Миете ли ръцете си след тоалетна?

  • 29 043
  • 574
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 216
Дори децата в детската градина ги учат, че гел санитайзерът и кърпичките за дезинфекция не могат да заместят правилното измиване на ръцете с вода и сапун.

Можеш и роман да напишеш, ако ти стиска; звучи точно като художествена литература или можеш да подкрепиш с конкретен материал?

Ако не, просто използваш салфетка, за да спреш водата и да отвориш вратата.

Ясно от къде идват салфетките и хартийките, стелещи се из цяла София. Хубаво, че разрешихме тази загатка.

Какво има да ми стиска? Това са разпоредби на канадското здравно министерство. А хартийката, с която се спира водата и отваря вратата, по възможност е същата, с която първо си си избърсал ръцете. Ето, направих си труда да намеря линк, чети и се образовай!
http://www.hc-sc.gc.ca/hl-vs/iyh-vsv/diseases-maladies/hands-mains-eng.php

# 61
  • Мнения: 1 788
От санитарните гелове също имам и ги ползвам често, но примерно след като си си измил ръцете с вода и сапун.
Не е задължително, не го правя и всеки път.
Само със санитарен гел си почиствам ръцете, когато наблизо няма вода и сапун. И въпреки всичко, пак не ги чувствам добре измити...

# 62
  • Мнения: 75
Какво има да ми стиска? Това са разпоредби на канадското здравно министерство. А хартийката, с която се спира водата и отваря вратата, по възможност е същата, с която първо си си избърсал ръцете. Ето, направих си труда да намеря линк, чети и се образовай!
http://www.hc-sc.gc.ca/hl-vs/iyh-vsv/diseases-maladies/hands-mains-eng.php

Ох, мерси. Явно никога не си била в Канада, иначе щеше да знаеш, че между българските тоалетни и сапунчета и техните има разлика. Ама то българките цели канадки, какво аз да им обяснявам. Гледай да обърнеш внимание на децата си, ние във форума не сме толкова важни. Ако ме разбираш правилно. Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 2 734
За мен едно от най- гадните усещания е търкане на немити ръце с мокра кърпа или с дезинфекциращ гел. Никакво усещане за по- чисто, само още по-лепкаво ми става. Брррррр...

# 64
  • София
  • Мнения: 1 762
Nekomusume  Peace
Ако ще цялото шише с гел да си изсипя, никога не не ми дават усещането за чисто, както водата и сапуна.

Аз нещо не схванах спора за пустата Канада. Темата там ли се премести  newsm78 Laughing

# 65
  • Мнения: 91
НЕ  Twisted Evil

С цялото си уважение, но това май е някаква шега, или по-тъп въпрос не съм срещала...  newsm78

Съответно отговарям подобаващо.

И отново - без да целя да обидя.  Peace

ПП Виждам, че другите са отговорили сериозно. Значи, аз ги мия при всеки повод - реален или въображаем. Докосвам си лицето постоянно (всеки един от нас го прави), а имам мания против мръсни ръце върху лицето ми. Даже на детето не давам да ме пипа по лицето, преди да си измие ръцете. И пак ми е гадно...  Confused

# 66
  • Мнения: 2 241
Хора, какво е това стъпване върху седалката???  Joy Честно, за пръв път чувам!
Иначе, санитарните гелове са ми абсолютни шменти капели. Имам чувството, че само замазват мръсотията...

# 67
  • Мнения: 8 840
Потресаваща тема. Shocked По-скоро проблемът, който се обсъжда, е потресаващ Tired Аз имам проблем с прекомерното миене на ръце, някъде по 100-150 пъти на ден и няма начин преди и след тоалетна да пропусна. Освен това тормозя и домочадието Twisted Evil Някъде мернах мнение за тоалетните със седалка и тези тип селска тоалетна. Та искам да кажа, че наистина се смята за по-здравословно да е с дупка и да се кляка. Като една вероятна причина за болестта Крон се смята точно изобретяването на тоалетната, на която сядаме. Laughing Аз лично не вярвам много в тази идея, но така се говори...ако има болни от Крон, може да коментират Wink Аз лично не бих сменила удобната седалка с нищо, но може и да повлияе на някои по-страхливи да се върнат към някои позабравени битовизми... newsm78

# 68
# 69
  • Мнения: 2 241

За Уринел ли става въпрос?
В темата за алтернативна хигиена, някои мацки писаха, че са доволни от тези пишкала  Peace

# 70
  • Мнения: 1 788
Вярно е това, че "клечащите" тоалетни са по-полезни.
Аз предпочитам, ако ще ползвам обществена, да е именно такава. А защо не и за вкъщи, само дето в България няма достатъчно приятни модели от съответните.
Традиционните японски тоалетни са такива също.

# 71
  • София
  • Мнения: 35 276

За Уринел ли става въпрос?
В темата за алтернативна хигиена, някои мацки писаха, че са доволни от тези пишкала  Peace
Ахъм...странно, но и практично Wink
За ръцете.....в мола задължително преди, рядко след...- ползвам мокри кърпи Peace Или, зависи какво е положението на момента Laughing Миналото лято за сефте ми се наложи в обществена тоалетна да ходя, до НДК.....нямах желание и да се пресегна към мивката Sick

# 72
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 509
... Аз имам проблем с прекомерното миене на ръце, някъде по 100-150 пъти...

 Whistling реално погледнато просто няма как да си измиеш ръцете 100 пъти дневно.

# 73
  • Мнения: 12 677
Аз се чудя как излизате без хирургически ръкавици. Или след всяка отворена врата на магазин, например, се миете.

# 74
  • София
  • Мнения: 35 276
... Аз имам проблем с прекомерното миене на ръце, някъде по 100-150 пъти...

 Whistling реално погледнато просто няма как да си измиеш ръцете 100 пъти дневно.
Има, има Laughing
Като бях бременна, някакво обсесивно разтройство ме беше обсебило- за миене на ръце и за опъване на чаршафи Laughing Всичко се правеше по 100 пъти на ден hahaha
Сега подоризам, че нещо такова с чиниите ме е хванало Thinking

Общи условия

Активация на акаунт