Отговори

Анкета

Избери заглавие за следващата тема:

Опции:

# 45
  • Мнения: 10
Честити 10месеца на Марти и Александър Hug

marys  bouquet

marinels, големи красоти си замислила да приготвяш, браво  bouquet

migeo, супер снимки и браво на теб за приготовленията Hug

За тръгването на работа - вече 4г съм си вкъщи и на моменти изперквам Crazy, но ми е толкова хубаво с децата Heart Eyes. Това време никога няма да се върне! Баткото го пуснах на ясла на 2г и 9м, мисля и Вики горе-долу тогава, живот и здраве Praynig!

# 46
  • България моята родина
  • Мнения: 199
p.atanasova дали ни смятат за втора ръка естествено и не само това не ни обичат заради циганите,които казват,че са българи и крадат по автобусите.Не е цъфтящо тук,но за момента е по-добре от там.А за гърците зле им е,защото не могат да живеят царски като преди.За нас е едно и също има ли работа работиш,за да преживееш.

sirence и ние с мъжа ми сме на мнение,че ще стане и по-зле тук.И се надявам да се приберем след някоя година.А за памперсите е така дадоха ни кутия с памперси и най-различни кремове и мазила и чанта от jonsons още в родилното.

Наистина се поотклонихме с финансовите проблеми на Гърция и България.За мен като цяло важното е да мога да гледам малкия,за да не му липсва нищо и да е жив и здрав,а и всички бебенца другото все някак си се нарежда.

# 47
  • Мнения: 319
п. атанасова , и аз нямах стаж за майчинство и взимам сега тия пари дето ги дават до годинката на детето при стаж - 1г. (270 лева) След като навърши Ванеса 1 година аз ще имам 1г. и 6м стаж и ще подам молба за майчинство....така още 1г ще взимам по 270 лева... Гледах анкетата горе и моя отговор го няма,тъй че ще си кажа...Изооообщо не знам дали ще се върна на работа....искам да си завърша образованието,а трябва много учене и не съм сигурна,че ако се върна на работа ще мога да уча...Баща ми все ми вика,че като си ходя на работа,мога да си уча и там,ама не е баш така...в голяма чуденка съм,ама имам още повече от година да реша
Колкото до гърците...те точно затуй са зле...искат пари да взимат още и още и още и още,а туй всичко са задължения и заеми...Разглезени са малко според мене(дано да няма обидени).... като искаха - им даваха...сега като няма как да им дават щото няма - протестират....Пълно щастие няма и това е...Не смятам,че са по-добре от българите

# 48
  • Варна
  • Мнения: 493
И аз да се включа, че не съм писала от толкова време и от два дни само ви чета... Имало е томбола, аз разбрах преди няколко дни, но докато се наканя да се включа май съм изтървала срока newsm09

За 1 РД по всяка вероятност ще е някъде навън в някой детски кът. Торта ще поръчам и вече съм намислила от къде, реших да не правя, за да не се изложа, че напоследък нищо не ми върви в печивата, фурната ми май е за смяна  Weary
За връщане на работа даже не ми се и мисли. Ако всичко ни е наред ще остана у дома още една година, а после вече ще трябва да си търся нова работа, защото докато бях в болничен по бременност фирмата, в която работих, фалира. Като гледам колко хора са без работа се чудя как аз ще си намеря, но ще му мисля като му дойде времето.

Честито на всички именници и рожденници, които съм пропуснала до сега, както и месечинки. Ще гледам по-често да се включвам или поне да ви чета по-често, за да не ми отнема после дни докато изчета всичко  newsm47

# 49
  • Мнения: 81
Добро Утро !
 
Вчера Кирил заспа в 23.00, а тази сутрин в 8.00 (без малко) КУКУРЯК  Tired , а мама си мислише, че поне до 9 ще си поспи. За капак, май зъбките се активираха, цяла нощ суче и е кисел на сутринта иска гушкане, но таткото ни е виновен до някъде. Когато му кажа да го ггледа, за да свърша някоя работа, той го държи в ръце и гледа ТВ прав  ooooh! казвам му да си играят или нещо да се забавляват, а той ми казва, че не искал. Ами как да иска, той свикна на ръце да си виси  Crossing Arms
Пак рано рано се оплаквам, но ще се справя с положението, извинете ме за мрън-мрън.
VSD, беше се изгубила доста време  newsm78

# 50
  • България моята родина
  • Мнения: 199
Добро утро на всички.

Да ви кажа колко "лошо детенце" си имам.Събудил се нощес и се обърнал по корем и като започна да ме налага едни шамари и едно бъркане в очите.Сигурно половин час.И по цяла нощ е едно въртене направо ще ме побърка. Е поне сега татко му го гледа,за да изпия едно кафе на спокойствие.
Хайде весел и приятен ден на всички мами и бебета   bouquet

# 51
  • Мнения: 15
Ама къде сте всички?
Да се появят на отчет Лъки, Лилинчо, Дивина...

# 52
  • Мнения: 5
Marys, благодаря ти за инфото за майчинството!   bouquet


mama Vesy, става въпрос за тия пъзели по земята - с букви, числа и т.н. Мисля, че вече се отмирсва. Постояха малко на терасата, както ме посъветва Рачолина Wink


p.atanasova, и ние сме подобен случай. ММ беше повече от седмица в отпуска и май се поразглезихме.....сега е доста неприятно. А и не знам ММ или аз, може и 2-мата  Blush също я понаучихме, когато се държи да сме прави и като седнем, ела да видиш какво става!!!  ooooh!


Не ви писах, че вчера Дара беше просто ужасна!!! Търпеше се, само когато спа около 1 час и нещо......иначе през другото време - е няма такъв киселяк!  #Cussing out Идваше ми да се гръмна по едно време. Всичко й омръзваше за отрицателно време и после хем иска да е в мен, хем не...няма угодия! Днес реших да проверя дали няма някое зъбче и с изненада открих, че са й избили горните 2 кучешки зъбчета  Shocked Аз си мислех, че след като сме с 2 предни долни, ще се появят и горните, а то....Но явно заради това е била цял ден толкова кисела!  Peace Дано днес да е по-добре  Praynig

# 53
  • Мнения: 10
Момичета помагайте Praynig
От вчера съм с болезнена дясна гърда Sad Днес от сутринта си слагам горещи компреси, Вики го слагам да суче на често от нея, с помпата пробвах да цедя, но нищо не излиза. Сещам се, че имаше едни хапчета за отпушване на канали, но как се казваха newsm78, да си взема и дано ми помогнат, че е доста неприятна болка и какви ли мисли не ми минаха през главата Cry Даже снощи като ме заболя и пуснаха по ТВ песента " Ако умра и загина не мой да ме жалите" и като му ревнах, та разплаках и баткото, а то милото като ме гушна и ми каза "Мамо много тъжна песен, мама много те обичам Cry Ако до утре не се оправя мисля да посетя мамолог да видя какво ще ми каже Confused

# 54
  • Мнения: 18
Здравейте мами,един ден да не влизам във форума и резултатът-преключихте старата тема и хоп-нова.
Искам да споделя и аз относно връщането на работа-засега ще си гледам детето,но на есен може да започна да работя,но не мисля да се връщам на старата си работа(много си я харесвмам)заради работното време- имам една втора смяна от 14 часа до 21,а понякога и до по-късно зависи от работата та е немислимо да мога да се грижа и за детето при такова работно време.Та ще со потърся нещо друго пък каквото стане.
И ние си имаме бебче на което да подарим подаръче-момиченце е и много се радваме!Браво на Марти за нашия избор! Hug
Проблемите ни с вечерното ни заспиване продължават-изобщо не иска да заспи в леглото си щом я сложа веднага се изправя и започва да се предвижва по решетката из цялото легло и няма сила която да я накара да легне.Започвам сериозно да се отчйвам. Cry
И да се присъединя към мамите на които дечицата не пият вода,Петя пие само ако е сок или подсладен чай-вода само 10-20 грама и вече бута биберона и върти глава,затова цедя сок от ябълка няколко пъти дневно та поне това да пие,защото иначе получава страхотен запек.

# 55
  • Мнения: 5
Момичета помагайте Praynig
От вчера съм с болезнена дясна гърда Sad Днес от сутринта си слагам горещи компреси, Вики го слагам да суче на често от нея, с помпата пробвах да цедя, но нищо не излиза. Сещам се, че имаше едни хапчета за отпушване на канали, но как се казваха newsm78, да си взема и дано ми помогнат, че е доста неприятна болка и какви ли мисли не ми минаха през главата Cry Даже снощи като ме заболя и пуснаха по ТВ песента " Ако умра и загина не мой да ме жалите" и като му ревнах, та разплаках и баткото, а то милото като ме гушна и ми каза "Мамо много тъжна песен, мама много те обичам Cry Ако до утре не се оправя мисля да посетя мамолог да видя какво ще ми каже Confused
matza83, Лецитин, 1200 мг трябва да си вземеш. Само че не помня по колко трябваше да се пие  Confused Не се притеснявай...продължавай с топлите компреси. Аз постоянно си висях в банята и с горещи душове, колкото мога да търпя, правех масажи. След това си слагах памперс като горещ компрес...Много е неприятно, знам...аз доста често бях в това състояние, докато кърмех Дара Sad Стискам палци по-скоро да ти мине!  Hug

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Момичета помагайте Praynig
От вчера съм с болезнена дясна гърда Sad Днес от сутринта си слагам горещи компреси, Вики го слагам да суче на често от нея, с помпата пробвах да цедя, но нищо не излиза. Сещам се, че имаше едни хапчета за отпушване на канали, но как се казваха newsm78, да си взема и дано ми помогнат, че е доста неприятна болка и какви ли мисли не ми минаха през главата Cry Даже снощи като ме заболя и пуснаха по ТВ песента " Ако умра и загина не мой да ме жалите" и като му ревнах, та разплаках и баткото, а то милото като ме гушна и ми каза "Мамо много тъжна песен, мама много те обичам Cry Ако до утре не се оправя мисля да посетя мамолог да видя какво ще ми каже Confused
matza83, Лецитин, 1200 мг трябва да си вземеш. Само че не помня по колко трябваше да се пие  Confused Не се притеснявай...продължавай с топлите компреси. Аз постоянно си висях в банята и с горещи душове, колкото мога да търпя, правех масажи. След това си слагах памперс като горещ компрес...Много е неприятно, знам...аз доста често бях в това състояние, докато кърмех Дара Sad Стискам палци по-скоро да ти мине!  Hug
По 4 на ден. После като се отпуши, ще ги намалиш постепенно. И най-важното, често сукане. Бебето е най-добрата помпа.  Peace
Не се притеснявай, за 1-2 дни ще мине  Hug

# 57
  • Мнения: 15
Маца, какви са тези черни мисли? Naughty Недей така, всичко ще се оправи.И на мен редовно ми се случва, но след ден-два се оправя . Често сукане, лек масаж, топъл /при мен помага горещ/ масаж върху засегнатото място с душа и трябва да мине. Всеки път се заричах да започна лецитина, но се оправях и без него. Както и Буб е писала 1200 мг, май беше 3 пъти на ден, когато не е за профилактика. И в аптеките предполагам ще ти кажат дозата за по-сигурно. Хайде, пиши пак как е положението и горе главата. Hug

# 58
  • Мнения: 10
Момичета, благодаря ви Heart Eyes Hug
Сега ще излезем с Вики да си взема и ако до утре не мине болката ще го почвам Лецитина.
Досега не ми се беше случвало подобно нещо, явно от по-рядкото сукане през деня се е получило, въпреки че след всяко ядене си суче и между храненията, а през нощта нон-стоп. Дано бързо се оправя, че започна и малко да ме втриса с мускулни болки Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 30
matza83 почвай го от днес Лецитина,щом те втриса,може и т-ра да си вдигнала и слагай горещи памперси на мястото,горещи душове и дано се оправят нещата,повечето сме имали такъв проблем,много е неприятно  Hug и нЕма да се плашиш  Naughty

Аз пак имам повод за черпене.Моят мъж е рожденник,да ми е жив и здрав!
Малко аматьорско изпълнение,ама е правена с голямо желание и дано е вкусна  Blush

Общи условия

Активация на акаунт