2880лв накуп за майки-студентки-7

  • 72 312
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 673
Освен да имат предвид следното - парите са за детето, като сумата съответства на 240 лв. на месец до навършването му на годинка, а да се изискват в първите 6 месеца?  newsm78 Ама пък е тъпо. Откъде-накъде....

# 61
  • Мнения: 188
“правото на получаване на еднократната помощ по ал.2 възниква от датата на раждане на детето и/или от датата на записване в редовна форма на обучение на лицето по чл.8В, ал.1 и 4 от ЗСПД”. Т.е. правото възниква или от момента на раждане на детето или от момента на записване на майката в редовна форма на обучение

Горното е цитат от решение на съд, към което имаше линк в предните теми.

# 62
  • Мнения: 11
“правото на получаване на еднократната помощ по ал.2 възниква от датата на раждане на детето и/или от датата на записване в редовна форма на обучение на лицето по чл.8В, ал.1 и 4 от ЗСПД”. Т.е. правото възниква или от момента на раждане на детето или от момента на записване на майката в редовна форма на обучение

Горното е цитат от решение на съд, към което имаше линк в предните теми.

Или с други думи: Може да си родила януари (и да не си била студентка по време на раждането), но се записваш септември - имаш право на помощта, макар че детето ти е на 8 месеца и ще ти я изплатят.

# 63
  • Мнения: 202
“правото на получаване на еднократната помощ по ал.2 възниква от датата на раждане на детето и/или от датата на записване в редовна форма на обучение на лицето по чл.8В, ал.1 и 4 от ЗСПД”. Т.е. правото възниква или от момента на раждане на детето или от момента на записване на майката в редовна форма на обучение

Горното е цитат от решение на съд, към което имаше линк в предните теми.

Или с други думи: Може да си родила януари (и да не си била студентка по време на раждането), но се записваш септември - имаш право на помощта, макар че детето ти е на 8 месеца и ще ти я изплатят.
а с твоя случай развитие има ли?

# 64
  • Мнения: 6
Здравейте момичета  Simple Smile Ще се присъединя и аз към темичката. Още не съм студентка, но в събота съм на приемен изпит за втора магистратура, а пък термина ми е в началото на юни, та се надявам да успея да се възползвам от тази помощ Praynig До колкото успях да ви изчета и ако съм разбрала правилно, няма значение, че магистратурата е втора, нали? Важното е да се запиша редовно.
Благодаря ви, предварително и успех на всички  Peace

# 65
  • Мнения: 98
Здравейте,днес питах счетоводителка и тя ми отговори,че помощта е за дете до една годинка,но майката трябва да е станала студентка до 6 месец на бебето ,т.е. аз например като родя живот и здраве края на февруари и не съм студентка,понеже мога да запиша само есенен семестър,защото само той ми остава, при записването му септември нямам право на помощ  Sad

# 66
  • Мнения: 8 242
Здравейте,днес питах счетоводителка и тя ми отговори,че помощта е за дете до една годинка,но майката трябва да е станала студентка до 6 месец на бебето ,т.е. аз например като родя живот и здраве края на февруари и не съм студентка,понеже мога да запиша само есенен семестър,защото само той ми остава, при записването му септември нямам право на помощ  Sad
Някои университети имат и зимни приеми - СУ, УНСС, НБУ, ЮУ, Свищов .. и още няколко, ама не ги помня всичките Simple Smile
Приемите са само по някои специалности и не винаги имат реводно обучение..
И мисля всички са срещу заплащане (само в СУ мернах някои държавни поръчки, ама не бяха много).
Това за магистратури. Таксите са около 500-1500 лв има и с повече Simple Smile Но масово около 800 лв/семестър.
Бакалаври - само септември (с изпити лятото.. макар че някои започват от сега и бакалаварските кампании - но същинския прием си е септември-октомври).

Надявам се да съм помогнала  Peace

# 67
  • Мнения: 53
Здравейте момичета  Simple Smile Ще се присъединя и аз към темичката. Още не съм студентка, но в събота съм на приемен изпит за втора магистратура, а пък термина ми е в началото на юни, та се надявам да успея да се възползвам от тази помощ Praynig До колкото успях да ви изчета и ако съм разбрала правилно, няма значение, че магистратурата е втора, нали? Важното е да се запиша редовно.
Благодаря ви, предварително и успех на всички  Peace

Правилно си разбрала! Моята е трета Simple Smile Късмет на изпита и лека бременност!

# 68
  • Мнения: 6
Здравейте момичета  Simple Smile Ще се присъединя и аз към темичката. Още не съм студентка, но в събота съм на приемен изпит за втора магистратура, а пък термина ми е в началото на юни, та се надявам да успея да се възползвам от тази помощ Praynig До колкото успях да ви изчета и ако съм разбрала правилно, няма значение, че магистратурата е втора, нали? Важното е да се запиша редовно.
Благодаря ви, предварително и успех на всички  Peace

Правилно си разбрала! Моята е трета Simple Smile Късмет на изпита и лека бременност!

Мерсииии  Grinning Успех и на теб с ученето!

# 69
  • Мнения: 98
Мерси много, аз точно в НБУ имам да довзимам един семестър,но сега могат да ме запишат като курсист с безплатните курсове само за кредити, защото тези курсове ,които ми остават по програма са от есенния семестър когато щели да ме запишат студент вече  Crazy

# 70
  • Мнения: 49
здравейте момичета
имам въпросче а ако университета е частен ще има ли проблем да  кандидатствам  

тоест дали ще ме одобрят ако уча в частен университет и кандидатства за тази еднократна помощ

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 14:24 от AnMary

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
тоест дали ще ме одобрят ако уча в частен университет и кандидатства за тази еднократна помощ

Ще те одобрят, стига да си редовно.

# 72
  • Мнения: 1 670
Здравейте,днес питах счетоводителка и тя ми отговори,че помощта е за дете до една годинка,но майката трябва да е станала студентка до 6 месец на бебето ,т.е. аз например като родя живот и здраве края на февруари и не съм студентка,понеже мога да запиша само есенен семестър,защото само той ми остава, при записването му септември нямам право на помощ  Sad

Кажи на счетоводителката да си гледа нейната работа, а тълкуването на законите да остави за юристите!
Помощта е за дете до 1г. , а заявление за отпускането й се подава ИЛИ до навършване на 6мес. на детето, ИЛИ до навършване на 6мес. от както майката е станало студентка!!! Коментираме го от 3 теми насам, а днес е излязло поредното решение на Админ. съд София в подкрепа на казаното!

# 73
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 129
Сега ще ме сметнете за луда,но как да тълкувам това:
Цитат
Помощта е за дете до 1г. , а заявление за отпускането й се подава ИЛИ до навършване на 6мес. на детето,
 newsm78
Уж е за дете до 1 година,а същевременно трябва да се подаде до навършване на 6мес. на детето.
Сигурно трябва да спра да се изрусявам,но не мога да схвана кое от двете е вярно. Rolling Eyes
Тоест,ако подадеш документи,когато детето е на 7мес.,нямаш право.То така излиза.  Thinking

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
...ИЛИ до навършване на 6мес. на детето, ИЛИ до навършване на 6мес. от както майката е станало студентка!



Ей туй пък последното като че ли за сефте го срещам като поредното безумно тълкуване на закона  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт