си търси работа?

  • 187 150
  • 801
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 9 710
Може би неговия профил е запаметен на твоя комп!? Просто излез от "изход" и влез с твоя профил. Ако нещо не става - направи си нов профил.
Бланки в интернет има хиляди - от европейски СВ, през фотошоп и канва, та чак до Word темплейти. Няма значение какво ще ползваш - важното е да е стегнато, подредено, точно и ясно.
Снимката не е задължителна, но може да ти донесе позитиви. Масово се пращат селфита, в компания, на маса, снимки от огледало във ВЦ... потресаващо е. Една нормална снимка, с лека усмивка, на неутрален фон и си топ!

Word:
https://www.my-resume-templates.com/

Canva:
https://www.canva.com/resumes/templates/

# 796
  • Мнения: 634
Благодаря за подробната информация. Ще се опитам довечера след работа да изляза от чуждия профил и да си направя мой. Преди години помня, че кандидатствах без профил, а прикачвах допълнително CV, снимка и мотивационно, но сега сайта изглежда доста по-различен.

# 797
  • Мнения: 9 030
Когато в обявате пише, че искат мотивационно писмо, пишеш.

# 798
  • Мнения: 7 995
Хрумна ми, че ChatGPT сигурно пише хубави мотивационни писма.

# 799
  • Мнения: 634
А някой има ли впечатление тези въпроси, които ти дава GPT чат като вероятно да ги зададат на интервюто дали наистина са подобни? За една от позициите, които ми допадат излязоха строго специфични въпроси, на които, ако не си работил точно същото няма как да отговориш. В интервюто пише изрично, че опит на точно такава позиция не е необходим. Аз работя в компания точно от този бранш и дори в същия отдел, но точно на същата длъжност не съм работила. Но имам представа какво правят и бих могла да се науча бързо. Въпреки това тези въпроси и мен ме затрудняват.

# 800
  • София
  • Мнения: 847
Хрумна ми, че ChatGPT сигурно пише хубави мотивационни писма.


Да, също така понеже са клише до клише, хората, на които се налага да ги четат, разпознават безпогрешно, че са писани от изкуствен интелект.
Ако трябва да се напише мотивационно писмо, то не трябва да са наредени клише до клише, а от него да се вижда индивидуалността и да прозира искреното желание на кандидата.

# 801
  • Мнения: 7 995
Когато дадеш индивидуални инструкции за писането му, той ще ти даде индивидуално писмо. Това е същото като да дадеш на някой друг да ти направи СВ-то. Това е дори по-лошо и също трябва да е индивидуално, но знаем, че се предлагат такива услуги.  Получавам писма, изпратени от хора, но писани от AI. Няма нищо лошо, освен че се налага да чета малко повече. Ако си добър в ползването на AI, едиствения минус би могъл да бъде, ще че е използван речник, по-различен от твоя. Няма нищо лошо в ползването му за писане ин а мотивационни писма. Стига да си ги редактирал после, за да няма грешки. И който е в час с технологиите, няма да има нищо против, защото знае, че това е настоящето и бъдещето. Какъв е смисълът да губиш време да пишеш нещо, след като можеш да го вземеш от някъде. Това е доста нерентабилно, а кой ще иска да наеме нерентабилен човек на работа? Ако ти знаеш как да се спарвиш с това, а човека отсреща не знае, значи не си за там. По-добре си търси по-добра компания. Друг е въпросът, че самото искане за "мотивационно писмо" е ужасно остаряло мислене и голям криндж и само по себе си означава, че човека, който го иска живее в миналия век. То кандитата сам би трябвало да покаже някакво желание за работа с няколко думи.

Общи условия

Активация на акаунт