Миете ли ръцете си след тоалетна?

  • 29 024
  • 574
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 755
Аз си признавам, че ме е гнус да сядам в България и пикая наведена.

Акаша, както в Германия, така и във Франция има гнусни тоалетни.  Joy

# 31
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Аз си признавам, че ме е гнус да сядам в България и пикая наведена.

Акаша, както в Германия, така и във Франция има гнусни тоалетни.  Joy

Естествено. България я вмъкнах заради това, че тук липсват найлони и дезинфектанти, не за друго.

# 32
  • Колибите
  • Мнения: 357
Отказах се да се ядосвам. Винаги си нося влажни кърпички, избърсвам хубаво дъската на тоалетната преди да я ползвам. Както и след като съм я ползвала. Бих умряла от срам, някой да влезе след мен и тоалетната да не почистена Embarassed Embarassed Embarassed.

Колегите ми се впечатляват, че в офиса ми е разхвърляно, папки, листи, бумаги, чанти, дискове, очила, лежат хаотично по бюрото ми, има и доста често изпопадали по пода изсъхнали листа от цветята ми.

Въпрос на приоритети по отношение на хигиена, мисля аз.



Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 09:48 от Розмариня

# 33
  • Колибите
  • Мнения: 357

Та, стигнах до извода, че дивотията с покатерването в/у тоалетната е измислено и разпространено от хора, свикнали с външна тоалетна с дупка. Сори.


Е, недей така Hug. Да не ти цитирам две министерства в София, в които съм имала честта да пикая Joy.

# 34
  • Мнения: 10 547
Колкото и да е чиста една тоалетна, щом е обществена, не е моето място за сядане.
Сега, не питайте- да, яхвам й се отгоре.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 373
При така поставеното заглавие мълниеносно се сещам за стария виц:

Събрали се двама студенти от двата най-елитни университета в Англия и решили да се надцакват кои има по престижно образование и възпитание.....и по едно време докато обменяли информация този от Оксфорд отишъл до тоалетната и като се върнал, възпитаника от Кембридж го попитал:
- Колега, вие в Оксфорд не си ли миете ръцете когато ходите до тоалетна?
А колегата отговорил:
- Ние в Оксфорд, колега не си пикаем на ръцете когато ходим до тоалетната.... Joy Joy Joy

Отворих темата , за да го напиша  Mr. Green

Мия си ръцете винаги след тоалетна, въпреки че предпочитам да не посещавам обществена такава. Отделно- не сядам никога , дръжките на вратите ги отварям със салфетка, защото ме е гнус.  Peace

# 36
  • Мнения: 2 448
Покрай този виц и темата се сетих за вица за конеца и лъжичката, който е още по брутален.  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 373
Беше редно да го споделиш за незнаещите.  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 2 448
Заради по гнусливите в бяло:  Laughing

В един ресторант на клиент му прави впечатление, че всички сервитьори се разхождат с лъжица в джобчето на жилетката и с конец, висящ от дюкяна.
Попитал един от тях защо така.
- Ами миналия месец шефа повика едни консултанти да анализират работата и да дадат съвети за повишаване на ефективността. Те установиха, че лъжиците падат най-често и се губи време за смяна, та сега носим лъжица за моментална смяна. А конеца е защото губим много време за миене на ръцете, като ходим до тоалетна, та с конеца си го вадим и пикаем без да го хващаме.
- А как го прибирате?!?
- За колегите не знам, но аз ползвам лъжичката...

# 39
  • Мнения: 1 788
Мия си ръцете, разбира се.
На мен самата не ми е удобно и нормално, ако не ги измия.
Даже в повечето случаи (когато съм навън), ги мия и преди ползване на тоалетна. Случвало се е да пропусна първото миене, но след това - задължително.
Аз се чудя и на друго - духа си носа в кърпичка, бърше го, но после не си мие ръцете. Отвратително е! Колко е да отидеш в банята, да си издухаш носа на воля и после да си измиеш ръцете, да хвърлиш кърпичката в кошчето, без да си сееш заразите навсякъде?
За стъпването върху тоалетната чиния - имах такава състудентка в университета - така правеше. Бяхме подхванали темата колко гнусни са обществените тоалетни и тя ми каза "нейния начин" за по-лесно справяне.

# 40
  • Мнения: X
А по темата - още не съм срещала хора, които не си мият ръцете след тоалетна, но съм сигурна, че и това ще стане. Темповете на урбанизация са страшни.
Ха! Блазе ти! Може би просто не си имала възможност да правиш.... мониторинг, да го наречем!  Grinning
В офиса ми преди време ксероксът стоеше на място с пряка видимост към излизащите от тоалетната и чешмичката (беше стара кооперация с малко пространство). Та съм имала възможност да наблюдавам поведението на иначе образованите и интелигентни мои колеги и на клиентите и гости на фирмата /по презумпция притежаващи същите характеристики/.
Поне половината дори не се спираха пред чешмичката.  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 4 668
Имам мания за миене на ръце / и мазане с крем след това /  Laughing
Но и аз редовно наблюдавам как разни нафръцкани девойки и не толкова девойки излизат от тоалетна , застават пред огледалото и си оправят грима , но не се сещат да си измият ръцете  Sick ... ужас .

# 42
  • София
  • Мнения: 2 734
Мия ги, да. Не само като ходя до тоалетната, а през известни интервали през целия ден, независимо какво правя. Започвам да ги чувствам като полепнали с нещо лепкаво и подивявам докато не ги измия.
За обществените тоалетни ми стана най- трудно, откакто детето приключи с памперсите и намира за особено вълнуващо да се изпишка в тоалетната на всяко място, където сме отишли. Хоби й е просто, независимо дали наистина й се ходи или не. Като беше по лекичка я държах над тоалетната, сега бърша с мокра кърпа и после застилам седалката с тоалетна хартия, ама пак ми е гнусно като сяда...
А за опикаването на седалката от жените, ако е напълно обезкосмена и си върши работата права и леко приклекнала над седалката, често се случва да пръска настрани, това от мои лични наблюдения.

# 43
  • Мнения: 75
Леко смшно се изказвате. Абе направо си е излагация! Тези, които не си мият ръцете може да имат кърпички за дезинфекция в чантата и да си ги избърсват отвън, след като са оставили гнусната дръжка на вратата зад гърба си. И са им по-чисти от вашите, мнооого по-чисти! Защото толплата водичка не убива микроби, а само ги мокри. Ама бегемама пак отсъди, мъдро мъдро!

# 44
  • Мнения: 8 562
На мен ми е направило впечатление, че повечето мъже не си мият ръцете след тоалетна и след тази констатация съм скептично настроена към личната хигиена на силния пол Rolling Eyes.  А като видя някой да си мие ръцете само с водичка, направо ми иде да го тресна по главата bambam.
 

Общи условия

Активация на акаунт