Най-младата служителка на Майкрософт почина от инфаркт

  • 8 495
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 674
Къде гледате преди да пуснете тема?-нова тема.

# 31
  • Мнения: 2 199
Може би е добре да прочетете и нещо повече от Уикито (което също не четете както трябва )
Четох и не пише да работи в Майкрософт.
MCP не значи служител в Майкрософт.
Не видях и да работи където и да е.
RIP

# 32
  • Мнения: 7 837
Дай ни линкове, минзухар. Просвети ни.

# 33
  • Мнения: 4 771
Дай ни линкове, минзухар. Просвети ни.

+1

# 34
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
Четох и не пише да работи в Майкрософт.
MCP не значи служител в Майкрософт.
Да, не е работила там! Само, че на 9 вече е била сертифицирана.
Според вас на 20 къде щеше да работи? И до колко?
Истината е, че все повече деца вече нямат детство и навлизат във все по-ранна възраст в  територията  на възрастните!
Винаги е имало генийчета като Арифа, жалкото е, когато способностите им се експлоатират до краен предел, дори и от най-близките!

# 35
  • Мнения: 5 710
а Как са били експлоатирани нейните възмжности, wild rabbit става ли ясно от това, което сте прочели ( извън уикипедия) ?

# 36
  • Мнения: 7 837
Цитат
At 9, Arfa said, she would like to go to Harvard University or MIT, and then either go to work for Microsoft, in its developer division, or become a satellite engineer.
At 16, her dreams still hadn’t changed. In fact, they had become even more ambitious.

Може да включите и Харвард и МИТ като експлоататори, защото сигурно са се били, кой да я спечели като студентка. Пакистанското правителство, което също й е отсъдило доста награди. НАСА, които също се споменават, защото тя е имала идеи и разни нейни разработки.

Сигурна съм, че за да се харазтоварите и хооблекчите, можете и още.

Ако се зачете под историите за нея в блогове и новинарски емисии, ще видите постинги и аз Аллах и за Бог да я прости. Хората изказват уважение, не развиват теории на конспирацията.

# 37
  • Мнения: 87
Ако бях минзухар, щях да кажа: "Егати тъпата тема!". Но понеже аз не съм минзухар, а кокиче, ще кажа първо мир на праха на детето и после ще кажа, че минзухар прекали и с пускането на безумно-джиБарски теми, и с обидите към другите.

# 38
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
а Как са били експлоатирани нейните възмжности, wild rabbit_
става ли ясно?

В интерес на истината изобщо не знам нищо за случая, нито за детето! Но самия факт, че на 9 г. е била сертифицирана говори много. И това дете в Пакистан!
Моето мнение е, че това дете от 4-5 годишно  е запознато с компютър. Имало е заложби, които просто са били експлоатирани от родителите.
А е можело да почакат! Peace

Извинете, сега видях, че конспирацията е в "силните на деня"....
А всичко започва от вкъщи!  Peace

# 39
  • Мнения: 4 771
Четох и не пише да работи в Майкрософт.
MCP не значи служител в Майкрософт.
Да, не е работила там! Само, че на 9 вече е била сертифицирана.
Според вас на 20 къде щеше да работи? И до колко?

Вероятно на 20 щеше да учи в университет - ако беше здрава и беше доживяла 20...

Кой къде работи на 20 години, е съвсем друга тема. Хората на 20 не са деца и много от тях работят за някого.

Между другото, много ученици в България получават Cisco сертификати. Даже има програми в някои училища, ако не се лъжа. Това лошо ли е? Да им ги вземем?

# 40
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
Да, не е работила там! Само, че на 9 вече е била сертифицирана.
Според вас на 20 къде щеше да работи? И до колко?
Вероятно на 20 щеше да учи в университет - ако беше здрава и беше доживяла 20...
Кой къде работи на 20 години, е съвсем друга тема. Хората на 20 не са деца и много от тях работят за някого.
Между другото, много ученици в България получават Cisco сертификати. Даже има програми в някои училища, ако не се лъжа. Това лошо ли е? Да им ги вземем?
[/quote]

Спирам да спамя, защото вече казах, че не съм запозната с конкретния случай.
Но! Ако детето ми на 9г. е по запознато от мен с компютрите, сериозно бих се замислила! Peace

# 41
  • Мнения: 5 710
а Как са били експлоатирани нейните възмжности, wild rabbit_
става ли ясно?

В интерес на истината изобщо не знам нищо за случая, нито за детето! Но самия факт, че на 9 г. е била сертифицирана говори много. И това дете в Пакистан!
Моето мнение е, че това дете от 4-5 годишно  е запознато с компютър. Имало е заложби, които просто са били експлоатирани от родителите.
А е можело да почакат! Peace

чакай сега:) тя не е била сертифицирана ( звучи като татуирана, картотекирана), а е положила изпити за съответния сертификат. сякаш не сме чували за деца, които са завършили гимназия на 11. или  право на 16.  Или са направили първия си соло концерт в Карнаги на 8
Тоест, тя е била гениална в областта компютри и е най-младата взела въпросните изпити/и тапия.
Аз не разбирам Майкрософт каква вина имат за това, сякаш да обвиняваме Моцарт, че някой Иванчо в момента е способен да изпълни Реквиема на 7 инструмента.

Така е поставена темата, и човек се връзва, че Майкрософт за експлоатирали детето от 9 годишно в някой кюбикъл до смърт.

Да почива в мир!

# 42
  • Мнения: 4 771
Спирам да спамя, защото вече казах, че не съм запозната с конкретния случай.
Но! Ако детето ми на 9г. е по запознато от мен с компютрите, сериозно бих се замислила! Peace

И щеше да обвиниш Майкрософт?

Това, че не си запозната, е наистина ирония - предвид извода на авторката, че само ти разбираш за какво става дума в темата...

# 43
  • София
  • Мнения: 1 648
а Как са били експлоатирани нейните възмжности, wild rabbit_
става ли ясно?

Моето мнение е, че това дете от 4-5 годишно  е запознато с компютър. Имало е заложби, които просто са били експлоатирани от родителите.
А е можело да почакат! Peace

Ако под експлоатация разбираш предоставянето на поле за развихряне на заложбите на детето (друга "експлоатация" спрямо това момиче аз не виждам да има така или иначе) - то защо да чакат? Заложбите за затова - за да се "експлоатират". Обратното е престъпление.

# 44
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
И щеше да обвиниш Майкрософт?
Това, че не си запозната, е наистина ирония - предвид извода на авторката, че само ти разбираш за какво става дума в темата...

Ако прочетеш два поста по-нагоре ще разбереш кого обвинявам! Hug

Общи условия

Активация на акаунт