Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Много набързо влязох да погледна какво става и понеже нямам време само за Маца ще драсна 2 реда. Аз в последно време все съм със запушено каналче на лявата гърда. Тя е малко по-малка (е, нормално) и смятам, че по тази причина по-лесно се препълва. А и аз с цел да се отпуши по-бързо давам да малкия по-често да суче от нея, което пък стимулира да се образува още кърма, абе с една дума- ужас! Аз правих компреси от зелеви листа, но само временно облекчават. С помпа нищо не става. Установих, че само цеденето на ръка с притискане на възелчетата има резултат. Това ОБАЧЕ само след топли компреси или душ или както Мигео е писала -памперс. Доста е неприятно и болезнено докато се изцеди напълно запушения участък... После нищо не слагам и избягвам временно кърмене от тази гърда. И мен ме втресе онзи ден Sad А Лецитин не съм пила, защото все решавам, че и без него ще мина. И слава Богу така става за сега. Още нещо много важно, което съм забелязала е, че това става, когато не съм пила достатъчно течности. Аз все забравям... Та пий повечко водичка и така! Бързо оправяне  Hug
Мигео, мила, честито на таткото! Много да ги слушка и гледа!  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 138
migeo, честит ти рожденик. Да е жив и здрав и все така да ви обича. Много хубава торта си му направила   chef

matza83, дано си по-добре вече. Зная колко е болезнено  Sad

# 62
  • Мнения: 10
Момичета, благодаря ви на всички Hug
Одеве ходих до аптеката и исках Лецитин и аптекарката като ми ги наговори едни: ми тоя Лецитин е за лактация няма да ти помогне, ти си за лекар, щом досега не ти се е случвало да се запуши канал, та сега ли, ми той е голям и си суче добре, от къде знаеш че е запушен канал. А на самото упътване също не пише за отпушване на канали newsm78. И не взех. Реших утре да отида на мамолог да ме види и ако нищо не ми каже да приемам, ще си взема Лецитин, щом е помогнал на вас Hug
migeo, да ти е жив и здрав и много да те слуша и обича  bouquet Страхотна торта си направила, браво и много вкусна изглежда Hug
Женичка, преди малко направих твоята баница с майонезата и стана страхотна  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 2 061
Сиренце Hug с удоволствие ще си побъбрим на тема работа и преподаване. Само да се позатопли и да може да се разхождаме по-дълго с количките.....

Покрай matza83 се върнахме 8-9 месеца назад и си припомнихме 'силните" моменти с кърменето. Дано се оправиш бързо!

# 64
  • Мнения: 59
Ехо, пристигам и аз в новата тема.
don4o71, аз бях писала, че София прави същите изпълнения - в момента, в който я поставя в леглото, се изправя и започва да се хили, да пляска с ръже, абе няма заспиване. И затова се принудих, когато вече видя, че е много изморена, слагам я в кенгурото на гърба и след 5 минути тя заспива. След това я слагам в леглото. Но с моето кенгуро е възможно детето да се постави в леглото директно от гърба - не знам дали ме разбра, просто сядам на ръба и я "пускам" назад.
Мигео, да ти е жив и здрав рожденника. И на Йоана честит рожден ден с голямо закъснение. А аз най-много обичам такива торти - не със захарни покрития и глупости...
Магика де Спел,  вчера получих и твоята картичка. Прекрасна е, благодаря ти, стана ми едно такова, хубаво...
За връщане на работа - ние искаме още едно дете, та ако стане, дълго май няма да се връщам още. Ако не - като София стане около 2, тогава ще му мисля.

# 65
  • Мнения: 107
Добър веееечер  bowuu

migeo, честит ти рожденик. Пожелавам му много здраве и щастие... И много , много късмет на двама ви. Усещам от къде си откраднала идеята... за тортата ти (ми)  Mr. Green

matza83
дано да се оправиш по бързо, знам колко е болезнено  Tired Лецитина ще помогне много , ЛЛЛ също могат да дадат съвет!

Хиляди благодарности на Anelisa , кремчето стана супер.

За рождения ден на малкия съм решила да се съберем в къщи. Баби , дядовци.
Дори и сама ще направя тортата. Решила съм да я направя с какаови платки с бял крем и отгоре с ядивна хартия. А картинката ще е ето такaва ... От любимото му детско по Baby Tv. Ще украся с филирани бадеми и крокан. Със сладкарска боя ще напиша "Честит първи рожден ден Дени"  Party

katilias спомням си , че в предишни теми беше споменала, че при вас няма такова животно като "платено майчинство" или се бъркам  newsm78

# 66
  • Мнения: 359
Ама къде сте всички?
Да се появят на отчет Лъки, Лилинчо, Дивина...
Ена, тъкмо ви изчитам. Не ми остава напоследък много време за нета и установих, че колкото по-малко време имам, толкова по-малко ми се сяда на компютъра. Пък за писане, хич не ми се пише... Преди се разнообразявах из форума, а сега явно съм много преуморена и предпочитам като ми остане време да се развличам с нещо, което да ме отвлече от ежедневието или нищо да не правя, да си стоя просто. Не че много често ми се случва - снощи имах такъв момент между 1 и 2 часа  Laughing
Маtza, аз съм само от 2.4 години вкъщи и се чувствам тотално изпушила на моменти откакто се роди Ади, предстои ми със сигурност още една. Много ми е хубаво с децата, не бих тръгнала на работа и да ги оставя на бабите или който и да било друг, това са си нашите години, но понякога ми идва в повече да съм ангажирана 24 часа в денонощието с тях. Като ми писне постоянно да се кърмим с Ади я оставям на таткото да я приспива, но снощи не ни се получи. Тя не иска да заспива, после пък и двамата много се будиха и съм се местила поне 6 пъти ту при едното, ту при другото дете и просто не знаех на кой свят се намирам. Чувам сутринта, че баткото плаче и отивам да видя какво става, а той не пуска мъжа ми да тръгва на работа, иска да ляга пак при него... Та все се разкарвам с бебефона ту при единия, ту при другия.
Много ми липсват контактите и разнообразието, биха ми заредили батериите за известно време поне, но мъжът ми е такъв домошар, че трябва повод специален да има, че да излезнем някъде  Crossing Arms
Не помня кой беше пуснал рецепти за кремче и палачинки - правих ги и двете. Палачинките се харесаха, но кремчето още си отлежава в хладилника, никой не ми го оцени, а аз направих повече, че да има за всички  Confused
За висенето по краката - Ади няма как да ми виси, защото я нося в кенгуруто, когато имам да правя нещо, и тя гледа и ми "помага"  Laughing Проблем е само, ако по-дълго време се застоя с еднообразно действие някакво, тогава й става скучно и почва сериозно да рита и или някой друг се занимава с нея, или я оставям на стола да се храни.
Айде, много се отплеснах, ще се приготвяме с Ади да лягаме, дано да заспи скоро!

# 67
  • Мнения: 5
Мигео, малко на патерици се получава, нооо..... да ти е жив и здрав рожденика и много да се обичате!
Тортата е прекрасна и със сигурност много вкусна Wink

# 68
  • Мнения: 639

matza83[/b] дано да се оправиш по бързо, знам колко е болезнено  Tired Лецитина ще помогне много , ЛЛЛ също могат да дадат съвет!


Щом питате за нас - тук сме. Wink Е, не на всеки километър, но поне на всеки въпрос Mr. Green). Момичета, толкова адекватни съвети сте дали, че за нас почти нищо не е останало за писане! Страхотни сте!  bouquet

matza83, съжалявам за неприятния период, през който преминаваш. Ще се опитам накратко само да обобщя и да добавя някои неща, които също биха могли да ти помогнат – би могла да се опитваш да поставяш Вики по-често на гърда; може преди кърмене да взимаш топъл душ или вана и да правиш лек, нежен масаж, в посока от основата към зърното. Топлият компрес може да е с хавлия или пък с топъл мокър памперс (както са ти писали майките - задържа по-дълго топлината). След кърмене, може да те облекчи и компрес от зелево листо (махат се дебелите жили, надупчва се с вилица или се намачква с точилка/бутилка и се обвива гърдата – без зърното и ареолата; не е желателно да се прекалява с него, защото според някои майки може да понижи лактацията).

Също така, би могла да опиташ за момента да изключиш от менюто си транс мазнините.

Понякога е възможно запушване на каналчетата да се провокира и от удар на гърдата (дори и бебешко ритниче може да предизвика това), или от притискане (стегнат сутиен с банели, стегнати дрехи, дръжка на чанта, колан на кола, спане нощем върху нея и т.н.) – така че е добре да се опиташ да я пазиш повече от притискане.

Относно Лецитина – той е хранителна добавка, която действа като емулгатор (пречи на мастните частици в кърмата да се слепват и да запушват каналчета) и се среща в много храни, които консумираме. Би могла да опиташ с другите мерки, и ако все още усещаш запушването, да се консултираш с лекаря си за приема на Лецитин (като се има предвид каква е препоръчителната му доза, е удачно да се вземе такъв от 1000 или 1200мг). За дозировката може да ти е полезна тази статия. Ако имаш температура, можете да обсъдите и дали се налага температуропонижаващо лекарство да взимаш (има доста, които са съвместими с кърменето и ако искаш, може и ние да проверим в справочниците, които ползваме).

Пожелавам ти бързо да се пребориш с този проблем, пиши как си!
Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 2 348
Като дойде новата тема, не се ли запиша веднага, не мога да ви хвана края  Simple Smile

racholina, щом казваш, че в последно време все се запушва определено каналче, помисли какво може да го предизвиква. Може да е от банел на сутиен или ако притискаш мястото докато спиш. Или изобщо нещо, което травмира гърдата от тази страна.

 Тези от вас, на които им изтича спонтанно мляко, това продължава ли още? Аз съм като с отвъртени кранчета. Когато не кърмя не, но като засуче Никола, от другата гърда си е теч какъвто беше и в началото. Навън винаги съм с подплънки.

# 70
  • Мнения: 81
Ха, Добро утро!!!  newsm53

Май пак ние сме раннобудните? Кирил рано рано се пробуди и до 8.00 часа успях да го заблуда, повече не можех, на момчето му се е а...о ooooh! .
 skrech, и при мен изтича, но по-малко от самото начало, както беше, тогава подлагах малка хавлиена кърпа всичко подгизваше, сега е по-умерено.

Хубав ден! Сега ще си изпия кафенцето и ще се запретвам с задачи, че и свекито ще дойде да ме отмени малко  newsm68

# 71
  • Мнения: 45
Добро утро!


matza83, как си? Аз само да добавя за компресите - хубаво е преди кърмене да правиш топъл копрес, който улеснява потичането на млякото, както са те посъветвали момичетата, а след кърмене - студен. Той пък ще облекчи болката. Освен това, ако е възможно кърми в поза, в която брадичката на бебето е в близост до мястото на запушването, това помага за по-добро изцеждане на това място.

migeo, жив и здрав да ти е! Обичайте се и все такива сладки изкушения да му поднасяш  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 10
Amorevole, благодаря много и на теб Hug За щастие се справих с проблема, като цяла нощ си правих топли компреси и като станах болката беше почти изчезнала Grinning Съвсем лека болка усещам, но се надявам и с днешните компреси да отшуми напълно Grinning
Много  Hug за всички, благодарение на вас се справих толкова бързо с това нещо  bouquet

Лъки, радвай се, че си имаш мъж домошар. Моя е такъв работохолик, че сама се оправям със всичко.

скреч, и на мен ми потича при всяко кърмене от другата гърда.

Пенмар, страхотна торта си намислила да правиш и картинката е супер Simple Smile

# 73
  • Мнения: 18
Katilias благодаря ти ,снощи преди да ти прочета поста татко и на Петя точно такова нещо направи само ,че не в кенгуруто,а просто я поноси и тя заспа на рамото му.Добре е когато знам ,че не само моето дете е палавичко преди заспиване,но ми е криво,че се зарекох да не си повтарям грешките които допуснах при отглеждането на кака и  и бях щастлива,че приучих Петя да си заспива сама в креватчето още от втория месец,а сега се провалям всеки ден от 2 седмици насам.Много ми се иска да е временно или поне така се успокоявам.
Migeo на патерица-жив и здрав да ти е мъжа и много да се обичате! txtloves

# 74
  • Мнения: 0
skrech, мерси за включването! Да, спя предимно на тази страна, от която се запушва! Ще гледам да си сменям по-често положението, за да избягвам нови неприятности! Hug

Общи условия

Активация на акаунт